Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

33 minutes ago, Del Piero said:

Mnogo los karakter ima ova ekipa Mege. Mlada ekipa, pucaju od snage a odbranu igraju rekreativno. Niko ne moze da odbrani 1 na 1, strana pomoci ne postoji, kao i timska odbrana generalno. 

 

Meni se to ne svidja, bile su ekipe Mege koje su znale da igraju presing dobar deo utakmice i generalno da kidisu na sve, a ovde je tesko videti nekog igraca da grize u odbrani.

 

Meni deluje da odbrana nije nešto što se traži u ovom duelu,dve mlade ekipe žele da pokažu svoj ofanzivni potencijal.

Možda ima nekih skauta ma tribinama.

Edited by propolis
Mega da kaže hvala Gnjidicu za pobedu,poklonio im je 4 bacanja kad se lomila tekma.
Link to comment
Share on other sites

Cuo sam nesto, ali ne znam koliko je izraženo, ali njegov napredak uprkos tim potencijalnim boljkama je impresivan za ove tri godine godine koliko ga bas aktivno pratim. Na prelazu iz pionira u kadete je bas se transformisao u ozbiljnog prospecta. Mada mislim da mu je Vlada Jovanovic legao.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Bas jezivo kolo, ali tako je svuda u Evropi.

 

Izgleda da se i Split - Buducnost odlaze, videcemo sta ce biti sa mecevima Crvena zvezda - Igokea i SC Derby - Partizan (verovatno je Partizan sad na redu oboljevanja od novog soja virusa nakon KKCZ i Splita).

 

Cedevita Olimpija nakon dolaska Dragica konacno napravila jednu uravnotezenu ekipu. I oni sami su videli da su Dimec i Rupnik visak, da Keene nema potreban kvalitet u napadu, a da je Carmichael samo Auguste za siromasne (isti tip igraca, nema domet za 3 ni visinu i snagu za igranje na 5).

 

Bice jako nezgodni i u ABA i u EC i na Golemcu je da to poslozi tako da nema indolentnosti i nagona za samounistenjem (sto se vidi u partijama protiv znatno slabijih ekipa Cibone, Zadra i Krke).

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Djurisic je realno odskakao jer je fizicki dosta ispred te svoje konkurencije u mladjim kategorijama pa se cini boljim nego sto jeste. Ne velim da je los al dosta tu ima problema sa glavom i prostora za napredak da postane dobar igrac. Taj entitlement i nervoza mu sigurno nece pomoci. 

Link to comment
Share on other sites

Sem potencijalnog problma glave, ne vidim drugu ozbiljniju manu da postane dobar igrač. Ima odlicno tijelo za beka (dosta slicno Bojanu Bogdanovicu) dok stilom i tehnički više vuce na Bogdana nego na Bojana, voli da proigra i kreira za druge i sebe,  dobar je na lopti.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Opet odlozeno 5 meceva ABA lige, igrace se samo najveci hrvatski derbi Cibona - Zadar i mec u PG gde Partizan gostuje ekipi SC Derbija.

 

Nakon toga samo ce Cibona imati svih 16 odigranih meceva, a Partizan bi mogao da privremeno preuzme prvo mesto ako dobije u PG.

 

Na vrhu tabele, Crvena zvezda i Cedevita imaju 2 odlozena meca, Partizan 1, Buducnost i FMP po 3 i Igokea dva odlozena meca.

Link to comment
Share on other sites

Odlozena utakmica Cibona-Zadar (na zahtev Zadra) koja je bila jedna od samo 2 utakmice koje su se trebale odigrati ovog vikenda u ABA (ostale odlozene zbog korone). Sada ostaje samo da se odigra jedna utakmica u subotu kada Studentski centar docekuje Partizan.

Link to comment
Share on other sites

Nisam pratio mec izmedju Mege i Partizana jer sam mislio da stvarno nema potrebe - domacini samo bez dvojice nebitnih igraca, gosti bez obe petice (obojica jedni od najboljih igraca), Djurisica, Cazalona, dakle sa 6-7 standardnih igraca.

 

Kod Partizana bi stvarno mogli da se zabrinu kako ulaze u mec i zasto stalno misle da je kosarkaska utakmica jeftini holivudski film u kojem nema dileme da "dobri momci" uvek pobedjuju, pitanje je samo kako. Tako je bilo i protiv Igokee i protiv Joventuta i protiv Slaska, evo i sad protiv Mege. Videlo se da su poceli da igraju sa 100% koncentracije tek 2 minuta pre kraja i umalo da to i bude dovoljno. Dakle, bas, bas neozbiljno.

 

Neozbiljno bi bilo i da ovde postavljam tabelu nakon 16. kola jer gomila meceva nije odigrana. Trenutno stanje na vrhu (ako racunamo da je svaki poraz od ekipe koja nije u TOP 4 kiks, kao i da je kiks poraz od konkurenta na domacem terenu) je:

 

1. Buducnost 0 (poraz od Mege u gostima, pobeda nad Cedevitom Olimpijom u gostima)

2. Crvena zvezda -1 (poraz od Igokee u gostima)

3. Partizan -2 (porazi od Cedevite i Mege na domacem terenu)

4. Cedevita Oli. -3 (porazi od Mege, Zadra, FMP na domacem terenu, pobeda nad Partizanom u gostima)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...