Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

Ode Starks u Fenerbahce, veliki udarac za Igokeu nakon ispadanja iz FIBA LS.

 

Za Buducnost ce u Laktasima igrati i Reed, ostaje da se vidi da li ce Drobnjak biti spreman. Mada, sve je to manje-vise nebitno, za Podgoricane je kljucno da se Cobbs i Seeley sto pre vrate na stari nivo.

 

Mornar dobio FMP (koji nije igrao skoro mesec dana) i tako se jos vise priblizio PO. Vec sam pisao o mogucnosti da FMP znacajno padne u drugom delu sezonu, pogotovo sto osim njih i Mege svi ostali klubovi imaju imperativ pobede u svakom mecu.

Link to comment
Share on other sites

Mornar je jedva dobio FMP. To je bolji početak pasusa vezanog za tu utakmicu. Celu utakmicu egal rezultat, možda je čak više FMP bio u vođstvu. Na 75:75 i minut i po do kraja Gordić je dao onaj njegov karakterističan fadeaway. Obe ekipe pronašile po napad, FMP i posle ofanzivnog skoka a Mornar tako što je Šehović glumio nešto i uzeo loptu da reši napad. Zabio se u Talića i izgubio loptu. Onda je Nevels promašio otvorenu trojku pa su faulirali Mihailovića koji je dao oba bacanja za 79:75. Tu je rešen pobednik iako su gosti pokušali penal završnicom.

Edited by Knipex
Slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gasper Okorn novi trener Cibone.

 

Inace, Krka sa 3-3 dosla na 3-12, tako je bilo i prosle sezone. I oni i Split su u velikom problemu jer vise nema neke Primorske koja ce sama od sebe da se raspadne i ispadne. I jedni i drugi ce morati da se bore za sto vise pobeda, pogotovo na domacem terenu.

 

Isto vazi i za SC Derby, Borac, Zadar i Cibonu koji takodje nisu sigurni.

 

Sa druge strane, Crvena zvezda, Partizan i Buducnost se bore za 1. mesto, Cedevita Olimpija jos ima sanse da zavrsi u TOP 2, a Mornar i Igokea bi ipak u PO. Naravno i Mega i FMP su tu u igri za PO, ali mislim da ovim ekipama nije primarno da se tu i nadju.

Link to comment
Share on other sites

Odlicna utakmica u Ljubljani veceras. Zanimljiva za gledanje. Dvije dobre ekipe. Zvijezda je izvukla mec , svaka im cast. Vjerujem da im momenat za to nije bio bas najbolji. Cedeveta je sa Dragicem jos jaca, jeste da nije dugo tu, tako da ocekujem jos bolju Cedevitu. KkCZ sa druge strane, ima mnogo upotrebljivih igraca koji mozda trenutno, neki od njih, ne pruzaju svoje najbolje ali mozda se sada i spusta neka forma ili dolazi posle svega do odredjenog pada. Moram da primijetim i ogromni respekt koji igraci kkcz imaju kod arbitara. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, propolis said:

Dragić i Omic su doneli karakter ekipi, bore se sa dosta energije i moraće da izgledaju bolje sa njima dvojicom.

 

Mislim da su pogrešili dovodjenjem Pulena,ipak je on za ekipe iz manjih sredina.

Vidi , bas su siroka ekipa. Cak i onaj mladić na klupi pokazao je za zna kosarke , Šćuka ili kako vec. Oni mogu biti nagazna mina za sve protivnike kako u Aba tako i u EC. Trenutni rezultati ne oslikavaju bas realan kvalitet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Olivita se dobro pojačala putem doselekcije tačno tamo gde im je trebalo. Omić je ipak prisustvo u reketu i legit opcija na postu, možeš da mu baciš loptu da nešto napravi u reketu za razliku od Augustea koji živi od toga šta mu drugi serviraju. Dragić je već u fazi karijere kada više troši nego što daje, ali iskusan je igrač, još uvek dosta brz i opasan u tranziciji, agresivan u odbrani, značiće im. Ferrell je svakako jedan od najkvalitetnijih bekova u ligi i uvek sebi može da kreira sebi šut. Ako se još Pullen dovede u neku formu sad kad mu se smanjio kontigent lopti, mogu oni da budu vrlo opasni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja Dragicem nisam preodusevljen sa ovim sto je pokazao protiv Granke i CZV, al ima vremena da pokaze bar neki dodir klase, kao ona asistencija za Omica.
Ja bih sa sportske strane volio da se oni ukljuce za nesto vise, ali jako tesko. Oni jednostavno nemaju kapacitet da dobiju nikog u odlucujucim mecevima, fali im tog sportskog bezobrazluka, odnosno zelje da kidaju za titulu kao sto to imaju Partizan, Zvezda, Buducnost.
I ako su igrali dosta agresivno 40 minuta, sto mi je neobicno bilo da neko bude u stanju da tako kazem, prebije igrace Zvezde, nekako uvijek nadju nacin da izgradjeno sruse.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

