Jump to content

FK Partizan 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Ja ne mogu da verujem da Natho ne moze da odigra vise od 60min. Zasto onda uopste produzavamo ugovor s njim? Nije kao da ce biti mladji i spremniji. Evidentno je da mi ne mozemo da resimo utakmicu u tih sat vremena. Dobiti 7 narednih utakmica u plejofu je naucna fantastika.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pravilo da poslednji igrač dobija crveni više ne postoji, bar za penal. A koliko ga shvatam ni van 16 ukoliko nije nameran, tako se bar pričalo kada je ukinuta trostruka kazna. A tome ima par godina.

Edited by Haklberi
Link to comment
Share on other sites

Pravilo da poslednji igrač dobija crveni više ne postoji, bar za penal. A koliko ga shvatam ni van 16 ukoliko nije nameran, tako se bar pričalo kada je ukinuta trostruka kazna. A tome ima par godina.
Molim bez ovakvih lupetanja. Bila je prica da se tim ne kaznjava dvostruko, penal i crveni, i to je ostalo na preporuci. Ovo je crveni kao kuca. Naravno da ce sad uslediti gostovanje "strucnjaka" Jokica i da ce on vrv opravdati ovo.
Ali to ne treba da bude opravdanje za nasu ocajnu igru u drugom poluvremenu. Ovi igraci deluju umorno i istroseno.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Haklberi said:

Pravilo da poslednji igrač dobija crveni više ne postoji, bar za penal. A koliko ga shvatam ni van 16 ukoliko nije nameran, tako se bar pričalo kada je ukinuta trostruka kazna. A tome ima par godina.

 

To nije istina, bilo je za penal + crveni. Iz glave samo, FKCZ Mitjiland, Degenek kao poslednji igrač dobija direktan crveni karton za faul sa leđa. Evropa Liga.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Suprotnog sam misljenja. Namesta se da derbi bude izuzetno dosadan.

 

Ako budete išli na pobedu, biće to mučan derbi za nas. A ako budete jajarili uz ovu razliku u kvalitetu...lično bio bih besan da sam na vašem mestu

Edited by Instinkt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Kad je bio zanimljiv? emoji16.png

 

Prosli smo morali da idemo na pobedu i odigrali smo dobro. Uglavnom su derbiji jako loseg kvaliteta. Ocekujem i sledeci takav.

5 minutes ago, Instinkt said:

A ako budete jajarili uz ovu razliku u kvalitetu

 

Ovo. Bio bih i ja besan ali naviknut sam vec da nam je trener italijan.

Edited by Edward Louis Severson III
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Haklberi said:

Pravilo da poslednji igrač dobija crveni više ne postoji, bar za penal. A koliko ga shvatam ni van 16 ukoliko nije nameran, tako se bar pričalo kada je ukinuta trostruka kazna. A tome ima par godina.

 

35 minutes ago, Alek The Great said:

Molim bez ovakvih lupetanja. Bila je prica da se tim ne kaznjava dvostruko, penal i crveni, i to je ostalo na preporuci. Ovo je crveni kao kuca. Naravno da ce sad uslediti gostovanje "strucnjaka" Jokica i da ce on vrv opravdati ovo.
Ali to ne treba da bude opravdanje za nasu ocajnu igru u drugom poluvremenu. Ovi igraci deluju umorno i istroseno.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

32 minutes ago, Instinkt said:

 

To nije istina, bilo je za penal + crveni. Iz glave samo, FKCZ Mitjiland, Degenek kao poslednji igrač dobija direktan crveni karton za faul sa leđa. Evropa Liga.

 

Istina je da pravilo uopšte nema veze s tim da li faul napravio poslednji igrač ili ne, radi se samo o tome da li je sprečio "Obvious Goal-Scoring Opportunity", što ovde svakako jeste slučaj. Pritom se uzima u obzir nekoliko kriterijuma, između ostalog i udaljenost od gola, ali i priroda faula. Rikardo jeste bio daleko od gola, ali je i dalje bio u savršenoj situaciji, tako da jedino moguće objašnjenje je da su procenili da igrač Čuke nije namerno pravio faul. (Ili da su lopovi, naravno.)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Haklberi said:

Nije bio penal. 

 

Pa nisam ni napisao da je bio penal. Faul sa leđa u šansi, direktan crveni.

 

31 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

 

 

Istina je da pravilo uopšte nema veze s tim da li faul napravio poslednji igrač ili ne, radi se samo o tome da li je sprečio "Obvious Goal-Scoring Opportunity", što ovde svakako jeste slučaj. Pritom se uzima u obzir nekoliko kriterijuma, između ostalog i udaljenost od gola, ali i priroda faula. Rikardo jeste bio daleko od gola, ali je i dalje bio u savršenoj situaciji, tako da jedino moguće objašnjenje je da su procenili da igrač Čuke nije namerno pravio faul. (Ili da su lopovi, naravno.)

 

Pa zar nije sama po sebi -situacija gde izlaziš 1v1 sa golmanom "goal scoring opportunity" gde nemaš nikog ispred sebe, a ruši te poslednji defanzivni igrač?

