Jump to content

FK Partizan 2021/22


Xpert

Recommended Posts

6 minutes ago, Xpert said:

Utisak utakmice - Stevanovic mora biti prvi golman.

 

Sve ostalo smo vec videli. Jednostavno nedorasli ovom nivou fudbala.

Nije mi jasno kako nije ispred onog klinca koji veze nema sa zivotom. Cak mi je i vremesni Lukac bolji golman (uz ogradu da ga nisam gledao bas dugo ). Celavom je mana sto je nizak, ali zaista solidan golman

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

Ovakve protivnike mi mozemo dobiti jednom u deset utakmica, i to nekom ludom srecom. Trcanje, trcanje i samo trcanje. Opet je delovalo da ih ima vise. Cim neki nas vezni igrac primi loptu odmah izlaze na njega. Verujem da je prosek pretrcanih km bar za 30% veci od naseg.
I pored toga, mislim da smo se bolje pripremili nego u prvoj, pre svega odbrambeno. Steta sto nismo bar nereseno izvukli, ali mozda nismo ni zasluzili. Kvalitetom ne sigurno, zalaganjem mozda.
Da ne bude da ga stalno kritikujem, ali Menig je imao solidan ucinak. Zdjelar je uprskao sa ovim drugim golom.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Sa čim ćemo mi u kvalifikacije za bilo koje takmičenje na leto?

 

Mozda da pitaju Marka Valoka, u njemu ima vise fudbala nego u prvom timu sa sve strucnim stabom

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barkley#34 said:

Nije Stevanović uradio ništa epohalno i kritičan je na visokim loptama, ali deluje neuporedivo sigurnije od pogubljenog Popovića. 

 

Šteta glupih golova krajem oba poluvremena. 

 

Sa čim ćemo mi u kvalifikacije za bilo koje takmičenje na leto?

 

To isključivo zavisi od toga koliko još ima povratnika kojima ćemo da opravljamo karijeru.

 

I naravno Džej Lola 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Jes' glupa izjava ali ceniš da je imao igrače sa kojima je mogao da napadne Holandeze?

Imao je one koje je doveo. Ne? 

 

A malo li je dati 3 gola u 2 utakmice u 1/8 bilo kog evropskog takmicenja)? (sad ce nekao da dobaci - da, to ni Zvezda nije uspela). Tako da nije napad toliki problem koliko odbrana.  

Link to comment
Share on other sites

Većina ljudi kaže da je sinoć bilo bolje nego u prvom meču. Pošto prvi meč nisam gledao, i ne planiram, na šta li je tek to ličilo ako je ovo bilo bolje?

 

Ono što mogu da pohvalim je disciplina srednjeg reda i napada u defanzivnim zadacima. Uglavnom su dobro pratili svoje igrače, bili aktivni u i oko 16, izblokirali dosta šuteva i oduzeli dosta lopti. Hiljadu puta sam kukao na neodgovornost u odbrani pa je red da i pohvalim kad je bilo bolje.

 

I tu se pohvale završavaju. Što se odbrane tiče, sinoć je najveći problem bila poslednja linija, koja osim donekle Uroševića jednostavno ne može da isprati brzinu ekipe kao što je Fejnord. Dalje, rekli smo hiljadu puta da je ovo vrlo ograničena ekipa i to sve stoji, ali gledali smo svojim očima i kako ista ova ograničena ekipa igra mnogo bolji fudbal, ima posed lopte, napada, pravi šanse. To se negde usput jednostavno izgubilo i sada gledamo ekipu koja ne može da sastavi dva dodavanja, ima posed lopte 30% i treba joj sat vremena igre da napravi neki smisleni napad. Da se ostavimo Evrope, jer definitivno nismo za više od šesnaestine finala trećeg po kvalitetu takmičenja, mi se opasno mučimo i u domaćoj ligi. Od ekipe koja je mlela od prvog minuta svake utakmice, imala i po dvadesetak šuteva na gol i po nekoliko 100% šansi za poluvreme, došli smo do stanja opšte jalovosti.

 

Pojedinačno nemam baš volju da analiziram, moram samo da pomenem Jojića. Serem se u igrača kojem ako daš loptu tri metra u prostor, pretrčaće ga protivnik koji je 10 metara iza.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Većina ljudi kaže da je sinoć bilo bolje nego u prvom meču. Pošto prvi meč nisam gledao, i ne planiram, na šta li je tek to ličilo ako je ovo bilo bolje?

 

Pa manje smo primili. 😄 + smo iznenadili protivnika koji je očekivao da ćemo ga napasti, al' ne lezi vraže.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Većina ljudi kaže da je sinoć bilo bolje nego u prvom meču. Pošto prvi meč nisam gledao, i ne planiram, na šta li je tek to ličilo ako je ovo bilo bolje?

