Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

Za poslednju scenu u drugom deluje inicijalna ideja bila da se pojavi Brando, ali je trazio honorar kao za ceo prvi film pa su napravili ovako. 

 

Pre neki dan mi kaze ortak e gledao sam Kum tri i da ti kazem u opste nije los bas je dobar... od tada mu se nisam javio. 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Tamburinjo said:

Za poslednju scenu u drugom deluje inicijalna ideja bila da se pojavi Brando, ali je trazio honorar kao za ceo prvi film pa su napravili ovako

Ja sam cu malkice drugaciju verziju..da,bilo je planirano da se pojavi,ali navodno je na putu do seta bio zaustavljen od strane saobracajne policije pa se posle tog "incidenta" nije ni pojavio...takvu verziju sam ja cuo

 

29 minutes ago, Tamburinjo said:

Pre neki dan mi kaze ortak e gledao sam Kum tri i da ti kazem u opste nije los bas je dobar... od tada mu se nisam javio. 

:lol_2::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Bice verovatno na FESTu(ne mislim da ce na ovom narednom), posto sam gledao nove verzije Apocalypse Now i Godfather III u prethodne dve godine. Uvek je prijatno gledati filmove u Sava Centru, i ima to svoju car sto se ide samo kada je FEST i ubode se sa pravim filmovima. Koju god klasiku budu pustali, ici ce se ponovo do Save Centra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U drugom delu je trebao da ostane lik Klemenca, ali je glumac tražio preveliki honorar.

Po meni je to ipak propust - nije tako dobra priča sa zamenskim likom.

 

Čuo sam jedno tumačenje za je Kum u stvari film o krupnom kapitalizmu kao takvom.

 

 

@Drug Crni kakvo mišljenje imaš o Apokalipsi danas? Meni je on draži Kopolin uradak, iako su oba u top topova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni licno (kao da moze postojati "moje nelicno"?!) "Apokalipsa" stoji,ipak,iza oba "Kuma"..pre svega mi to govore subjektivni osecaj i nacin na koji sam "primio" na ove filmove.. Na kraju krajeva - "Kuma I & II" sam pogledao zaista mnogo puta..verovatno i dvadesetak..dok sam "Apokalipsu" pogledao samo dva ili tri puta..to dosta govori. 

"Apokalipsa" mi je teska za gledanje. Ne zbog tematike,scena ili nekakve dubine filma,vec mi jednostavno nikada nije legla..potpuno razumem zasto je Kopolinoj generaciji Vijetnamski rat bitan (i suocavanje sa svim njegovim aspektima),ali ja citav taj zanrovski serijal nisam do kraja zavoleo,iako sam pogledao svaki iole znacajniji film ovog pod-zanra. 

"Apokalipsa danas" je izvanredno ostvarenje,u to nema sumnje,(anti)ratna drama koja iznad svega ima za cilj za prikaze strahove,paniku i uzase rata. To je epska prica o specijalnoj misiji kapetana Vilarda,koji na patrolnom brodu,pokusava da stigne do Kambodze i odmetnutog pukovnika Kerca. Dopada mi se ta halucinatorna vizija filma,sa neprekidnim prizorima ratnog uzasa,u kojoj je potpuno nestao razlog kako je rat zapoceo i sta se njime htelo..

Film je sniman na Filipinima i to sa ogromnim poteskocama:finansijskim (u toku samog snimanja su se cekale uplate od njujorskih banaka),kadrovskim (Harvija Kajtela je zamenio Robert Duval),vremenskim (tajfuni su unistavali citave setove i scenografije)..a i sam Brando je bio u losoj fizickoj situaciji..o svemu ovome govori dokumentarac "Srca tame",koji se moze pogledati onlajn,a evo njegovog trejlera
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/31/2021 at 9:06 PM, oko Ibada said:

 

Stenli je banovao i A Clockwork Orange sredinom sedamdesetih u Britaniji, uz pomoc Warner Bros-a a film se tek mogao prikazivati kada je on umro. 

Ekscentrican kakav je bio je smatrao da ljudi zbog svoje reakcije ne razumeju njegovu umetnicku poentu jer se digla prasina oko filma i odlucio se da zabrani prikazivanje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drug Crni said:

Meni licno (kao da moze postojati "moje nelicno"?!) "Apokalipsa" stoji,ipak,iza oba "Kuma"..pre svega mi to govore subjektivni osecaj i nacin na koji sam "primio" na ove filmove.. Na kraju krajeva - "Kuma I & II" sam pogledao zaista mnogo puta..verovatno i dvadesetak..dok sam "Apokalipsu" pogledao samo dva ili tri puta..to dosta govori. 

"Apokalipsa" mi je teska za gledanje. Ne zbog tematike,scena ili nekakve dubine filma,vec mi jednostavno nikada nije legla..potpuno razumem zasto je Kopolinoj generaciji Vijetnamski rat bitan (i suocavanje sa svim njegovim aspektima),ali ja citav taj zanrovski serijal nisam do kraja zavoleo,iako sam pogledao svaki iole znacajniji film ovog pod-zanra. 

"Apokalipsa danas" je izvanredno ostvarenje,u to nema sumnje,(anti)ratna drama koja iznad svega ima za cilj za prikaze strahove,paniku i uzase rata. To je epska prica o specijalnoj misiji kapetana Vilarda,koji na patrolnom brodu,pokusava da stigne do Kambodze i odmetnutog pukovnika Kerca. Dopada mi se ta halucinatorna vizija filma,sa neprekidnim prizorima ratnog uzasa,u kojoj je potpuno nestao razlog kako je rat zapoceo i sta se njime htelo..

Film je sniman na Filipinima i to sa ogromnim poteskocama:finansijskim (u toku samog snimanja su se cekale uplate od njujorskih banaka),kadrovskim (Harvija Kajtela je zamenio Robert Duval),vremenskim (tajfuni su unistavali citave setove i scenografije)..a i sam Brando je bio u losoj fizickoj situaciji..o svemu ovome govori dokumentarac "Srca tame",koji se moze pogledati onlajn,a evo njegovog trejlera
 

 

Odličan dokumentarac, zaista a Apokalipsa mi je  poseban film. Na 1001 način uvek bio i ostaće. Kao i Lovac na jelene uostalom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da mi ipak otvorite "Godfather" temu? :cigar:
 


Merle je toliko besmislen lik,da Michael uopste ne konstatuje njegovu prisutnost..ali mu,kroz Connie,ipak daje "ponudu kojoj ce tesko odoleti" (da malo izmenim cuveni citat). "He'll understand,believe me."
Tipicna korleoneovska instrukcija : koncizna i lako shvatljiva.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro,dobro..gleda Crni i druge filmove..ne samo "Kuma" :classic_tongue: Nema potrebe za novom temom,zaista..ova je prikladna.

Evo jedne scene koju veoma,ali veoma volim. Sjajni Daniel-Day Lewis
 


And finally his lordship couldn't resist and asked Mr.Allen has he noticed it,the picture of Washington. He said he had. Well, what did he think of its placement? Did it seem appropriately located to Mr.Allen? Allen said it did. The host was astounded.

"Appropriate? George Washington's likeness in a water closet?"  "Yes" said Mr.Allen, "where it will do good service. The world knows nothing will make an Englishman shit quicker than the sight of George Washington." :lol_2:

Offtopic: ko je makar malo citao o Abrahamu Lincolnu,mogao je da se uveri da on,ne samo da je bio veliki vizionar,vec i pravi intelektualac,sto mu se,cini mi se,istorijski cesto nekako oduzima..kamo srece da demokratija danas ima slicne lidere..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...