Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

16 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Zasluzena pobjeda kosarkasa kkcz. Igraju kao sat. Jos kad imaju ovakvo sudjenje. Kad im se dopusti ovakav kontakt, svaka cast. Kkb je dosta ostecena , par nekih situacija koje su sudije u nebitnim momentima svirale u korist kkb , ne moze da anulira ono sto nisu svirali a po mom misljenju bili su cisti faulovi. Ali ok, domacinsko sudjenje. Razumijem.

Ja bih potpisao isto ovakvo “domacinsko” sudjenje u PG.

Link to comment
Share on other sites

Skripi vam dosta na kecu. Kobs koliko kosta...Meni ga je bilo dobro gledati samo u Frankfurtu, posle Bayerna valjda vise nije to to, sem izuzetka sezone u Le Manu, ali generalno treba mu tu veca pomoc nego sto je Drobnjak. 

 

Micov mi fizicki deluje losije, malo i nezainteresovano. Ipak mislim da je ovo dzilov poraz zbog izmena koje su poprilicno kasnile. Njegova standardna kosarka u silovanju jedan na jedan, sto mislim da za PO nekad moze biti i dobro.

 

Sta znam, pocetak je sezone, fali tu Vajli isto,mada kazem, mislim da vam treba i jedan kec koji moze bolje da razigra tim i koji ima domet ako zlite nesto vise ove sezone..

Link to comment
Share on other sites

Ono udaranje cini mi se Popovica Kaline po faci, sa ledja, je mogla biti nesportska. Ovako prodje prakticno isto kao ono Micovo teatralno bacakanje a Simon ga nije ni pipnuo po licu.

 

Od odluka stetnih po KKB pomenuo bih mozda 2 situacije:

Takodje, Simon odglumio onaj faul u napadu Nikolica, pod kosem, mene je bio blam onakve odluke i lose glume. Onaj faul Mitrovica kada je rukom po ruci zadrzao zaboravih koga, pod kosem, dok je ovaj krenuo na kucanje/polaganje je mogao biti nesportski da je malo duze ruku zadrzao. 

 

Eto, vec je receno, ne bih imao nista protiv da KKB ima ovakvo sudjenje u Podgorici kad mi dodjemo, a mi da imamo kao oni kod nas. 

Link to comment
Share on other sites

Nad Cobsom nisu svirana minimum 4 cista faula. Simon je napravio u rotacijama i preuzimanjima u odbrani mnogo faulova. Vi izgleda to ne gledate. Nista nije svirano i to vec postaje zabrinjavajuce. To su sve iskusni i namazani igraci, kalina, simon, kad se vrati lazic...igraci koji non stop iniciraju kontakt , koji non stop gledaju sudije, prave pritisak, flopuju...i ja to stvarno postujem, jer to je skola ali isto tako mora o tome da se prica 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

igraci koji non stop iniciraju kontakt , koji non stop gledaju sudije, prave pritisak, flopuju...

Upravo si opisao Ivanovica kod vas, svih prethodnih godina 😄

 

Nisam fan njegovog dolaska kod nas, ali bolje kod nas nego kod vas da bude 😄 

Link to comment
Share on other sites

Mora Micov mnogo bolje, zaista deluje kao senka nekadašnjeg EL trpača. Baš deluje neubedljivo, a ovo je smešan nivo za igrača njegovog kalibra.

 

Deluje da Atić nije iskorišten na pravi način, samo dva šuta i to pred kraj utakmice kada je sve bilo rešeno. Grehota je njega svesti na nekog defanzivnog specijalca, prošle godine je u Igokei radio solidan posao u organizaciji napada. Šut za 3 bi morao da popravi, ali iz izgrađene pozicije može da pogodi.

 

Vidi se da Futuri nedostaje Dača Nikolić pa je lakše i braniti pik Kobsa i Rida, dosta se uže moše stajati u odbrani. Ozbiljan posao je pred Džikićem, mora to mnogo bolje sa postojećim kadrom ili da se potraži neka streč opcija da odmeni Nikolića.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

futura je tekmu izgubila onda kada je micov resio da glumi dzordana i svaku loptu koju je primio opalio preko ruke

nije pomogla ni losa partija kobsa, sut 2/12

sto se sudjenja tice, rekao bih da je bilo gresaka na obe strane, ali da nisu odlucile pobednika

 

isto mi se cini da ovoj ekipi, za dziletov ukus, fali jos 1 ili 2 iso strelca

ocekujem doselekciju u toku sezone

Link to comment
Share on other sites

Za mene ocekivana pobeda i ovako osakacene zvezde. Ocigledno je da je radonjic vrlo brzo uspostavio sistem koji u uspeva u ovakvim itakmicama da nadomesti izostanak nekih igraca

Po meni buducnodt nikad slabija poslednjih neklliko godina. Tesko ce oni nadomestiti izostanak nikolica i ivanovica. Stranci su im mediokriteti. Seeley posebno

Link to comment
Share on other sites

Utakmicu je izgubio Dzikic sa njegovom petorkom na pocetku 4 cetvrtine. Ovo je prije toga svakako nije bilo gledljivo, niti nesto pozitivno, ali sticajem okolnosti imali su dobru situaciju. Drobnjak, Barovic, Nikolic... No comment.
Ne razumijem stvarno koja je ideja bila.


Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, NikadProtivKaline said:

futura je tekmu izgubila onda kada je micov resio da glumi dzordana i svaku loptu koju je primio opalio preko ruke

nije pomogla ni losa partija kobsa, sut 2/12

sto se sudjenja tice, rekao bih da je bilo gresaka na obe strane, ali da nisu odlucile pobednika

 

isto mi se cini da ovoj ekipi, za dziletov ukus, fali jos 1 ili 2 iso strelca

ocekujem doselekciju u toku sezone

Jos 2 iso strelca?

Pa kkb samo iso kosarku i igra.

Ne znam kako ce jos 2 takva igraca doprineti boljoj igri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, StefanPG said:

Utakmicu je izgubio Dzikic sa njegovom petorkom na pocetku 4 cetvrtine. Ovo je prije toga svakako nije bilo gledljivo, niti nesto pozitivno, ali sticajem okolnosti imali su dobru situaciju. Drobnjak, Barovic, Nikolic... No comment.
Ne razumijem stvarno koja je ideja bila.


Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 

 

Kraj treće i početak četvrte pravimo seriju od 15:1 i tek tada je ubacio Kobsa,a Rida,Silija i Micova na 17:2.

Dzile je izgubio tekmu jer je kasnio sa izmenama,a nije ni trazio ni tajm aut 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danilo Nikolić je možda najvažniji igrač za geometriju Budućnosti. Kada moraš stalno da držiš igrača na njemu zbog šuta, a moraš, otvara se mnogo toga. Pored njega, Cobbs je nezamenljiv i Budućnost nema taj luksuz da on odigra slabo, a sinoć je bio baš slab. Ostalo se da popraviti, ima tu dobrih igrača, a jebiga kad nemaš budžet kao Real moraš da trpiš i ove likove poput Barovića, Šehovića, Zorana Nikolića koji su goli ABA prosek. Morali su umesto Drobnjaka imati ozbiljnijeg igrača kao trećeg beka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Suđenje je bilo solidno.

 

Jedina komična odluka mi je bila onaj faul u napadu Nikolića nad Simonom, sigurno u top5 najblažih kontakta koji su svirani kao faul.

 

 

Generalno, solidna utakmica. Zvezda pegla dobru odbranu, a Budućnost i one šuteve koje su izgradili, nisu pogodili. Treba njima bar 7-8 trojki da bi se poklali sa CZ.

 

12 minutes ago, propolis said:

Kraj treće i početak četvrte pravimo seriju od 15:1 i tek tada je ubacio Kobsa,a Rida,Silija i Micova na 17:2.

Dzile je izgubio tekmu jer je kasnio sa izmenama,a nije ni trazio ni tajm aut 

 

Au brate 😄

 

Pa Kobs je imao šut 2-12 i pored toga igrao 34 minuta, od mogućih 40. Naravno da ga je morao odmoriti malo. A jedino vreme kada može da pokuša to je početak četvrte, pa da ga uvede na 7-8 min i pusti da igra do kraja.

U ta 2 minuta je Drobnjak imao, ovako napamet jedno 2-3 izgubljene, 2-3 promašaja.

 

E sad, ako je Džile insistirao da se prošlogodišnji ponajbolji igrač zameni sa Igorom Drobnjakom, onda se slažem da je Džile kriv. 

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Losmi17 said:

Jos 2 iso strelca?

Pa kkb samo iso kosarku i igra.

Ne znam kako ce jos 2 takva igraca doprineti boljoj igri.

pa to je dziletova igra, americka skola

pick, switch, pa eksploatacija mismatcha

tako su uostalom i uzeli onu aba titulu pre par sezona kad je dzile bio trener, na ledjima dzonija i gordica

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, StefanPG said:

Utakmicu je izgubio Dzikic sa njegovom petorkom na pocetku 4 cetvrtine. Ovo je prije toga svakako nije bilo gledljivo, niti nesto pozitivno, ali sticajem okolnosti imali su dobru situaciju. Drobnjak, Barovic, Nikolic... No comment.
Ne razumijem stvarno koja je ideja bila.


Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 

Na pocetku,sredini ili kraju...ti ljudi moraju igrati da bi nosioci odmorili. Drugo je kolo,kada ce da im da sansu ako ne sad. I to je prelomilo. Zokiju ispada lopta iz ruku,kos faul dobijamo, drobnjak gubi loptu, faul u napadu i platili smo to. Ali oni moraju dobiti minute...ne slazem da je dzilev poraz. Cak naprotiv ako iko moze naci protiv sistema radonjica to je on. 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da moraju da igraju, ali nemamo mi kvalitet toliki da u isto vrijeme stoje na terenu Dzigi, Pop, Barka i Zoki. Samo sam na to mislio, ne slazem se sa njegovim stilom izmjena.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trenutno je najveci problem Cobbs. Sa distribucijom lopte koju trenutno sprovodi je bas nikakav. Ok trudi se on u odbrani, ali napad je previse sebican, previse davi loptu. Nemamo taj luksuz da se lopta ne krece. Pa iako je protivnik toliko agresivan da ti ne dozvoljava na sve nacine osnovne kretnje za poziciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, NikadProtivKaline said:

pa to je dziletova igra, americka skola

pick, switch, pa eksploatacija mismatcha

tako su uostalom i uzeli onu aba titulu pre par sezona kad je dzile bio trener, na ledjima dzonija i gordica

Sta znam, ja mislim da i sad imaju dovoljno iso igraca. Sili, kobs, micov. Pa i Atic je tu nekad korektan. Govorim za aba nivo.

Odbrana od pika je veliki problem kkb, to smo maksimalno eksploatisali prosle godine u finalu, donekle i sad.

Link to comment
Share on other sites

Bud je problem sirina usled nedostatka cetvorke i tu Kobs trpi najviše, jer se on poenterski uvlaci u utakmicu sa poludistancom a kad je gusto i krakato unutar linje za tri, kao sinoć, on je neupotrebljiv. Cudi me da Dzile nije pokusao nešto sa 4 mala( Atic i Micov u toj postavi) i 1 visokim mozda bi i uspjeli neki pik da odigraju sa zavrsetkom ili loptom na stranu. Ovako ušli su u masinu, a Zvezda da ima malo vise poena/igraca u  rukama bi ovo ranije dobila. Recimo od Dzonija. I da, kasnio je Dzile sa izmjenama a I Kobsa treba da mijenja onaj Popovic a ne Drobnjak koji nema pojma sta ga je snaslo. Drobnjak moze samo u kombinaciji sa nekim od njih u ovakvoj utakmici koju prvi put igra u životu. Ovo je nauk za Partizan jer većina ekipe nema iskustvo ovakvim utakmica a sve sa Zvezdom će biti ovakve.

Zvezda igra na max obrtaja, gotovo plej off kosarku na početku sezone sa skracenim i nedoselektovanim rosterom na sta ce to izaći ziv nisam. U napadu mogu napredovati u smislu kretanji e sad koliko je to Radonjic dokucio ne znam, ali nedovodjenje centra, odnosno ulazak sa ovim dvojcem mozda govori da je odustao od te klasicne post igre od strane centra, ionako to moze dobiti od Kaline, Lazarevica i Davidovca, a da će visoki koristiti za odbranu, skok, gradjenje i poneki zicer pik a sto moze dobiti od njih i to smo vidjeli sinoć.  Ja se ne bih kladio na njih ali to je jos duza priča. Malom Lazarevicu brz oporavak.

I na kraju Simonovic!?!?!? 

 

 

Edited by odupri se ludilu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, StefanPG said:

Naravno da moraju da igraju, ali nemamo mi kvalitet toliki da u isto vrijeme stoje na terenu Dzigi, Pop, Barka i Zoki. Samo sam na to mislio, ne slazem se sa njegovim stilom izmjena.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 

Šta onda reći za našu petorku u 2/4 gde igraju Uskoković-Dobrić-Lazarević-Davidovac-Kuzmić i kasnije ulazi Mitrović? Mora čovek da rotira, reagovao je odmah - nakon 90 sekundi vratio Kobsa, nakon 140 sekundi Silija i nakon 180 sekundi Rida. U tom periodu ste primili 6 poena od čega su 3 ona Kalinina trojka sa 10 metara. Nije baš drastična razlika da prelomi utakmicu, jesmo mi dobili zalet nakon te trojke Kaline, ali odbrana je u tom periodu bila dobra. Možda je mogao Kobsa/Silija/Rida da odmara odvojeno, jednog po jednog, ali na taj način ne bi imao kompletnu petorku celu 4/4.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...