Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

ne znam, znam da je scena bombardovanja zooloskog vrta prvobirno trebala da se nadje jos u filmu Ko to tamo peva, ali nije, jer umro Tito, pa se nisu ogle zivoitnje nabaviti, i da psotji i nolveizacija Undergrounda, koju je napisao Kovacevic..ima i razlika izmedu filma i romana, alternativnih verzija poedinih scena, siri je roman i od mini serije..preferiram film, odnosno mini serij

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na podeljenim utiscima. 🙂 Meni je Underground omiljeni Kusturičin film i uopšteno u top 5 omiljenih filmova, razlog zašto mi je među najdražim rediteljima. To je jedan masterpiece od filma za koji bi mi bilo potrebno par sati da napišem osvrt. 

Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

spacer.png

 

Ovo prosto moram da podelim! 😍 Blake Lively se na sinoćnoj Met Gala pojavila u bronzanoj Versace haljini sa mašnom oko struka. Nakon što su odvezali mašnu otkriven drugi sloj haljine. Kako je tema ovogodišnje Met Gala bila Američka istorija: Pozlaćeni glamur, zamišljeno je da haljina koju Blake Lively nosi predstavlja Kip slobode a u nju su inkorporirani i drugi elementi istorije grada Njujorka.

 

Otkrivanje tirkiznog dela haljine simbolično reprezentuje oksidiranje Kipa slobode tokom vremena, iz bronzane u tirkiznu boju.

 

 

Pored toga, kako sama Blake kaže, na šlepu je ručno izvezena konstelacija Grand central station-a, dok je korset inspirisan arhitekturom Empire Sate Building-a. Tijara ima tačno 7 elemenata jer i kruna Kipa slobode ima 7 zraka.

 

Iako Met Gala svake godine sve više gubi na važnosti jer dolazi sve manje "pravih" zvezda, Blake nikada ne razočara i njen osećaj za modu je besprekoran. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

inace, Underground je antikomunistivki i antititoisticki film, naravno, nije samo to, ali je i to, izmedju ostalog..psoto vidim da ga neki Titoisti vole..naravno, njihovo pravo i da ga tumace drugacije, a i da ga vole urkos tome, ad,a nwesto neverujem da ga vole uprkos tome, rpe ga posmatraju kao neki lament nad Titovom Jugom, mada, mozds  i gresim, da  ne bude da i ja ucitavam, sto mrzim inace najvise..

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala za post DameTime ^^

Neko ce se zapitati da li mu je mesto ovde..? Jeste,jer je tema i zamisljena kao svojevrsna svastara u kojoj se pise o svemu sto ima veze sa filmom kao umetnoscu, filmskoj industriji,ali i zabavi..

I htedoh te zamoliti: Ako pripremas neki post o filmu "Underground",plasiraj ga na temu o filmovima ex-yu prostora. Tamo,ipak,uze pripada.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Drug Crni said:

Hvala za post DameTime ^^

Neko ce se zapitati da li mu je mesto ovde..? Jeste,jer je tema i zamisljena kao svojevrsna svastara u kojoj se pise o svemu sto ima veze sa filmom kao umetnoscu, filmskoj industriji,ali i zabavi..

I htedoh te zamoliti: Ako pripremas neki post o filmu "Underground",plasiraj ga na temu o filmovima ex-yu prostora. Tamo,ipak,uze pripada.

 

Hvala ti, a jesam se zapitala da li post pripada ovde. 😄 

 

Što se tiče Podzemlja, dogovoreno, hvala na inputu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ajde da nastavimo ovde diskusiju @Andrej

Sta znam...meni Lady Gaga nije bila losa u "Zvezda je rodjena"..nije bila ni briljantna,ali nije upropastila film svojom glumom. U "Gucijevima" je nisam gledao. A da li je "lazna umetnica"?
Hm..u danasnje vreme je umetnost sve manje prisutna u pop-kulturi. Kad se pojavila na toj sceni,bila mi je veoma odbojna. Danas o njoj mislim da je ljudi gledaju isuvise potcenjivacki.

Mozda je do mene i mog starenja sazrevanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lady Gaga je bila izuzetna u "A Star is Born" i odlična u "House of Gucci". To što je drugi film pretenciozan nije bio njen problem već problem Ridli Skota. 

