Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Danas protiv Mege - ocekujem rutinsku pobedu koja bi morala biti poslednja pobeda u Moraci ove sezone u ABA ligi.

 

Smatram da nije realno ove sezone ocekivati da ce se moci uraditi ista protiv KKCZ jer je razlika u budzetu drasticna, ali treba uraditi sve da se na terenu i na tribinama ne desi bruka. Pa onda sledece sezone ili da se stanje u ABA ligi malo unormalizuje i vrati korenima ili da se polako oprastamo od iste, jer ovako vise ne ide. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, necke said:

Green Panter za sirotinju. Mehanika suta im je bas slicna. Mora ga zadrzati Buducnost i sledece sezone.

 

Igrao  u NBA,u Denveru,Juti....

 

Igrao u EL za Zeljka u Feneru,Sijeni,Valensiji 

74 utamice u EL,skoro 40 posto za 3.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne shvatam ove price oko Golemca - u redu, ocigledno je to bolje resenje nego nezainteresovani treneri poput Milojevica, Dzikica, Jovanovica koji se pritom nigde nisu proslavili, ali sve sto je Cedevita igrala je run and gun kosarka sa dva mala beka zajedno koja je mozda nekome zabavna, ali ne moze da donese vazne pobede.

 

Ne znam zasto je tesko shvatiti da ne treba otpustati Mijovica ako nema bas ozbiljne alternative? Nista on nije upropastio do sada, serija sa KKCZ je bila gotova i pre nego sto je pocela, a u EC se blamirao bivsi trener Mege.

 

Sa druge strane, igracki kadar mora da se procisti - ako se ima para da se ekipa gradi oko Greena, ako nema, da se glumi Igokea i pravi skauting. Prosli prelazni rok sa sve Boothom je bio uzasan, a mislim da se treba otarasiti i ovih ostalih stranaca (TBH, Reynolds, Kaba, O'Brien, muceni Lecomte).

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Ne shvatam ove price oko Golemca - u redu, ocigledno je to bolje resenje nego nezainteresovani treneri poput Milojevica, Dzikica, Jovanovica koji se pritom nigde nisu proslavili, ali sve sto je Cedevita igrala je run and gun kosarka sa dva mala beka zajedno koja je mozda nekome zabavna, ali ne moze da donese vazne pobede.

 

Dzikic definitivno nije u ovom drustvu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Ne shvatam ove price oko Golemca - u redu, ocigledno je to bolje resenje nego nezainteresovani treneri poput Milojevica, Dzikica, Jovanovica koji se pritom nigde nisu proslavili, ali sve sto je Cedevita igrala je run and gun kosarka sa dva mala beka zajedno koja je mozda nekome zabavna, ali ne moze da donese vazne pobede.

 

Ne znam zasto je tesko shvatiti da ne treba otpustati Mijovica ako nema bas ozbiljne alternative? Nista on nije upropastio do sada, serija sa KKCZ je bila gotova i pre nego sto je pocela, a u EC se blamirao bivsi trener Mege.

 

Sa druge strane, igracki kadar mora da se procisti - ako se ima para da se ekipa gradi oko Greena, ako nema, da se glumi Igokea i pravi skauting. Prosli prelazni rok sa sve Boothom je bio uzasan, a mislim da se treba otarasiti i ovih ostalih stranaca (TBH, Reynolds, Kaba, O'Brien, muceni Lecomte).

FPNrH3j.gif

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kooineeperk said:

 

Dzikic definitivno nije u ovom drustvu. 

 

Zapravo jeste, ni on nije trenirao klub koji se bori za EL ili ima ambicije da ucestvuje u istoj.

 

Naravno, mozemo i tvrditi da Buducnost nema EL ambicije, ali onda bi i Dzikic mogao da dobije neke jeftinije igrace. Ovako, dobio je budzet kao da je ambicija igranje EL, a vodio je klub kao da je u pitanju Igokea ili Mornar.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kooineeperk said:

 

Dzikic definitivno nije u ovom drustvu. 

