Jump to content

UEFA Europa Conference League


Xpert

Recommended Posts

16 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Sjeba Milojevića UEFA sa ovim novim pravilom za gol u gostima. 

 

 

Da sudija nije izmislio 9 minuta nadoknade ne bi ni gol dali. Ispali zasluzeno zbog neznanja trenera jer imaju 100 puta veci budzet i mnogo bolji igracki kadar.

 

Bravo za Velez. Bas gotivan klub.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Bjelica je ubjedljivo najbolji trener u regionu. Gradi sistem igre i donosi rezultate instant. Nema šale s njim.


Nisam gledao Osijek skoro nimalo otkad ih je preuzeo ali jasno je po svemu da si u pravu, barem za drugu rečenicu.

 

Ako si gledao Osijek danas/u zadnje vrijeme volio bih da baciš koje slovo o njima kao što si i obećao pred kraj prošle HNL sezone kad si gledao njihovu utakmicu protiv Dinama. Zaboravio si na to a baš bih volio pročitati tvoju analizu/viđenje Osijekove igre i/ili pojedinih igrača. Dobro analiziraš, znaš dosta a nisi nametljiv.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tsva said:

 

 

Da sudija nije izmislio 9 minuta nadoknade ne bi ni gol dali. Ispali zasluzeno zbog neznanja trenera jer imaju 100 puta veci budzet i mnogo bolji igracki kadar.

 

Bravo za Velez. Bas gotivan klub.

 

Jadno i bedno, najbitnije je da se nahrani ego i da se izbace fekalije na ovoj temi. Koga boli kurac sem jednocifrenog procenta navijaca vecitih sto je AEK ispao?

 

Bukvalno svadjanje sa virtuelnim neprijateljima kako bi se pokazalo ''ja sam u pravu''. Ironicno, skoro svako u takvim situacijama ispada tragikomican a ne kao poznavalac fudbalskih prilika.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je propast Hajduka posledica loše fudbalske politike ljudi koji su bili na čelu kluba i  Mamićeve vladavine u hrvatskom fudbalu. Zagreb jednostavno ima veću moć od Splita u svakom mogućem smislu. Glavni grad, mnogo veći, jači politički, bogatiji. To su sve faktori koji su bitni za sportski uspjeh. Mamić je dobro iskoristio sve te okolnosti, imao je očigledno dobru podršku u fudbalskom savezu, kontrolisao je veliki broj klubova iz Hrvatske. Dinamu je rijetko promakao neki talenat iz Hrvatske, a imao je dovoljno znanja da prepozna i neke dobre igrače sa strane. To ne abolira Hajduk za odsustvo bilo kakve vizije i sistema. Ali svakako ostajem pri stavu da Dinamu ima veću moć od Hajduka u logističkom i političkom smislu. To je vjerovatno ključna razlika za disbalans u hrvatskom fudbalu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Dinamu je rijetko promakao neki talenat iz Hrvatske


Dok je Hajduku promakao Modrić tj. nisu ga prepoznali.

 

3 hours ago, Barkley#34 said:

Što i dalje ne objašnjava ovakve raspade, a nije im prvi.

 

Ne bih ulazio dublje u tu problematiku ali zaista je to u domeni neobjašnjivog, unatoč svim promašajima u vođenju kluba. Sram me je u njihovo ime napisati od koga su sve i na koji način ispadali u Europi u zadnjih 20 godina. Ali za jedno im odajem priznanje - navijači su im i dalje nevjerojatno odani, i nisu ih napustili a ni ohladili se ni nakon ovih 20-ak godina otkad su na razini malo boljeg HNL kluba. Oni i dalje zaista vjeruju da mogu biti prvi na kraju sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, tsva said:

 

 

Da sudija nije izmislio 9 minuta nadoknade ne bi ni gol dali. Ispali zasluzeno zbog neznanja trenera jer imaju 100 puta veci budzet i mnogo bolji igracki kadar.

 

Bravo za Velez. Bas gotivan klub.

 

9 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Velez ❤️❤️❤️❤️❤️

Rođeni, Rođeni 😄

 

I prošle godine smo bili najbolja ekipa, ali u prvenstvu BiH se nikad ne zna. Ove godine definitivno očekujem titulu, najkompletnija ekipa. 

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, svi pjevaju said:


Dok je Hajduku promakao Modrić tj. nisu ga prepoznali.

 

 

Ne bih ulazio dublje u tu problematiku ali zaista je to u domeni neobjašnjivog, unatoč svim promašajima u vođenju kluba. Sram me je u njihovo ime napisati od koga su sve i na koji način ispadali u Europi u zadnjih 20 godina. Ali za jedno im odajem priznanje - navijači su im i dalje nevjerojatno odani, i nisu ih napustili a ni ohladili se ni nakon ovih 20-ak godina otkad su na razini malo boljeg HNL kluba. Oni i dalje zaista vjeruju da mogu biti prvi na kraju sezone.

Klasika već godinama. 6. mjesec- počinje euforija, to je ta sezona, uzima se naslov, ide se u skupine. 7. mjesec- prve pobjede, to je to, najjači Hajduk u zadnjih x godina. 8. mjesec- čeka se nova sezona.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Klasika već godinama. 6. mjesec- počinje euforija, to je ta sezona, uzima se naslov, ide se u skupine. 7. mjesec- prve pobjede, to je to, najjači Hajduk u zadnjih x godina. 8. mjesec- čeka se nova sezona.

