Jump to content

UEFA Europa Conference League


Xpert

Recommended Posts

5 hours ago, mare80 said:

Kako Osijek uspe da ispadne posle gola prednosti u gostima ?

 

Imao je Osijek 2:0 u Kazahstanu do cca 85 min, i može se reći da je kontrolirao utakmicu . Onda je Nejašmić, sigurno jedan od 3 najbolja igrača Osijeka, učinio ovo:


Uzvrat u Osijeku nisam gledao, ali sam prilično siguran da je plan bio čuvanje rezultata, nabijanje naprijed na Miereza (ili možda Topčagića, ako je Bjelica imao neku taktičku zamisao), guranje na bokove i onda opet nabijanje u 16.
Rijeka je ispala od Šveđana ali je promjenila skoro cijelu momčad i to prije 10-ak dana. Oni su jedini i donijeli nešto bodova za Hr koef zadnjih godina, i to skidajući usput ozbiljne skalpove.
Hajduk ima šanse proći Vitoriu Guimaraes. Na žalost, ako i prođu, u Play offu ponovo nemaju šanse biti nositelji. Volio bi da Hajduk uđe u skupine jer na jesen u Europi čekaju 12 godina. Koliko god nam bili rivali, i koliko god mi se neke stvari u vezi njih gade, ne želim da opet ispadnu iz Europe u Kolovozu. Zaslužuju taj uspjeh makar zbog novca kojeg su uložili, zbog toga što ruše rekorde u broju članova, prodaji sezonskih karata, zbog te potpuno nerazumne euforije... Neka im se barem u Europi isplati taj All In pošto naslovu neće ni blizu ove sezone.
S druge strane, Osijeka mi nije žao niti najmanje i želim im samo poraze. Najtoksičnija navijačka baza koju sam u životu vidio. U HNL-u u zadnje 2 sezone nisu izgubili utakmicu a da objašnjenje nije bilo da su pokradeni. Dinamo je lopovski klub koji je sve ukrao i kome ili suci poklone pobjedu, ili im se svi protivnici sklanjaju (dok naravno protiv Osijeka idu 120%). Prošle sezone, kada je postojala mogućnost da dođe do dvomeča Dinamo-Zvezda, su komentirali kako jednostavno u tom slučaju neće moći navijati za Dinamo iliti DHK (Drugi hrvatski klub), kako ga oni zovu (ako ga ne zovu Sotonisti ili Sotonjare). Hajduk je, po njima naravno, smiješan beznačajan klubić ( u kreditima i gotovo na rubu propasti) koji umišlja da je netko i nešto u Hr nogometu. Rijeku tek ne podnose nikako jer se smatraju superiorniji od njih u svakom pogledu, a oni su im realno jedini pravi rivali u pokušaju da izgrade respektabilan klub. Mala razlikica je što Rijeka ima naslov prvaka države, 8 kupova i 7 puta su bili drugi u prvenstvu. Dok Osijek ima 1 kup i jednom su bili drugi u prvenstvu. Jednako kao i Inter Zaprešić. Samo što Interov osvojeni kup u Hr nogometnim pričama nije ogledni primjer ukradenog trofeja.
Uglavnom, za sada klasičan HNLovski nastup u Euro kupovima. 7. je mjesec a preostalo nam je samo da polažemo nade u to da je Hajduk u stanju preuzeti dio tereta s Dinamovih leđa (što se tiče nacionalnog koeficijenta naravno).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Bjelica bas razocarenje i to veliko. Prosle sezone kada su sva 4 kluba bili u trci za titulu pisao sam da mi je Dinamo favorit zbog islustva i najmanjeg pritiska, ali ako neko moze da ih skine to su oni. Medjutim oni su se raspali bukvalno u drugom delu prvenstva.

 

@Bugl Khan koje stvari ti se u vezi Hajduka gade? 
 