COL ima roster da se ukenjas u gaće po imenima, Ferel,Pulen,Jaka, Dragić, Ejim,Omic,August, Murić u nekom basket menadžeru bi porobio sa njima,a ovako na terenu da izgube od Krke 20 razlike bilo bi normalno.

Ne verujem niti malo u COL i gotovo sam siguran da nikom neće napraviti problem,sem možda sebi ispadanjem od FMP-a. 

Ne dopadaju mi se ekipe koje nemaju karakter.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

olimpia je koncepcijski bolje i slozena od zvezda, ima siroku klupu a ima i bar 5 fajtera takmicara..

no i pored svega toga, sto rece stefan pg, njihov problem je sto i pored svega toga, opet nadju nacin da se nicim izazvano sami u sebe useru...:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo, nema Cedevita nikakvu dugacku klupu - tu su 8 igraca + Hodzic i Radovanovic, ostalo su juniori koji ni ne igraju. Mislim, Scuka ima odlicnu rolu, onda je Zirbes dominator pod obrucima, nemojmo da se sprdamo.

 

Na primer, cak i Buducnost ima 11 igraca sad kad je stigao Perry, a oni bas imaju kratku klupu. Crvena zvezda 12 odlicnih igraca + Lazarevic, Partizan 12 + Glas/Zagorac.

 

Drugo, Cedevita Olimpija je bas uzasno prosula pobedu, ono je bilo gore od Crvene zvezde u EL - kad imas +5 i +4 nema sta da dozvoljavas da protivnik ima sansu za 3 poena, to moze samo da sanja. Neka udje u reket, neka sutira bacanja, ali ne moze brzo da smanjuje prednost trojkama i to iz odlicnih pozicija.

 

Sto se tice prognoza, TOP 3 se nece menjati, Crvena zvezda vise nema gde da izgubi osim u derbiju i u PG pa Partizanu ostaje da pobedi sve do kraja i +16 u derbiju ili Buducnosti da dobije sve do kraja i +10 u PG. Pobednik Buducnost - Partizan ima ogromne sanse da zauzme 2. poziciju na tabeli na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Posle vise od pola 'regularnog' dela sezone dosta stvari su se iskristalisale u ABA ligi.

 

U donjem domu su Cibona, Zadar, Borac, Krka i Split. Realno je da se Krka i Split bore da ne ispadnu direktno, s obzirom na to da imaju po dve, odnosno tri pobede manje od prve tri pomenute ekipe i bas osetno manji kvalitet. Borac je na 1-6 kao domacin, kao gost na 4-4 i neki tesni porazi u Cacku ih kostaju neprekidne borbe za opstanak. Ta medalja ima i drugu stranu, Borac je u gostima pobedio sve ekipe iz donjeg i srednjeg dela tabele (Krka, Split, Mega i Mornar) 
Zadar je stucao na pocetku sezone, ali je imao seriju od 3 pobede u 4 meca, iliti 4 pobede u poslednjih 6 meceva gde su pobedili Cedevitu sa jedan razlike i Megu i Split sa po dva - veoma bitne neizvesne zavrsnice su dobili i isplovili na povrsinu, medjutim problemi su tu mnogo dublji - Zadar ima ekipu koja moze da opstane glatko u ligi, ali pad u formi Dominika Mavre (zbog svih tih oscilacija je i ostao ABA liga igrac) uz odlazak Kodija Dzastisa i neadekvatnom zamenom su prouzrokovali ovu konstatnu borbu. Mozda i krucijalno pojacanje u toj borbi je dolazak Trevora Tompsona kao zamena za Cinanua Onuakua koji je prosle sezone odigrao odlicno u istom dresu. Njegov debi je bio bas protiv Cedevite, a od tad, kao sto rekoh, Zadar ima skor 4-2. 
Cibona je lepo krenula, ali uz silne povrede, bolesti, onda i nepotrebna smena trenera, u seriji su od 7 poraza u ABA ligi i ne nazire se kraj tome. Svakako verujem da ce spasti i doigravanja, previse ima tu talenta.

