Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

3 hours ago, Knipex said:

Ma kakvi. Mornar čim naleti na malo tvrđu odbranu raspadne se. Partizan igra solidnu odbranu ove sezone, na momente i odličnu, tako da su šanse Mornara minimalne.

 

Izgleda da nisi gledao Mornar ove sezone koji nema veze sa onim iz  prethodnih sezona.

 

Sinoć sam gledao protiv Zadra i bas igraju tvrdo i zatežu odbranu fino. Napunio ih je novi centar Zadra,ali je bio bas raspoložen za igru čak je pogodio 2 trojke iz 3 pokušaja. Odlični defanzivci su Smit i Lazić,a tu su jos Mozli i Jeremić.

Mada treba obratiti pažnju i na njihov sut za tri jer iako ove godine nemaju neka poznata imena prosek glavnih igrača im je oko 40%, Jeremić, Mićović, Lazić, Luis i Mihajlović su igrači koje ne želiš da budu sami na šutu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gledam nesto raspored i ne mogu cudu da se nacudim da je neki mozak stavio utakmicu fmp-buducnost 02.01. u 12h. Sve razumijem ,tv prava i ostale budalastine ali drugog januara u podne je bas neka zvrcka u pitanju. Mislim ajde da je neka hala u pitanju jedina gradska ili slicno pa je zauzeto...nema logike , kaznjavati igrace na taj nacin. Eurocup tek 11 januara pocinje a fmp ne igra kls koliko ja znam...sprdnja

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Gledam nesto raspored i ne mogu cudu da se nacudim da je neki mozak stavio utakmicu fmp-buducnost 02.01. u 12h. Sve razumijem ,tv prava i ostale budalastine ali drugog januara u podne je bas neka zvrcka u pitanju. Mislim ajde da je neka hala u pitanju jedina gradska ili slicno pa je zauzeto...nema logike , kaznjavati igrace na taj nacin. Eurocup tek 11 januara pocinje a fmp ne igra kls koliko ja znam...sprdnja

Nemam pojma, ali možda ima veze s tim što avion iz Bg za Pg poleće u 1720 hrs, pa da mogu da se vrate isti dan?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

Izgleda da nisi gledao Mornar ove sezone koji nema veze sa onim iz  prethodnih sezona.

 

Sinoć sam gledao protiv Zadra i bas igraju tvrdo i zatežu odbranu fino. Napunio ih je novi centar Zadra,ali je bio bas raspoložen za igru čak je pogodio 2 trojke iz 3 pokušaja. Odlični defanzivci su Smit i Lazić,a tu su jos Mozli i Jeremić.

Mada treba obratiti pažnju i na njihov sut za tri jer iako ove godine nemaju neka poznata imena prosek glavnih igrača im je oko 40%, Jeremić, Mićović, Lazić, Luis i Mihajlović su igrači koje ne želiš da budu sami na šutu.

 

 

Ovako kako si ih opisao, zvuci kao da su u top3 u ligi, a do pre par kola ni pobedu nisu imali.

Mornar je najgora skakacka ekipa lige, defanzivno su u najmanju ruku prosecni, a sut za 3 im je blago receno volatilan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

Izgleda da nisi gledao Mornar ove sezone koji nema veze sa onim iz  prethodnih sezona.

Gledao sam ih 8 puta ove sezone u ABA ligi. Nisam gledao protiv Splita, Zadra i još jednu, ne sećam se koju, negde na početku. Za to što sam gledao Mihailović im bio glavni igrač, uz Gordića.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Knipex said:

Gledao sam ih 8 puta ove sezone u ABA ligi. Nisam gledao protiv Splita, Zadra i još jednu, ne sećam se koju, negde na početku. Za to što sam gledao Mihailović im bio glavni igrač, uz Gordića.

 

U napadu su Gordic i Mihajlović prve opcije,ali u odbrani odličan posao rade Smit i Lazić dok se Mozli lagani uključuje.

 

24 minutes ago, Losmi17 said:

Ovako kako si ih opisao, zvuci kao da su u top3 u ligi, a do pre par kola ni pobedu nisu imali.

Mornar je najgora skakacka ekipa lige, defanzivno su u najmanju ruku prosecni, a sut za 3 im je blago receno volatilan.

 

Mornar je lose krenuo,ali zadnjih 5,6 kola fino guraju i verujem da imaju kvalitet za plej of.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Gledam nesto raspored i ne mogu cudu da se nacudim da je neki mozak stavio utakmicu fmp-buducnost 02.01. u 12h. Sve razumijem ,tv prava i ostale budalastine ali drugog januara u podne je bas neka zvrcka u pitanju. Mislim ajde da je neka hala u pitanju jedina gradska ili slicno pa je zauzeto...nema logike , kaznjavati igrace na taj nacin. Eurocup tek 11 januara pocinje a fmp ne igra kls koliko ja znam...sprdnja

 

