Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

7 hours ago, Милица said:

A da krene da ljubi i noge Svajcarcima koji su joj ga dali I muzu koji joj je dao svoje prezime i onom poslodavcu koji joj daje platu :thumbsup:

Znaci poljubis novi pasos i momentalno ti se zavare usta da vise ne mozes ni da zucnes o novoj drzavi 😯

Eto srece pa ga ja ne poljubih :lol_2:

 

 

Je li, a zasto ste vi rodoljubi celog sveta toliko osetljivi ako neko hoće da se ispiše iz tog vašeg kulta, ovaj kluba pa ovako burno reagujete? Šta ste vi, nekakvi sajentolozi, družba Pere Kvržice, Kju Kluks Klan, pa ako neko hoće da napusti te vaše kultove počnete da varničite. Pa i vređate, i to potpuno nepoznate ljude sa kojima nemate nikakve veze i koji vam nikad ništa nisu nažao učinili? Odakle to? Sa druge strane, puna su vam usta "empatije" i tih anja, ama izgleda ta "empatija" važi samo kad je na vas primenjena, a za druge je izgleda nemate.

 

Odakle evo npr ti znaš kakva iskustva ta žena, devojka, šta je, ima u toj zemlji gde je slučajno rođena, i zašto se tako oseća kako se oseća, i zašto o toj zemlji misli šta misli? Šta, iz čista mira se jednog dana probudila i rekla sama sebi, malo mi je dosadno, hajde ja da idem u Švajcarsku, i da tamo uradim šta treba da dobijem državljanstvo. Mnogo ste mi vi naivni.

 

Evo meni na primer uopšte ne smeta kad bi se neko isto ovako osećao i ponašao prilikom dobijanja drugog državljanstva. To nije moja stvar, zašto bi me uopšte to zanimalo da sad nešto osuđujem i još pa vređam nepoznate ljude.

 

Čak i ja kad bih mogao da dobijem drugo državljanstvo, ne bih se ni radovao, nego bih smatrao da su stvari konačno došle na svoje mesto. A što se stare dokumentacije tiče, pa to se podrazumeva. Kao Nikolas Kejdž na početku filma Napuštajući Las Vegas. Mala vatrica, i završiš pos'o.

 

More ko je vas poznavao ni pakao mu neće teško pasti. Verovatno to isto ta žena misli o "njenima".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

 

 

 

 

 

Mogi ba malo manje da proizvodiš gnojivo. Ne mora da znači da sve što dolazi protiv Vučića da je OK...ovaj mali gnom sa Kosova, izmedju ostalog, sere o tome da imamo preko 40 vojnih baza, rasporedjenih oko Kosova. Rado bi nas uvukao u neka sranja, ali umesto njih, da neko drugi bude na suprotnoj strani. Povrede imaginarne granične linije, što bi naši rekli - administrativne linije, zbog pljačke napuštenih sela, bespravne seče šume, šverca, su na dnevnom nivou pa zbog tih secikesa i treba silom odgovoriti. Lopov priznaje samo zakon sile. Što se tiče Šešelja...i tebe i njega...znaš ti Pero, znaš...

 

Uostalom jasan je kontekst njegovih metafora...nisam bio dvosmislen...

 

Meni si našao da učitavaš Šešelja...

 

A šta, to opravdava ovakav rečnik od precednika ili od bilo koga u medijima? Čovek na to ukazuje, kako je tu novo novo normalno da je ovakav rečnik prihvatljiv, što je tragično (nije stvarno, prema svecu i tropar) a to ostalo WGAF, to je isto uobičajeno i sa ovim rečnikom precednika nema veze. I sa time što on taj rečnik koristi zbog "naroda" a ne priča ovako sa nekim drugima. I šta to govori o "narodu" i novom novom normalnom takve zemlje?

