Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

8 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Pokretan je on za tu visinu i gradju , ali vidjeces kretanje , stav, odbranu od pika...koliko je tu ispadanja...

 

Ma sve je to jasno, ali opet ne znači da treba 5 da igra. Premršav, nema naviku da gradi skok, puno vremena provodi na perimetru. Baš čista četvorka po meni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, goldberg said:

Sve je to super, ali samo da i protivnici ne pokazu prisebnost tako sto ce ga slati na liniju za slobodna bacanja svaki put kad primi loptu.

Neka trener i bekovi koji igraju u Budućnosti nađu rešenje, valjda se poslednji napad ili dva može odigrati i bez Štakorija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

Po statistici igrac utakmice Slavkovic. Covek je za 9 minuta na parketu imao +/- kategoriju +17, ubedljivo najvise od svih igraca.

Pa da , kao sto rekoh njegov ulazak i dizanje na poziciju 4 ,dje je do tad bio nezgrapni Makundu, primijenio je tok utakmice. To je bila inicijalna kapisla, na koju su se nakacili i ostali

 

Za role igraca ,odlicna rola, samo neka nastavi

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Ono sto je interesantno je da su rotaciju na 2 i 3 cinili iskljucivo Magee, Popovic, Mihailovic i Paul, na 4 su se rotirali Slavkovic, Makondou i MJK.

 

Kao sto sam napisao u najavi ABA lige, dosta niska postava Buducnosti, ali bi trebalo da koriste svoju brzinu sto ne mogu jer lopta i dalje ne kruzi dovoljno u napadu.

Link to comment
Share on other sites

Rutinska pobeda u Baru, ali nije izgledalo to bas dobro punih 30 minuta. Nakon toga domaci visu nisu imali snage za borbu i rezultat je 4. cetvrtina koja je zavrsena rezultatom 9:26.

 

Mijovicu i dalje na 3 igraju iskljucivo Magee i Paul, a na 2 Mihailovic i Popovic. Slavkovic je sve svoje (ne bas dobre) minute imao na poziciji 4. To su bas niske petorke, sa Williamsom na 5, Slavkovicem na 4 i Paulom na 3. Deluje i da ce prva petorka biti Wright - Mihailovic - Paul - Makoundou - Williams, videcemo da li Francuz moze da se uklopi i kako.

 

Turk Telekom ce biti prvi pravi test za ovu ekipu. I dalje se muce, sad su izgubili u domacem prvenstvu, nisu nesto uigrani. Protiv njih bi i neki mali poraz bio dobar rezultat, ali ako se opet budu ponavljala proslogodisnja gostovanja, to znaci samo da je ABA liga preslaba, a ne da se u klubu nesto mnogo dobro radi.

 

P.S. Valjda KKP nece dobiti vise od 23 razlike u Novom Mestu, pa da Buducnost konacno zasedne na prvo mesto tabele ABA lige posle dugo vremena.

Edited by goldberg
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Opusteno, ionako ce se ta razlika nabiti u naredna tri kola, a projekte u petom kolu ceka medjusobni duel.

 

Ide se u BG sa prvog mesta na tabeli, a mozda isto potraje i do gostovanja drugom projektu. Konacno se budi neizvesnost u ABA ligi. :thumbsup:

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Niko da prokomentarise vecerasnji mec?

 

Evo, ja cu - uzasna igra, odlican rezultat, ovo je ukratko u cetiri reci. Malo opsirnije - mucan mec za gledanje, gomila glupih odluka u napadu, previse individualnih resenja i rutinsko vodjsvo TT. Onda su domaci pali, jer nemaju toliku dubinu kao Buducnost, pa je uz malo srece ovde moglo da se dodje do pobede.

 

Sve sto se znalo je da ABA liga vise ne predstavlja nikakvo merilo - dobice Buducnost ubedljivo i Krku i Slask (koji po kvalitetu ne pripada EC), ali jos nikoga nisu ubedili da je ovo TA sezona u kojoj ce se ulaganja isplatiti i u kojoj se napada sam vrh tabele u oba takmicenja uz dominantnu igru na terenu.

 

Sto se EC i rezultata tice, vise nema izgovora, kod kuce bi trebalo da budu sigurne pobede (Slask, Aris, Trento), u gostima treba dobiti dva od sledeca tri meca (Ulm, Bourg, Cluj) i onda ici na Kanarska ostrva sa 6-2 i zeljom da se tamo izbori pobeda. Mora mnogo bolje od do sada prikazanog, potencijala ima, ali trebace ovom timu takticka i timska disciplina da bi mogli da dobijaju jake meceve.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su nam falila muda od početka. Iako je TT bio u stalnom vodjstvu od 9-13 poena, nekako sam imao utisak da smo tu. Bilo je tu i nekih glupih greska, korak naprijed nazad dva, i promasenih otvorenih suteva, floutera i ispadanja lopte iz obruca...pa je ekipa opet pokazala koliko toliko neku vrstu karaktera. Blago sam razocaran jer sam smatrao da ovaj mec imamo pod uslovima bolje borbenosti, fanaticnosti....

 

Ne znam. Ako se izvuku neke pouke i lekcije dobro jest. Mnogo je odje mogucnosti i za napredovanje i za nazadovanje. Cvrsto vjerujem da Ross je igrac za mnogo bolje od ovoga trenutno. Daleko je od procenata od prosle godine, iako uzima iste vrste suteva, sve to izlazi naročito u momentima koje on voli da prelomi, vjerujem da ce to doci. Wright takodje nije adaptacija na nivo na koji on moze da bude koristan, ili jos korisniji...slabije lopta kruzi ali je aktivniji pozadi, iako je tokom koledža bio kvalitetan organizator i asistent...to je vec na trenerima da usklade ali i na igracima da prepoznaju. Odredjene situacije kad lopta ne ide kod megija u pravom momentu kojeg treba uvijek forsirati. Situacije kad treba ici unutra. 

