Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Ne bih komentarisao ovo za zvezdu...

Booth je igrac sampionskog gena, dvije titule ncaa sa ogromnim doprinosom, skola viljanove...sve to lijepo zvuci ali, uvijek ono ali, ostende nije neki reper niti neka garancija ali za te novce vrlo zanimljiv potpis ...rizik jeste ali jbg.

 

Cek da formiramo roster. Bez ova dva dobra uboda na 4-5 nema nista

 

Ovo je kljucno - bez neke defanzivne zveri na 5 i nekog sutera na 4 to nece ici.

 

Atic na 2 moze da bude dobra ideja defanzivno, ali mora da se upari sa nekim ofanzivno dobrim igracima. Ko ce da pogodi bilo sta spolja ako budu igrali Bell Haynes - Atic - Lazic - Ilic - Kamenjas?

 

Sto se tice budzeta, fokus Cedevite/Buducnosti i ne bi trebalo da bude ABA (tu sta se uradi uradi se) nego na EC. Buducnost je vec sada jaca od London Lionsa, Slaska, Promitheasa, Trenta i Hamburga, sto znaci da ce malo jaci rivali tu da budu Turk Telekom, Paris i Hapoel TA, uz Gran Canariu kao direktnog rivala za 1. mesto. Slabiji je dosta EC i dosta ujednaceniji - tu su dve spanske ekipe, dve ABA i Venezia.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, goldberg said:

 

Ovo je kljucno - bez neke defanzivne zveri na 5 i nekog sutera na 4 to nece ici.

 

Atic na 2 moze da bude dobra ideja defanzivno, ali mora da se upari sa nekim ofanzivno dobrim igracima. Ko ce da pogodi bilo sta spolja ako budu igrali Bell Haynes - Atic - Lazic - Ilic - Kamenjas?

 

Sto se tice budzeta, fokus Cedevite/Buducnosti i ne bi trebalo da bude ABA (tu sta se uradi uradi se) nego na EC. Buducnost je vec sada jaca od London Lionsa, Slaska, Promitheasa, Trenta i Hamburga, sto znaci da ce malo jaci rivali tu da budu Turk Telekom, Paris i Hapoel TA, uz Gran Canariu kao direktnog rivala za 1. mesto. Slabiji je dosta EC i dosta ujednaceniji - tu su dve spanske ekipe, dve ABA i Venezia.

Kakvu si petorku sklopio 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, propolis said:

 

Fina sezona iza njega,ali mi se čini da je spor za neki viši nivo košarke.

Sto znam...pojma nemam, cek prvo da potpise, ako uopste potpise. 

 

Nije do sada imao kontinuitet za najvisi nivo, nije sad da je spor, odigrao je zadnju sezonu bas dobro narocito u odbrani, zastiti reketa, skoku u dosta jakoj ligi...ako ga potpisemo nadam se dabl dabl ucinku 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Sto znam...pojma nemam, cek prvo da potpise, ako uopste potpise. 

 

Nije do sada imao kontinuitet za najvisi nivo, nije sad da je spor, odigrao je zadnju sezonu bas dobro narocito u odbrani, zastiti reketa, skoku u dosta jakoj ligi...ako ga potpisemo nadam se dabl dabl ucinku 

 

Ajde videćemo,ali deluje kao da nešto fali da bude klasa i meni deluje da je to brzina....bar one mečeve sto sam gledao.

Link to comment
Share on other sites

Kamenjas i Kaba je odlicna centarska linija nista znacajno slabija u odnosu na Zvezdu a rekao bih jaca od tandema Lesor-Koprivica. Zoran Nikolic za Buducnost sasvim dobar za treceg centra ako uopste ostane.

 

Kaba mi se toliko dopao ove sezone da sam ga zeleo i pre Martina na primer i nekoliko puta sam ga pominjao na nasoj temi.

 

Kaba je bio Mvp lige koja je recimo 3 puta jaca od Aba lige. 

 

Pa covek je na svakoj utakmici ove sezone protiv Efesa, Fenerbahcea i Burse koje su El/Ek ekipe imao dabl dabl. Da ne pricam koliko je napredovao u defanzivi.

