Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Recept za uspeh danas:

- Kalinić mora biti pravi, ne mora 25 poena da da, ali ne sme da se desi da ne napravi prednost u svom match upu. Kao što sam rekao na KKP temi, Zagorac je smešan igrač i uvek sam spokojniji kad je on na parketu kod njih ali de facto dobro drži Kalinića u ovoj seriji i posvećen je tom zadatku. 

- što manje Markovića, osim ako baš treba neka promena ritma. 

- u svakom slučaju nikako da u istoj petorci zajedno budu ni dvojica iz trilinga Marković - Lazić - Lazarević, a sva trojica u istoj petorci su osmi smrtni greh

- što manje Dobića u kreatorskoj ulozi, treba da igra isključivo kao finišer. U odbrani je očajan, potpuno pogrešno kanalisana energija i ispadanje na svakoj finti, možda da se sakrije na nekom krilnom spot up igraču KKP, manja je šteta.

- ne možemo dobiti bez bilo kakvog učinka centara, od Kuzmića ne očekujem da naprasno stekne kondiciju (čovek kao da nije sposoban da igra više od 15 minuta po meču), tako da gledam u Luku. Koliko god da je fizički inferioran u odnosu na Lessorta (i svakog pravog centra zapravo, o njegovoj fizičkoj nemoći se malo piše), moraće da izvuče neki trik iz rukava, da ga poremeti i da ne dozvoli da se taj match up rešava na planu gole sile jer tu nema šta da traži.

- Ivanović, verujem da je sačuvao nešto za kraj i da će pred našom publikom igrati u dobrom ritmu.

- Whiteu ni minut, nema sad potrebe ponovo analizirati njegovu situaciju, jednostavno je igrač koji se energijom i nedostatkom čvrstoće ne uklapa u ono što nama treba da bismo dobili ovu seriju, a nije ni neki individualni proizvođač poena. Davidovac i Lazarević i to nam je što nam je.

 

Iako sam mislio da nas KKP ne može dobiti timskom košarkom, očito sam se prevario i pošteno su nas izgazili u četvrtoj. Mislim da će ova peta biti priča za sebe, ne smemo dozvoliti malokrvnost, njihove šuterske serije seći faulovima, tajm autima, tehničkim ako treba. 

 

Ajd pa da porodimo ovo, i dalje mislim da je ovo bolji tim od Partizanovog i da je onaj debakl bio malodušni izuzetak. 

Volters?

Link to comment
Share on other sites

biće ovo najtvrđa tekma u seriji sa obe strane; 

igra na ivici faula, sa biranjem faula pre nego lakih poena

 

mislim da niko neće dozvoliti da se neka ekipa kolektivno raspuca i razigra, tako da se nadam dobrom izvođenju bacanja.

( i dalje mislim da je white u takvom kontekstu vredan, taman da šibne 2-3 trice ako mu ide ali videćemo za cca 5+ sati)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

ja sam ubeđen da u čvrstoj tekmi, u kojoj igramo odbrano kako umemo, white može da pomogne šutem za tri.

 

Ne samo sutem za tri nego i u tranziciji koju nemamo maltene. White,Holins i Dobrić su odlicni u tom segmentu igre. Prvi put kad je usao u igru u ovoj seriji White je dao prva 4 poena iz tranzicije

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, uini said:

biće ovo najtvrđa tekma u seriji sa obe strane; 

igra na ivici faula, sa biranjem faula pre nego lakih poena

 

mislim da niko neće dozvoliti da se neka ekipa kolektivno raspuca i razigra, tako da se nadam dobrom izvođenju bacanja.

( i dalje mislim da je white u takvom kontekstu vredan, taman da šibne 2-3 trice ako mu ide ali videćemo za cca 5+ sati)

To od nas ocekivati je bas naucna fantastika. Ne pamtim neku ekipu da tako ocajno izvodi bacanja kao Zvezda

Edited by Miki28
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Oni porazom ne gube mnogo. Ok, mozda bez EL, ali bice iduce godine jos jaci. Mi gubimo mnogo i uopste nije ista situacija kao kada smo izgubili titulu od Buducnosti. Istorija nas je dobrano naucila neke stvari.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

To od nas ocekivati je bas naucna fantastika. Ne pamtim neku ekipu da tako ocajno izvodi bacanja kao Zvezda

 

ako hoćeš da igraš čvrstu tekmu, moraš da ubacuješ bacanja. imala je zvezda protiv cedevite par dobrih izdanja na temu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

biće ovo najtvrđa tekma u seriji sa obe strane; 

igra na ivici faula, sa biranjem faula pre nego lakih poena

 

mislim da niko neće dozvoliti da se neka ekipa kolektivno raspuca i razigra, tako da se nadam dobrom izvođenju bacanja.

