Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Džudo, Rvanje, Tekvondo, Karate) - Tokio 2020


Recommended Posts

1 hour ago, McLeod said:

Ja se slazem sa tim. Teze je postati profesionalac u DOTA danas nego otici na Olimpijske igre u mnogim sportovima.

 

Surfing i skejt je takodje skroz ok, samo bi morali malo da srede ocenjivanje i poligon (u skejtu).

Ljudi koji se razumiju kažu da će uvijek biti problem s ocjenjivanjem u skateboardingu. Jer ljudi voze različitim stilovima i sve se svodi na subjektivni dojam. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djole said:

 

O tome je u redu da se raspravlja, ni ja lično ne bih ubacivao to na OI (kao uostalom ni šah), ali stoji ono što je prethodno napisano da je teže postati profesionalni gejmer na nekom iole ozbiljnom nivou nego otići na OI u mnogim sportovima.

Ne i ne. To što pričate nisu pravila nego izuzeci i to samo za pojedine sportove zbog oniga što sam napisao deset puta do sada.

Link to comment
Share on other sites

izgleda da ti nisi u toku koliko je tesko u esportu (dota, csgo) biti jako jako dobar i od njih desetina miliona biti u top100 igraca. nije ti to vise supermario i pucanje patki na segamegi, nego ozbiljna stvar koja raste iz godine u godinu sa nagradnim fondovima od 30-40 miliona dolara. npr dotu dosta uporedjuju sa sahom po tezini i kako samo mali broj zaista mogu uspeti i ziveti od toga. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Juan said:

Ne i ne. To što pričate nisu pravila nego izuzeci i to samo za pojedine sportove zbog oniga što sam napisao deset puta do sada.

 

Pa i rečeno je za mnoge sportove što upravo implicira da su u pitanju samo NEKI iliti POJEDINI a ne SVI, kao što si upravo i sam rekao. 

 

Malo čitanja nije na odmet, pa ne bi ni bilo ovog nepotrebnog mačevanja.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djole said:

 

Pa i rečeno je za mnoge sportove što upravo implicira da su u pitanju samo NEKI iliti POJEDINI a ne SVI, kao što si upravo i sam rekao. 

Mnogi sportovi implicira da su u pitanju pojedini? 

 

Laku noć, trolujemo temu o borilačkim sportovima.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Mnogi sportovi implicira da su u pitanju pojedini? 

 

Laku noć, trolujemo temu o borilačkim sportovima.

Šta za koga znači u ovom primeru znači mnogim (da li je to 5, 10, 50) može da se diskutuje ali to ne menja mnogo suštinu.

 

Meni se čini kao da je ovo tebe pogodilo i da je to neka uvreda, a uopšte nije. U pitanju je profesionalni sport (ili ga ne moramo zvati tako ako ti smeta) i tu jednostavno samo najbolji uspevaju. Isto kao što u NBA mogu da igraju samo najbolji pa svakako ne bi bila uvreda za OI da se kaže da je teže postati profesionalni košarkaš u NBA nego učestvovati na OI u mnogim disciplinama (ili pojedinim ako ti je tako lakše :D)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djole said:

Šta za koga znači u ovom primeru znači mnogim (da li je to 5, 10, 50) može da se diskutuje ali to ne menja mnogo suštinu.

 

Meni se čini kao da je ovo tebe pogodilo i da je to neka uvreda, a uopšte nije. U pitanju je profesionalni sport (ili ga ne moramo zvati tako ako ti smeta) i tu jednostavno samo najbolji uspevaju. Isto kao što u NBA mogu da igraju samo najbolji pa svakako ne bi bila uvreda za OI da se kaže da je teže postati profesionalni košarkaš u NBA nego učestvovati na OI u mnogim disciplinama (ili pojedinim ako ti je tako lakše :D)

Koga je briga za dotu, niti je olimpijski sport niti ima ikakve veze sa Tokijom. I na svetsko takmičenje kuvara idu samo profesionalni kuvari, pa ne kažu kako je to teže nego otići na Olimpijske Igre. A teže je postati profesionalni kuvar nego profesionalni dota igrač.

NBA i dota, takođe, teško idu u istu rečenicu.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

U sustini bi trebalo otvoriti temu esport na OI, da ili ne? jer trujemo ovu.

