Jump to content

Eurocup 2021/22


propolis

Recommended Posts

Gledao sam Huventud protiv Barse u Endesi i mogu reći da igraju baš dobru košarku, veoma planski i disciplinovano. Jeste Barsa bila izmorena i sa nešto skraćenom rotacijom ali baš su ih ubili ovi posebno pod košem. Interesantan im je i onaj plej dominkanac Feliz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Losmi17 said:

Bas neozbiljno deluje Virtus.

Vise nisam siguran ni ko je favorit u EC, narocito od kako je Valensija ostala bez Prepelica.

Huventud mi definitivno najbolje deluje i ta prednost domaceg terena ce biti bas vazna.

 

Huventud je i meni prvi pik, ali dajem približne šanse i Partizanu.

 

Od ostalih timova Cedevita i eventualno Valensija sa nekim manjim šansama. Valensija samo zbog iskustva i tradicije, inače im je igra shit, plus povrede.

Link to comment
Share on other sites

Džikic ima frizuru original profesor Baltazar [emoji846][emoji846][emoji846]
Džikiću je frizura trenutno najmanja muka...izgubili su u zadnjim minutama i od Burga u Morači. Nikakva promena u taktici ili bar stavu igrača ni nakon pozvanog TO. Nosioci mu se tokom tekme pale i gase kao ona svetla na novogodišnjoj jelci. Ovakvi lako mogu i da ne stignu do polufinala ABA lige.
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Wingwalker said:
1 hour ago, propolis said:
Džikic ima frizuru original profesor Baltazar emoji846.pngemoji846.pngemoji846.png

Džikiću je frizura trenutno najmanja muka...izgubili su u zadnjim minutama i od Burga u Morači. Nikakva promena u taktici ili bar stavu igrača ni nakon pozvanog TO. Nosioci mu se tokom tekme pale i gase kao ona svetla na novogodišnjoj jelci. Ovakvi lako mogu i da ne stignu do polufinala ABA lige.

 

Kul mu je frizura 🙂

Link to comment
Share on other sites

Cedevita Olimpija nastavlja da melje! Valencia je sedmi klub zaredom koji je morao da cestita ekipi iz Ljubljane na pobedi, rezultat je 3. mesto na tabeli i skor od 10-7 (a imali su 3-7). Nekako Cedevita najbolje izgleda kada su na parketu Ferrell, Blazic, Dragic, Omic i Muric, zaista sve cestitke za sjajnu doselekciju.

 

U grupi "B" situacija je skoro pa jasna - Gran Canaria je svakako prva, Valencia druga ako dobije Ulm, Cedevita najverovatnije treca, Virtus je cetvrti sa 10-7 (ostaju cetvrti), a u Bursi ce da se odigra mec za peto mesto gde je domacin veliki favorit protiv raspale ekipe Buducnosti. Kako se sve okrenulo - nakon prvog dela sezone Buducnost je imala 7-2, a Bursa je bila u stanju raspada i na 3-6, da bi na kraju Alimpijevic dobio sansu da svoju ekipu od 7-8 upotrebljivih igraca dovede na 5. mesto sto je veliki uspeh.

 

Venezia bi mozda mogla da prestigne grogirane Podgoricane ako dobiju u gostima Gran Canariu, ali to bi zaista bilo veliko iznenadjenje. Kako god, kostur PO se nazire:

 

Joventut (1A) - Ulm (8B)------------                                                                      -------------- Gran Canaria (1B) - Slask (8A)

                                                            ----------------             -----------------                          

Virtus (4B) - Liekabelis (5A)--------                                                                      -------------- Andorra (4A) - Bursa (5B)

 

 

Valencia (2B) - Hamburg (7A) -------                                                                    --------------  Partizan (2A) - Venezia (7B)

                                                              ----------------            ------------------

Metropolitans (3A) - Buducnost (6B)-                                                                  --------------- Cedevita Ol. (3B) - Turk Telekom (6A)

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@goldberg

 

Iako još ovo nije definitivno, prilično je izvesno da su ovo parovi prve runde eliminacije nakon izlaska iz grupe..

Ako uzmemo da bi iz 1/8 finala 7 od 8 favorita trebalo izaći neoštećeno dobijamo ove parove 1/4.

 

Huventud Virtus

Valensija Levalloa

 

GC Andora

Partizan Cedevita

 

Šta očekuješ?

Ja mislim da Virtus ide preko Huventuda do 1/2. Očekujem da bi se i Pamesa trebala provući preko nezgodnog Metra, GC Andora zanima me kako prolaze u Endesi kad igraju međusobno.. i imaš li informaciji koliko odsustvuje Sloter?

 

Može li Bursa preko Andore, TT da odigra dobar meč sa Cedevitom? Ima tu par korisnih igrača, nego loše igraju u gostima. Recimo da Bursa igra u Turskoj protiv Andore, siguran sam da bi išli dalje

 

 

 

 

Edited by Instinkt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

@goldberg

 

Iako još ovo nije definitivno, prilično je izvesno da su ovo parovi prve runde eliminacije nakon izlaska iz grupe..

Ako uzmemo da bi iz 1/8 finala 7 od 8 favorita trebalo izaći neoštećeno dobijamo ove parove 1/4.

 

Huventud Virtus

Valensija Levalloa

 

GC Andora

Partizan Cedevita

 

Šta očekuješ?

