Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

23 minutes ago, koca popovic said:

Kakav je nivo vrijednosti u Srbiji kad je D.Tomasevic proslavljeni kosarkas. E svasta.

 Nidje veze….

U svakoj zemlji bi sa njegovom sportskom karijerom bio proslavljeni kosarkas. Ljudske osobine na stranu…

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Vučiću fokus grupe tek posle par nedelja pokazale da treba da bude empatičan, pa danas ceo dan u i o suzama.
Mene pa fascinira količina mržnje i neverice koju plasiraju njegove podguzne muve za skupštinskom govornicom. Neverica u delu, kako to da im se opozicija suprotstavlja, proziva, oponira. Ponašanje predsednika Skupštine, količina njegove bahatosti, prozivanje poslanika da "urlaju" sa svojih mesta, dok poziciji "Šabački vašar" nije ravan. Predsednik poslaničke grupe SNS jOvanov je posebna priča, a Brnabička je prevazišla samu sebe. Kao da ovo dvoje imaju zadatak da što više opstruiraju raspravu. Na pet minuta izlaganja poslanika oni daju po pola sata i više odgovor, uz to pričaju jedno isto tih pola sata. Sve to začinjavaju standardnim vredjanjem uz klasičnu zamenu teza. Demagogija je takodje visoko plasirana i uz svaku kritiku opozicije reaguju sa "zar sad kad Hilandar gori".... Danas im je još i Lutovac bio na tapetu jer je na kraju prošle sednice, prilikom odlaska iz zgrade Skupštine rekao jOvanovu da, parafraziram, bude pristojan da ga ne išamara...što se mene tiče trebao je...i plus na kraju da ga šutne u dupe.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока



  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

„Skupina nemoćnih, frustriranih, sa idejom destabilizacije vlastite države nastavlja udare i na institucije pravljenjem lažnih uzbuna koristeći i zloupotrebljavajući jedan od najtragičnijih događaja u istoriji Srbije“, navela je direktorka OŠ Petar Petrović Njegoš u Vrbasu Slavica Gvozdenović.

 

Je l' realno ovo? 

 

https://n1info.rs/vesti/romkinji-u-vrbasu-poklanjali-bakar-kakav-je-polozaj-roma-u-srbiji

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uvrnuto said:

što se čudiš, ako živiš u Srbiji svakodnevno možeš da vidiš i čuješ nešto slično i to ne samo prema Romima, kod nas je uobičajeno da se neko proziva i vređa na nacionalnoj, verskoj, regionalnoj osnovi i još puno toga, niko nema psovke kao što su ovde uobičajene da ih ne pominjem ovde iz pristojnosti  

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Perkos2 said:

što se čudiš, ako živiš u Srbiji svakodnevno možeš da vidiš i čuješ nešto slično i to ne samo prema Romima, kod nas je uobičajeno da se neko proziva i vređa na nacionalnoj, verskoj, regionalnoj osnovi i još puno toga, niko nema psovke kao što su ovde uobičajene da ih ne pominjem ovde iz pristojnosti  


Ne, ne, ne mislim na samu vest, već je neko kačio. Nego na ovu izjavu direktorke škole koju sam citirao. Nije ni da tu nisi u pravu, ali stvarno svakim danom pomeraju grenice ludila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo dostigli taj nivo ludila da ne samo žvalonja nego maltene i bilo koji njegov brabonjak može pred kamerama uživo da se bukvalno iskenja za skupštinskom govornicom na primer i da kaže: "kako nije sramota ove iz opozicije da opoganjuju ovu svetu kuću srpskog naroda? ali nećemo se predati, poštena i pristojna srbija će pobediti. živeo vučić!"

 

Ja sam svakog dana sve ubeđeniji da bez fizičkog nasilja nad nekim istaknutim članom sekte džaba tupimo. Vidimo se u subotu u besciljnoj šetnjici.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mi smo dostigli taj nivo ludila da ne samo žvalonja nego maltene i bilo koji njegov brabonjak može pred kamerama uživo da se bukvalno iskenja za skupštinskom govornicom na primer i da kaže: "kako nije sramota ove iz opozicije da opoganjuju ovu svetu kuću srpskog naroda? ali nećemo se predati, poštena i pristojna srbija će pobediti. živeo vučić!"

 

Ja sam svakog dana sve ubeđeniji da bez fizičkog nasilja nad nekim istaknutim članom sekte džaba tupimo. Vidimo se u subotu u besciljnoj šetnjici.

 

Ja sam prva za radikalizaciju protesta i nasilno obaranje vlasti, ali 🙃 to onda više nije protest protiv nasilja. 

13 hours ago, freethrow said:

Ima li ovde neko kadar da ubaci postavu sa voxa da bude neko vreme fokus grupa?

 

Ako imate nekog u Ipsosu, još možemo da uzmemo i neki džeparac kao deo fokus grupe. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

Je l' realno ovo? 

 

Saopštenje nije preneto u celini, a deluje još bednije. Evo celokupnog teksta objavljenog na sajtu opštine:


 

Spoiler

Скупина немоћних, фрустрираних, са идејом дестабилизације властите државе наставља ударе и на институције прављењем лажних узбуна користећи и злоупотребљавајући један од најтрагичнијих догађаја у историји Србије.