 

Ja nisam previše upućen u pravila, ali ovakve očigledne situacije su vazda bile kažnjavane crvenim kartonom. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Instinkt said:

Pa nisam ni napisao da je bio penal. Faul sa leđa u šansi, direktan crveni.

 

Rekoh već, oni gledaju nameru kod takvih faula. Meni lično je ta ideja nebulozna, ali pošto više ni ruka nije ruka uvek ništa ne čudi.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

 

 

Istina je da pravilo uopšte nema veze s tim da li faul napravio poslednji igrač ili ne, radi se samo o tome da li je sprečio "Obvious Goal-Scoring Opportunity", što ovde svakako jeste slučaj. Pritom se uzima u obzir nekoliko kriterijuma, između ostalog i udaljenost od gola, ali i priroda faula. Rikardo jeste bio daleko od gola, ali je i dalje bio u savršenoj situaciji, tako da jedino moguće objašnjenje je da su procenili da igrač Čuke nije namerno pravio faul. (Ili da su lopovi, naravno.)

Da li je namerno ili ne, nebitno je (a bilo je čak i namerno, namazano ali namerno). Ovo je krađa.

Ono što je još gore, ponovo se dešava sa druge strane brda. Mene kao grobara, je bilo sramota dok sam gledao utakmicu u Nišu.

I odmah da kažem, Zvezda ima bolji tim od nas, bolji su i u derbijima i ne treba im ova bahatost.

Ali opet, kad Dule Vujošević nije prešao cenzus u Beogradu i treba nas hebati.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:

Ja ne mogu da verujem da Natho ne moze da odigra vise od 60min. Zasto onda uopste produzavamo ugovor s njim? Nije kao da ce biti mladji i spremniji. Evidentno je da mi ne mozemo da resimo utakmicu u tih sat vremena. Dobiti 7 narednih utakmica u plejofu je naucna fantastika.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

I takav je imao nekoliko lopti koje je trebalo da budu pretvorene u gol, da nismo te šanse genijalno upropastili. Za 90% utakmica naše lige jeni dalje tata, makar tih 60 minuta pa ima mesta u timu, samo to ne bi trebalo preplatiti.

 

Ruku na srce, imali smo prilike za gol, ne previše ali ni premalo. Sami smo krivi, na stranu sudijska greška. Otkako je Stanoje počeo više pažnje da obraća na sve ostalo u odnosu na stanje tima mi smo u kanalu. I kad je u pravu i kad nije ne radi svoj primarni posao kako treba.

 

Suštinski nam se nije previše toga promenilo, u svakom slučaju moramo da idemo na pobedu u derbiju. To se u ovom trenutku naravno čini kao naučna fantastika. Niko od igrača nije u formi da možeš da kažeš da kida. Takmiče se u ulasku u dublje sivilo.

 

Ništa, ostaje nam bunkerica i da Menig jednom pobegne i usput se ne saplete na loptu. :classic_biggrin:

44 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

A lepo si mogao danas na pivo sa mOnom... 🙂

Da znaš... Ali, nalio sam se fino u petak, da ne propadne ceo vikend.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Barkley#34 said:

Suštinski nam se nije previše toga promenilo, u svakom slučaju moramo da idemo na pobedu u derbiju. To se u ovom trenutku naravno čini kao naučna fantastika. Niko od igrača nije u formi da možeš da kažeš da kida. Takmiče se u ulasku u dublje sivilo.

 

Pazi, nije promenilo u pogledu potrebnog rezultata na derbiju ali jeste gledajući celu ligu do kraja. Mi bismo se nekom eventualnom pobedom u derbiju, da nismo kiksnuli juče, odvojili 3 boda i imali bismo čak pravo na jedan kiks (tj. X) do kraja što bi verovatno značilo da možemo da igramo rasterećenije. Ovako, nije isključena da, klasično grobarski, dobijemo nekim čudom derbi, a onda odmah potom kiksnemo.

Sve u svemu FKP nema kvalitet da u kontinuitetu rutinski rešava linglongaše već obično odluče jedna, dve šanse. Tako je bilo i protiv Napretka (nedosuđen penal i šansa Milovanovića na kraju), tako je i sad protiv Čuke (nesuđen crveni, šut Meniga...)..to su 4 boda...imali smo sa druge strane neke utakmice gde smo dobijali penale i zatvarali mirno utakmicu, tako da često zavisi i od sudije i kako nam se otvori. Mislim tužno je što je liga takva kakva je da ti doživljavaš nervni slom zbog boda u gostima protiv trećeplasiranog iako bi to trebalo da je nešto potpuno normalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pendulum said:

 

Pazi, nije promenilo u pogledu potrebnog rezultata na derbiju ali jeste gledajući celu ligu do kraja. Mi bismo se nekom eventualnom pobedom u derbiju, da nismo kiksnuli juče, odvojili 3 boda i imali bismo čak pravo na jedan kiks (tj. X) do kraja što bi verovatno značilo da možemo da igramo rasterećenije. Ovako, nije isključena da, klasično grobarski, dobijemo nekim čudom derbi, a onda odmah potom kiksnemo.

