Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

Ako je neko raspoložen da podeli svoje viđenje ove scene:

 

278805349_5380158608717006_5040254825692

 

 

 

Ja taj film sam po sebi ne razumem. I ne dopada mi se pošto ga ne shvatam.

Ova scena mi je vrlo upečatljiva, ali takođe ne shvatam njen smisao.

 

"Ne dopada mi se" ne znači da ne poštujem. 🙂

 

Pa ako ima fanova - iznesite svoje mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Danas 82. rođendan slavi (za mene) najveći glumac svih vremena, koji je odigrao dve od najboljih uloga u svetskoj kinematografiji. U ovim filmovima nismo videli njega već samo lika čiju je kožu u potpunosti preuzeo. Nek je srećan gospodinu Al Paćinu! 🖤

 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Drug Crni said:

Posto je obicno igrao likove 's one strane zakona', meni je bilo zanimljivo videti ga u "Vrelini" kao porucnika Vinsenta Hanu. I mislim da se jako dobro snasao.
 

 

 

Kad Al Paćino i Robert de Niro dele kadar, to je savršenstvo. 

Link to comment
Share on other sites

Prilično skromno. Kao da je napravio film da bi obalavio Moniku Beluči.

 

Prva faza njegove karijere je bila najbolja, to su 80-te. "Podzemlje" ne volim, "Crna mačka, beli mačor" mi je već nesimpatičan i malo bljutav film. 

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Da li je neko gledao Kusturičin film "Na Mlečnom putu"? Čitam oprečne komentare pa me zanimaju vaši utisci.

Bojkotovao, najvise zbog Slobode, iskreno..ali, Kusturica vise nije neki autor, niti  ga filmovi interesuju mnogo, ocigledno..ipak, nebitno, ostavio je iza sebe, sto se mene tice 6 odlicnih filmova,jedan roman,od njega dosta..

Link to comment
Share on other sites

Mnogi ne vole Podzemlje, Dom za vesanje, Crnu macku..obicno kada pitas ljude za misljenje, kazu: prva dva su mu dobra, ostalo je djubre, predstavlja nas kao prljave Cigane..ja spadam u ove retke, volim i oca, i Doli Bel, ali mislim da je tek kasnije pravio svoje masterpisove..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Drug Crni said:

Ziv nisam da cujem obrazlozenje..:smiley50::classic_biggrin:

Samo sam ga jednom pogledao u životu. Postoji prostor da promijenim mišljenje, ali ostao mi je loš utisak nakon prvog gledanja. 

 

Kao što rekoh, ja sam fan one sarajevske faze, tu je zajedno u tandemu sa Sidranom napravio dva odlična filma. Ovjekovječili su duh grada i države, prezentovali su kulturu i običaje, političke i socijalne prilike i neprilike, itd. U tim filmovima je bilo autentičnih i originalnih likova, angažovali su i dosta naturščika. Humor je bio dobar, onako pravi narodni, provincijski. I ti filmovi su proslavili Sarajevo širom Evrope. Danas se o Kusturici generalno priča krajnje negativno, ali teško da taj grad ima većih umjetnika od njega i Sidrana. Dokaz za to su one nagrade iz Kana i Venecije, kao i kvalitet koji publika i danas prepoznaje u tim djelima. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vise si pisao o tome zasto volis "Doli Bel" i "Oca",nego zasto ne volis "Podzemlje". :classic_biggrin:
Nema veze,shvata se poenta i iz tako koncipiranog posta.

Kod mene je obrnuta situacija - "Underground" mi je omiljeni Kusturicin film. Slazem se,uzgred budi receno,sa svim sto si napisao za filmove iz tzv.sarajevske faze,ali kada su ti filmovi snimljeni ja sam bio bas klinac i objektivno nemocan da ih razumem. Kada sam odrastao - oni su mi vec delovali kao neka davna proslost i nisam dugo imao zelju da ih pogledam. Zasto? Ni sam nemam odgovor. Cinjenica je da sam oba filma pogledao samo po jednom. :classic_sad: Mislim,jednom u odraslom uzrastu. Ona klinacka gledanja ne racunam.

Znam da mu je Sidran napisao oba scenarija. I za "Podzemlje" mu je Dusan Kovacevic pisao scenario. I to se tacno i "vidi",oseti u filmu..svaki iole iskusniji gledalac ce lako prepoznati te "kovacevicevske" momente..

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Crnu macku i Dom, odnosno "Cigane" ono sto mu se najvse zamera(a ja obozavam te filmove), mu je pisoa Mihic..mislim da je izmedju Undergrounda i Dma mrtva trak koji mu je najbolji, oba imaju nesto svoje..

Uz jos neke napomene: Underground, prednost, i to veliku, dajem siroj verziji, mini seriji, dok Dom ima tri verzije: bisokopsku, takodje mini seriju, i DVD verziju, ja je barem tako zovem, DVD izdanje koje ima dodatnu scenu na samom krjau filma..dugo sam mislio, posto sam uz tu verziju "odrastao" da to i jeste originalna verzija, medjutim, tek kada je izaslo Hd izdanje, uz malo istrazivaja, utvrdio sam u cemu je caka..licno prednost ipak dajem verziji sa dodati krajem, mozda jer sma tu najvise gledao..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...