Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Opa, bas dobar potpis. Buducnost ce definitivno biti za klasu jaca nego prosle sezone.

 

Ros je imao brutalne brojke u Italiji, dobre partije i u letnjoj ligi. Citao sam da je bio na radaru Baskonije, ali su se odlucili za pokojnog CMM-a.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Dobar posao radi Budućnost, do sad je sve kako treba. :thumbsup:

Bilo bi jos bolje da nam nisu "pobjegli" neki igraci. Marko Simonovic je dobio duplo veću ponudu kkcz, Kulboka je izabrao Prometej, i jos jedan je zavrsio u Turskoj. 

 

Svakako me raduje ova plejmejkerska linija. Ross i Wright. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, fradler said:

 

Evroligaska. Cisto sumnjam da ce neki tim u evrokupu imati bolju.

Nadam se da je tako. Opet ostaje da se vidi. Izgleda potentno. Ali samo izgleda. Wright prva sezona u Evropi, Ross da nastavi kontinuitet...to su izazovi. Svakako bolje od prosle sezone. Mada posteno je reci i da smo imali vise novaca na raspolaganju. Budzet za plate ove sezone je skoro 3 mil. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Bilo bi jos bolje da nam nisu "pobjegli" neki igraci. Marko Simonovic je dobio duplo veću ponudu kkcz, Kulboka je izabrao Prometej, i jos jedan je zavrsio u Turskoj. 

 

Svakako me raduje ova plejmejkerska linija. Ross i Wright. 

Ovo za kulboku mi stvarno nije jasno sta ce tamo?!mogao je zabosti bilo koji EC tim

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Izgleda Budućnost dobila neki količinski popust na Amerikance...

Obeća nam onaj zastupnik za Balkan

2 minutes ago, Nate said:

Ovo za kulboku mi stvarno nije jasno sta ce tamo?!mogao je zabosti bilo koji EC tim

Odlican je Prometej sa finansijama

Link to comment
Share on other sites

Гледаће се ове сезоне Будућност дефинитивно у Морачи. Волио бих да има још неки домаћи протагониста, да ли то био Лазић, Раданов, Едо Мурић, Ален Омић или неко пети, небитно, јер мислим да наше екипе с домаћим тренером средњег ешалона не могу да направе склад и успјешну причу ако има превише странаца. 

 

Очигледно је нова градска управа испоштовала обећано на оном састанку са Боканом и то ме искрено радује. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce Mijovic igrati odredjen deo svakog meca sa tri beka u sastavu (Ross/Wright - Freeman - Popovic/Magee), sto je jasnije kada se pogleda jadno stanje pozicija 3 i 4. Tu se nadam nekim proverenim evropskih igracima. Bilo bi steta da se ovaj sastav ne nadogradi ili da se i u tu dovode igraci koji traze loptu.

 

U svakom slucaju, stanje je sledece:

 

Wright, Ross, Drobnjak

Freeman, Magee, Popovic

               , Slavkovic

               , Grbovic, MJK

Williams, Jones, Ilic

 

Naravno, raduje i sto se forumasi interesuju za temu i sto ovde postoji zelja za sto jacom ABA ligom tako da se nadam da ce tema biti sto posecenija i da necu morati da pisem traktate o tome sta sve ne valja. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

A nije problem nema potrebe da se izvinjavas, no eto kapiram da ovo dosad sto su odradili Mijovic i ekipa je prilicno korektno i djeluje da ce ako ista, biti zanimljiva ekipa da se gleda naredne sezone. Mislim da je ostalo mozda jos par igraca da se dovede ili mozda jedan dobar kombo 3/4 no eo da vidimo sto ce se otvoriti na trzistu, a to tip poput Derricka Williamsa sigurno nije i ne djeluje da se uklapa u ovo sto zele da igraju po nekom mom skromnom misljenju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema nikakvog smisla dovoditi igrace poput Derricka Williamsa - to je poslednje sto treba Buducnosti, cetvorka koja voli da uzima suteve, skup igrac, odnos kvalitet/cena mizeran.

 

Tu su vec Ross, Wright i Freeman i njima treba dati slobodu da organizuju i zavrsavaju napade. Treba dovesti jos cetvorku ili krilo koje u napadu samo sutira (igrac tipa Hommes iz Baskonie).

Link to comment
Share on other sites

Inace, izasao je raspored za oba takmicenja i konacno vise nema gostovanja Crvenoj zvezdi u drugom kolu:

 

1. kolo Buducnost - Zadar

4.10.    Buducnost - Lietkabelis

2. kolo Mornar - Buducnost

11.10.   Turk Telekom - Buducnost

3. kolo Buducnost - Krka

17. 10.  Buducnost - Slask

4. kolo Cibona - Buducnost

25. 10. Cluj - Buducnost

5. kolo Buducnost - Mega

1. 11.    Bourg - Buducnost

 

Raspored je idealan da se krene sa 9/10 i nabije samopouzdanje pred nastavak sezone.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Barovic u Sutjeskoj. Steta za njega zbog dve teske povrede, ali realno nakon toga nije ni izgledao kao kosarkas. Opet, bio je jedan od najzasluznijih za jedini trofej ABA lige koji je osvojila Buducnost.

 

Sto se tice tima, rekao je Mijovic da ocekuje da se sastav formira do 1.8. Nedostaju i dalje starteri na 3 i 4, verovatno se traze i igraci iz regiona. Ostaje i da se vidi sta ce biti sa Reynoldsom i Kabom.

 

Sa ove distance nekako mi je neverovatna prica da bi Radonjic mogao da vodi ovakav tim, a malo je evropskih igraca na trzistu za njegov ukus. Verujem da bi on doveo Ivanovica, ali koga na poziciji 2, 3, 4, 5? Jedino da je spremno toliko novca da je bilo moguce da se ponovo okupi njegov tim - tipa Ivanovic, Wolters, Hollins, Dangubic, Kuzmic iz Crvene zvezde. No, cak i sa tim igracima, Radonjic ne bi mogao da dovede Mitrovica, Davidovca, Dobrica koji su bili vazni srafovi njegovih uspeha.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...