Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

On 3/29/2022 at 8:40 PM, Drug Crni said:

@Veshtodelja se izvinjavam ako je iz boldovanog dela mog posta, proisteklo uverenje da sam ja njegov gest pokusao da opravdam. Nisam zaista. Samo smatram da je zbijanje sala na bilo ciji racun uvek i potencijalno sklizak teren..moguce je da Rock cak nije ni bio upoznat da g-dja Smith kuburi sa bolescu zbog koje gubi kosu..nije, na kraju krajeva, nemoguce ni da je sve ipak izrezirano,iako nisam siguran u to..

 

Ma skroz opusteno, ja sam to vise napisao generalno, ne konkretno tebi.

 

Nije ni bitno da li je izrezirano ili stvarno koliko kakav je to efekat izazvalo kod ljudi gde dosta njih opravdava njegovu reakciju i smatra sasvim ok ucutkati nekoga samarom i udarati na samu slobodu govora.

 

On 3/30/2022 at 3:19 AM, Harmonika said:

Ovi koji moralisu, da se neko ruga vama najmilijoj osobi zbog nedostataka, sta, ne bi ga osamarili? Ne, ne bi, patosirali bi ga..

 

Nije ovde rec o moralisanju, vec o tome da li na lestvici vrednosti stavljamo prvo slobodu govora, pa ispod toga odbranu casti porodice* u okviru prve vrednosti ili obrnuto. Ruganje i vredjanje je prilicno nejasno definisano jer kod raznih ljudi je drugacije, neko je vise osetljiv na to, a nekoga bas briga sta god da mu pricas.

 

* koja se moze braniti na desetine drugih nacin od patosiranja. Mozda nije bas najbolji primer, ali ovakvo patosiranje u odbrani casti porodice upada bas u okviru slobode govora jer je Aishwarya mogla da zalepi samarcinu voditelju u fazonu "rasisto, imperijalisto, nije te sramota da vredjas moju porodicu i kulturu", ali sa druge strane je citavu situaciju savladala na civilizovan nacin.

 

 

On 3/30/2022 at 12:41 AM, Baby said:

Da su u kafani u nekoj zabiti, Chris bi izasao napolje slomljen.

 

Pa da su u paleolitu verovatno bi izasao bez ociju i udova, rasporen, obesen na granu i zrtvovan nekakvim bogovima 😄 sto opet pokazuje gde smo na civilizacijskoj lestvici, jer je kafana kao mesto daleko bliza paleolitu nego modernom drustvu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Veshtodel said:

 

Pa da su u paleolitu verovatno bi izasao bez ociju i udova, rasporen, obesen na granu i zrtvovan nekakvim bogovima 😄 sto opet pokazuje gde smo na civilizacijskoj lestvici, jer je kafana kao mesto daleko bliza paleolitu nego modernom drustvu.

 

Mi nismo na nikakvoj civilizacijskoj lestvici, jesmo na visoj od paleolita, ali ne na dovoljno visokoj na kakvoj bi trebali da smo. Mislim da je samar tu najmanji problem, jer jos uvek imamo nekog ko se popne na zgradu pa pobije stotine ljudi zato sto ne moze bes i revolt na drugi nacin da izrazi. 

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da nije bilo izrežirano i objasniću zašto, ali samo prvo da napomenem da potpuno shvatam one koji misle da jeste, verovatno bih i ja mislio da jeste režirano ali....

 

Na foru Krisa Roka, Vil Smit reaguje glupim smehom. Tačno se vidi da je to onaj smeh "nisam skontao, ali jebiga kurtoazija". Posle se u jednom trenutku vidi njen pogled upućen Vilu Smitu koji prosto govori "koji je tebi kurac, šta se smeješ". Verovatno je posle ona njemu objasnila o čemu se tu u stvari radi i sledeće što vidiš je VS koji ide prema podijumu. Mislim ono moguće da su i VS i JPS odglumili te poglede i taj smeh, ali mi se ne čini da je to slučaj. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Brus Vilis ima neki oblik afazije (nisam videla da su eksplicirali koju, a ima ih više) koja je uzrokovana oštećenjem dela mozga koji je zadužen za razumevanje i obradu jezika. Verovatno najpoznatija je Brokaova/Brokina afazija.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

 

Meni je Tenet njegov najgori a istovremeno i najbolji film, zavisi s koje strane posmatras.

Uz svo postovanje,ponekad su mi tvoje pojedine konstrukcije tesko dokucive :classic_biggrin: Oli biti ljubazan da ovo pojasnis?

(diskusiju prebacujem na odgovarajuci topik..to mislim da je ovaj..PFKSG ima malo drugojaciju namenu..)

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Drug Crni said:

Uz svo postovanje,ponekad su mi tvoje pojedine konstrukcije tesko dokucive :classic_biggrin: Oli biti ljubazan da ovo pojasnis?

(diskusiju prebacujem na odgovarajuci topik..to mislim da je ovaj..PFKSG ima malo drugojaciju namenu..)

 

Pa film ide podjednako u napred koliko i unazad, ne?

 

Sa jedne strane je najbolje, dok je sa druge najgori. zavisi sa koje strane gledaš :D

  • Like 1
  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Bjelogrlic (nakon sto je pogledao "KIng Richarda"): Majku mu..kako se ja ovog nisam setio ranije..? A imao sam istu pricu,na tacni,sa Novakom.. Nema veze..nije ni sad kasno.. taman cu da maznem par fora.. snimicu film o teniskom odrastanju Novaka Djokovica..jos cu da ubacim bombardovanje..radni naziv filma: Don Srki

Da cujem: ko bi glumio Srdjana? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pamela Anderson se oprobala na "daskama koje zivot znace". I to ni manje ni vise u kultnom mjuziklu "Chicago"

Chi_PamelaAnderson_EllenVonUnwerth-003.j

Andersonova je dobila ulogu Roxie Hart,koju je u istoimenom filmu odigrala Renee Zellweger.
Prve kritike su jako dobre..nekadasnja "cuvarka plaze" je na putu da napravi veliku karijeru na Broadwayu

https://www.insideedition.com/pamela-anderson-receives-standing-ovation-after-broadway-debut-as-roxy-hart-in-chicago-74361

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...