Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

35 minutes ago, Del Piero said:

Skok trpi kad se igra zona.

 

Ne mogu da se slozim sa postom. Partizan je imao korektne napade na zonu, ali nisu tako dobro sutirali, pa i da kazemo da je FMP imao koristi od toga. Ali zona se igra uglavnom po par poseda, da izbacis protivnika iz ritma, da se promeni nesto, itd. Kad su presli na full time zonsku odbranu nikakve koristi nije bilo, a Mur se razgoropadio jer nije imao direktnog cuvara koji ce mu igrati u kontaktu. Mozda je FMP hteo da igra na kartu nervoze Partizana, da ovi nece ubacivati suteve (kao sto nisu uglavnom) i da smanje broj faulova, ali ne znam kako su dosli do toga da im ovaj polaze zicere svaki napad.

Pa upravo zbog toga što su promašivali on je igrao zonu. :classic_biggrin: Na 2 razlike za FMP Izundu nije dobro zagradio, uzeo mu loptu Lesor i napravio peti faul. Jedan od ključnih trenutaka utakmice. Nije njih zona uništila, ona im je kao što sam napisao donosila korist. Međutim, uvek se može pojaviti i faktor iznenađenja, niko se nije nadao da će se Mur ovako razgoropaditi. 

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

Pogodio je Zeljko u 3/4 sa Koprivicom, imao je par odlicnih skokova i prikucavanja, odnosno onu blokadu...

Trener FMP-a  nema dovoljno kvalitetnih igraca, tako da mu cestitam na vodjenju. Siguran sam da je imao nekog igraca umesto Radonjica da bi pobedio.

Ja se ovakvog Partizana uopte ne bojim.

Panter jezivo lose izgleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan mali detalj koji je, možda, dosta uticao na utakmicu. Vrhunska rola Koprivice u 3/4 je zamalo presečena njegovim četvrtim faulom, koji je sviran Panteru umesto njemu. Panter se kleo sudijama da ga nije ni pipnuo, i nije, ali suđeno je šta je suđeno. Verujem da nije bilo namere od strane sudija, da ne bude neke zabune u tumačenju posta. 

 

Pitanje je kako bi se dalje odvijala utakmica sa Koprivicom na klupi jer je napravio zid pod košem i oterao bekove FMP-a daleko od reketa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

To sam se i ja pitao , zbog čega forsira tu zonu. Potpuno nejasno.

 

FMP je fizicki uzasna ekipa i mnogo ranije bi mec bio prelomljen da Partizan nije promasivao suteve koje je mogao lagano da pogodi.

 

Brdo poena je Partizan dao ili na brzim prodorima Puntera ili na obicnom preuzimanju jer niko ne moze da isprati Moora.

 

Sa tim u vezi, Partizan je odigrao losu utakmicu, FMP dobru (jer su bez Nevelsa zaista slabi) i pored toga je gost dobio. Sad vise nema dileme, Partizan je obezbedio minimum 3. mesto (da je izgubio i ovde i u PG i u Ljubljani i u derbiju, mogli bi biti i cetvrti). Sa druge strane, vec sam ranije pisao da ce tesko FMP do neke pobede u nastavku, prosto je vecina protivnika mnogo motivisanija od njih jer se bori za nesto (opstanak, PO, pol poziciju na tabeli). Naravno, protiv Buducnosti i Partizana ce ekipa iz Zeleznika uvek da igra maksimalno, ali treba dosta toga da se poklopi za iznenadjenje.

 

Sto se tice ostalih meceva, blamiranje Krke se nastavlja, Cedevita Olimpija je nekako dobila Split (oni su sad zakucani na 4. poziciji pa mogu da se koncenrisu vise na EC), a u duelu dve ekipe koje su dosta slabije u odnosu na proslu sezonu Igokea je lako savladala Mornar.

