Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Džudo, Rvanje, Tekvondo, Karate) - Tokio 2020


Recommended Posts

4 minutes ago, Romantik said:

Svaka čast Tijani, ali da li je moguće da se u tekvondou dele dve bronzane medalje!? :smiley5:

Ako je to istina onda je stvarno sramota i sport ne bi trebao biti olimpijski. Je li tako i u ostalim borilačkim sportovima?

 

Da, u boksu čak i nema meča za bronzu, jednostavno daju 2 bronze gubitnicima polufinala. 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Romantik said:

Svaka čast Tijani, ali da li je moguće da se u tekvondou dele dve bronzane medalje!? :smiley5:

Ako je to istina onda je stvarno sramota i sport ne bi trebao biti olimpijski. Je li tako i u ostalim borilačkim sportovima?


Ja ne vidim razlog da ove dve bronzane ne odigraju jos jedan medjusobni mec za bronzu. Zasto li je to toliki problem?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Tijani, ali da li je moguće da se u tekvondou dele dve bronzane medalje!? :smiley5:
Ako je to istina onda je stvarno sramota i sport ne bi trebao biti olimpijski. Je li tako i u ostalim borilačkim sportovima?

Ne. Samo još u boksu, džudu, hrvanju i karateu.
Link to comment
Share on other sites

Sustina sporta, takmicenja, je odredjivanje poretka, odavno je reseno da medalje dobijaju 3 najbolja takmicara/ekipe i onda ovako dopustiti da se dele medalje i to bez ikakve potrebe je za mene ubijanje smisla samog takmicenja i devalvacija tih medalja. Kao sto je Steva napisao, zar je toliki problem imati jos jedan mec/borbu, gde ce jasno i nedvosmisleno biti reseno ko je treci i ko uzima medalju a ko je cetvrti i ko ide u zaborav?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Romantik said:

Sustina sporta, takmicenja, je odredjivanje poretka, odavno je reseno da medalje dobijaju 3 najbolja takmicara/ekipe i onda ovako dopustiti da se dele medalje i to bez ikakve potrebe je za mene ubijanje smisla samog takmicenja i devalvacija tih medalja. Kao sto je Steva napisao, zar je toliki problem imati jos jedan mec/borbu, gde ce jasno i nedvosmisleno biti reseno ko je treci i ko uzima medalju a ko je cetvrti i ko ide u zaborav?

 

Za druge borilacke sportove i nekako, ali ovo o cemu pricas je npr nemoguce izvesti u boksu. Zasto bi borac izgubio sansu za medalju samo zato sto je od nekog buduceg sampiona popio par jacih udaraca i nema lekarsku dozvolu za nastavak takmicenja?

Takva su pravila oduvek bila za borilacke vestine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A kako moze repseaz? To su dodatne borbe.

Taj ko nema dozvolu losa sreca, povredi se i teniser pa preda mec i ispadne sa turnira, povredi se atleticar u kvalifikacijama pa iako ima recimo najbolji rezultat u istim (u tehnickim disciplinama) nema medalju i tako redom. Zivot je takav i sve se mora zasluziti, a ovde se devalvira medalja, totalno nefer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro je što su takva pravila, u suprotnom bismo ostali bez medalje. Šalu na stranu i meni je to bzv. 

 

Ili što kaže romantik napravi tako u svim sportovima, svakome se desi loš dan, kako u pojedinačnim tako i u ekipnim, zakaže pola tima ili par dobrih pojedinaca i ekipa ispada u eleminacijama, nema popravnog, sasvim bi normalno bilo da u svakom sportu postoje winner i looser bracket-i. 

 

Sve to ima svoje prednosti i mane, iz looser bracket-a takođe po meni bi bilo ok da se stiže do finala, ali za to postoje posebni kosturi, gde gubitnici imaju kolo više i mnogo se više umaraju, što je samim tim olakšavajuće za sportiste iz winner bracket-a, jedan vrhunski meč može puno umora da doprinese sportisti. 

Link to comment
Share on other sites

Tacno tako, prvo treba renking da se odredi kako treba. Tijana je bila drugi nosilac ovde, a Spanjolka 15, iako je evropska sampiona i u neverovatnom naletu. Bukvalno nidje veze. I ova sto je uzela drugu bronzu je bila nize rangirana u tom bracketu.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Del Piero said:

ukrade joj zlato 3 sekunde pre kraja, i ja bih plakao

Jbga tako je i Tijani izmakla u Riu za delove sekunde, tačnije da su sudije lepo videli ne bi joj izmakla. 


Kakva bi to sreća bila za obe kad bi i Milica osvojila.

Link to comment
Share on other sites

  • Del Piero changed the title to Borilački sportovi (Boks, Džudo, Rvanje, Tekvondo, Karate) - Tokio 2020

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...