Za nekog ko mora avionom, daleko bolje je utakmica u 12h nego u 21h ili 20h. Svakako dolazis na sam dan utakmice, ali termin u 12h ti omogucava da se i vratis istog dana u neko normalno vreme a ne u pola noci da dolazis kuci. Pri tom, u moje vreme, upravo su kolege iz CG dolazile na sastanke u BG prvim jutranjim i vracali se tim nekim letom oko 17h, obozavali su to. Dobijali su i punu dnevnicu a nisu mnogo vise vremena izostajali od kuce u poredjenju sa radom u lokalnoj kancelariji u Podgorici. I meni je bilo super da tako idem, mada sam uglavnom imao vise aktivnosti pa sam uglavnom ostajao jedno nocenje da pokrijem 2 dana sastancenja. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Za nekog ko mora avionom, daleko bolje je utakmica u 12h nego u 21h ili 20h. Svakako dolazis na sam dan utakmice, ali termin u 12h ti omogucava da se i vratis istog dana u neko normalno vreme a ne u pola noci da dolazis kuci. Pri tom, u moje vreme, upravo su kolege iz CG dolazile na sastanke u BG prvim jutranjim i vracali se tim nekim letom oko 17h, obozavali su to. Dobijali su i punu dnevnicu a nisu mnogo vise vremena izostajali od kuce u poredjenju sa radom u lokalnoj kancelariji u Podgorici. I meni je bilo super da tako idem, mada sam uglavnom imao vise aktivnosti pa sam uglavnom ostajao jedno nocenje da pokrijem 2 dana sastancenja. 

Jel ti ovo ozbiljno navodis kao neku protiv tezu mojoj tvrdnji da je sramota zakazati vazan mec, bez ikakve potrebe u 12h 02.01....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Jel ti ovo ozbiljno navodis kao neku protiv tezu mojoj tvrdnji da je sramota zakazati vazan mec, bez ikakve potrebe u 12h 02.01....

Navodim kao moguci benefit za KK Buducnost. Ne mora sve uvek negativno da se gleda. 

 

Vazan mec? A mec protiv Mege nije bio vazan za Buducnost? Pa je bilo ok da se igra u 12h (ili to sto Mega tako inace igra, to je abolira)? Ili se bojite FMP-a? Jel to neki (ne)zvanicni komentar KK Buducnost? Eto, pojasni onda malo detaljnije, sta je zapravo problem?

 

A ako potenciras to sto je 02.01. ne vidim koliko je to razlicito od 03.01. Uostalom igrali su nasi klubovi kosarku i na Badnje vece / Bozic, igra se fudbal i 31.12. i 01.12. 

 

A kao sto je receno, FMP je vec igrao u tom terminu + zakazao u istom terminu i utakmicu sa Zvezdom, verujem da ce i sa drugim klubovima po neku utakmicu igrati u tom terminu - nekom ce to biti mnogo nezgodnije nego vama sa direktnim letom bez nekog veceg cimanja u saobracaju.  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Gledam nesto raspored i ne mogu cudu da se nacudim da je neki mozak stavio utakmicu fmp-buducnost 02.01. u 12h. Sve razumijem ,tv prava i ostale budalastine ali drugog januara u podne je bas neka zvrcka u pitanju. Mislim ajde da je neka hala u pitanju jedina gradska ili slicno pa je zauzeto...nema logike , kaznjavati igrace na taj nacin. Eurocup tek 11 januara pocinje a fmp ne igra kls koliko ja znam...sprdnja

 

Sta je problem, da li termin 2. januara ili satnica?

 

Ako je termin, u isti dan se igraju jos 2 meca ABA lige (izmedju ostalog i mec KK Split - KK Crvena zvezda), ako je satnica i ranije je igrano i (kao sto je napisao @Kooineeperk), Buducnost je i sa Megom igrala u ovoliko sati.

 

Nema bas nikakvog razloga da se navijaci vodecih klubova malo - malo osecaju kao neke zrtve nekih teorija zavera - KK Buducnost ima sve u svojim rukama i samo od njih zavisi da li ce opravdati ulogu favorita u Zelezniku ili nece. Moze ABA vas mec da pomeri i za 19h, ako ce da vam se stalno povredjuju igraci i ako cete stalno da igrate sa 8 igraca nema tu nista od sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Megu niko ne uzima kao reper vec da oni sve domace meceve igraju u 12 sati, a da taj termin kad oni gostuju se nekad preskoci, a nekad dodjeli nekim drugim ekipama tako da nije to stalan termin koji se igra svako kolo vec da zavisi od toga kako se klubovi dogovore sa ligom. Ako sam dobro razumio sve sto ste pisali gore.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MrTwister said:

Mislim da Megu niko ne uzima kao reper vec da oni sve domace meceve igraju u 12 sati, a da taj termin kad oni gostuju se nekad preskoci, a nekad dodjeli nekim drugim ekipama tako da nije to stalan termin koji se igra svako kolo vec da zavisi od toga kako se klubovi dogovore sa ligom. Ako sam dobro razumio sve sto ste pisali gore.