 

Nakon zicera koje imaju Buducnost i Crvena zvezda i meca u Cacku sledi nam poslednja, tronedeljna pauza pred kljucne meceve.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Knipex said:

Jedan mali detalj koji je, možda, dosta uticao na utakmicu. Vrhunska rola Koprivice u 3/4 je zamalo presečena njegovim četvrtim faulom, koji je sviran Panteru umesto njemu. Panter se kleo sudijama da ga nije ni pipnuo, i nije, ali suđeno je šta je suđeno. Verujem da nije bilo namere od strane sudija, da ne bude neke zabune u tumačenju posta. 

 

Pitanje je kako bi se dalje odvijala utakmica sa Koprivicom na klupi jer je napravio zid pod košem i oterao bekove FMP-a daleko od reketa.

 

Ja koliko sam video Panter jeste napravio faul, zakačio je po ruci igrača FMP.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, bekrinjo said:

 

Ja koliko sam video Panter jeste napravio faul, zakačio je po ruci igrača FMP.

Pogledaću opet, ali na ponovljenom snimku je delovalo da nije bilo kontakta, što je i Kole rekao. Kontakt je napravio Koprivica telom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, pavijan2 said:

FLd5JhOWUAQDmDy?format=jpg&name=small

jel u ABA ligi mora da predje preko pola na 16 ili na 15 sekundi do kraja napada?

ovde se vidi da mur na 16 nije presao.

 

Znam da zvuči čudno, ali ovisi o semaforu u dvorani. Ako je na desetinke onda kreće odbrojavati napad od 23 i onda je na 15. Ako nije, onda kreće odbrojavanje od 24 i onda je na 16. S time da ne mora nužno biti da je ova grafika na TV-u usklađena sa semaforom u dvorani. 

Edited by Sharp
.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sharp said:

 

Znam da zvuči čudno, ali ovisi o semaforu u dvorani. Ako je na desetinke onda kreće odbrojavati napad od 23 i onda je na 15. Ako nije, onda kreće odbrojavanje od 24 i onda je na 16. S time da mora nužno biti da je ova grafika na TV-u usklađena sa semaforom u dvorani. 

 

Mozda ovi u Zelezniku imaju sat "trobrzinac" kao nekada u Sibeniku u vreme stare Juge :classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Knipex said:

@Sharpće to bolje znati, pošto je već lepo objasnio. Relevantne su samo sudije. Znam da u nekim halama nije moguće, ali , ako sam dobro zapamtio, ona kutijica što im stoji na leđima služi za upravljanje satom za napad.

 

Na grafiku se nikako ne može osloniti.

 

Ta kutijica iza sluzi za mikrofon @drakon1 može dati precizniji odgovor.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pavijan2 said:

Petar Popović igra najbolju košarku u karijeri.

 

Nije igrao DJ Seeley, ukocio se, Atic odigrao svega par minuta.

 

Dzikic se opet zalio na pauzu i u pravu je - sa jedne strane Partizan/Buducnost sa pauzama u radu, sa druge strane Crvena zvezda sa ludackim rasporedom.

 

Sutra se igra Borac - SC Derby pa nakon toga analiza dosadasnjeg toka lige.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, goldberg said:

 

Nije igrao DJ Seeley, ukocio se, Atic odigrao svega par minuta.

 

Dzikic se opet zalio na pauzu i u pravu je - sa jedne strane Partizan/Buducnost sa pauzama u radu, sa druge strane Crvena zvezda sa ludackim rasporedom.

 

Sutra se igra Borac - SC Derby pa nakon toga analiza dosadasnjeg toka lige.

U pravu je potpuno sto se zali na to. Vise od pola ekipe nam ide u reprezentacije (cg,srb,bh,litvanija). Jedini period kada bi mogli da treniraju. Bas haoticna sezona za nas uz dosta povreda. I Danilo baksuzni nikako da se vrati, posle onoga i sitna povreda koljena a sada i gripa...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, pavijan2 said:

FLd5JhOWUAQDmDy?format=jpg&name=small

jel u ABA ligi mora da predje preko pola na 16 ili na 15 sekundi do kraja napada?

ovde se vidi da mur na 16 nije presao.