 

O njenom muzičkom opusu je tek suvišno govoriti, ona je možda počela kao neka nova Madona ali po mom mišljenju ju je u muzičkom smislu odavno nadmašila.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Drug Crni said:

Ajde da nastavimo ovde diskusiju @Andrej

Sta znam...meni Lady Gaga nije bila losa u "Zvezda je rodjena"..nije bila ni briljantna,ali nije upropastila film svojom glumom. U "Gucijevima" je nisam gledao. A da li je "lazna umetnica"?
Hm..u danasnje vreme je umetnost sve manje prisutna u pop-kulturi. Kad se pojavila na toj sceni,bila mi je veoma odbojna. Danas o njoj mislim da je ljudi gledaju isuvise potcenjivacki.

Mozda je do mene i mog starenja sazrevanja.

 

@Drug Crni - pa čitava njena karijera je "speed rewind" Madonine, nisi suviše mator - samo neke ne pamtiš...

Ja se sećam dok je madonica još uvek imala debele butkice i pevala "Papa dont preach"

Hej Drugare Crni, ne žuri - ja volim da editujem postove do u beskonačnost

Nego gde sam stao ... - i MLČ je imala svoj mjuzikl i svoju filmsku karijeru pa nije napravila ništa sa njima.

Ne verujem ni njenoj kopiji.

Edited by Andrej
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pamtim,kako ne?!
Znam da je od starta porede sa Madonom. Valjda je to bilo i neizbezno. A neizbezno je i neslaganje sa ovim milenijalcima tipa @DameTime :classic_biggrin:

Uglavnom,moja poenta je da nisam toliko eksplicitno protiv nje u pomenutom filmu. Ako do tog angazmana uopste i dodje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Lady Gaga je bila izuzetna u "A Star is Born" i odlična u "House of Gucci". To što je drugi film pretenciozan nije bio njen problem već problem Ridli Skota. 

 

O njenom muzičkom opusu je tek suvišno govoriti, ona je možda počela kao neka nova Madona ali po mom mišljenju ju je u muzičkom smislu odavno nadmašila.

 

@DameTime, da li si znala da Madona traje već cca 5 banki

Imaš li ti ideju kakav je ona pionir bila kad se pojavila - i koliko je popularna bila?

Pa prva uloga u Dick Tracy-ju pa Vogue pa Eva ....

Uh bre, više sam zaboravio o Madoni - koju takođe ne volim - nego što ću ikada saznati o Germanoti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Andrej said:

 

@DameTime, da li si znala da Madona traje već cca 5 banki

Imaš li ti ideju kakav je ona pionir bila kad se pojavila - i koliko je popularna bila?

Pa prva uloga u Dick Tracy-ju pa Vogue pa Eva ....

Uh bre, više sam zaboravio o Madoni - koju takođe ne volim - nego što ću ikada saznati o Germanoti

 

Gde je Madona poslednjih 10-15 godina? Bukvalno ne može da se poredi sa Lady Gagom po muzičkom stvaralaštvu, talentu i pevanju. Germanota je za nju Vitni Hjuston lično.

 

Madonina prednost a Gagina slabost u početku je bio taj šok efekat na koji je išla celu karijeru; a Gagu su zbog toga potcenjivali jer je bila "samo" kopija Madone. Tek poslednjih nekoliko godina ona pokazuje pun raspon svog talenta.

Link to comment
Share on other sites

Madonu će prešišati ako opstane u vrhu 40 godina. Ja sam do sada ispratio bar 10 njenih naslednica i sve su potonule posle 5-10 godina. Nije lako živeti sa tim pritiskom, no Gaga mi deluje da se odlično nosi sa istim a ima i hitove na tim listama non stop.

 

Glumački je ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

I finished Blade Runner, and it was a disaster. And my investors, who were giving me a really hard time, said, “We have to test this with an uplifting ending.” Why do we always want uplifting endings? “All right. I’ll do it.” By then, I had talked to Stanley Kubrick a few times. I called him up. I said: “Listen. I know you shot the hell out of The Shining. I know you’ve got [hours] of helicopter stuff. Can I have some of the stuff? The next day I had 17 hours of helicopter footage. So the end of Blade Runner is Stanley Kubrick’s footage.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...