Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

On 9/19/2023 at 10:55 PM, Zvezdarac said:

Jos sam nesto primetio zadnjih dana

Svi iz opozicije se zaklinju u 2 kolone itd

Ali nesto tu bas ne stima,ovi desnicari skoro sigurno nece i mislim da su tu najrealnije 2 kolone desnicara.

E sada ovi drugi,jako indikativno je da su SSP i PSG izasli sa pokretom Pravac Evropa(izbrendirali standove itd),ne znam zasto bi se taj pokret sada formirao ako se formira jedna kolona Srbija protiv nasilja,nesto mi se cini da ce sve ovo da lici na prosle izbore sto se broja kolona tice.

 

Sta mislis, ko tu nece sa kim?

 

Po meni oni cak tu i rade pametno - jedino sto probija usi je stalna potreba da se opozicijom u zemlji predstave samo oni koji su i protiv Vucica i za ulazak u EU. Ne, opoziciju cine svi koji su protiv ovog rezima, to je sama definicija te reci. Tako da, ako se kaze "opozicija je uradila ovo ili ono" to nije bas tacno nego treba reci i pisati "deo opozicije/gradjanski deo opozicije je predlozio to i to".

 

I nije toliko bitan broj kolona, nego da jedna od tih kolona ne bude previse mala i da postoji opasnost da ostane ispod cenzusa. Naravno, ono sto se ocekuje je i da se pokusa postizborna saradnja svih pokreta i stranaka koje su protiv ovog rezima, dakle da nema saradnje ni sa SNS ni sa ljudima koji su bili deo tog rezima.

 

On 9/21/2023 at 5:53 PM, Drug Crni said:

Sve se slažem..maltene sam o svakoj od pobrojanih afera napisao bar jednu rečenicu na starom i ovom forumu..znači,sve 5. Međutim,mi bez članstva u EU ne možemo da "očistimo svoje dvorište". Jednostavno ne možemo i to je poslednjih 35 godina pokazalo.
Sami od sebe ne nemamo kapacitet da se demokratizujemo,da napravimo normalno društvo. Meni je žao što je tako i voleo bih da je drugačije jer bi onda sve bilo mnogo lakše. Ali,ne ide..bojim se da ćemo ostati ona rupa u tepihu Evrope koju je predvideo Toma Diploma. Što je užasno poražavajuće za jedan narod,ali šta da se radi?

 

U samoj EU imas tolike razlike kada je glasanje na izborima u pitanju ili kada se radi o uredjenosti drustava i te razlike se uglavnom poklapaju sa onim sto bi ocekivali od tih zemalja i bez clanstva u EU.

 

I meni je zao da put u EU podrazumeva Vucica koji je promenio spoljnu politiku pa je sad prihvatljiv jer niko od tih ljudi ne zivi ovde i ne gleda ludilo koje se desava svaki dan evo vec skoro 12 godina. Takodje, u toj EU pobedjuju i Meloni, vlada Orban, na vlasti u Poljskoj su ultrakonzervativci, u Slovackoj je bio Fico, a moze opet da se vrati na vlast, u Estoniji ekstremno desna stranka ima 20%. 

 

Razlika izmedju tih zemalja i nas i nije u tome sto su oni prihvatili neke vrednosti, a mi se i dalje drzimo srednjeg veka, nego u razvoju demokratije i instituciji slobodnih izbora. Dakle, u uredjenoj Srbiji bi i dalje bilo mesta za likove kao sto su Obradovic, Jovanovic, neka bude i Jeremic, ali ni u ludilu ne bi smelo da bude mesta ni za Vucica, a bogami ni a preletace iz DS u njegovoj stranci (pa neka su 100% za "prave vrednosti", kao Gordana Comic).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pratila sam 21 protest Srbija protiv nasilja. Cula sam govor Srdjana Milivojevica.

I bilo mi je neprijatno da ga slusam bez obzira sto je covek govorio istinu, sto potpuno razumem i naglasenu emotivnost, coveku je prekipelo bas onako kako i meni prekipi kad se suocim sa brutalnoscu  rezima....sta nije valjlo u govoru Srdjana Milivojevica? Pogresan tajming, eto sta nije valjalo, ovo je govor koji je morao da se cuje na prvom a ne na 21 protestu. 

Pogresno je i to sto je Milivojevic govorio gluvom i slepom narodu kojem pojmovi slobode, pravde, demokratije - nista vise ne znace. Dotle je doslo. 

....

Svratila sam juce kod prijatelja, bracni par koji ima divnu bastu pa da predahnem na putu kuci. Dobri ljudi, odradili sve sto treba u zivotu, posteno, nikom nista ne duguju, naprotiv, drzava i drustvo im duguju podrsku, zahvalnost za pristojno prozivljen zivot. Znam da im nije lako pod stare dane ali znam i to da, kad odem kod njih, ne smem da pominjem politiku, sve moze osim  teme kako i zasto ovako zivimo svoje poslednje dane, prosto, to je nepristojno ponasanje u njihovoj kuci, znam to vec 30 godina. Oni cute i trpe. Gledaju svoja posla. Dobri ljudi. Apoliticni. Da im Srdjan Milivojevic svrati i odrzi onaj sinocni govor, jako bi se uznemirili,  verovatno bi mu skuvali caj od kamilice, tapsali  po ramenu i govorili, tiho, da ce "i ovo da prodje", da se ne sekira, pa  ga ispratili iz dvorista sa teglom slatka od belih tresanja kao poklonom  i lekom za ljute rane na dusi. Znaju oni kako je to kad dusa boli ali su resili da cute i trpe. Da puste Srdjana Milivojevica da odradi svoj posao kako zna i ume a njima kako bude. 