I ako Osijecani zovu Dinamo DHK (drugi Hrvatski klub) ko ima je onda prvi? Ne verujem da sebe smatraju prvim? 🙂

Link to comment
Share on other sites

Naravnonda sebe smatraju prvim klubom i to ne mota ni da je loš stav ali se stalno mora dokazivati velikim radom a manje pričom. Nekad je NK Osijek bio poznat po sjajnom radu sa mlađim kategorijama a sad koliko sam ja upoznat uglavnom kupuje igrače i tu je moja zamerka najveća. Osnovu ekipu motaju činiti igrači koji su prošli omladinsku školu uz doselekciju iz regije i inostranstva. Dovoditi igrače koji nisu prošli u Dinamu ili Ajduku je kontraproduktivno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Dragan Mićić said:

Meni je Bjelica bas razocarenje i to veliko. Prosle sezone kada su sva 4 kluba bili u trci za titulu pisao sam da mi je Dinamo favorit zbog islustva i najmanjeg pritiska, ali ako neko moze da ih skine to su oni. Medjutim oni su se raspali bukvalno u drugom delu prvenstva.

 

@Bugl Khan koje stvari ti se u vezi Hajduka gade? 
 

I ako Osijecani zovu Dinamo DHK (drugi Hrvatski klub) ko ima je onda prvi? Ne verujem da sebe smatraju prvim? 🙂

Gade je možda prejaka riječ, al ne podnosim ih. Dio toga je vezan za njihove navijače i stav "kao glume da su protiv Mamića a slave pobjedu protiv Tottenhama, slave naslov u Šibeniku isl." Bivše i sadašnje Hajdukove reprezentativce (najveća imena Hajduka trenutno) koji arlauču kako je Dinamo srpsko ime. Ovo je više smiješno nego da me živcira. Mislim, bilo kakva usporedba povijesti dvaju klubova od osnivanja do kraja Juge govori dovoljno o tome. Onda taj neki stav kako oni "zaslužuju" titulu jer je kod njih sve najbolje, fešte, broj gledatelja, brojnost na gostovanjima, teren je tu onako usput. Kao da smo im svi nešto dužni jer su oni Hajduk. Svaki krivo dosuđen aut protiv njih je zavjera, a kada je grubo oštećen protivnik, onda bi oni ionako dobili, i to je isto zavjera da se stvori lažna slika da se i njih kao gura. U Dinamu se igra za pare a u Ajduka iz jubavi (to što Livaja ima 1M eura je nebitno). I tako😎 

Da, Osijek je prvi. To je iz vremena kad je Bjelica prešao u Osijek i rekao da je bio trener DHK. 

E da, kad se Dinamo ili Hajduk pojačaju, dovedu nekog igrača, to je zato jer se boje Osijeka. 

Jbt, borili su se za prvi naslov u povijesti kluba do samog kraja prvenstva, na domaćim utakmicama ih je bilo 2500, na gostovanjima 15. Komedija živa od navijačke baze. Delusion totalni kako bi Englezi rekli.

Edited by Bugl Khan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako sam na brzinu dobro izbrojao, sa prostora bivše SFRJ do sada je kvalifikacije počelo 25 timova a već ih je ispalo 18. Bilo je tu i međusobnih susreta ali opet, frapantan podatak o neuspesima. Tek su dva kola prošla.

 

Nekada je taj prostor davao 3/4/5 klubova za Evropu a sada blizu 30. Kakva inflacija. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šteta za Hajduk, on je u Jugi bio jedan od najpopularnijih klubova, stvarno je imao puno navijača i među ostalim narodima, nisu samo Hrvati navijali za njega, za razliku od Zvezde i Dinama koji su bili čisto nacionalni klubovi (sa aspekta navijačke baze). Ali hoću reći da je bio najslavniji hrvatski klub, dok politički populizam nije promovisao Dinamo kao glavni hrvatski klub.

Što se tiče ex-YU klubova u Evropi, kolega @Barkley#34 je napravio dobru opservaciju o inflaciji, o koncentraciji kvalitete koja je nekad bila i koliko je to sada razvodnjeno. Kao što su Zvezda i Partizan prejaki za srpsku ligu, tako i Dinamo hara HNL-om, i jedini izlaz iz te priče je neka regionalna liga gdje će opet doći do koncentracije kvaliteta. Ex-YU liga, poput ABA lige u košarci bi, da smo normalni, a ne divlja ratoborna plemena, bio prirodan slijed stvari, jer bi privukao mnogo više interesovanja i potencijalnih sponzora (znači puno više love), ali... Znam ja nas, *ebo ti nas.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bugl Khan said:

Onda je Nejašmić, sigurno jedan od 3 najbolja igrača Osijeka, učinio ovo:

Igrao je 3+. Nema drugog objašnjenja.