 

Pozadi kako braniti odredjene igrace kao nocas dje ova petorka crna brutalna. Nocas su i dobro sutirali. nismo dobro se postavili pozadi. Bilo je truda ,bilo i dobrih odbrana koje nisu valorizivane naprijed pa onda se primi neka trojka iz ofanzivnog skoka, pa opet nanovo. Moga je Slavkovic koji je donio energiju u prvom kolu odbranom da proba da ponovi slicno ali nije ulazio cini mi se.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ross i Wright nemaju neki sut spolja pa onda mora cela ekipa da radi za njih u napadu, a to sad nije slucaj. Centri da postave dobar blok, bekovi i krila da se krecu u napadu i onda ekipa bira izmedju nekoliko dobrih resenja (sta im protivnicka odbrana dopusti, a nesto mora). Kod Buducnosti se vidi veliki pojedinacni kvalitet u odnosu na proslu sezonu, ali napad je bas neorganizovan - plej tapka loptu i trosi driblinge, onda uvali beku, ovaj se zabije u reket, baci nazad ili pokusa preko trojice i otvori im kontru.

 

Slavkovic nije igrao ni minut, a trebalo je - bolje on na 4 nego Ilic ili Grbovic.

 

Kako god, TT je svakako bolji tim od Ulma ili Cluja (jesu izgubili od njih, ali imaju bolju ekipu), ali Buducnost bi morala poceti sa dominacijom u nekom EC mecu, zato je ova ekipa i skupljena. Ova dva meca za sada su mi ista kao gornja mogucnost proslogodisnje ekipe koja je bila znatno losija. Mucenje sa Lietkabelisom i debeli zaostatak u Ankari. Sa ovakvom igrom perspektiva je neko cetvrto mesto u grupi, mora to dosta bolje.

Link to comment
Share on other sites

Meni se svidja kod ove ekipe, za razliku od prethodnih, sto nema predaje. Borbenost ce da krasi ovu ekipu, jer su igraci jednostavno takvi. Odbrana djeluje zadovoljavajuce, ali u napadu jos nismo sigurni ko sta radi. Sad je sve na treneru. Ima jako dobru ekipu, sad samo da im nadje uloge. Mislim da ova ekipa ima visok plafon.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Na momente djelujemo bas dobro. Brzo. Sinoc protiv Slaska napravimo +11 vrlo lako ali ih vrlo lako i prospemo. Postoje krizni minuti i ponavljaju se iz meča u meč. Svakako pobjeda nije dolazila u pitanje,razlika od 5-17 koseva je bila vecim dijelom meča. Poeni rasporedjeni. Cini mi se koliko se moze vidjeti preko tv da je postoji neka hemija. Obrisi tima se mogu naslutiti kao i vrline i mane individualno. Tim koji uspije da neutralise odbranom nasa dva pleja,da ih ugusi, uspori, ima velike sanse za uspjeh. Zato i jedva cekam duele sa jačim ekipama. U odnosu na proslu sezonu sve je to mnogo bolje. Duga je sezona moze da ode i u + i u -. Mislim da nam je sledece gostovanje u Rumuniji protiv ekipe koja se sastavila najbolji njihov roster u istoriji, igra pred punom dvoranom,vec je tamo pao T.telekom i bice pravi test. 

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Slask je najlosija ekipa takmicenja i nije nikakvo merilo za neke rezultate. Pa muceni Jovanovic sa sve TBH, Reynoldsom, Kabom, Boothom je postavio rekord u Poljskoj sa pobedom od 98:58.

 

Nece moci protiv vecine ekipa u EC da se kapiten onako zalece u prodor i lagano polaze u kos. Za sada su sve pobede ostvarene protiv dosta losijih protivnika (Lietkabelis, Zadar, Mornar, Slask, Krka) i samo je Mornar dobijen na gostovanju. Cluj ce biti prva prava prilika da se ostvari bitnija pobeda u sezoni, nisu tako dobri kao Turk Telekom, zavise mnogo od veterana i namucili su se protiv Slaska u Poljskoj.

 

Po meni bi u prvih osam kola ucinak morao da bude minimum 6-2 pred gostovanje u Spaniji, sve ispod toga bi bilo bas podbacaj.

Link to comment
Share on other sites

Los mec protiv Cibone, ali pise se jos jedna pobeda. Nakon ovih +8 sledi povratak na 3. mesto na tabeli (jer Crvena zvezda igra sa prijateljima iz KK FMP), ali nije to najvaznije nego priprema za gostovanje u Cluju.

 

Defanzivni skok i gradjenje nakon suta protivnika je i dalje veliki problem. U napadu se ekipa i dalje trazi, poeni na individualni kvalitet mogu da se postizu protiv Slaska, Cibone, Krke, ali na nezgodnim gostovanjima morace i odbrana malo da se pojavi + da se igra za nijansu vise organizovanije.

 

Ceka se i povratak Jonesa koji bi svojom visinom doneo zastitu skoka i reketa i neke poene sa distance. Trener Mijovic je vec napomenuo kako slede tri jako bitna meca i ja se slazem - Mega moze da bude nezgodna (iako ABA za sada nije toliko bitna, moze da bude ako krene raspad u jednom od projekata), ali na ova dva gostovanja je bar jedna pobeda pod moranje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...