Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 minute ago, Inbox said:

Upravo se to i desilo pred F4 koji je bio u BG. 

Ono sto je misterija je kako da KKP kao neko ko igra drugorazredno takmicenje dobije vise para od ucesnika EL. 

Sto se tice 13m, nije bilo 13 vec nesto vise od 12m, a i sve je vise puta prezvakano. Postoje zakonski propisi i sve je uradjeno po zakonu. Vecina duga je vracena, a manji deo (oko 2m) je otplacen u simbolicnom iznosu. KKP niko nije kriv sto onaj sto je radio za slavu nije hteo da njegovo potrazivanje bude umanjeno. Cini mi se da vam je drzava i tada ipak izasla u susret pa ste reprogramirali nesto sitno, pa odustali od dalje primene. 

Ipak, sada stoji da KKP duguje 5m, ali vas to ne sprecava da placate EL F4 igrace i najtrofejnijeg trenera. 

 

Znači, mi sad dugujemo 5M i problem je što živimo i napredujemo, a vi ste se sa 12-13M izdigli i dominirate 8-9 godina i tu nema problema?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, 1945 said:

To je zato sto su opozicija i Vucic ih mrzi pa zbog toga mogu da posluju sa 5 miliona duga drzavi a Zeljko je dosao besplatno kao antinarodni element jer je rekao da njemu ne treba ugovor sa Partizanom i on je zapravo dosao da busi Ostoju i SNS iznutra i spasi Partizan kao pravi heroj od onih koji su ga zarobili. Sve za ljubav sve za Partizan.

 

Smešno je kad se bilo ko iz ova naša dva kluba poziva na to kako je onaj drugi mezimac države, u situaciji kad oba kluba žive isključivo zahvaljujući istoj toj državi. Ima perioda kada je jedan malo više mezimac nego drugi, ali se na kraju to sve manje više izniveliše.

 

I zato bi bilo super kada bi i jedna i druga strana prestale da trube o tome.

 

 

Edited by mfmilan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 8:57 AM, mfmilan said:

Vi ste sada negde u raspoloženju ko mi 2013. - mi ne možemo da izgubimo, pretplaćeni smo na titule, po defaultu nam pripadaju.

 

I hate to break it to you - ne pripadaju vam.

To je sport, some you win, some you lose. Neće biti smak sveta ako izgubite, život će se nastaviti. Mi to najbolje znamo.

 

39 minutes ago, mfmilan said:

 

To je ta zavera protiv Zvezde na svakom koraku. Strasno sta vam rade.

 

24 minutes ago, mfmilan said:

 

Ništa se neće desiti i ako izgubite, nastavićete da postojite, sledeće godine ćemo opet da se rvemo i to je to.

 

 

A šta bi sa onim klubom što je dugovao 13M?

Imas hiperprodukciju svadjalackih postova koje nemaju mnogo veze s vezom, ne znam sa kime se macujes.

  Niko nije napisao da smo pretplaceni na titule, mnogi ukljucujuci mene su napisali da imamo previse sistemskih gresaka da bismo prosli nekaznjeno na duge staze, a mnogi su i pisali da im nije poenta igranje EL ako cemo je igrati na nacin kao i do sada. Mnogima ovde smeta i sto nemamo mladog igraca.

Da li je ovo kao vasa 2013 godina ili kao 2009 kada je nas trenirao Pesic pa se nastavila vasa dominacija, pokazace se samo. Nismo mi ti koji smo imali 13 godina dominacije uz razna sizofrena cepanja o aparthejdu u najvecem periodu dominacije.

Uostalom vec smo jednom ostali bez titule od Buducnosti pa se nista strasno nije desilo.  Uzroci poraza su nam bila losa selekcija, glupost Lesora, svlacionica gde je trener bio mladji od nekih igraca pa nije mogao da uspostavi autoritet, niko nije pominjao Bogom danu ukradenu titulu.

Ukoliko i izgubimo veceras zivot ce nastaviti dalje, kao i klub, za to ne moras da brines.

  • Like 5
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mfmilan said:

Znači, mi sad dugujemo 5M i problem je što živimo i napredujemo, a vi ste se sa 12-13M izdigli i dominirate 8-9 godina i tu nema problema?

Mi sa nasim dugom su nam odnosili koseve a onda smo morali biti zamrznuti na 3 godine. 

 

Just now, mfmilan said:

 

Smešno je kad se bilo ko iz ova naša dva kluba poziva na to kako je onaj drugi mezimac države, u situaciji kad oba kluba žive isključivo zahvaljujući istoj toj državi. Ima perioda kada je jedan malo više mezimac nego drugi, ali se na kraju to sve manje više izniveliše.

 

I zato bi bilo super kada bi i jedna i druga strana prestale da trube o tome.

 

 

Pa mi nikada nismo ni sporili da ne zivimo od drzave niti da smo neka opozicija, avangarda, antinarodni element i to. Zapravo Zvezda je to i zaista bila cinjenicno izmedju 2008 i 2010 dobijala gotovo 0 para od drzave i imala 0 drzavnih sponzora na dresu dok Partizan nikada nije bio bez drzavnih sponzora na dresu u poslednjih 20ak godina. Recimo kada je bila teska situacija u Partizanu verovatno najteza u istoriji 2016-2017-2018 Partizan je imao 2 drzavna sponzora na dresu i maltene jedini izvor prihoda od drzave. Zvezda je tada kao "drzavni projekat" punila arene i zaradjivala od ulaznica, prodavala igrace u milionskom iznosu, dobijala novac od pobeda u Evroligi itd. otud i razlike u budzetu a od drzave i tada se dobijao slican novac. Cak sta vise Partizan ima najveci budzet u istoriji pod ovom vlascu.