Link to comment
Share on other sites

U stvari nije WGAF, jer ti si to u pravu za te noćne upade i ilegalnu seču šuma, što traje godinama, i pljačkanje tih sela i to. Ali oni zašto to ne spreče, što ne postave neke granične jedinice, neke detektore pokreta, ovo ono, sve to je sasvim druga stvar, koja ne  opravdava ovakav rečnik, a još manje opravdava što je takav rečnik "narodu" prihvatljiv, pa čak i za divljenje. 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



A šta, to opravdava ovakav rečnik od precednika ili od bilo koga u medijima? Čovek na to ukazuje, kako je tu novo novo normalno da je ovakav rečnik prihvatljiv, što je tragično (nije stvarno, prema svecu i tropar) a to ostalo WGAF, to je isto uobičajeno i sa ovim rečnikom precednika nema veze. I sa time što on taj rečnik koristi zbog "naroda" a ne priča ovako sa nekim drugima. I šta to govori o "narodu" i novom novom normalnom takve zemlje?


U prvom postu svakako nisam opravdao, šta više, ismejao sam. Ako si normalan, ukapirao si...i ti i svako. Smešan je. Ja ne mogu da tumačim i još manje objašnjavam njegove postupke. Kako on tretira druge, tako će i oni njega. Taj narativ koji dolazi sa Kosova, pogotovu, ne zaslužuje bolje. Na sve dobronamerne poteze reaguju nadrndano, a počesto, kao za ove vojne baze, lažu. Da ne pominjem vakcine, žito i ostale stvari...zamisli, Aljbin Kurti ima šta da kaže o defanzivnom oružju neke "susedne države".

U stvari nije WGAF, jer ti si to u pravu za te noćne upade i ilegalnu seču šuma, što traje godinama, i pljačkanje tih sela i to. Ali oni zašto to ne spreče, što ne postave neke granične jedinice, neke detektore pokreta, ovo ono, sve to je sasvim druga stvar, koja ne  opravdava ovakav rečnik, a još manje opravdava što je takav rečnik "narodu" prihvatljiv, pa čak i za divljenje. 
Pa sad, ne znam da li znaš, ali ta kradja šume, koja ima dugu tradiciju, vrši se sa "drvosečama" na traktorima, naoružanim kalašnjikovima, i vrlo često se naša patrola povlači pod vatrom istih. Izgube se dok stigne pojačanje, sa druge strane nema saradnje.....
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, vilhelmina said:

 

Ja bih da pitam kad prestaje ta obaveza ljubljenja pasosa? Srpski pasos odavno vise nemam, a i kad sam ga imala, ne secam se da sam ga ljubila.. Kasnije svakako nisam, jer ne vidim razlog, a nije ni higijenski. Gde gresim?

 

 

Rekla bih da obaveza ljubljenja pasosa ne postoji kao obaveza koja je kaznjiva zbog nedovoljno ljubljenja?

...ili gresim ja a ne ti...

 

Ovo je sada sto cu reci jako bitno, naime vodjenje ljubavi sa novim pasosem je potpuno individualna stvar

i zavisi od toga koliko si GA zeleo/la.

Pomenuta (moja) drugarica (zvacemo je Charlize Theron kad zelimo osvrte na ljubljenje pasosa)

eto ta charlize je strasno zelela da ima svajcarski a iskreno mogla je da bira razne (osim vatikanskog)

 

Sto se tice tvog pasosa, pa ja mislim da mozes slobodno s njim da radis razne nehigijenske stvari

obzirom da je svedski apsolutno bez mikroba, potpuno dezinfikovan...Ako opet nesto gresim i nepovoljno zborim, obesicu se sama

Link to comment
Share on other sites

Just now, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, ali ovo je rečnik luzera i "kočijaški rečnik" u principu, a može i bez toga, sa malo više dostojanstva. U stvari bi efektnije bilo bez toga, jer ovakav rečnik unižava i ovoga što govori, i ove kojima govori. 

Slazem se. Recnik neprimeren tako ozbiljnoj funkciji kao sto je precednik republike! Ali, Zvala je Zvala!