Neko bi doduše rekao da Osijek sada plaća za onaj auto-gol koji su Španci sebi zabili protiv Hrvata na EP :).

 

Samo ti kluba iz bivše SFRJ su prošli juče, svi ostali su popucali. Prošli su samo Čukarički, Škendija i Zrinjski. A i oni će uskoro van.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dragan Mićić said:

@Bugl Khan hvala na odgovoru 😊 reci mi jos samo zasto mislis da Hajduk nema sanse za titulu ove godine? 

Zato jer se nisu pojačali ništa od prošle sezone. Još nisu gotovi rokovi, ali sumnjam da će uspjet nekog kapitalca dovest. Al ko zna, ima Hajduk nekih prednosti nad klubovima istog, čak i većeg, platežnog ranga.

Ali njihovi navijači su najozbiljnije mislili da će dovesti Perišića. 🤣 

Lika koji je bio najbolji bočni Serie A i jedan od najboljih u Europi. Kao nije još produljio s Interom, šta mu drugo preostaje nego slušat srce i doć u Ajduka. "Ivane vrime je". Ivan je rekao jednog dana zašto ne, ali da još nije vrijeme.🤣

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Bugl Khan said:

Lika koji je bio najbolji bočni Serie A i jedan od najboljih u Europi. Kao nije još produljio s Interom, šta mu drugo preostaje nego slušat srce i doć u Ajduka. "Ivane vrime je". Ivan je rekao jednog dana zašto ne, ali da još nije vrijeme.🤣

 

Ma opušteno ... Mi svaki prelazni rok "dovodimo" Arnautovića,Milivojevića,Lazovića,Radonjića,Krunića ... 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Bugl Khan said:

Hajduk ima šanse proći Vitoriu Guimaraes. Na žalost, ako i prođu, u Play offu ponovo nemaju šanse biti nositelji. Volio bi da Hajduk uđe u skupine jer na jesen u Europi čekaju 12 godina. Koliko god nam bili rivali, i koliko god mi se neke stvari u vezi njih gade, ne želim da opet ispadnu iz Europe u Kolovozu. Zaslužuju taj uspjeh makar zbog novca kojeg su uložili, zbog toga što ruše rekorde u broju članova, prodaji sezonskih karata, zbog te potpuno nerazumne euforije... Neka im se barem u Europi isplati taj All In pošto naslovu neće ni blizu ove sezone.

 

8 hours ago, Bugl Khan said:

Onda taj neki stav kako oni "zaslužuju" titulu jer je kod njih sve najbolje, fešte, broj gledatelja, brojnost na gostovanjima, teren je tu onako usput. Kao da smo im svi nešto dužni jer su oni Hajduk.

 

Pa cekaj, napises u prvom postu da zasluzuju uspeh samo zbog novca, euforije i broja navijaca, a kad oni kazu to isto onda ti se zbog toga gade?

 

Ja bih rekao da ne moze tako, odnosno moze jer u Evropi nisu konkurencija Dinamu pa neka ih, pa u prvenstvu bi bili direktno ispred Dinama pa su zato gadni.

 

Ne znam, meni sa strane je nekako razumljivo da je navijacima ostalih klubova Dinamo toksican - em im je na celu bio (da li je jos uvek) jedan bahati kriminalac, em su uzeli sve trofeje, em se u svakom manjem gradu u Hrvatskoj navija i za Dinamo (i za Hajduk). Citam neke hrvatske forume i osim sto imaju navijace raznih klubova (Osijek, Rijeka, Sibenik...) naravno da ce navijaci Rijeke imati animozitet prema Hajduku ako navijaci Hajduka misle da je "prirodno" da celo priobalje navija za splitske "Bile". Isto vazi i za Osijek.

 

Tacno je da nekada rivalstvo zna da predje granice i poprimi ekstremne osobine, ali to je meni normalno za vecinu klubova koji igraju u najvisem rangu takmicenja. Sta je bolje, doci na stadion Osijeka gde ce neprijateljski da gledaju Dinamo ili na stadion Lokomotive gde ce svi da navijaju za Dinamo? Prepirati se sa navijecem Rijeke na internetu ili sa navijacem Zadra kojem je drago da je Hajduk dobio njegov tim jer je doslo vreme da "Bili" osvoje titulu?