Ja mislim da Virtus ide preko Huventuda do 1/2. Očekujem da bi se i Pamesa trebala provući preko nezgodnog Metra, GC Andora zanima me kako prolaze u Endesi kad igraju međusobno.. i imaš li informaciji koliko odsustvuje Sloter?

 

Može li Bursa preko Andore, TT da odigra dobar meč sa Cedevitom? Ima tu par korisnih igrača, nego loše igraju u gostima. Recimo da Bursa igra u Turskoj protiv Andore, siguran sam da bi išli dalje

 

 

 

 

 

Sloter je igrao juce (sa maskom na glavi) utakmicu koju je Gran Kanarija "tesno" izgubila u Bolonji od Virtusa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Htjedoh odje da podjelim jedan intervju sa Čankom sto su radili iz BasketNewsa, da se vidi kako je uspio na tržištu koje je nekarakteristicno za nase trenere ali dje je on našao uspjeh i do neki dan je bio i u užem krugu za novog trenera Žalgirisa.

https://basketnews.com/news-168806-from-being-booed-by-partizan-fans-to-beating-zeljkos-team-nenad-canak-the-next-intriguing-serbian-coach.html

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2022 at 6:53 PM, Instinkt said:

@goldberg

 

Iako još ovo nije definitivno, prilično je izvesno da su ovo parovi prve runde eliminacije nakon izlaska iz grupe..

Ako uzmemo da bi iz 1/8 finala 7 od 8 favorita trebalo izaći neoštećeno dobijamo ove parove 1/4.

 

Huventud Virtus

Valensija Levalloa

 

GC Andora

Partizan Cedevita

 

Šta očekuješ?

Ja mislim da Virtus ide preko Huventuda do 1/2. Očekujem da bi se i Pamesa trebala provući preko nezgodnog Metra, GC Andora zanima me kako prolaze u Endesi kad igraju međusobno.. i imaš li informaciji koliko odsustvuje Sloter?

 

Može li Bursa preko Andore, TT da odigra dobar meč sa Cedevitom? Ima tu par korisnih igrača, nego loše igraju u gostima. Recimo da Bursa igra u Turskoj protiv Andore, siguran sam da bi išli dalje

 

Nezgodan je EC, igra se samo jedan mec - pojacavaju se sanse da Metropolitans izbaci Valenciu ili Cedevita Olimpija Partizan.

 

Sad je Lietkabelis dobio Hamburg Towers, to znaci da je poredak u grupi A skoro sigurno Joventut - Partizan - Andorra - Metropolitans - Lietkabelis - Turk Telekom - Hamburg - Slask.

 

Pa da vidimo:

 

Joventut i Virtus imaju lagane protivnike, a u 1/4 finalu bih prednost dao spanskoj ekipi.

Valencia lagano prolazi Hamburg, dok ni Metropolitans nece imati problem sa ovakvom ekipom Buducnosti. U 1/4 finalu je sve moguce.

Cedevita Olimpija ce imati malo tezi zadatak, videcemo da li ce uloga favorita da im oteza prolaz. Partizan ima jak domaci teren, lagano ce dobiti bilo kog protivnika (Buducnost ili Venezia)

Gran Canaria ima lak posao, a Bursa lose igra u gostima tako da ne verujem da je tu moguce iznenadjenje. u 1/4 finala je sve otvoreno.

Link to comment
Share on other sites

Zavrsen je regularan deo EC, poznat je i kostur PO koji ce biti zanimljiviji nego ranije jer se igra samo jedan mec sve do kraja.

 

Prvi deo kostura, nosioci: 1. Joventut, 2. Valencia, 3. Metropolitans, 4. Virtus, 5. Leitkabelis, 6. Venezia, 7. Hamburg, 8. Ulm. Jedna od ovih ekipa bice prvi finalista takmicenja. Najvece sanse za to ima Joventut, ali njih vec u 1/4 finalu ceka moguci duel sa Virtusom. Ovde nas ceka jedan zanimljiv duel, Metropolitans - Venezia, dok Lietkabelis, Hamburg i Ulm stvarno imaju jako male sanse za prolaz dalje.

 

Drugi deo kostura: 1. Gran Canaria, 2. Partizan, 3. Cedevita Olimpija, 4. Andorra, 5. Buducnost, 6. Turk Telekom, 7. Bursa, 8. Slask. Jedna od ovih ekipa bice drugi ucesnik finala EC. Ovaj deo kostura je za nas interesantniji jer su tu sva tri predstavnika ABA lige. Slask i Bursa zaista imaju male sanse za prolaz dalje, mec u Ljubljani ce biti veoma interesantan (Cedevita pod bremenom favorita, da li ce Turk Telekom moci da odigra kvalitetno u gostima?). Andorra - Buducnost, morace Podgoricani znatno bolje da odigraju da bi bili u egalu (dakle, bez Barovica na terenu!). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam skoro ništa ispratio EC, kakav nakaradan sistem takmičenja, iz ove jedne grupe ispao samo Trento, svi ostali prošli dalje. 😄 

 

Međutim, sad će biti jako zanimljivo zbog turnirskog sistema takmičenja. Svakako je ovaj abaligaški deo kostura slabiji, imho bi bilo ogromno iznenađenje da KKP ili Gran Canarija ne budu finalisti iz tog dela žreba - CedOli bi možda imala neke šanse protiv KKP da se ne igra u Beogradu. U gornjem delu će biti mnogo zanimljivije, tu ipak tipujem na Joventut (igraju najbolju košarku u takmičenju) ili Virtus (najkvalitetniji roster, posebno nakon evroligaških pojačanja u toku sezone). 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...