 

Sto se tice gornjeg dela, Zvezda igra najzreliju i najsigurniju kosarku do sada. Uz poraz od Igokee, najvise se mucila sa CedOlijem koja je, u oba meca, vodila i imala kontrolu u svojim rukama, ali se zavrsilo bas onako cedevitevski (ili kako god). U svakom slucaju KKCZ ima skor 14-1 uz pobedu protiv svih (oba) konkurenta u borbi za prvo mesto. Ostaju oba derbija na strani, ali s obzirom na to da ekipe Buducnosti i Partizana imaju po dva poraza vise, moze se reci da je realno ocekivati da Zvezda bude na prvom mestu na kraju prvog dela. Situacija se znacajno komplikuje u borbi za drugo mesto koje donosi i rundu manje u plej-ofu. KKP i KKB imaju po 3 poraza s tim da Crnogorci imaju i dva meca manje (jedan protiv Zvezde). Da bi Buducnost bila druga, mora da pobedi Partizan kod kuce i da pobedi Zvezdu ili da se nada da ce Zvezda pobediti Partizan u derbiju, te u tom slucaju bi mogla da ima podjednak broj 'kikseva' kao i KKP. Druga solucija jeste da dobiju Partizan sa vise od 9 razlike koliko su izgubili u Beogradu sto opet nije nerealno, onda imaju otvoren put ka drugoj poziciji i sve zavisi od njih samih. Racunam da ce mecevi u cetvorouglu Partizan-Zvezda-Cedevita-Buducnost zapravo odrediti prva cetiri mesta, sve ostalo su kiksevi i tu je bitno imati ih sto manje.

 

Pored ove cetiri ekipe, u jos dva mesta za doigravanje ocekujem FMP zbog osetne prednosti u skoru, a za poslednje mesto dajem prednost Mornaru koji konacno ima obrise neke iole kvalitetnije igre, a otkad su najurili onog sarlatana Dejvisa i ispali iz grupe FIBA Evrope Kupa, na skoru su od 6 pobeda i 1 poraza. Mega moze tu da pripreti, kao i Igokea naravno, ali Igokea je ostala bez glavnog igraca (Starksa), a Mega oscilira (sto nije cudno za tako mladu ekipu).

 

Interesantno je da niko, u poslednje vreme, ne igra sjajno od ovih glavnih konkurenata. Zvezda se vraca iz virusa, Partizan dosta oscilira i trenutno je u mini krizi, Buducnost polako stize umor i dolazak Perija bi trebalo da rastereti tandem Kobs-Sili, a Cedevita vec igra neku svoju igru. Za vikend imamo derbi Buducnost-CedOli. Pobeda odrzava KKB u ravnopravnoj (cak i povlascenoj borbi) za drugo mesto - poraz znacajno udaljava. Sve u svemu, veoma zanimljiva, dinamicna i nepredvidiva ABA liga. Za moj ukus - odlicna do sada.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zadar nije našao zamenu za Kodi Dzastisa,ali zato Karter igra maestralno i nosi Zadar na ledjima. Fantastičan je u organizaciji igre, u clucthu i svaki put kad trebaju poeni on će ih ili postići ili kreirati.

Takođe je i u odbrani veoma dobar i na skoku uvek prisutan. Ukoliko neki igrač bude postigao tripl dabl u Aba ligi, mislim da će to biti Karter.

Možda nisu napadački našli zamenu za Dzastisa,ali Marcinkovic je odličan u odbrani i donosi dosta u tom delu igre.