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

@goldberg

Zaslužuju zbog svega toga da prođu u skupine tako da im se poklopi da pruže sjajne nastupe na terenu.

To se prilično razlikuje od onoga što sam precizirao da mi kod njih smeta u HNLu gdje očekuju vjetar u leđa. I napomenuo sam odmah da je "gadi" prejaka riječ.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Meni je Dinamo iz Mamićevog perioda klasično smeće od kluba. Tu ekipu godinama nijesu pratili ni njihovi navijači. Uđu u LŠ, na tribinama bude 5-6 hiljada ljudi. Ne znam šta takav klub uopšte predstavlja, nije bilo nikakve povezanosti sa zajednicom. Još su igrali svjesno rekreativni fudbal kad se plasiraju u LŠ. Ne može mi niko reći da nijesu mogli da zakače koji bod u grupama. 

 

Dobro je što se situacija promijenila poslednjih 5-6 sezona, imaju više takmičarske ambicioznosti.

 

Mamić legacy je generalno loš, barem iz mojeg ugla gledanja.

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Meni je Dinamo iz Mamićevog perioda klasično smeće od kluba. Tu ekipu godinama nijesu pratili ni njihovi navijači. Uđu u LŠ, na tribinama bude 5-6 hiljada ljudi. Ne znam šta takav klub uopšte predstavlja, nije bilo nikakve povezanosti sa zajednicom. Još su igrali svjesno rekreativni fudbal kad se plasiraju u LŠ. Ne može mi niko reći da nijesu mogli da zakače koji bod u grupama. 

 

Dobro je što se situacija promijenila poslednjih 5-6 sezona, imaju više takmičarske ambicioznosti.

 

Mamić legacy je generalno loš, barem iz mojeg ugla gledanja.

Naravno da je loš. Ali je stvar u tome da su se protiv njega najviše borili Dinamovi navijači, najviše patili Dinamovi navijači (ne govorim samo o sportu). Dok je Dinamo igrao CL i išao okolo sa 2-3 igrača do 18 godina, plus 2-3 do 20 godina, i primao petarde svako kolo, kome je bilo najteže? Da li je HNL bio pošten za vrijeme najgore vladavine Mamića? Nije. Da li bi Hajduk uzeo koji naslov za to vrijeme da je sve bilo pošteno? Ne bi. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bugl Khan said:

Naravno da je loš. Ali je stvar u tome da su se protiv njega najviše borili Dinamovi navijači, najviše patili Dinamovi navijači (ne govorim samo o sportu). Dok je Dinamo igrao CL i išao okolo sa 2-3 igrača do 18 godina, plus 2-3 do 20 godina, i primao petarde svako kolo, kome je bilo najteže? Da li je HNL bio pošten za vrijeme najgore vladavine Mamića? Nije. Da li bi Hajduk uzeo koji naslov za to vrijeme da je sve bilo pošteno? Ne bi. 

Iskreno me nije stalo za Hajduk. Očigledno je da su oni u najvećoj mjeri sami krivi za sve neuspjehe i godine bez trofeja. 

 

I nije baš tačno da Mamić ima samo odgovornost prema Dinamovim navijačima, ima prema cjelokupnom hrvatskom fudbalu i navijačima ostalih klubova. Njegov način vođenja fudbala je oštetio i druge klubove. 

 

Ti bolje to znaš, a koliko ja vidim, Mamić je u suštini sve kontrolisao. Imao je svoje sudije, klubove, uzimao praktično sve igrače koji vrijede u hrvatskom fudbalu. Bio na kraju menadžer većini tih igrača. Pa su ga prozivali da uzima neke %, razne su tu afere bile. Dinamo mu je bio idealna platforma da ostvari svoje zamisli. Veliki klub iz najvećeg hrvatskog grada. Tu je forsirao svoje talentovane igrače. Imao je ambiciju da uđe u LŠ samo da bi bolje prodao te momke, tako im je rasla cijena. Tamo ga već nije zanimalo kako će proći, bilo je baš ozbiljnih blamaža. Siguran sam da je Dinamo imao tada kapaciteta da igra bolji fudbal, da osvoji neki bod. I kome u suštini treba takav klub? Navijači i publika nemaju nikakvu satisfakciju od toga. Dobro je što su navijači i publika otkazali podršku Dinamu u tim godinama, pokazali su se dostojanstveno. 