Sve u svemu FKP nema kvalitet da u kontinuitetu rutinski rešava linglongaše već obično odluče jedna, dve šanse. Tako je bilo i protiv Napretka (nedosuđen penal i šansa Milovanovića na kraju), tako je i sad protiv Čuke (nesuđen crveni, šut Meniga...)..to su 4 boda...imali smo sa druge strane neke utakmice gde smo dobijali penale i zatvarali mirno utakmicu, tako da često zavisi i od sudije i kako nam se otvori. Mislim tužno je što je liga takva kakva je da ti doživljavaš nervni slom zbog boda u gostima protiv trećeplasiranog iako bi to trebalo da je nešto potpuno normalno.

Svestan sam toga i teorijski sve to stoji, ali kad nam svi oni bodovi prednosti pre nekoliko nedelja nisu omogućili rasterećenost u igri ne bi ni nam pomogao ni takav razvoj situacije. Ovakvi kakvi smo sad možemo derbi da dobijemo samo ako Zvezda pokuša da odigra lagano, na iks, pa da jedan potez reši stvar. Šta će biti posle videćemo nakon subote.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta neki ovde ocekuju od Partizana kada i sami vidite da je tim 0. Nakon odlaska Japanca, Sume, Scekica, Sadika, itd, ne postoji neko ko potezom moze ista da resi. Uspeva donekle Natho kada mu je dan, ali sve manje i on. Imamo pojedine igrace koji nisu ni za okruznu ligu (Jojic,Miljkovic,Holender, Fejsa), i neke koji nisu ni za zadnji tim ovog LingLong blata. (Sanicanin, Jovic, Markovic)

 

Kad se tome doda trener kalkulant, bez sistema ikakvog, vec na "o-ruk" i "ajdeeeee", sta ovekujete da se gleda? 

 

Upravu da ne komentarisem, a tu su svi problemi koje ima Partizan. I onda se treba nadati da ce u subotu nesto da se desi i da ce sve biti na fudbalu i na kvalitetu? U subotu je planiran X (jos se dvoume da li 0-0 ili uvek dragih 1-1), a 2 boda su samo radi sigurnosti, da se neko ne odvazi i uradi nesto u korist Partizana. Prosto receno, da sudiji lakse bude. 

Edited by Boy Named Sue
Link to comment
Share on other sites

Od ovih gore sto si nabrojao da su otisli za sve je obezbedjena zamena. Sumu necu ni da komentarisem, niti je igrao, niti imao uticaj na igru, a na tim itekako jeste. Na mestu Asana se forsiraju klinci tako da meni to nikada nije minus. Jevtovic je realno apgrejd u odnosu na Scekica. I gde si ti to video da Fejsa ne moze igrati okrug??? Rikardo ili Sadik? To je vec stvar taktike trenera. Ja sam licno uvek za korpulentnijeg i jaceg napadaca.
Problem je kod nas to sto nam igraci na klupi nisu kadri da odrade kad zatreba. Pojedinci su previse potroseni. Ima i do toga da pojedini igraci ne pruzaju u skladu sa svojim "renomeom" i da ih trener previse forsira, ali mislim da je razlog tome ovo sto sam gore naveo.
Sledi kresanje budzeta i to ce doci samo po sebi jer gomili igraca istice ugovor na leto i samo na njih je islo 30-40% budzeta.
Pojacanja su preko potrebna, u svakoj liniji bar po jedan, u veznom bar 2. Meni ne smeta sto je neko povratnik i sto ima 30+, ako moze da doprinese.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znaš kako, niko nije lud da se vraća dok još može da doprinese. Vraćaju se isključivo oni kojima je to jedina opcija da se ućari još neki dinar.

Zamisli jednog Jovetića da se vrati u ovakav FKP i ovu laž od lige. Da na kraju oprašta ono što je zaradio zarad ljubavi prema klubu ili da mu ona šaka jada navijača što dođe jebe sve po spisku? Još na to dodaj unapred rešenu ligu, pa bio bi idiot bilo ko ko ima još fudbala u sebi da igra u okupiranom mafijaškom klubu poput našeg.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Instinkt said:

Znaš kako, niko nije lud da se vraća dok još može da doprinese. Vraćaju se isključivo oni kojima je to jedina opcija da se ućari još neki dinar.

Zamisli jednog Jovetića da se vrati u ovakav FKP i ovu laž od lige. Da na kraju oprašta ono što je zaradio zarad ljubavi prema klubu ili da mu ona šaka jada navijača što dođe jebe sve po spisku? Još na to dodaj unapred rešenu ligu, pa bio bi idiot bilo ko ko ima još fudbala u sebi da igra u okupiranom mafijaškom klubu poput našeg.

 

:Hail:

 

Morao sam, jace je od mene

 

( a sada obrišite :classic_biggrin: )

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...