 

Najveće razočarenje su Mavra i Vuković koji imaju katastrofalne sezone.

Bursać je dobio ulogu prve četvorke i ima dosta minuta,ali je ograničen igrač,iskreno i od njega sam očekivao malo više. Nekonstantan šut,u odbrani dosta puta biva izbačen ranim faulovima sve u svemu tanko za startnu četvorku u Aba ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, propolis said:

Zadar nije našao zamenu za Kodi Dzastisa,ali zato Karter igra maestralno i nosi Zadar na ledjima. Fantastičan je u organizaciji igre, u clucthu i svaki put kad trebaju poeni on će ih ili postići ili kreirati.

Takođe je i u odbrani veoma dobar i na skoku uvek prisutan. Ukoliko neki igrač bude postigao tripl dabl u Aba ligi, mislim da će to biti Karter.

Možda nisu napadački našli zamenu za Dzastisa,ali Marcinkovic je odličan u odbrani i donosi dosta u tom delu igre.

 

Najveće razočarenje su Mavra i Vuković koji imaju katastrofalne sezone.

Bursać je dobio ulogu prve četvorke i ima dosta minuta,ali je ograničen igrač,iskreno i od njega sam očekivao malo više. Nekonstantan šut,u odbrani dosta puta biva izbačen ranim faulovima sve u svemu tanko za startnu četvorku u Aba ligi.

Saglasan sa napisanim. 

 

Kao što rekoh gore, Karter je odličan igrač i definitivno nivo iznad prošle sezone, dok je Mavra dva nivoa ispod, ali svakako mislim da je njima loše išlo zbog neadekvatne zamene za Onuakua koji je prošle sezone igrao odlično. Dolaskom Tompsona i promenom trenera su se stabilizovali i za njih mislim da nema brige oko opstanka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mind. Odlican post, mislim da si sve pogodio sto se tice analize situacije u ligi.

 

Dodao bih samo meceve na kojima favoriti mogu da izgube (a da se ne radi o cudu, kao sto je bio mec Partizan - Mega):

 

Crvena zvezda: Buducnost u gostima, Partizan u gostima

Partizan: Krka u gostima, FMP u gostima, Crvena zvezda na svom terenu, Buducnost u gostima, Cedevita u gostima

Buducnost: FMP, Mornar, Krka i Split u gostima, Partizan i Crvena zvezda u Podgorici

Cedevita Ol.: FMP, Buducnost, Split i Mornar u gostima, Partizan na svom terenu

 

Raspored ostavja vrlo male nade za Partizan i Buducnost da se nadju na 1. poziciji nakon regularnog dela ABA lige. Sto se tice druge pozicije, mislim da ce pobednik duela u Podgorici da bude ispred porazenog na kraju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, goldberg said:

@mind. Odlican post, mislim da si sve pogodio sto se tice analize situacije u ligi.

 

Dodao bih samo meceve na kojima favoriti mogu da izgube (a da se ne radi o cudu, kao sto je bio mec Partizan - Mega):

 

Crvena zvezda: Buducnost u gostima, Partizan u gostima

Partizan: Krka u gostima, FMP u gostima, Crvena zvezda na svom terenu, Buducnost u gostima, Cedevita u gostima

Buducnost: FMP, Mornar, Krka i Split u gostima, Partizan i Crvena zvezda u Podgorici

Cedevita Ol.: FMP, Buducnost, Split i Mornar u gostima, Partizan na svom terenu

 

Raspored ostavja vrlo male nade za Partizan i Buducnost da se nadju na 1. poziciji nakon regularnog dela ABA lige. Sto se tice druge pozicije, mislim da ce pobednik duela u Podgorici da bude ispred porazenog na kraju.

Hvala najlepše. 

 

Saglasan sam sa napisanim, mada ja uvek računam bar jedan poraz van tih navedenih utakmica, to je nešto realno, loš dan, umor itd itd. 

 

Sve preko toga je pucanje sebi u nogu, a zbog nekonstantnosti u formi i Partizana i Budućnosti sam naglasio da 'kiksevi' mogu da budu presudni. Do sad je Mega obe ekipe bukvalno rutinirala. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...