 

Zato mi je Bjelica drag trener. Usadio je takmičarski fudbal u ekipu. Pokazao je da se mogu proći grupe u LE, sezonu posle toga malo je falilo i u LŠ da prođe. 

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Iskreno me nije stalo za Hajduk. Očigledno je da su oni u najvećoj mjeri sami krivi za sve neuspjehe i godine bez trofeja. 

 

I nije baš tačno da Mamić ima samo odgovornost prema Dinamovim navijačima, ima prema cjelokupnom hrvatskom fudbalu i navijačima ostalih klubova. Njegov način vođenja fudbala je oštetio i druge klubove. 

 

Ti bolje to znaš, a koliko ja vidim, Mamić je u suštini sve kontrolisao. Imao je svoje sudije, klubove, uzimao praktično sve igrače koji vrijede u hrvatskom fudbalu. Bio na kraju menadžer većini tih igrača. Pa su ga prozivali da uzima neke %, razne su tu afere bile. Dinamo mu je bio idealna platforma da ostvari svoje zamisli. Veliki klub iz najvećeg hrvatskog grada. Tu je forsirao svoje talentovane igrače. Imao je ambiciju da uđe u LŠ samo da bi bolje prodao te momke, tako im je rasla cijena. Tamo ga već nije zanimalo kako će proći, bilo je baš ozbiljnih blamaža. Siguran sam da je Dinamo imao tada kapaciteta da igra bolji fudbal, da osvoji neki bod. I kome u suštini treba takav klub? Navijači i publika nemaju nikakvu satisfakciju od toga. Dobro je što su navijači i publika otkazali podršku Dinamu u tim godinama, pokazali su se dostojanstveno. 

 

Zato mi je Bjelica drag trener. Usadio je takmičarski fudbal u ekipu. Pokazao je da se mogu proći grupe u LE, sezonu posle toga malo je falilo i u LŠ da prođe. 

Znači svaka riječ koju si napisao je točna 1/1. CL je služila samo i isključivo za izlog, bez ikakve rezultatske ambicije. Pola momčadi su činili legionari, poneki HNL igrač sa izvrsnom prošlom sezonom, te poneki povratnik od 30+, ili neki reprezentativac (bivši ili aktualni) istih godina. Drugu polovicu su činili domaći klinci na kojima će se uzet pare. Znači nikad ni u primisli nije bilo da se složi funkcionalna momčad, da se snimi "najslabija" momčad u skupini i proba uzet bod ili 3. Jbt. sjećam se jedne sezone CL, zadnja utakmica u skupini protiv Dynama iz Kieva. Mi iz 5 kola imamo 0 bodova i cirkus gol razliku. 90. min, mi gubimo 0:1. U sudačkoj nadoknadi sudac svira penal za nas. Krstanović zabija i kreće ludo slavlje pred 1000 ljudi jer Dinamo ne gubi 12 puta za redom, makar to bila Liga prvaka. 

I u pravu si da je bio apsolutni vladar svega, ali i da su ostali (velika većina) bili beskičmenjaci koji su uzimali što Zdravko da. Čak po meni suci ne spadaju u najveće probleme, jer Dinamo je imao najjaču momčad. Sad za 5, 10 ili 20 bodova razlike nije ni bitno. Gore je što je imao drugu momčad u istoj ligi gdje je uzimao sigurne bodove i razvijao mlade igrače na kojima je kasnije uzeo milione.

Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2022 at 8:20 AM, Perkos2 said:

Naravnonda sebe smatraju prvim klubom i to ne mota ni da je loš stav ali se stalno mora dokazivati velikim radom a manje pričom. Nekad je NK Osijek bio poznat po sjajnom radu sa mlađim kategorijama a sad koliko sam ja upoznat uglavnom kupuje igrače i tu je moja zamerka najveća. Osnovu ekipu motaju činiti igrači koji su prošli omladinsku školu uz doselekciju iz regije i inostranstva. Dovoditi igrače koji nisu prošli u Dinamu ili Ajduku je kontraproduktivno.

