Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

5 hours ago, uini said:

 

ako thundersi imaju i dalje prava na njega, neće sigurno, jer za minute koje bi dobio tamo ne može mislim ni nešto više para da dobije nego u evropi.

 

Ja bih voleo da ostane. Da osveže ekipu sa 2-3 igrača, biće opet spektakularni za gledanje.

 

Biće zanimljivo i šta misle sa Danstonom, solidan je bio, ali opet 36-37 godina. Verujem da će umesto Petruševa dovesti nekoga koga će lagano ubacivati u sistem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vasa ako ide u NBA, ocekujem da OKC trejduje prava za njega. Spominjalo se da je Pop zainteresovan i da je jedan od razloga zbog kojih je dosao na F4. Prosle godine se spominjao Cikago, videcemo. Sad mu je idealno da ode, ubedljivo najbolji bek u Evropi, vreme je za korak vise

Link to comment
Share on other sites

Čisto sumnjam da će biti Vasa ikad dio OKC. Štaviše, ovaj sad zadnji potez Twolvesa koji su doveli Tim Connellya moze u teoriji biti značajan za Micica.


Connelly je dobar sa Miskom, Twolvesi imaju 3 pika druge runde i to se moze iskoristiti da dobiju prava za njega uz mozda jos neke tradeable ugovore koje imaju. Tamo bi bio u granicnom plejof timu (takmičarski bi bio pokriven), vjerovatno kao 6 igrač uz finu ulogu tokom sezone. Za godinu-dvije mogao bi i postati starter tamo kad Beverley istekne. Nije nemoguć scenario iako samo naglas razmisljam.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Ja bih voleo da ostane. Da osveže ekipu sa 2-3 igrača, biće opet spektakularni za gledanje.

 

Biće zanimljivo i šta misle sa Danstonom, solidan je bio, ali opet 36-37 godina. Verujem da će umesto Petruševa dovesti nekoga koga će lagano ubacivati u sistem.

 

Negde sam pročitao da bi Nebo iz Žalgirisa mogao da ih pojača.

Nebo-Plajs-Danston skroz korektno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Verujem da će umesto Petruševa dovesti nekoga koga će lagano ubacivati u sistem.

Pise na prethodnoj strani.

1 hour ago, propolis said:

Negde sam pročitao da bi Nebo iz Žalgirisa mogao da ih pojača.

Nebo-Plajs-Danston skroz korektno

Pise na prethodnoj strani.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko Pancev said:

Petrusev je izuzetan potencijal samo mu treba dati sansu da igra,bio bi perfektno resenje za Zvezdu ,domaci mlad igrac koji bi imao prostora za napredak !

Moze ako cemo raskinuti Kuzmica pa dovesti Petruseva i jos jednog centra atletskog tipa i to startnog.

 

Petrusev-Mitrovic-Kuzmic nije centarska linija za top8, narocito ne sledece sezone gde ce biti jos teze uci u top8 nego ove. (Ako izuzmemo Ruse iz prvog dela sezone)

 

Skoro si mi pisao da ne trebam da pisem o pojacanjima jer se nije zavrsila Aba a sada to radis pred samo finale. 😄

 

Sad vidis da nije strasno pisati o pojacanjima i da to nista ne menja. Narocito centri poput Petruseva, Noka ili Kabe o kojima se pisalo jer su oni komotno centri i za Evrokup sa Zvezdom, daleko bilo. Samo o nekim startnim opcijama iz El ne treba pisati dok se ne bude znalo dal cemo igrati El jer je prirodno da zavrse u El opet, ovo ostalo komotno u bilo kom takmicenju.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 1945 said:

Petrusev-Mitrovic-Kuzmic nije centarska linija za top8, narocito ne sledece sezone gde ce biti jos teze uci u top8 nego ove. (Ako izuzmemo Ruse iz prvog dela sezone)

 

Nisam siguran koliko je ovo prav topic za ovu temu, jer jelte Zvezda ima svoju maticnu, ali nije kao da ce Zvezda (ili Partizan for that matter) ikada imati ekipu koja na pocetku sezone na papiru izgleda kao roster za top 8.

 

I cim se pre sa tim ovdasnji navijaci pomire, bice bolje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Horium said:

 

Nisam siguran koliko je ovo prav topic za ovu temu, jer jelte Zvezda ima svoju maticnu, ali nije kao da ce Zvezda (ili Partizan for that matter) ikada imati ekipu koja na pocetku sezone na papiru izgleda kao roster za top 8.

 

I cim se pre sa tim ovdasnji navijaci pomire, bice bolje.

Nisam se bas dobro izrazio.

 

Ako tako gledamo onda roster za top8 imaju samo prvih 8 po budzetu, eventualno 10 klubova.

 

Da se izrazim preciznije, mislim na to da bi ta potencijalna centarska linija bila najslabija u El a nije bas da Zvezda izdvaja najmanje na plate u El vec ima jos 2 ili 3 kluba koji izdvajaju jos manje.