Imali su ga i Split i Cedevita koliko vidim, pored Mege (koja se pretplatila) i FMPa. U dva kola samo nije bilo tog termina.

Link to comment
Share on other sites

Daj ne zezajte , ne znam sta imate vi od toga da zauzimate stranu kako je to ok termin. Ili mozda imate ako ste na stranu fmp-a. Ma daj, i jos opravdanja kako je to isto kao svaka nedelja u 12. Ja fino napisao da nema logike jer imaju vremena. Ajde da mi igramo eurocup recimo 05.01. pa da razumijem, ovako je cisto izivljavanje nad igracim oba tima. 

Link to comment
Share on other sites

Imam isti stav kao i kada je Mega igrala sa KK Buducnost u 12h. U cemu je problem onda?

 

Ko to uopste odredjuje u kom terminu se igra? Sumnjam da je to iskljucivo domacin, vec da se pitaju pre svega liga (zbog TV prenosa) ali i gost (bas zbog putovanja, logistike). 

 

E sad, meni kao gledaocu to nije ok termin za gledanje. To je druga stvar. Ja se ne pitam. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Daj ne zezajte , ne znam sta imate vi od toga da zauzimate stranu kako je to ok termin. Ili mozda imate ako ste na stranu fmp-a. Ma daj, i jos opravdanja kako je to isto kao svaka nedelja u 12. Ja fino napisao da nema logike jer imaju vremena. Ajde da mi igramo eurocup recimo 05.01. pa da razumijem, ovako je cisto izivljavanje nad igracim oba tima. 

 

Pa ako imaju vremena zasto Crvena zvezda igra u Splitu 2.1?

 

Zasto Partizan i Cedevita igraju drugog i treceg ako tek 11. igraju EC?

 

Najozbiljnije, ne shvatam u cemu je problem ovde - tih pet ili sedam sati razlike? Zato ce Buducnost da bude u podredjenom polozaju u odnosu na Cedevitu Olimpiju i Crvenu zvezdu?

 

Vidi, oni su profesionalni sportisti, svakako ne bi trebalo da se opijaju u novogodisnjoj noci pa da ne mogu da igraju mec - zato i igraju vec 2.1. Sto se mene tice termin je odlican - taman da pogledam derbi kola u praznicnoj atmosferi. Do Dzikica i igraca je kako ce da se pripreme za to vazno gostovanje.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Zbilja zasto czv ne igra u 12? Ako cemo vec tako.

 

Hoce i igrala je. Doduse u Beogradu. Tako su se klubovi valjda dogovorili. 

 

Ali ti nama nisi ni na jedno pitanje odgovorio. 

  • U cemu je tacno problem, to sto je 12:00 ili sto je 02.januar ili oba?
  • Ko odlucuje o terminu? Samo domacin? 
  • Sta je stav menadzmenta KK Buducnost po ovom pitanju?
  • Zasto je bilo ok protiv Mege u 12:00 a nije protiv FMP-a? OK, jaci je FMP, barem prema polozaju na tabeli, pa sad kao sta, nije ok igrati teze utakmice u podne? Jel toliko tezak taj duel? Jel ste zato izgubili protiv Mege, zato sto se igralo u podne? Da li je bio tezak mec Cedeviti protiv Mege pa je zato izgubila 30 razlike? A potom sledece kolo ugostila Zadar isto u podne koji je dobio 1 poen. Ili je Cedevita samo u kanalu bila... 

Stav navijaca mi je jasan, i ja sam svoj izneo, meni se ne gleda kosarka u podne 😄 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nemam_ti_kad said:

Pojma nemam sto je stav kluba, vjerujem da i njima nije svejedno. A dje za novu godinu , 02.01. u 12. A nije preša nikakva

 

OK sad si malo bolje obrazlozio - problem je sto je preblizu nove godine 🙂 Ali rekao ti @goldberg vec na tu temu, to su profesionalci, oni ce 01.01. vec u 1:00 biti u krevetu. Sutradan poslepodne laksi suterski trening i ponavljanje nekih taktickih zamisli i ujutru narednog dana svezi za BG, i uvece opet u svom domu sa porodicom. 

 

Drugo, ja sam i dalje ubedjen da ne moze domacin da odredi termin samoinicijativno 🙂 te da se ovde prave teorije zavere ni oko cega. Ako je drugacije i domacin moze samoinicijativno da odredjuje, onda mozemo diskutovati i o namerama. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam termini odigravanja utakmica se određuju na početku sezone i usklađuju se sa zahtevima TV Arena sport. Ne zakazuju klubovi termine utakmica pred svako kolo. Očigledno je da je Mega pristala da svoje utakmice kući igra u tom matine terminu. Sad vidimo da i FMP igra neke utakmice kući u tom terminu. Verovatno su najfleksibilniji jer je očigledno da neko mora da igra i tada.

 

A što se tiče Budućnosti, verujem da i njima odgovara da spoje 8 dana bez utakmica koje će iskoristiti za trening i oporavak pred nastavak sezone.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...