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Je li, a zasto ste vi rodoljubi celog sveta toliko osetljivi ako neko hoće da se ispiše iz tog vašeg kulta, ovaj kluba pa ovako burno reagujete? Šta ste vi, nekakvi sajentolozi, družba Pere Kvržice, Kju Kluks Klan

 

:lol_2:

ovo je zbog pero kvrzica, ni sajentolozi me nisu toliko zasmejali...

kud ne stavih onog sto se valja, od suza ga ne vidim

 

55 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Odakle evo npr ti znaš kakva iskustva ta žena, devojka, šta je, ima u toj zemlji gde je slučajno rođena, i zašto se tako oseća kako se oseća, i zašto o toj zemlji misli šta misli? Šta, iz čista mira se jednog dana probudila i rekla sama sebi, malo mi je dosadno, hajde ja da idem u Švajcarsku, i da tamo uradim šta treba da dobijem državljanstvo. Mnogo ste mi vi naivni.

 

 

Ali vec ovo sto si rekao, to jeste jedina istina kad se tice one moje charlize...sreca pa sam samo napisala da je ljubila novi pasos a nisam rekla nista o iskustvima koja je imala u bivsoj zemlji i koja su dovela do toga da ona ljubi pasose, posebno taj.

 

...iz danasnje perspektive, ona kad je ljudi, svicarci pitaju i cude se sto je napustila Cape jer je predivan,

ona samo kaze da nije mogla da trpi leopardese da joj leze na pragu svako jutro kad ustane...sto naravno nije potpuna istina a nije ni vazno vise.

 

ps. meni leopardi na pragu ne bi smetali, ali to mozda jer takvo iskustvo nemam...(ovo pola metaforicki kazem)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Je li, a zasto ste vi rodoljubi celog sveta toliko osetljivi ako neko hoće da se ispiše iz tog vašeg kulta, ovaj kluba pa ovako burno reagujete? Šta ste vi, nekakvi sajentolozi, družba Pere Kvržice, Kju Kluks Klan, pa ako neko hoće da napusti te vaše kultove počnete da varničite. Pa i vređate, i to potpuno nepoznate ljude sa kojima nemate nikakve veze i koji vam nikad ništa nisu nažao učinili? Odakle to? Sa druge strane, puna su vam usta "empatije" i tih anja, ama izgleda ta "empatija" važi samo kad je na vas primenjena, a za druge je izgleda nemate.

 

Odakle evo npr ti znaš kakva iskustva ta žena, devojka, šta je, ima u toj zemlji gde je slučajno rođena, i zašto se tako oseća kako se oseća, i zašto o toj zemlji misli šta misli? Šta, iz čista mira se jednog dana probudila i rekla sama sebi, malo mi je dosadno, hajde ja da idem u Švajcarsku, i da tamo uradim šta treba da dobijem državljanstvo. Mnogo ste mi vi naivni.

TIg8dZf.gif

Ja ne znam zenu ali zato ti znas sve o meni i mozes da mi ucitavas sta ti padne na pamet jer si zasticena vrsta. 

Sta da vam kazem, zao mi je svih vas slucajno rodjenih u zemlji Srbiji, a ne na nekom drugom pozeljnijem vam mestu... 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja bih molio za neko uputstvo od strane onih koji su ostali u Srbiji, kako mi koji smo otisli, treba da se ponasamo u nasim novim drzavama. :classic_biggrin:

Do sada ima jedan prijedlog i nije los, treba redovno da se ljubi pasos, nije to tesko, uzmes pasos iz fijoke, malo ga izljubis sa svih strana i gotovo. To moze svako.

Dakle sta drugo, koga ili sta jos da ljubimo :smiley33:

Nego jedno pitanje, oni sto su dosli iz Hrvatske ili Bosne u Srbiju, treba li da oni ljube sada pasos Srbije :smiley33:

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

I trebalo bi biti ljut na ljude koji ne postuju te slucajnosti po pitanju mesta rodjenja.

Umesto da postuju! Gde god da se rodis ima da budes takav kao to gde se rodis. Nikakav, onda nikakav.