 

Sto se tice Partizana mislim da ce izgubiti Abu ali dobiti vajld kard.

 

I dovesti boljeg pleja od Mura, bolju nisko krilo od Kuruca i mozda i boljeg centra od Lesora.

 

Takva potencijalna petorka sa dva f4 pojacanja koja su vec tu se moze nazvati i timom na papiru za top8.

 

E sad videcemo dal ce uopste igrati El.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MrTwister said:

Petrusev ima tacno 0% zelje da igra u ABA ligi ponovo. 

 

Ta promena je od zime, ili su one priče da je trebao pred kraj prelaznog roka u zvezdu bile netačne?

 

7 minutes ago, Borca said:

Chinanu Οnuaku navodno interesantan nekim EL ali i NBA timovima, od timova se pominju Makabi (igraju protiv njegovog tima u plej-ofu Izraelske lige) i Klivlend.

 

To je onaj što baca slobodna na jaje?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ta promena je od zime, ili su one priče da je trebao pred kraj prelaznog roka u zvezdu bile netačne?

 

 

To je onaj što baca slobodna na jaje?

 

Da, igrao u Zadru prosle sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, MrTwister said:

Petrusev ima tacno 0% zelje da igra u ABA ligi ponovo. 

 

Imam i ja 0% zelje za mnogo stvari, ali me niko ne ferma. 😃

 

No dobro, mozda Misko uspe da iskopa neku Unicaju za mladjanog Petruseva, ali nisam bas siguran da ce Evroligasi stajati u redu za njim pogotovo sada kada ruski timovi vise nisu na trzistu pa je i ponuda igraca bolja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kankkunen said:
Quote

 

POTRES U EVROPSKOJ KOŠARCI - NBA PRAVI NOVO TAKMIČENJE: Evroliga sa 24 tima, Netfliks, uloga za Bodirogu i jedan USLOV!

 

NBA liga planira da se umeša u odnos između FIBA i Evrolige i već su postavljene neke zanimljive ideje.

 

Spremaju se velike promene u evropskoj košarci. NBA liga je odlučila da se umeša, da reši goruće probleme u odnosu Evroliga/FIBA i da napravi takmičenja koja bi odgovarala svim stranama i reprezentacijama! Tako bi ukratko mogao da se shvati tekst poznatog grčkog portala "SDNA".

Prema informacijama koje stižu iz Grčke spremaju se veliki potresi, o čemu će mnogo više da se priča na sastanku između deoničara Evrolige u sredu na kome bi trebalo da se izabere i naslednik Đordija Bertomeua, spominje se da bi to mogao da bude Dejan Bodiroga.

Dok se to čeka, ovo su detalji svih promena koje bi trebalo da se dogode. U razgovorima učestvuje ni manje ni više nego drugi čovek NBA lige Mark Tejtum, zamenik komesara najjače košarkaške lige na svetu Adama Silvera. Taj detalj možda i najbolje govori o tome koliko je sve ozbiljno.

"NBA liga je već pokrenula takmičenje u Africi i vidi Evropu kao regiju punu potencijala. Uostalom, iz Evrope su došli igrači poput Luke Dončića, Nikole Jokića, Janisa Adetokumba i mnogih drugih. Zbog toga žele maksimalno sve to da iskoriste. Prvi uslov ka tom cilju je smirivanje 'rata' između Evrolige i FIBA, odnosno postizanje dogovora po kom se mečevi reprezentacije ne bi igrali u vreme evroligaških mečeva kako bi oni najbolji mogli da budu deo nacionalnih timova. To je glavni uslov koji je stigao iz NBA", piše u tekstu.

Ukoliko se to ispuni, slede planovi za proširenje Evrolige.

"Spremna je rekonstrukcija svega. Ideja je da se Evrokup spoji sa Ligom šampiona i da to takmičenje organizuje FIBA. U isto vreme cilj je da se Evroliga proširi na 24 kluba, što daje zagarantovanih 46 mečeva za sve učesnike. Po sadašnjim pravilima u elitu je ulazio šampion Evrokupa i eventualno finalista, sada je ideja da se taj broj sa dva proširi na šest. Na taj način bi FIBA dala veći značaj nacionalnim šampionatima", stoji u objašnjenju.

Treći korak - uključivanje "Netfliksa". U sve ovo bi mogla da bude uključena i dobro poznata platforma korisnicima širom sveta...

"Onlajn platforma 'Netfliks' bi sve to mogla da prenosi. NBA liga već planira da tu oranizuje prenose mečeva iz Razvojne lige, iz Afrike, a u to bi bila uključena i Evroliga, sve kako bi se proširilo tržište i kako bi i korisnici u Americi mogli da gledaju evropsku košarku. Ceo ovaj projekat bi mogao da započne već u sredu na sastanku deoničara na kom će biti smenjen Bertomeu. Favorit za njegovo mesto je Bodiroga", zaključuje se u tekstu.

 

 

Ko javlja ovo?

 

Mogu da izguglam nego lakse je kad se ostavi i link... 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...