Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

50 minutes ago, Darko said:

Čak i ako se vrate Murray i MPJ, nije dovoljno protiv top timova ali bi bar bilo neke neizvesnosti. MNOGO im fale odbrambeni igrači, pogotovo na spoljnim pozicijama. Pre su imali Gerija, Craig-a, Grant-a, pa i Plumlee-a - i nisu im našli nikakve adekvatne zamene. Tu je još bio Millsap, ali on je sada gotov. Da ne zaboravimo povređenog PJ Doziera. 

 

U svakom slučaju, veliki posao očekuje Nuggets front office ako hoće da naprave neki rezultat. Ali pošto im je vlasnik takođe vlasnik Arsenala, teško da će od toga biti nešto. 

 

39 minutes ago, drperce said:

I naravno Barton jedan od igraca sa najmanjim iq-om u ligi, pogubio se u svakoj rotaciji u odbrani u poslednjih 5min, sutira trojku preko ruke u 10oj sekundi napada min pre kraja

Ih, kako zaboravih Bartona - hvala ti @drperce. Lik jednostavno nije inteligentan igrač i igra lošu odbranu, a on njegovim bravurama u napadu da ne govorimo. Njega bi trejdovao za nekog solidnog 3 and D igrača, ako ima neki GM da se upeca. Mada teško. 

Link to comment
Share on other sites

Barton bi u bilo kojoj PO ekipi igrao 5-8 minuta, da se odmori starter, mislim to bi bili svi Denverovi igrači osim Jokića i Gordona. Vigins hvata loptu između njih trojice, i sledeći napad iznude preuzimanje gde Jokića čuva Klej, i batica šutne preko Grina sa 10 metara, ja bih ga odrobijao na mestu Jokića.

 

Pul zaista igra odlično, 28/42 šutira u ove tri utakmice i baš se vidi da puca od samopouzdanja. 

Edited by Green23
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je stvarno nezabeleženo da neko igra sa ovakvim kantama od igrača kao što to čini Jokić.

 

Spektakl je kada bilo ko od njih ubaci 20 poena i retko se dešava generalno. Drugi najbolji strelci u ova tri meča su imali 13, 12 i 18 poena.

 

Gordon je tu jedini igrač koji bi mogao da bude član petorke ozbiljne PO ekipe, i to kao 4-5 igrač.

 

Ja sad stvarno mislim da tipa ubaciš Dobrica i Davidovca umesto Bartona i Greena - ništa ozbiljno se ne bi promenilo. Wolters umesto Morisa već ne bi bilo fer prema Zvezdi, oslabili bi nas solidno.

 

 

  • Like 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da kenjam i generalno se slažem, ali ma koliko mi bio simpatičan Malone, plašim se da je jednim delom i do njega i njegovih rotacija, odnosno načina na koji koristi igrače.

 

edit: Sad vidim na malom uzorku od 3 utakmice JP: 29.5 ppg, 65.5% FG, 59% 3p%, 92% FT% na 6 FTpg. i 5.5 APG. AKo mogu da Grin i Wiggins obezbede skokove za ovu petorku, to će biti jako teško i za jače ekipe od Denvera...

Edited by freethrow
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, mene vise cudi sto su pojedini ocekivali bar interesantnu seriju. GSW zbog istorije samo mora da se stavi ako ne u prvi red, a onobar drugi za prsten, Denver i sa Marejem je ekipa sa previse rupa i mana da bi maltene ikoga izbacili. U ovom plejofu ja vidim da bi oni mozda Jutu dobili. Dalas bi ih isto pocistio i to bez Doncica. U petorci imaju Bartona umobolnika, meni stvarno nije jasno kako taj covek igra NBA sa ovom ulogom, a u rotaciji igraci koji u ABA ligi ne bi pravili razliku pa da igraju i u nekom "simpaticnom heliosu" sa odresenim rukama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ocekivano, ja odavno pricam da su trebali da trejduju i Mareja i MPJ dok je ovaj bio zdrav i nije imao ovaj dzinovski ugovor, za neki paket tipa Lilard ili kad je mozda Harden bio u igri i ako Harden ne briljira nesto u poslednje vreme.