Preteruje Goldberg stalno oko Dzikica. Nije on trener za klubove EL nivoa, ali je dobro resenje za underdogove. Umeju njegove ekipe da igraju zajebanu i tvrdu kosarku kada dobro selektuje tim, u smislu da se jasno podele uloge ili nadju neki Ameri ispod radara kao pre u Krki. Pa evo u Hapoelu se dobro pokazao, otkinuo Makabiju kup, drugi u ligi, drugi u LS , koliko god bila smesna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja se slazem sa tobom da je on dobro resenje za timove tipa Krke, Igokee, nekog Mornara kada se oko svega ne bi pitao Pavicevic, ali nije za KKP, KKCZ, KKB ili KK COL, odnosno jeste u periodima kada ti klubovi nemaju neke ozbiljne ambicije.

 

Recimo, Dzikic je u KKP ostvario solidan rezultat, ali tu igracki kadar nije bio nikakav. U KKB je imao petorku Cobbs - Seeley - Micov - MJK - Reed, pa na klupi Wiley/Perry, uz Popovica, Z. Nikolica... Dakle, imao je novca da napadne odlicne rezultat u oba takmicenja, a nastupao je kao da vodi Igokeu, bez ikakvog rezultatskog pritiska i na kraju je digao ruke i svi su krenuli da ga gaze - Bursa u sred PG, Ulm u sred PG, Venezia u sred PG, Partizan ga je razvalio, Andorra ga je rutinirala.

 

Ako cemo tako i Sakota je solidno vodio KKCZ, samo je izgubio kup na najsmesniji nacin, 2. mesto u ABA ligi i osam od poslednjih 10 meceva u EL.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/23/2023 at 10:01 PM, StefanPG said:

Ovo je samo kulminacija svih gresaka kluba od igranja evrolige pa na dalje.
Kad bih pisao o problemima, ne znam odakle bih prije poceo. Sramotan odnos svih ljudi u klubu. Strah me da su nocas izgubili i to malo publike na duzi vremenski period.

 

Pisao sam vec da klub treba da se odluci ili da svake sezone napada EC i ucesce u EL (i tako izbaci jedan od BG projekata iz iste jer nema sanse da bi tri kluba iz regiona bila u 18) ili da se svede na nivo Sutjeske, napusti ABA ligu i igra samo domacu ligu i kup.

 

Svake sezone je isto - najpre se kuka kako ove godine para nema, dovodi se trener koji je vec u glavi zamislio da se Buducnost ne bori nizasta i da je uspeh biti ispred Igokee, Mornara, Cedevite i uci u 16 u EC (samo, koga zanima takav "uspeh" i zasto bi neko bacao milione na to?), onda se dovedu jos 2 ili 3 skupa pojacanja, sa tim pojacanjima ekipa igra jos gore, onda se spekulise da se klub gasi, pa se objavi da igra EC i tako u krug.

 

Ne pisem ovo samo zbog Buducnosti - pisao bih isto da Cibona, Zadar ili Olimpija ulazu isto ovakve iznose iz drzavnih budzeta. Jednostavno, ABA liga u kojoj ce KKP i KKCZ da imaju ubedljivo najvece budzete i zagarantovano finale svake sezone ne treba da postoji. Vec ima takva liga, zove se KLS i ona mora da se igra jer je domace takmicenje. 