 

Vrhunski potpis.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi vise volio da mislim da se zajebavate nego da ste maliciozni 😄 

 

Nema u ekipi 2 pristojna ballhandlera al zato 10 igraca na SF-PF-C, jos povrh svega francuski burazer Vranjoze i Pavlike sto se kladjenja na utakmice tice 😄 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MrTwister said:

Ja bi vise volio da mislim da se zajebavate nego da ste maliciozni 😄 

 

Nema u ekipi 2 pristojna ballhandlera al zato 10 igraca na SF-PF-C, jos povrh svega francuski burazer Vranjoze i Pavlike sto se kladjenja na utakmice tice 😄 

Ugrijalo u Podgoricu, a? Ne može da se spava?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, MrTwister said:

Ja bi vise volio da mislim da se zajebavate nego da ste maliciozni 😄 

 

Nema u ekipi 2 pristojna ballhandlera al zato 10 igraca na SF-PF-C, jos povrh svega francuski burazer Vranjoze i Pavlike sto se kladjenja na utakmice tice 😄 

 

Kad ja to napisem, onda je to udar na klub.

 

Jasno je da para ima (mislim, cim ima para za Buducnost B, znaci da su na raspolaganju milioni) i jasno je da se trenutno luta sa vizijom tima. Bolje je da je trener nesto video u Kabi (ako je tacno), jer ako nije to je poprilican downgrade u odnosu na proslu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

 

Kad ja to napisem, onda je to udar na klub.

 

Jasno je da para ima (mislim, cim ima para za Buducnost B, znaci da su na raspolaganju milioni) i jasno je da se trenutno luta sa vizijom tima. Bolje je da je trener nesto video u Kabi (ako je tacno), jer ako nije to je poprilican downgrade u odnosu na proslu sezonu.

Pretvarajmo se na trenutak da znas o cemu pricas, koliko po tebi ovaj roster Buducnosti kosta, ko ti se od ovih ovako cini da su najplaceniji igraci?

Link to comment
Share on other sites

@MrTwister Mozemo samo da nagadjamo (pri tome ne mislim da bas lupamo cifre, nego da se uzmu u obzir dosadasnja karijera, staz, forma, godine i slicno).

 

Proslogodisnji sastav:

 

Cobbs 350k, Perry 30k mesecno, Drobnjak 50k

DJ Seeley 400k, Popovic 200k

Micov 350k, Atic 150k, Sehovic 100k

MJK 150k, Wiley 25k mesecno, Tarolis 5k mesecno, D. Nikolic 200k

Z. Nikolic 180k, Reed 350k, Barovic 50k

 

Ukupno blizu 3 miliona. (ne racunajuci SC Derby)

 

Ovogodisnji:

 

Bell - Haynes 200k, Drobnjak 55k

Booth 200k, Popovic 220k

Reynolds 180k, Atic 170k, Sehovic 50k

Lazic 140k, MJK 120k, A. Ilic 70k

Kamenjas 80k

 

Ukupno 1,5 miliona (bez SC), ima prostora za jos dva vrhunska igraca.

Link to comment
Share on other sites

Kukali Drobnjak ne mrda sa 50....

 

Elem kad smo vec kod price o platama, zanimljivo je kad smo doveli Hasa "ispod radara", igrao je za neke smijesne pare, razbio sezonu. Nasi mu naravno ponudili neko povecanje da produzi ugovor, Misko osjetio odmah da je Has EL igrac i nije dao. U decembru dobili ponudu Olija da ga prodamo za 200h, mi odbili jer smo ganjali mozda i titulu....i u martu prc prekinuta sezona zbog korone..na kraju Has u Oli 500

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Ocekivano. Nidje veze, neki su gore neki su dolje od prosle sezone, al ovogodisnja sam prilicno siguran da nema nikog da ima 20 hiljada ili preko.

 

Gadjas se milionima nekim a po tom  proracunu tvojem 1.5 m ispade i sve eto da dodju ta 2 igraca i da izadje tu na 2, opet je tesko napraviti konkurentnu ekipu za bilo sta vise od nekog polufinala ove sezone u ABA. Sa tim sredstvima treba bas ono "lightning in the bottle" da sa svakim ubodes da imas neku sansu vs ovosezonskih KKP I KKCZ. Na sve to dodaj cinjenicu da trenutno to ne djeluje izbalansirano i ne vidim zaista cemu toliko grinjanje sto tobos nijesu konkurentni za titulu i sto ne cine mnogo. Na njihovom mjestu jos bi manje ulozio ili bar bi na drugi nacin gledao da zapocnem novi ciklus.