Zadivljujuce je odbijanje matoraca (i ja spadam u matorce, nista licno) da shvate koliko je ozbiljna prica esport postao i koliko nenormalan trud i talenat je potreban da bi se u tamo uspelo. Da li je to pravi sport ili nije je potpuno druga prica i o tome se ima sta raspravljati i sa naucne i psiholoske strane, ali omalozavanje konkurencije i napora koje esportisti ulazu je cista ignorancija

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono sto kod sporta ne volim je sto za pola istih moras imati predodredjene fizicke predispozicije, koje ako nemas, verovatnoca da uspes je na nivou apsolutne slucajnosti. Ja basket volim vise od svega, ali od starta sam znao da ne mogu nista da uradim na tom nivou za 178 visine i nasledjenim problemima sa kolenima. I? 

 

Esportom se mogu baviti i mrsavi i debeli i ovakvi i onakvi. Svako ima priliku, sad koliko njih ce proci zavisi od milion faktora. Vreme koje moras da ulozis za neki top level prevazilazi mnoge sportove, tako da ne vidim zasto bi neko nipodastavao dotu, lol, csgo.

 

Isto ne vidim kako sah nije olimpijska disciplina. Utuces 15+ godina da postanes super GM i budes u nekih top 20 ljudi sveta, dok ovamo u pojedinim disciplinama medalje osvajaju deca sa 13 godina. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, greenenvy said:

Isto ne vidim kako sah nije olimpijska disciplina. Utuces 15+ godina da postanes super GM i budes u nekih top 20 ljudi sveta, dok ovamo u pojedinim disciplinama medalje osvajaju deca sa 13 godina. 

 

Pokusava FIDE vec decenijama da ugura sah na OI, ali bez uspeha. Obrazlozenje je da ne zahteva dovoljno atleticizma i fizickih napora da bi se smatrao Olimpijskim sportom. Tu ce, negde u buducnosti, i biti glavna rasprava oko uvodjenja esporta na OI. Po mom skromnom misljenju fizicki je sigurno zahtevniji od npr streljastva. Motorika, refleksi i koncentracija moraju da budu na vrhunskom nivou da bi se uspelo u tom svetu. Bice zanimljivo videti kako ce komitet gledati na to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, threepwood said:

 

Pokusava FIDE vec decenijama da ugura sah na OI, ali bez uspeha. Obrazlozenje je da ne zahteva dovoljno atleticizma i fizickih napora da bi se smatrao Olimpijskim sportom. Tu ce, negde u buducnosti, i biti glavna rasprava oko uvodjenja esporta na OI. Po mom skromnom misljenju fizicki je sigurno zahtevniji od npr streljastva. Motorika, refleksi i koncentracija moraju da budu na vrhunskom nivou da bi se uspelo u tom svetu. Bice zanimljivo videti kako ce komitet gledati na to.

Zanimljiv pogled u vezi streljastva, ali je ono ipak jedan od sportova osnivaca OI. Shodno ljudskoj istoriji i prirodi kroz vekove, streljastvo ima isuvise duboke korene da bismo ga tek tako otpisali

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, threepwood said:

 

Pokusava FIDE vec decenijama da ugura sah na OI, ali bez uspeha. Obrazlozenje je da ne zahteva dovoljno atleticizma i fizickih napora da bi se smatrao Olimpijskim sportom. Tu ce, negde u buducnosti, i biti glavna rasprava oko uvodjenja esporta na OI. Po mom skromnom misljenju fizicki je sigurno zahtevniji od npr streljastva. Motorika, refleksi i koncentracija moraju da budu na vrhunskom nivou da bi se uspelo u tom svetu. Bice zanimljivo videti kako ce komitet gledati na to.

 

Pojedini mecevi traju po 6+ sati. Pri cemu je nivo koncentracije potreban pri kraju partije u 95% slucajeva daleko visi nego u pocetku. 

 

Kako to nije fizicki zahtevno? 

 

Mada prateci twitch scenu poslednje 3, 4 godine, sah je doziveo procvat. Prosto popularnost ce ga ugurati u nekom trenutku na OI, sto niko ne bi ocekivao pre 10, 15 godina. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...