 

Dakle, resenje je ili napad na EC, odnosno pokusaj da se KKCZ ili KKP uskrati sigurno ucesce u EL i pravljenje mega timova nacickanih skupim evroligaskim zvezdama ili odustajanje od iste. Sve ostalo je samo davanje legitimiteta ovim klubovima i izigravanje njihove ikebane i to sve kosta jedno par miliona evra svake godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pisu portali da je Bokan opet uputio apel da se pomogne Buducnosti:

 

Quote

Bokan poslao apel: Potrebna nam je jača Budućnost, moramo da sačuvamo ABA

 

Ok, ovde nema sta da se komentarise osim da se ponovi cinjenica da samo Buducnost i Cedevita (uz mozda Megu) zele da sacuvaju ABA ligu. SNS projekti su u poslednje vreme jasno iskazali stav da je njima mesto medju evropskom elitom (a Deda Mraz ce sve to da finansira kada se vrati sa irvasima), dok je Krki, Ciboni, Zadru, Splitu, Borcu... ionako jasno da sa ovako mizernim ulaganjima nema sta da traze u duelima sa ekipama sa vrha tabele.

 

Quote

Naš budžet za prošlu godinu iznosio je tri i po milona evra. Smatram da za milion, u odnosu na prošlu godinu, moramo povećati budžet da bi, koliko toliko, bili konkurentniji – pod broj jedan u Evrokupu, jer nam je to osnovna šansa.

 

Dobro razmisljanje, ali se postavlja pitanje sto se sastav ne odmara u ABA ligi i sto se akcenat ne baca u EC nego se u oba takmicenja ide na prosecne do ispodrosecnih rezultata?

 

Spoiler

Svesni smo, takođe, da dok god se bude izdvajao ovoliki novac u budžetu sa Zvezdom i Partizanom, nećemo imati šansu. Treba pametno da se čuvamo, povećamo budžet, ali ne toliko da uđemo u trku za Zvezdom i Partizanom čiji budžeti dosežu do gotovo 20 miliona.

 

Ako se trazi povecanje budzeta, onda i ambicije treba povecati - potpuno je svejedno da li je klub ispao u polufinalu EC ili odmah kao Cedevita i potpuno je svejednon da li je klub zavrsio na standardnom 3. mestu u ABA ili na 8. mestu kao Zadar. Samo ako postoji projekat da se jedan od SNS klubova izbaci iz EL moze postojati i svrha dovodjenja skupih igraca, inace je dovoljan budzet Igokee ili Mornara.

 

Quote

I kad pričamo o prošlosti, a da se ne držimo samo nekih svetlih trenutaka, bilo je tuge, ali i veselja. Sve sam mogao verovati, a da ćemo osvojiti ABA ligu, posle šest godina rukovođenja klubom, u to nisam mogao da poverujem. Sada vidimo šta znači igrati Evroligu i osvojiti ABA ligu. I da se ne zaboravi važna stvar, samo jednom u istoriji košarke regiona se desilo da Podgorica ima evroligaša, a da nema Ljubljana, Zagreb i Beograd”

 

Ne znam sta je tu bilo tesko za poverovati? U ABA ligi je tih godina postojao samo jedan klub finansijski dosta mocniji od Buducnosti (KK Crvena zvezda), jedan klub koji je imao mozda malo veci budzet (ali i losije ekipe - KK Cedevita/KK Cedevita Olimpija) i jos Partizan koji nije imao znacajna sredstva i Mornar koji je jedne sezone ulozio dosta novca i to je manje - vise to.

 

Quote

Kada je u pitanju Eurokup – smatram da smo napravili propust u takmičarskom delu koji smo morali završiti na jednom od prva tri mesta. Nije se to desilo, izgubili smo od Ulma i izgubili prednost domaćeg terena, to je rezultiralo neostvarenju te jedne stepenice koja nam je nedostajal da u potpunosti ispunimo sve planove u sezoni.

 

Ne znam na osnovu cega onda ovaj trazi novac od drzave - da bi klub igrao 1/4 finale EC? Pa to je kao da se KKCZ i KKP zadovoljavaju plasmanom na 12. i 13. mesto u EL, a drzava samo neka sipa. Naprotiv, ako ima plan da se one tamo sezone igra EL i mecevi sa Realom, Barcom, Monacom, Fenerom i da se napada ABA titula, onda u redu, ovo o cemu on prica je izigravanje ikebane u ABA ligi, odnosno nekog Ulma ili Promitheasa u EC. Za to ne treba davati ni evra, lepo izaci iz ABA lige i igrati FIBA LS.