Na satu za merenje 24 sekunde mora da stoji 15.

5 hours ago, propolis said:

 

Ta kutijica iza sluzi za mikrofon @drakon1 može dati precizniji odgovor.

To je kutijica za pokretanje sata nakon uvodjenja lopte u igru.


Edit: Knipex i Kovacic objasnili.

Edited by drakon1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zavrseno je i 20. kolo u takmicenju u drugoj za redom sezoni koja je obelezena pandemijom Covid -19, ovog puta u omikron varijanti. Tako sada imamo pet ekipa koje su odigrale po 19 meceva (Partizan, Igokea, Split, Mega i Studentski Centar), Buducnost kojoj je odlozeno cak 3 meca i ostale ekipe u ligi kojima je ostalo da odigraju jos ukupno osam kola (sest redovnih i dve odlozene utakmice).

 

Za prva dva mesta koja donose preskakanje dodatnih duela u razigravanju za 1/2 finale PO, kao i prednost domaceg terena u istom konkurisu tri ekipe - branilac titule, Crvena zvezda sa skorom 17-1, Partizan sa skorom 16-3 i Buducnost sa 14-3. Ako pretpostavimo da ove ekipe vise nece gubiti meceve protiv slabijih ekipa na domacem terenu, ostaje nam sledeca situacija:

 

1. Crvena zvezda: Crveno-beli imaju gostovanja u Podgorici, Zagrebu, Cacku i veciti derbi pred navijacima Partizana. Pobede nad Borcem i Cibonom znace i sigurno obezbedjivanje TOP 2 regularnog dela sezone, a za prvo mesto je dovoljno i da se izgubi na dva najteza gostovanja minimalnom razlikom.

 

2. Partizan: Crno-beli su sokirali svoje navijace porazom na svom terenu od Mege. Docekuju Crvenu zvezdu i gostuju Cedeviti Olimpiji, Buducnosti i Megi. Zbog ubedljivog poraza u prvom susretu sa crveno - belima, kao i zbog dva kiksa na svom terenu, samo +16 u derbiju garantuje prvo mesto - znaci, mnogo realnija je borba za drugu poziciju u kojoj moraju da dobiju bar dva od tri derbija ako zele da imaju bilo kakve sanse.

 

3. Buducnost: Plavo-beli su iznenadjujuce dobro nastavili sezonu nakon poraza protiv Mege. Nakon prosle sezone i cetiri poraza u "malim" mecevima, Dzikic uspesno plovi Jadranom i deluje kao da je vecinu glavnih prepreka vec uspesno presao. Tu su, ipak, jos gostovanja ekipama Krke, Splita i Zadra (koje se grcevito bore za opstanak), zatim gostovanje u Zelezniku i derbi mecevi kod kuce sa Partizanom i Crvenom zvezdom. Ako zele prvo mesto, Podgoricani bi morali da dobiju sve do kraja uz +9 pobedu nad Crvenom zvezdom, ako zele drugo moraju da dobiju Partizan i da u ostalim mecevima imaju isti broj kikseva kao i crno - beli.

 

Treba naglasiti i da Crvena zvezda ima cak tri odlozene utakmice u EL (samo da ilustrujem teskoce u koje je klub zapao zbog toga delom rasporeda meceva: 25.2, 27.2 i 3.3 su EL mecevi, pa onda ide derbi za vikend, pa 8.3 i 10.3 duplo kolo EL). Sa druge strane, Partizan i Buducnost ce od 19.4 svakog drugog utorka - srede igrati eleminacione meceve u EC (dok ne ispadnu ili ne osvoje takmicenje) pa ce u tom periodu biti u podredjenom polozaju u odnosu na crveno-bele iz Beograda.

 

Kasnije cu se nadovezati na PO zonu i borbu za opstanak u ligi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...