Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Čeka se utakmica Bostana večeras, da gledam malo Tejtuma i nemačku prevaru. Takođe i da vidim razlog zašto Vizardsi imaju skor 4-1, valjalo bi napomenuti da su već jednom pobedili Boston i da je večeras revanš, stoga bi trebalo biti zanimljivo.

 

Ima večeras baš nekoliko sjajnih okršaja, izdvojio bih ATL-PHI, UTA-CHI, DEN-MIN, CLE-PHO

 

Nema sumnje da su Hoksi krivi za narušavanje atmosfere i tumbanje rostera Filadelfije, pa je zanimljivo opet pogledati tu utakmicu, gde će Jang biti opet u glavnoj ulozi. Juta je jedini neporaženi tim u ligi i igra protiv trenutno najatraktivnijeg tima na istoku, ali i ekipe koja ima samo jedan poraz. Nema sumnje da će ova utakmica biti zanimljiva, a ova će mi utakmica biti i prioritet za gledanje. Ja stičem utisak da se veoma malo priča o Minesoti i da se potcenjuju kao ekipa, a stvorili su BIG3 i u najmanju ruku plej of ekipu, ekipa ima sve, od A do Ž. U prethodnom meču su dobili Janisa, dvostrukog MVP-a, da li će biti u stanju da dobiju aktuelnog MVP-a? Sansi su loše krenuli u sezonu i imaju skor 1-3 i sada igraju protiv Klivlenda za koje se može reći da igraju timski, za razliku od prethodnih godina. Ja bih isticao kao razlog, jer je došao Rubio, kao sekundarni plej sa klupe. Svaka ozbiljna ekipa, mora imati dva ozbiljna pleja i Kilvlend to ima u Garlandu i Rubiju. Za razliku od prethodnih godina, kada su razni lezilebovići igrali centarske pozicije (Lav je uglavnom bio povređen), sada su jedna od ekipa koja imaju zaista jak FC, gde je čak Kevin Lav skorer sa klupe (sada ne vidim ni zašto bi ga trejdovali, mislim da mu ta uloga sasvim odgovara). Markanen koji jeste da sada igra SF, ali uhvati par minuta i PF, Mobli za mene lično iznenađenje kako igra, jer takav nivo igre nisam očekivao od nekog ko tek počinje da igra NBA i na kraju krajeva Alen koji će sada igrati otpočetka sezone. Za mene i ta ekipa prilično potcenjena, a kada se malo zaviri tu, ima se šta i videti od kvaliteta. 

 

Takođe moram da primetim da bez obzira što je uzorak manji, prošlo je nekih 5-6 utakmica svakog tima, ali se mora priznati da ekipe istoka imaju značajno više pobeda, nego zapadne. Što dovoljno govori da je istina da je istok možda postao jači i da je ova ofsezona prekretnica u tome, nakon toliko godina.

 

10 hours ago, Miki28 said:

@DameTIme Klipani 1-4?🤔

Ne znam zašto me ovaj skor ne iznenađuje, ali ja od Klipersa nisam ni očekivao mnogo u odsustvu Kavaja. Svako ko malo bolje prati igrače Klipersa, može da vidi da su generalno u očajnom stanju, sem naravno PG, ali on sam je nedovoljan. To što su oni odigrali nakon povrede Kavaja u plej ofu je bilo kratkog daha i velike motivacije i momenta. Ova regularna sezona je sasvim nešto drugo i moram reći da bi mene prilično iznenadilo da se ova ekipa plasira u plej in. Ekipa je prilično siromašna talentom.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@Dracarys

 

Odlicna najava ali kontam da Utah i Sunsi lagano dobijaju. Zanimljivo ce biti u ostale 2 tekme, to se slazem, mada po prikazanom Hawksi dobijaju a od Denvera bas ne znam sta da ocekujem sem da ce Towns i Jokara medjusobno prikazati sav opus njihovih ocajnih odbrana.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vašington svakog trenutka deluje kao bolja ekipa na terenu i drži prednost sve vreme. Herel nastavlja tamo gde je stao u Klipersima, jednostavno u Lejkersima nije bilo mesta za njegovu igru i zaista iz pnr deluje nezaustavljivo kada imaju dva sjajna pleja u vidu Spensera i Bila. Konačno ima mesta i za Bertansa i njegove šuteve za 3. Neverovatno koliko ekipa bolje diše kada tu nije Vestbruk i izgleda sada iz ove perspektive da i nije bilo neko veliko iznenađenje uvesti Vašington u plej of. Tek ima i Hačimura da se vrati u ovu ekipu, što znači da će biti i jači.

 

Nemačka prevara je odigrala sramotno poluvreme, baš onako kako njemu dolikuje, ni sa čim nije doprineo,minus igrač na terenu. Tejtum i Braun najčešće peglaju izolaciju, ako nešto Horford ne da neki dobar pas. Boston je kroz ovih par godina izmenjao dosta dobrih igrača na PG (Irving-Voker i sada donekle Šreder), mislim da bi njima više odgovarao neki plej u pravom smislu te reči, jer u dosta situacija deluju bezidejno na terenu, pa se onda dešava što kaže Uini, Tejtum šutira iz svakakvih pozicija i pod pritiskom.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...