 

Ne moze Jokic sa ovim igracima u PO nesto da uradi, moze da ih dogega do PO i to je to. Veliki je uspeh sto je prosle godine izbacen Portland.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

MPJ se raspadao ove sezone do povrede 10 poena po meču, uz 36% iz igre, 21% za 3. I mislim da je Denver sebe skroz ukanalio sa njegovim ugovorom, jednostavno ne može biti Max igrač koji ne isporučuje 20+ poena u proseku i koji je ovoliko sklon povredama. 

 

I pitanje je koliko može boljih saigrača da dovede od ovih trenutnih, jer nema mnogo prostora u SC

Edited by Green23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ocekivana sila od GSW, kad su spremni, zdravi i orni, najjaci su u ligi. Mante se regularne sezone, to je pola cirkus, pola kosarka. Plus sto uopste GSW nisu bili kompletni tokom regularne sezone. Thompson je prvo falio, pa kad se vratio Thompson sredinom sezone, povredio se Green koji je pauzirao mesec dana, a kad se vratio Green, povredio se Kari, takodje mesec dana, tako da tek prva utakmica u play off protiv Denvera zapravo je bila prva utakmica ove sezone kad su svi zajedno u fullu i spremni, pa cak i sada Kari nije 100% fit i ulazi sa klupe. Da ne govorimo da je play off tenzija i pristup utakmicama nesto sasvim deseto u odnosu na regularnu sezonu. 

 

Plus su dobili novog SplashBrata, Pool-a. 

 

Od Jokica sam samo vise ocekivao da malo lakse resava Grina ispod kosa, a ne da ga Grin odgura i da ovaj bezi na liniju za 3pt i odatle da ga fintira i onda tek ide na prodor pod kos ili pak sutira trojke, koje uopste nije sutirao u finisu regularne sezone jer je lako poentirao ispod kosa i nije mu se izlazilo van linije za 3p i tamo da provodi vreme. 

 

TNT analiticari su ga kritikovali verovatno radi toga i one izgubljene lopte kad mu je Grin uzeo kao bebi zvecku na minut do kraja kad je bilo +5 za GSW. Ali opet , Grin je kalibar DPOY i nije nikakva novost kad on odigra odbranu na tom nivou, tako da su te kritike prema Jokicu potpuno neutemeljene, jer je vise puta kroz play off ranijih sezona pokazao da je klac player, jednostavno covek ne moze sam protiv masine poput GSW, ne bi mogao ni LeBron u prajmu , a kamoli Jokic.

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

Ocekivano, ja odavno pricam da su trebali da trejduju i Mareja i MPJ dok je ovaj bio zdrav i nije imao ovaj dzinovski ugovor, za neki paket tipa Lilard ili kad je mozda Harden bio u igri i ako Harden ne briljira nesto u poslednje vreme.

 

Ne moze Jokic sa ovim igracima u PO nesto da uradi, moze da ih dogega do PO i to je to. Veliki je uspeh sto je prosle godine izbacen Portland.

 

zašto se stalno zaboravlja ili previđa da top 20 igrači u ligi a harden i lillard su članovi te grupe, moraju da odobre svoj trejd u bilo koju ekipu?

meni je zaista sumanuto da ponavljamo takve stvari među ljudima koji u kontinuitetu (decenijama?) prate ligu. 

 

glupi denver, nije trejdov'o za lillyja i hardona, kakve budale. i nisu sposobni da dovedu zvezdu a imaju jokića, kreteni.

 

treba gledati klf dokumentarac, radi mentalnog boljitka & prosperiteta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Od Jokica sam samo vise ocekivao da malo lakse resava Grina ispod kosa, a ne da ga Grin odgura i da ovaj bezi na liniju za 3pt i odatle da ga fintira i onda tek ide na prodor pod kos ili pak sutira trojke, koje uopste nije sutirao u finisu regularne sezone jer je lako poentirao ispod kosa i nije mu se izlazilo van linije za 3p i tamo da provodi vreme. 

 Ovo je nekih 80% uspeha u plejofu - da igrač dobija loptu na željenoj udaljenosti od koša. Dirk je to uspevao tokom 2011, KD ne uspeva u ovoj seriji sa Bostonom, Jokić ne uspeva u seriji sa GSW.

Uini daj još jednom hleba ti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne pratim NBA u toku regularne sezone, ali budem u toku uglavnom sta se desava, tako da ismejem se malo kad slusam cirkuzante sa raznih USA portala, to je smece u rangu Zadruge. 