 

...ono, lepo je da te roda ispusti na nekim juznim morima, na karibima recimo ili u indijski okean zbog ronjenja ko voli...

ali ni to ne bi bilo predmet zavisti kao ni predmet zaljenja

 

- koga briga gde si se rodio...vaznije je u sta si se pretvorio da li ti prilici to mesto rodjenja ili si ga prevazisao

 

Dovoljno je da vidis osobu, malo cujes sta prica i mesto rodjenja tada postaje poslednja rupa u znatizelji.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Je li? A zemlja Srbija je neki bubuljicar koji kenjucka "ja sam takav kakav sam, a kome se ne sviđam ne mora me ni gleda, ama ja se baš neću menjam, i baš da vidim koj će me natera". Pa veoma zrelo. Isto kao ovi govori "elite".

Zar ne vidiš da se sve vreme raspravljaš sa ćiriličarkom?

 

Čim neko koristi te gnusne hijeroglife, odmah se zna da je na strani anticivilizacije. 

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

I tako mu je to dakle, jedini način da sprečiš da te država guziči je izgleda da organizuješ proteste i blokiraš glavnu saobraćajnicu i onda se moliš da te Vrhovni pozove na razgovor i udeli ti milostinju. Ako nisi u stanju to da uradiš, ko te jebe.

 

Pijačnim prodavcima svaka čast naravno, a onog imbecila koji je smislio da se uvodi fiskalna kasa na pijacu zaista treba poslati na jedno temeljno ispitivanje.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

Znas kako @djole..to je jedina opcija kod ovako p(r)olupanog naroda..Srbi su verovatno jedini u Evropi koji, na izborima, vecinski glasaju protiv demokratije.. Oni u nju ne veruju. Ne veruju u vladavinu prava. Sto je najsmehotresnije - idu dotle da smatraju da to nigde u svetu ne postoji,da je to prevara :lol_2:

Evo,ovaj lik koji "predvodi" proteste,na pitanje novinara N1: "Zasto trazite prijem kod predsednika?" odgovara sa: "Znate kako..on je dobio dva miliona glasova na izborima... mnogi od nas su takodje glasali za njega.." :lol_2:
Znaci,kadrovi vladajuce partije (iz min.finansija) sprovodeci politiku vladajuce partije (kroz poresku upravu) namecu pijacnim prodavcima obavezu uvodjenja fiskalnih kasa.. pijacni prodavci i pored toga glasaju za vladajucu partiju,da bi nakon (svog) izbora za istu, izasli na ulicu da protestuju protiv nje..ovo je shizofrenija..ozbiljna shizofrenija intelektualno i moralno posrnulog naroda..

Sto se mene,kao gradjanina, tice na njihov protest cu samo reci: sab me gabri. :lol_2:
Dakle:
Uvode vam fiskalne kase? -Sab me gabri!
Izvrsitelji vas izbacuju iz stanova? -Sab me gabri!
Banke vam protivzakonito uracunavaju troskove obrade kredita? -Sab me gabri!

Sve dok ljudi ovde organizuju apoliticne proteste,ja se vise na takvima ne pojavljujem,niti im pruzam podrsku. Ubuduce mogu da se angazujem (u bilo kom vidu) samo na protestima koji imaju jasnu politicku sadrzinu,konotaciju ili pozadinu..i to organizovanim od politicke/ih organizacije/a koje su mi bliske..ove apoliticne skupove necu vise da zarezujem..

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Drug Crni said:

Znas kako @djole..to je jedina opcija kod ovako p(r)olupanog naroda..Srbi su verovatno jedini u Evropi koji, na izborima, vecinski glasaju protiv demokratije.. Oni u nju ne veruju. Ne veruju u vladavinu prava. Sto je najsmehotresnije - idu dotle da smatraju da to nigde u svetu ne postoji,da je to prevara :lol_2:

Evo,ovaj lik koji "predvodi" proteste,na pitanje novinara N1: "Zasto trazite prijem kod predsednika?" odgovara sa: "Znate kako..on je dobio dva miliona glasova na izborima... mnogi od nas su takodje glasali za njega.." :lol_2:
Znaci,kadrovi vladajuce partije (iz min.finansija) sprovodeci politiku vladajuce partije (kroz poresku upravu) namecu pijacnim prodavcima obavezu uvodjenja fiskalnih kasa.. pijacni prodavci i pored toga glasaju za vladajucu partiju,da bi nakon (svog) izbora za istu, izasli na ulicu da protestuju protiv nje..ovo je shizofrenija..ozbiljna shizofrenija intelektualno i moralno posrnulog naroda..