SC Derby nije nikog doveo osim Dreznjaka, niko ne zna na sta ce da lice, igraci se vracaju iz povreda, neki nece ni do januara moci na teren. Sigurno ce tu jos neko doci al ne ocekujem zaista velika ulaganja ni tamo, cak su neki i domaci igraci otisli odatle pored stranaca.

Link to comment
Share on other sites

@MrTwister kazes ne djeluje izbalansirano....mozes li malcice detaljnije...ili da cekamo da se zatvori roster...do potpisa Lazica nekako sam i smatrao da mozemo do balansa, naravno uz dosta ogranicenja i "ako" situacija...vidim da nam je ponudjen bio Jeremic i njega bih mnogo prije doveo na ovaj roster od lazica...mislis li da ce VJ Atica da spusta na 2, to je jedino logicno?

 

Takodje sto ocekujes od Kamenog

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

@MrTwister kazes ne djeluje izbalansirano....mozes li malcice detaljnije...ili da cekamo da se zatvori roster...do potpisa Lazica nekako sam i smatrao da mozemo do balansa, naravno uz dosta ogranicenja i "ako" situacija...vidim da nam je ponudjen bio Jeremic i njega bih mnogo prije doveo na ovaj roster od lazica...mislis li da ce VJ Atica da spusta na 2, to je jedino logicno?

 

Takodje sto ocekujes od Kamenog

Mogu da probaju al sumnjam da ce to na dobro izaci sa Aticem. 

Ocekujem da ima dobru sezonu, vjerovatno i starter.

Ne svidja mi se sto ce previse igraca bit na nekim pozicijama a na drugim ce biti nedovoljno, jedna povreda igraca koji igraju 1-2 moze da dosta problema napravi. Takodje fale bar 2 domaca igraca da se mogu igrati domace prvenstvo i kup kad za to dodje vrijeme.

Edited by MrTwister
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MrTwister said:

Ocekivano. Nidje veze, neki su gore neki su dolje od prosle sezone, al ovogodisnja sam prilicno siguran da nema nikog da ima 20 hiljada ili preko.

 

Kako nidje veze kad napises da su neki gore, neki dole i da niko nema vise od 200k? Pa to sam i ja napisao, naravno da ne znam tacne cifre i da su neke manje ili neke vece - samo je cinjenica da budzet za plate nije mali.

 

14 minutes ago, MrTwister said:

Gadjas se milionima nekim a po tom  proracunu tvojem 1.5 m ispade i sve eto da dodju ta 2 igraca i da izadje tu na 2, opet je tesko napraviti konkurentnu ekipu za bilo sta vise od nekog polufinala ove sezone u ABA. Sa tim sredstvima treba bas ono "lightning in the bottle" da sa svakim ubodes da imas neku sansu vs ovosezonskih KKP I KKCZ. Na sve to dodaj cinjenicu da trenutno to ne djeluje izbalansirano i ne vidim zaista cemu toliko grinjanje sto tobos nijesu konkurentni za titulu i sto ne cine mnogo. Na njihovom mjestu jos bi manje ulozio ili bar bi na drugi nacin gledao da zapocnem novi ciklus.

 

Zato sto je EC nikad slabiji i tu moze da se napadne najmanje polufinale, a ako tim bude bio bas dobar i titula. I onda se lepo napravi budzet za EL, a neko od KKP/KKCZ ostaje bez EL mesta.

 

Ovo ulaganje tek toliko da se osvoji 3. mesto i napravi neki osrednji rezultat u EC - to prosto nije dostojno 3. ekipi ABA lige (ovde mislim i na Cedevitu). Liga i nije zamisljena da je stalno osvajaju Crvena zvezda i Partizan (i to u periodu nekih pet - sest godina dominacije) i tu nisu krivci samo ovi klubovi nego i njihovi rivali koji ne umeju da naprave funkcionalan tim sa manje novca.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...