( i dalje mislim da je white u takvom kontekstu vredan, taman da šibne 2-3 trice ako mu ide ali videćemo za cca 5+ sati)

 

 

Ovo večeras će biti na granici masovne tuče na terenu 100 posto,bacanje Kaline na parket,Lesorov lakat u lice Dobricu su prošli bez reakcije na prošloj tekmi i na kraju  ono kreveljenje Trifunovića. Mnogo loših vibracija na terenu,a publiku ne bih ni spominjao koliko je negativna tenzija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, berti said:

Oni porazom ne gube mnogo. Ok, mozda bez EL, ali bice iduce godine jos jaci. Mi gubimo mnogo i uopste nije ista situacija kao kada smo izgubili titulu od Buducnosti. Istorija nas je dobrano naucila neke stvari.

To mi samo nije jasno, kako ce oni igrajuci EC i sledece sezone biti jos jaci, a ako mi budemo igrali EC preti nam raspad. I da se razumemo, KKP vec sad ima izuzetno respektabilan i kvalitetan tim.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, propolis said:

 

 

Ovo večeras će biti na granici masovne tuče na terenu 100 posto,bacanje Kaline na parket,Lesorov lakat u lice Dobricu su prošli bez reakcije na prošloj tekmi i na kraju  ono kreveljenje Trifunovića. Mnogo loših vibracija na terenu,a publiku ne bih ni spominjao koliko je negativna tenzija.

 

Po mom mišljenju, Lessortov lakat je bio sasvim nenameran. Jednostavno nije bilo nikakvog čudno pokreta koji bi ukazivao na nameru, a i ne verujem da je bio svestan da se Dobrić nalazi tu kad se je okretao posle uhvačenog skoka. Barem sam ja tako vidio tu situaciju, mada nisam gledao dodatne snimke kasnije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Po mom mišljenju, Lessortov lakat je bio sasvim nenameran. Jednostavno nije bilo nikakvog čudno pokreta koji bi ukazivao na nameru, a i ne verujem da je bio svestan da se Dobrić nalazi tu kad se je okretao posle uhvačenog skoka. Barem sam ja tako vidio tu situaciju, mada nisam gledao dodatne snimke kasnije.

Znači može lakat u glavu, ako nije neprirodan pokret?

Po kom to pravilu?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, propolis said:

 

 

Ovo večeras će biti na granici masovne tuče na terenu 100 posto,bacanje Kaline na parket,Lesorov lakat u lice Dobricu su prošli bez reakcije na prošloj tekmi i na kraju  ono kreveljenje Trifunovića. Mnogo loših vibracija na terenu,a publiku ne bih ni spominjao koliko je negativna tenzija.

Kalinic se u ovoj seriji "smirio". No pokusava da bude De Colo i iznudjue faulove kod sudija kao pre. I mnogo manje srlja i igra 1 na 3 i gubi lopte u serijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavijan2 said:

Znači može lakat u glavu, ako nije neprirodan pokret?

Po kom to pravilu?

Tebi se nikad nije desilo na basketu da nekog slučajno udariš, ili tebe neko?

 

Neprirodan pokret ukazuje na nameru i to jeste problem. Ako je slučajno u žaru borbe, onda je samo bitno da nema povređenih.

 

 

Edited by mfmilan
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mfmilan said:

Tebi se nikad nije desilo na basketu da nekog slučajno udariš, ili tebe neko?

 

Neprirodan pokret ukazuje na nameru i to jeste problem. Ako je slučajno u žaru borbe, onda je samo bitno da nema povređenih.

 

 

I slučajan udarac je faul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pavijan2 said:

Znači može lakat u glavu, ako nije neprirodan pokret?

Po kom to pravilu?

 

Ja nisam pričao o pravilima, ni o tome dal je faul ili nije. Propolis, na čiji post sam replicirao, je napisao da je taj potez prošao brez reakcije. Kapiram da je mislio reakciju Zvezdinih igrača na (po njegovom mišljenju (predpostavljam)) prljav potez. 

 

Po mom mišljenju udarac je bio nenameran i zato nije bila potrebna nikakva reakcija.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, BojanaCZV said:

Prvu utakmicu nisam pratila, drugu sam se nervirala u normalnim kolicinama. Trecu mi vec nije bilo dobro, ali ono bas bas.

 

A četvrtu se praviš da se nikad nije desila?

:smiley2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Volter said:

Danas javljaju kišu i prijatnije vreme uveče. To nam odgovara, one dve pobede smo zabeležili kad je bila ladovina, ne odgovara nam temperatura preko 30 stepeni. Tu se Partizan bolje snalazi.

U ladu je spas.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, necke said:

To mi samo nije jasno, kako ce oni igrajuci EC i sledece sezone biti jos jaci, a ako mi budemo igrali EC preti nam raspad. I da se razumemo, KKP vec sad ima izuzetno respektabilan i kvalitetan tim.

Pa naivno je misliti da ce eto jer nema EL biti da eto nisu uspeli i to je to, nema vise para. Projekat ce se nastaviti i dalje, njima je cilj EL i domimacija. Nije pva sezona pokusaj pa ako ne uspe, razlaz. To je jako ozbiljna prica. Nase neigranje EL je mnogo opasnije jer extra igrace u EC tim moze dovesti samo extra lova, a mi to necemo imati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...