Ove sezone je taj optimizam donekle i opravdan. Stasali su Biuk, Vušković i Ljubičič. Ostao je Livaja, te su doveli Eleza, Lovrenčića, Mlakara i Krovinovića. Dosta dobra imena za domaće takmičenje, ali treba sve to sad posložiti. Od Krovinovića sam očekivao mnoooogo više, te me je čudilo što ga Dinamo nije pokupio, ali izgleda da je to jasno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Liska Manjina said:

Ove sezone je taj optimizam donekle i opravdan. Stasali su Biuk, Vušković i Ljubičič. Ostao je Livaja, te su doveli Eleza, Lovrenčića, Mlakara i Krovinovića. Dosta dobra imena za domaće takmičenje, ali treba sve to sad posložiti. Od Krovinovića sam očekivao mnoooogo više, te me je čudilo što ga Dinamo nije pokupio, ali izgleda da je to jasno.

Biuk i Ljubičić su pogodak, iznimno talentirani igrači i pružili su dobre partije čim im je ukazana prilika. Nikakve prilagodbe im nisu trebale. Ljubičić ima potencijal postati špic za reprezentaciju, Biuk ide okomito na gol, bez straha, okolišanja i sl. Ali su ih digli u nebesa nakon doslovno par utakmica za prvu momčad. Vušković s druge strane igra očajno. Ali cijela zadnja linija im je grozna i stopere treba istrpiti kad su mladi. 

Lovrenčić je pokazao da će bit pravo pojačanje. Krovinović nije odigrao toliko loše osim što je promašio taj penal, Livaja ponovo nije igrao, a Kalinić je bio katastrofalan. Kada pogledaš kakve golove je Hajduk primio ove sezone, vidiš da su obrana i golman užasni iz utakmice u utakmicu. 

Složio bi se da su pogodili s većinom pojačanja i da je prijelazni rok odrađen puno bolje nego ranijih godina, ali je momčad jako neuravnotežena. Doveli su trenera koji igra ofanzivan nogomet, imaju za HNL (i za ova pretkola)odlične ofanzivne igrače, ali im otraga curi na sve strane. Potjerali su Tramezzanija koji je prošle sezone utegnuo obranu, i pod kojim je momčad napredovala, jer nije igrao hajdučki. Za ovu sezonu su doveli Gustafsonna koji igra hajdučki, i koji je prvo izgubio od Osijeka na Poljudu pa onda ispao iz Europe u 7. mjesecu. Stvarno se zapitao šta oni rade i šta hoće. Djeluje mi kao da ne razumiju da se, nakon što su tonuli 10+ godina, na staze stare slave neće vratiti za par mjeseci.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, tsva said:

Hajduk je primio gol sa 30 metara od igraca koji ne ume da sutne loptu. Nema dalje.

Ako si video, zakacila lopta nekoga na putu ka golmanu i promenila smer. Sto se kaze - srecna okolonst po Jovancu.

Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2021 at 3:50 AM, svi pjevaju said:


Dok je Hajduku promakao Modrić tj. nisu ga prepoznali.

 

 

Ne bih ulazio dublje u tu problematiku ali zaista je to u domeni neobjašnjivog, unatoč svim promašajima u vođenju kluba. Sram me je u njihovo ime napisati od koga su sve i na koji način ispadali u Europi u zadnjih 20 godina. Ali za jedno im odajem priznanje - navijači su im i dalje nevjerojatno odani, i nisu ih napustili a ni ohladili se ni nakon ovih 20-ak godina otkad su na razini malo boljeg HNL kluba. Oni i dalje zaista vjeruju da mogu biti prvi na kraju sezone.

 

Pa nisu oni vec 20 godina na nivou malo boljeg HNL kluba, dugo im je bilo zagarantovano drugo mesto i izgubili su ga kada se pojavila Rijeka, a onda i Osijek.

 

Kamo srece da i u Srbiji Partizan ili Crvena zvezda mogu biti na nivou "malo boljeg kluba u Srbiji", to bi znacilo da i imamo jos neki profesionalni klub, a i sasvim je normalno za svaki klub da ima svoje uspesne i manje uspesne periode. To je kapitalizam - imas bolju startnu poziciju od svih drugih, lose rukovodis firmom, neko drugi to radi bolje -> bices neuspesan. Mnogo bolje od starog dobrog feudalizma koji kaze da su u neka prastara vremena odredjeni klubovi dizajnirani da budu predstavnici svoje drzave i oni onda stalno moraju da budu naj naj naj dok ta drzava postoji.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Pa nisu oni vec 20 godina na nivou malo boljeg HNL kluba, dugo im je bilo zagarantovano drugo mesto i izgubili su ga kada se pojavila Rijeka, a onda i Osijek.

 

 

Namjerno sam napisao 20-ak jer, iako su u '00-ima dosta puta bili drugi (2 puta čini mi se i prvi), njihove igre u Europi su ih diskreditirale maksimalno. Popis blamaža je toliki da se treba koristiti skoro sve prste jedne i druge ruke da bi ih se izbrojalo. Baš blamaža. Oni i kad su bili drugi bili su 20-30 bodova iza Dinama a jedva ispred trećeg i četvrtog. Preletio sam malo, u zadnjih cca 25 sezona dvaput prvi, dvaput uvjerljivo drugi a sve ostalo ili jedva drugi ili između 3. i 5. mjesta. Od toga u zadnjih 9-10 sezona nijednom iznad trećeg mjesta. Generalno kad bi se zbrojili bodovi zadnjih 20 sezona, mislim da bi Hajduk bio na trećem mjestu sa nekih 200 bodova iza Dinama. Kao što rekoh, malo bolji HNL klub kad se sve (i uspjesi/blamaže u Europi) zbroji. Ali ok, znam da sam, da bih potpuno bio u pravu, trebao napisati zadnjih 10-ak godina.

Link to comment
Share on other sites

  • Don Juan changed the title to UEFA Europa Conference League

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...