 

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Samo dajemo povjerenje nasim igracima za koje klub misli da trenutno mogu da budu odredjene role a u nekom narednom periodu mozda i vise od toga, sto naravno zavisi od dosta faktora. Meni su ok ovi potezi. Oko radonje mislim da je prica zavrsena i nema potrebe vise komentarisati. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

Navijači Budućnosti odbili Radonju pa je uprava rešila da im vrati pojačanjima u vidu Andrije Grbovića i Slavkovića. 

Deluje da će ambicije biti niže od prošlogodišnjih nakon ovih poteza.

 

Slavkovića nisam pratio dovoljno, ali meni je Grbović odličan potpis za Budućnost, on može da bude odličan igrač

 

EDIT @StefanPG nema šanse Grbović da je došao da bude dvanaesti - trinaesti igrač. Da je to plan, ostao bi u Megi. Pretpostavljam da mu je garantovano petnaestak minuta, samo je pitanje da li na 4 (vjerovatnije) ili na 3 (što bi bilo bolje za njega, a dugoročno moguće i za klub)

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Beonegro said:

 

Slavkovića nisam pratio dovoljno, ali meni je Grbović odličan potpis za Budućnost, on može da bude odličan igrač

 

EDIT @StefanPG nema šanse Grbović da je došao da bude dvanaesti - trinaesti igrač. Da je to plan, ostao bi u Megi. Pretpostavljam da mu je garantovano petnaestak minuta, samo je pitanje da li na 4 (vjerovatnije) ili na 3 (što bi bilo bolje za njega, a dugoročno moguće i za klub)

 

Slavković je bas prosečan igrač sa ne nešto mnogo skila,ali mi deluje da je poprilično čvrst. Neki bek ap u Igokei mu je prava merka.

 

Grbović jeste u perspektivi dobar igrač u nekom narednom periodu, možda za 3,4 godine,a koliko je to odličan potpis videćemo. 

 

U principu videćemo kako će nastaviti sa dovođenjem igrača,ali meni deluje da će napraviti jedan minimalan budžet koji će im biti dovoljan da prođu prvu rundu EC i ulazak u ABA PO, ništa više od toga što se tiče ciljeva.

Edited by propolis
Očekujem i potpis Flečer Megija, Beron za siromašne 🙂.
Link to comment
Share on other sites

Just now, propolis said:

Grbović jeste u perspektivi dobar igrač u nekom narednom periodu, možda za 3,4 godine,a koliko je to odličan potpis videćemo. 

Grbović puni 20 godina u septembru i ima iza sebe jednu full sezonu ABA lige u Megu, ako je to što ja mislim da jeste, on treba već ove godine da da naznake velikog poencijala, a iduće da bude starter

Link to comment
Share on other sites

Just now, StefanPG said:

Svakoj ekipi treba "snajper" a mi vjerujemo da je Flečer naš "Jaycee Carroll"!

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 

 

Meni više liči na Bili Berona po kretnji i stilu igre.

Jaycee je umeo da natrci i opali sa poludistance dok Flečer poput Berona uglavnom prangija za tri.

 

@grbovic

Inače iz prošlogodišnje Mege najviše me se dojmio Matej Rudan i verujem da je spreman i za startera u bilo kojoj Aba ekipi sem CZ i KKP.

Đurišić je talentovan,a videćemo šta će na kraju biti od njega.

 

Link to comment
Share on other sites

Prica se i da pokusavaju da zadrze Greena.

 

Kako god, ovi potpisi uopste nisu losi, ali samo ako ovi igraci budu ulazili sa klupe. Dakle, dovesti 4-5 skupljih igraca za prvu petorku koji ce da budu nosioci i ostatak neka popune ova petorica koja su vec tu + jos 2-3 igraca.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...