 

 Da se ostavimo Evrope, jer definitivno nismo za više od šesnaestine finala trećeg po kvalitetu takmičenja

 

b1: Bolje je prejaka reč. Rekao bih pre disciplinovanije u odbrani tj. skontali smo da su mnogo jači i brži pa smo igrali opreznije. Mogli smo tako i u Beogradu ali ništa ne bi promenilo u konačnom rezultatu osim što bismo verovatno izvukli ovde prihvatljiviji poraz. U Beogradu je bilo korektno napred ali totalni javašluk i neodgovornost pozadi jer smo valjda mislili da će oni da budu non-stop na svojoj polovini i puste nas da igramo viktorije. Sve u svemu razlika u klasi evidentna....ja kao običan posmatrač i laik mogu da primetim nekoliko stvari koje me nerviraju (ne osvrćem se samo na poslednju tekmu gde je nešto od toga čak i bilo korektno) kod nas kao što su:

  • Vraćanje lopte unazad od strane veznjaka čak i kad nisu pod prevelikim pritiskom. Lopta mora da ide napred, pa i po cenu greške.
  • U sredini je često rupa i nema igrača koji bi trebalo da se "nudi" da primi loptu koju će da povuče napred kada su mu saigrači udvojeni ili pod većim pritiskom. Jbt meni su to sto puta sugerisali na malom fudbalu, nije neka nauka.
  • Preskakanje terena od strane štopera i napucavanje napadača koji treba da spusti loptu nekom brzanjcu..jbm mu mater spusti tu loptu na zemlju i osvajaj teren kroz pas od svog gola, pa i opet po cenu greške.
  • Štoperi koji ne koriste obe noge - vrlo bitna stavka koja ti uskraćuje razne napadačke opcije i brže završavanje akcija. Opet, i po cenu greške, dešnjak treba da igra levom ako ima prazan prostor u koji može da doda loptu ili da je se brzo oslobodi.

Na sve to imamo Jojića koji trčkara terenom i opet kažem nije njegova krivica već onoga koji ga je doveo i očekuje da gradi igru oko istog. Ima fudbala i dalje u Jojiću ali on čovek ne može da više ozbiljnije da potrči. To je daleko od ozbiljnog nivoa fudbala. Štoperi su baš skromni i loši sa loptom. Zdjelar koji je bio najbolji igrač je u padu forme. Posle povrede Miljkona desni bek ne postoji, a sama činjenica da je Miljkon iz moćnog Alaškerta iz Jermenije, igrač bez centaršuta najbolja opcija na tom mestu dovoljno govori o ovom timu. Urošević je došao tiho u Partizan kao pojačanje iz domaće lige a postao je jedan od nosilaca i najozbiljnijih igrača ovog tima. Marković zna fudbal ali mrzi ga generalno da se cima...on vrlo često izgleda kao da igra na male goliće..ono ček polako, sklonite se sve da vam ja pokažem jednu foricu i onda ga neko odnese u duelu, on se smori i batali dok mu opet ne dođe lopta. Čovek izgleda kao penzioner na terenu,  a nedavno je napunio 28 i trebalo bi da kida...vrlo, vrlo skroman kvalitet ovog Partizana i što je najgore ne znamo sa čime će na leto u kvalifikacije jer ovaj tim zahteva kompletan remont.

 

b2: osmina finala ipak 🙂 Inače nakon ispadanja komšija, osmina finala nekog evro takmičenja ostaje najbolji uspeh u novijoj istoriji našeg fudbala tj. nakon Barija. Mi smo onomad sa Vermezom imali nesreću da naletimo u 1/8 LE na CSKA sa Vagnerom Lavom (kasnije osvojili takmičenje).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Nemanja Stevanović i Milan Lukač, Aleksandar Miljković, Bojan Ostojić, Nemanja Miletić, Ivan Obradović, Rajko Brežančić, Bibars Natho, Milan Smiljanić, Lazar Marković, Miloš Jojić i Lazar Pavlović.

 

Na leto im istice ugovor. Realno trebalo bi samo da ostanu Celavi, Miletic kao treci/cetvrti stoper, Miljkon, Natho i Lazar Markovic ako obeca da ce da se trudi a da igra za dzabe.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, poslednjih desetak minuta nije bilo relevantno za bilo šta. Mada, još uvek sam pod utiskom kako je lik ono promašio sa nekoliko metara. Kada su vratili loptu pred gol posle stative i nije odmah izbijena već sam je video u mreži. Eto, malo i nama da pomogne ovo polje krompira.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...