Namesteno dogovoreno, jedan drzi stranu ovom, a drugi ovom drugom. Skip Bajles je zabavan za slusanje, ali je cirkuzant, KD je dizao u zvezde, nakon dve lose partije protiv Seltiksa, vec ga se odrekao , nakon sezona i sezona dizanja u nebesa " Seven feet monster " bla bla, isto sada radi i sa Emiidom, sprda se sa Jokicem, bira Embida pre njega , samo zato da tera inat nekom drugom i da troluje javnost i tako svi rade redom tamo. 

 

Zabava za narod, potrebno je samo da si recit i dobar orator i da se svadjas, uglavnom su scenariji na nivou Zadruge , ko ce koga da kritikuje i dize u nebesa i za to ce da dobiju po 5miliona $ po sezoni. 

 

To vam je USA novinarstvo. 

 

Da je Jokic pruzio partije u rangu KDa, trazili bi da ga deportuju iz USA u tamo neku Srbiju, objektivizam NULA 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Priča večeri je ipak kolaps Minesote. Evo šta o tome misle ovi zabavljači:

 

 

Treba pustiti momcima jednu EC utakmicu koja je odigrana u sredu sa početkom u 20:30 ECT da vide šta je "basketbal stjupiti on d kort"

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

zašto se stalno zaboravlja ili previđa da top 20 igrači u ligi a harden i lillard su članovi te grupe, moraju da odobre svoj trejd u bilo koju ekipu?

meni je zaista sumanuto da ponavljamo takve stvari među ljudima koji u kontinuitetu (decenijama?) prate ligu. 

 

glupi denver, nije trejdov'o za lillyja i hardona, kakve budale. i nisu sposobni da dovedu zvezdu a imaju jokića, kreteni.

 

treba gledati klf dokumentarac, radi mentalnog boljitka & prosperiteta.

 

A sto si siguran da Lilard ne bi isao u Denver. Drugo nevezano za Hradena ili Lilarda, moze i neki treci igrac. Ja nisam stekao utisak da Denver zeli da trejduje JM i MPJ-a, to je veci problem.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko je Mitchell bio gotivan igrac kad je pojavio i kad je munjevito napredovao, a koliko je sad glup i odbojan postao. Bar u mom slucaju. Toliko sebicna i egoisticna kosarka, on ne da ne dodaje Gobertu, nego ne dodaju gotovo nikome. Otprilike samo kad mora. Da me ne shvati neko pogresno, i dalje je to paklen igrac, ali ekipa kojoj je on ovakav najbolji igrac nece nikad nista uraditi.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Samo da napisem jos jednom da mrzim Vila Bartona... Kakav kancer jebeni, slavicu dan kad ode iz Denvera.... Bukvalno, da dodje u Zvezdu ne bih se radovao... Ispisao se covek juce po trudu cele ekipe, ne zna se da li je bio gori u odbrani ili napadu u poslednjih pet minuta. 

 

Naravno, Maloun ga ne menja, jer ako nesto ne prolazi x puta, mozda ce sledeci... Mali Bones je vec sada bolji igrac, ako nista, ovo PO iskustvo bi mu znacilo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ova ekipa Dallasa je izucavanje. Mislim, nije da nisam najavio raspad Jute, ali treba i dobiti 2 od 3 utakmice sa ovako blago receno limitiranim timom bez Doncica. 

 

Gomila igraca sumnjivih kvaliteta i upitnih ugovora i mali debeli plej od 180 cm koji igra kosarku zivota i koji se isprofilisao kao vodja ekipe u Lukinom odsustvu. Mislim da vise nema ni trunke sumnje da li su dobrom prosli u KP trejdu, jer sada ne bi imali dva igraca u ekipi koji mogu da igraju sa loptom. Ne igra nista specijalno ni taj Dinwiddie, cak stavise suterski se raspada, ali je opet igrac koji moze sa loptom i koji ce da izgura 40 min na terenu bez problema.

 

Uz sve to peglaju i odlicnu timsku odbranu(odusevili me u game 2), iako na papiru nemaju dvojicu dobrih defanzivaca.  Ima tu sigurno i do stila igre Jute, ali ne verujem da bi se i ostali timovi sa zapada dobro proveli protiv njih.

 

I na sve to kao slag na tortu treba podsetiti da ih sa klupe vodi lik koji je etiketiran i ovde na forumu kao nemac pojma i jedan od najgorih trenera u ligi. :classic_smile:  Zaista specificna skupina.

 

 

 

Edited by MrTripleDouble
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...