Ударајући на оно најдрагоценије и најосетљивију категорију друштва , покушавају да систем образовања који у Општини Врбас функционише без мрље пољуљају и наметну слику која у јавности изазива бес, страх и револт родитеља па и читаве заједнице друштва.

Општина Врбас је доста пре трагичних догађаја у Србији формирала Координационо тело за сузбијање насиља у школама и свој посао обавља одговорно и пажљиво у сарадњи са свим образовним установама на територији наше Општине па тако и наше школе.

Догађај око кога се медијски и на друштвеним мрежама наметнула полемика имао је следећи редослед догађаја и није чињенично стање онако како је пласирано од људи са недовољно аргумената.

Након евидентираног нерезонског иступа пар ученика 03. маја 2023. године, и постојање основане сумње да је дете од стране другара вређано и омаловажавано, школа је обавестила мајку девојчице и родитеље осталих учесника догађаја. На састанку одржаном 04. 05. 2023. године са родитељима састављен је Записник у ком је констатовано постојање нежељеног понашања. Мајка девојчице задовољна развојем ситуације и обављеним разговором са родитељима ученика као и њиховом реакцијом  није желела да се проблем продубљује јер деца треба да наставе школовање и дружење у истој школи. Истог дана одржан је и састанак школског Тима за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања. Тим је донео закључак појачаног васпитног рада и праћења  развоја даље ситуације од стране одељенског стрешине у сарадњи са запосленима у школи. Ако се слично или исто понови по прикупљеним информацијама и по потреби ће се предузимати адекватне, даље мере.

Након новинских натписа мајка је позвана у школу и изјавила да девојчица више нема сличних проблема и да са истим другарима сада функционише без проблема. Закључак школе је да се ученица дружи са свима из одељења и да апсолутно нема тензија. Мајка и девојчица су изразиле жељу да девојчици одељенски старешина буде пратилац на матури, што је одељенски старешина са задовољством прихватио.

Напомињемо да је проблем приметио одељенски старешина и одмах реаговао. 

Желимо да ставимо тачку на медијску хајку на нашу школу коју у миру и слози похађају наши ученици. Не желимо злоупотребу и политичку демагогију тамо где је не сме бити а то су наше школе. Заједничким снагама боримо се за боље услове у просвети а ово сигурно није пут којим желе да зауставе и Србију, али и читав просветни систем.

Директор школе

Славица Гвозденовић

 

Saopštenje sam namerno stavio u spojler ukoliko neko ima slab stomak.

 

Da rezimiram celokupno saopštenje – u pitanju je hibrid jeftinog politikantskog pamfleta i birokratskog sistema koji jedva da ispunjava i formu, dok o ispunjavanju suštine nema ni govora. Ukratko, organizoavan sastanak, napravljen zapisnik u kome je  'konstatovano postojanje neželjenog ponašanja', doneti su zaključci, sve je to potpisano i pečatirano, zavedeno u knjige, pa je tako problem rešen. Sada sija sunce, ptičice crkuću, potočić žubori, a između plavetnila neba i svetlosti sunca škola ponosno nastavlja svoju misiju ispunivši sve vaspitne i obrazovne ciljeve.

 

Papirološki gledano, sve je u redu, ali škola suštinski ništa nije uradila. Javne ličnosti koje su ponudile da idu u pratnji deteta i da finansiraju matursku haljinu su očitale odličnu lekciju trulom sistemu. Sasvim sam siguran da će se njihov gest pamtiti kao nešto pozitivno, dok će nemušto saopšenje izazivati samo gađenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja sam svakog dana sve ubeđeniji da bez fizičkog nasilja nad nekim istaknutim članom sekte džaba tupimo.

Šta mislite, kolega, ko bi se ovome najviše obradovao? Nekome negde i sad verovatno kreću bale i od samog ovog posta - beleži, skrinšotuje, podvlači, filuje i sprema da ga objavi kao udarnu vest u Dnevniku (propratite).

 

Ali da budem kristalno jasan, ne mislim da je to pogrešno samo niti najpre zbog optičkih ili taktičkih, već zbog suštinskih razloga. Nadam da u Srbiji postoji makar kako relevantna opozicija koja traži individualna ljudska i građanska prava (koja podrazumeva da lopovi i kriminalci idu u zatvor, da se razumemo, to je sine qua non) a ne revoluciju. Mi (nacional-boljševičku) revoluciju ovde živimo već 80 a možda i 120 godina, ona vodi samo zločinu, nasilju, pljački i većoj propasti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Možda bi se neko i obradovao ali bi se sigurno neko i uplašio i uvukao malo pipke. Ne možeš lepo i kulturiška sa bahatim siledžijom, to nam ovi pokazuju već deceniju. Pošto je i pravosuđe u njihovim rukama ni to ne stvara dovoljnu pretnju za njih kao posledica njihovih nedela. Uostalom, setimo se šta nam je uradio jedan koji je pod parolom "legalizma" i "nerevanšizma" uništio i ono malo zamaha što smo kratkotrajno kao društvo imali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...