I tako, vratila sam se kuci, posle sam slusala i gledala Srdjana Milivojevica i bilo mi je neprijatno, major Gavrilovic, brisanje iz spiska zivih, borba za slobodu, pravdu.....kasno Srdjane, kasno, mi smo svi zajedno odavno izbrisani.....

 

 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odlični su bili govori, nemoguće je dizati rejting sa govorima koji su puko pričanje, to pali jedino ako možete na TV-u da se obraćate. Kada se obraćate na mitinzima gde vas uglavnom gledaju istomišljenici onda treba ovako jer to ohrabruje većinu.

 

Sinoć su panduri uhapsili Đurića :

 

 

 

Navodno zbog lične karte ali pravi razlog je što je nosio kartonskog vučića u robijaškom odelu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na estradnom nebu Srbije pravi rat izmedju Saše Popovića i Jelene Karleuše. Naime, Jelena K. je falsifikovala podatke o šeru, što je ovaj razobličio. Njen koncert na BNV koji je direktno prenosila Prva TV, je doživeo pravi fijasko, ali je ona pokušala da malo više iskrivi celu sliku. Previdela je činjenicu da postoje agencije, koje profesionalno bave praćenjem šera, jer tu se ozbiljne pare vrte i koje su dostavile podatke u kojima se jasno vidi da je lagala kao pašče ... i ne znam zašto je to bitno, ali mi je interesantna zbog podilaženja Vučiću, a samo zarad materijalne koristi i drago mi je što jednu ovakvu psihotični osobu čereče.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Tužilac u slučaju Jovanjica Saša Drecun postao je vlasnik dva stana u Beogradu na vodi, otkriva BIRN. Drecunova supruga Jelena Drecun kaže da su sredstva za kupovinu obezbeđena prodajom osam nepokretnosti koje su bile u porodičnom vlasništvu i podizanjem dva stambena kredita. (...)
Na dan zaključenja ugovora o kreditu, rata je iznosila oko 1.500 evra, dok je danas zbog rasta kamata rata ovog kredita, za godinu dana porasla za više od 350 evra i iznosi oko 1.870 evra, izračunao je za BIRN jedan bankar.

https://n1info.rs/vesti/tuzilac-u-slucaju-jovanjica-kupio-dva-stana-u-beogradu-na-vodi/

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Jezebel said:

List Danas stavio crni flor. (terajte se u 3LPM)

 

Od danas sam ih uklonila sa spiska nezavisnih medija u Sr. pa je knjiga spala zaista na jedno slovo - N1.

Htedoh da napišem da je čudno da nisu onda i na web stranici stavili crno zaglavlj, pa ajde prvo da rifrešujem stranicu, kad ono, jesu, zacrnili su je. Još pre sam video da sajt Nova S ima crno zaglavlje, oni su valjda iz iste kuće kao N1, možda je samo pitanje vremena kad se ažurira stranica.

 

edit:

Novinsko-izdavačke organizacije koje izdaju dnevne novine dužne su da na dan žalosti svoje listove odštampaju u crnoj boji, navodeći na prvoj strani odluku o proglašenju dana žalosti i proglašenju njegovog obeležavanja.

 

 

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Je l' zna neko koliko je bilo ljudi danas koji su palili svece u Bg i da li je bilo i po drugim gradovima (znam da je bilo na Kosovu)?

 

 

 

 

 

18 minutes ago, Jezebel said:

List Danas stavio crni flor. (terajte se u 3LPM)

 

ZAKON O OBELEŽAVANJU DANA ŽALOSTI NA TERITORIJI REPUBLIKE SRBIJE

Quote

Način obeležavanja dana žalosti

3) Medijsko informisanje i sećanje

Član 6

Radiodifuzne organizacije za informisanje javnosti na teritoriji Republike Srbije, dužne su da u svojim programima, uključujući i emisije namenjene inostranstvu, na dan proglašenja dana žalosti:

1) emituju odluku o proglašenju dana žalosti i o programu njegovog obeležavanja koju donosi nadležni organ Republike Srbije ili telo koje on odredi;

2) obaveste javnost o skupovima sećanja koje povodom dana žalosti organizuju nadležni organi Republike Srbije ili tela koja ona odrede;

3) umesto humorističkih, zabavnih, folklornih i drugih emisija sa zabavnom i narodnom muzikom, emituju muziku i emisije prikladne danu žalosti;

4) usklade detaljnu programsku šemu u vreme dana žalosti.

Novinsko-izdavačke organizacije koje izdaju dnevne novine dužne su da na dan žalosti svoje listove odštampaju u crnoj boji, navodeći na prvoj strani odluku o proglašenju dana žalosti i proglašenju njegovog obeležavanja.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_obelezavanju_dana_zalosti_na_teritoriji_republike_srbije.html

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Div said:

 

Pošto N! ne izdaje dnevne novine na njih se, valjda ne odnosi obaveza da izađu u crno-beloj boji.

 

 

Sreca njihova, ostaju mi na listi :classic_tongue:.

 

Za kriminalcima proglasen dan zalosti i cela drzava mora da izigrava majmune (izvinjavam se cestitim zivotinjama na poredjenju).

Postoji i otpor, placa se kazna ali POSTOJI OTPOR. Pitanje je ima li ga makar u tragovima u onoj krpi za brisanje poda od drzave.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

List Danas stavio crni flor. (terajte se u 3LPM)
 
Od danas sam ih uklonila sa spiska nezavisnih medija u Sr. pa je knjiga spala zaista na jedno slovo - N1.
Nisam siguran ali mislim da po zakonu moraju da obeleže nekako da "su u žalosti".

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

PS preteče me @erwin sa pravom info.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...