Imaju sada Belju kojeg možemo računati da je jihova škola pošto je kod njih od neke 16-e godine. sad ima 20 i prošle godine je na posudbi u Istri zabio 20 golova. Ove sezone u prvom kolu odmah 2 gola. od toga jedan iz penala, što je vrlo bitno za Osijek jer su promašivali cca 80% penala. Djeluje nerealno, ali je tako. Dečko je visok 195 cm, ali ima odličnu kontrolu lopte, realizacije vrhunska, smiren u 16 metara... Mogao bi biti veliko pojačanje za Osijek ako Bjelica od njega ne krene raditi idrugog Miereza. Što se tiče igrača sa strane, npr. iz hajduka nisu doveli one koji nisu prošli. Doveli su Caktaša koji je par sezona bio Hajdukov glavni igrač, ali je pukao odnos zgog para, i Nejašmića koji im je glavni veznjak i bio je Hajdukov projekt. Tu nisam 100% di je puklo, ali mislim da je nešto oko novog ugovora (moguće isto pare). Nejašmiću je otac menadžer, tj. njegova agencija i priča se da su se baš zakrvili s Hajdukom. Iz Dinama imaju Leovca koji je bio prilično standardan na lijevom beku sezonu ili dve. I imali su Bočkaja, koji im je bio daleko najomiljeniji igrač s hrpom asistencija i nekim supervažnim golovima. On je jedini za kojeg možemo reći da nije prošao u Dinamu. Tu je još i Fiolić koje je igrao u Dinamu, ali je prodan van. Od HNL igrača je tu još Lovrić iz Gorice, jedan od najboljih igrača lige pretprošle sezone, koji je upisao nastup u reprezentaciji( u kvalifikacijama). Osijek mora kupovati ako hoće veći rezultat. da im većinu momčadi čine igrači iz njihove škole, ne bi imalo smisla. Možda u budućnosti ako sada ustroje školu, i budu u mogućnosti zadržati najtalentiranije klince, pošto sada imaju para.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mare80 said:

Čuka mučeni ako kojim čudom izbaci Tvente ide na Fiorentinu ...

Gori im žreb nego Zvezdi i Partizanu zajedno ... 😄

 

Pa kad nisu povlasceni, a nisu povlasceni jer nisu mogli godinama da prodju razne Grodige, Gabale, Videotone i Hamarbije. Od ovih rivala je jaci bukvalno svaki potencijalni rival Crvene zvezde ili Partizana.

Neka se oni lepo fokusiraju na ligu i pojure 2. ili 3. mesto ako uopste imaju dugorocne planove u vezi dizanja koeficijenta.

Link to comment
Share on other sites

Zreb za ECL spojio parove Shamrock - Shkupi i KI Klaksvik - Ballkani.

 

To znaci da ce dve od ove cetiri ekipe igrati u grupama najnovijeg takmicenja. Ocigledno je da je cilj bio da se osvajacima mnogih prvenstava otvori prolaz u grupe, pa smo tako prosle godine imali sampione Gibraltara, Estonije i Jermenije.

Link to comment
Share on other sites

Mamicev legacy je generalno los, ali ako se stavi na stranu ta prica o navijacima i namestanju (koga zapravo zabole organ za to, van navijaca u HNL?) on je izbacivao igrace (pa makar ih prethodno otimao od drugih), poslovao neverovatno za klub sa Balkana (gde su posle isle te pare je druga prica) i pokazao kako treba da izgleda jedini odrzivi model i na koji nacin klub treba da se razvija, cisto u tom ekonomskom/odrzivom smislu, ne ulazeci u zakulisne radnje kojih je bilo.

 

Apsolutno nijedan drugi klub na Balkanu nije to uspeo, makar sporadicno, osim njega.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Pa bitno je gde su isle te pare.

 

Kakva je korist za klub i navijace ako se stalno prodaju najbolji igraci, slabi tim i nista ne uradi u Evropi, a sa druge strane nema konkurencije u ligi jer je namestena (ako uzmemo sve navode kao ispravne)? Ko ce to uopste da prati i kako takav klub moze da dobije ista od nekog marketinga, prodaje ulaznica, prodaje suvenira i slicnih stvari?

Evo sada Dinamo posluje mnogo bolje, neke pare se zapravo i ulazu u klub, tu su i rezultati u Evropi - ja bih rekao da je to mnogo bolji model od Mamicevog modela koji se spominje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...