Sto se mene,kao gradjanina, tice na njihov protest cu samo reci: sab me gabri. :lol_2:
Dakle:
Uvode vam fiskalne kase? -Sab me gabri!
Izvrsitelji vas izbacuju iz stanova? -Sab me gabri!
Banke vam protivzakonito uracunavaju troskove obrade kredita? -Sab me gabri!

Sve dok ljudi ovde organizuju apoliticne proteste,ja se vise na takvima ne pojavljujem,niti im pruzam podrsku. Ubuduce mogu da se angazujem (u bilo kom vidu) samo na protestima koji imaju jasnu politicku sadrzinu,konotaciju ili pozadinu..i to organizovanim od politicke/ih organizacije/a koje su mi bliske..ove apoliticne skupove necu vise da zarezujem..

 

 

Dve opservacije. 

1) Mi smo klasifikovani kao izborna autokratija (electoral autocracy, V-Dem institut). Tako da skroz si u pravu.

2) Nasa podlezeca ideologija je izgleda neki nastrani socijalni libertarijanizam. Socijalni: drzava da resi i da da. Libertarijanizam: Drzava da ne mece prste u moj dzep.

Normalna ideologija bi bila ili socijalizam: drzava ce da da, a ja cu da se solidarisem i dodam svoj deo, ili libertarijanizam: valjda ja znam sa svojim parama bolje nego drzava, necu nista dam, ali necu nista ni da trazim, samo me ostavte na miru. Tako da, patentirali smo jednu nemogucu levo-desnu ideologiju, a o razlozima valja pisati knjigu a ne post. Sebicluk je kratak odgovor, odnosno paralibertarijanski individualizam oplemenjen ekstremnom zavisnoscu od udeljivanja pomoci. Zato i volemo autokratiju. 

Pazite uostalom nastranost celodnevnog protesta koji prestaje ako te primi precednik. Ko u 'Igri prestola' (iliti feudalizam) sto dolaze kod Dzofrija da im resava probleme.

A nikako da protestuju sto je uopste stvar takva da ih mora primati numero uno. Sto je i logicno, jer njima ne smeta kakav je sistem, nego samo to sto su oni dosli na red.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, handys said:

Dve opservacije. 

1) Mi smo klasifikovani kao izborna autokratija (electoral autocracy, V-Dem institut). Tako da skroz si u pravu.

2) Nasa podlezeca ideologija je izgleda neki nastrani socijalni libertarijanizam. Socijalni: drzava da resi i da da. Libertarijanizam: Drzava da ne mece prste u moj dzep.

Normalna ideologija bi bila ili socijalizam: drzava ce da da, a ja cu da se solidarisem i dodam svoj deo, ili libertarijanizam: valjda ja znam sa svojim parama bolje nego drzava, necu nista dam, ali necu nista ni da trazim, samo me ostavte na miru. Tako da, patentirali smo jednu nemogucu levo-desnu ideologiju, a o razlozima valja pisati knjigu a ne post. Sebicluk je kratak odgovor, odnosno paralibertarijanski individualizam oplemenjen ekstremnom zavisnoscu od udeljivanja pomoci. Zato i volemo autokratiju. 

Pazite uostalom nastranost celodnevnog protesta koji prestaje ako te primi precednik. Ko u 'Igri prestola' (iliti feudalizam) sto dolaze kod Dzofrija da im resava probleme.

A nikako da protestuju sto je uopste stvar takva da ih mora primati numero uno. Sto je i logicno, jer njima ne smeta kakav je sistem, nego samo to sto su oni dosli na red.

 

Ovo je objava da se urami i okači na zid. Predgovor za bilo kakvu priču o Srbiji.

Edited by VladimirB
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...