 

Nikada nece moci da se izjednace price "satiranja" Partizana pod ovom vlascu i odnosenja koseva, 0 drzavnih sponzora i zamrzavanja Zvezde. Sram bilo svakog ko pokusa to da izjednaci, bojim se da cu imati teksta da ispisem celu stranicu iako znam da nece niko citati, al eto toliko argumenata ima zasto to nije podjednako, ni blizu.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

 

 

Imas hiperprodukciju svadjalackih postova koje nemaju mnogo veze s vezom, ne znam sa kime se macujes.

  Niko nije napisao da smo pretplaceni na titule, mnogi ukljucujuci mene su napisali da imamo previse sistemskih gresaka da bismo prosli nekaznjeno na duge staze, a mnogi su i pisali da im nije poenta igranje EL ako cemo je igrati na nacin kao i do sada. Mnogima ovde smeta i sto nemamo mladog igraca.

Da li je ovo kao vasa 2013 godina ili kao 2009 kada je nas trenirao Pesic pa se nastavila vasa dominacija, pokazace se samo. Nismo mi ti koji smo imali 13 godina dominacije uz razna sizofrena cepanja o aparthejdu u najvecem periodu dominacije.

Uostalom vec smo jednom ostali bez titule od Buducnosti pa se nista strasno nije desilo.  Uzroci poraza su nam bila losa selekcija, glupost Lesora, svlacionica gde je trener bio mladji od nekih igraca pa nije mogao da uspostavi autoritet, niko nije pominjao Bogom danu ukradenu titulu.

Ukoliko i izgubimo veceras zivot ce nastaviti dalje, kao i klub, za to ne moras da brines.

 

Apsolutno se slažem sa drugim delom posta. Nikako mi nije namera da se svađam ili da provociram. U ovih nekoliko dana što sam proveo čitajući vašu temu sam prijatno iznenađen komunikacijom većine. 

 

Ako pogledaš ovako izvučeno ove moje postove, deluju svađalački, i apsolutno bi bili da su objavljeni iz čista mira. Ali nisu - svaki je bio odgovor na neku izjavu gde sam ja tim bockanjem hteo da skrenem pažnju na (po meni) pogrešno razmišljanje. Ja ovaj forum vidim kao mesto gde ćemo da diskutujemo o košarci na nekom malo višem nivou od običnog ostrašćenog navijačkog nivoa (za to imamo tatu), i zato mi i smetaju takvi upisi (na obe teme, sa obe strane).

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 1945 said:

Mi sa nasim dugom su nam odnosili koseve a onda smo morali biti zamrznuti na 3 godine. 

 

Pa mi nikada nismo ni sporili da ne zivimo od drzave niti da smo neka opozicija, avangarda, antinarodni element i to. Zapravo Zvezda je to i zaista bila cinjenicno izmedju 2008 i 2010 dobijala gotovo 0 para od drzave i imala 0 drzavnih sponzora na dresu dok Partizan nikada nije bio bez drzavnih sponzora na dresu u poslednjih 20ak godina. Recimo kada je bila teska situacija u Partizanu verovatno najteza u istoriji 2016-2017-2018 Partizan je imao 2 drzavna sponzora na dresu i maltene jedini izvor prihoda od drzave. Zvezda je tada kao "drzavni projekat" punila arene i zaradjivala od ulaznica, prodavala igrace u milionskom iznosu, dobijala novac od pobeda u Evroligi itd. otud i razlike u budzetu a od drzave i tada se dobijao slican novac. Cak sta vise Partizan ima najveci budzet u istoriji pod ovom vlascu.

 

Nikada nece moci da se izjednace price "satiranja" Partizana pod ovom vlascu i odnosenja koseva, 0 drzavnih sponzora i zamrzavanja Zvezde. Sram bilo svakog ko pokusa to da izjednaci, bojim se da cu imati teksta da ispisem celu stranicu iako znam da nece niko citati, al eto toliko argumenata ima zasto to nije podjednako, ni blizu.

 

Možda deluje da ja provociram kad napišem neki one-liner kao odgovor na neki post, ali moja ideja je da probam da se taj neko zapita i proba da stvari sagleda i iz ugla druge strane.

 

Ne bih da sad merimo ko je više patio, pošto je to relativna stvar + nemamo dovoljno informacija šta se tu sve dešavalo.

 

Da se ja pitam, najbolja stvar za našu košarku i klubove bi bila da nema dominacije jednog kluba duže od 2-3 godine. Konkurencija rađa kvalitet, diže stvari na novi nivo, ne da ti da se uspavaš. Ili, kako se to kaže u startup svetu danas - plima podiže sve brodove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mfmilan said:

 

Apsolutno se slažem sa drugim delom posta. Nikako mi nije namera da se svađam ili da provociram. U ovih nekoliko dana što sam proveo čitajući vašu temu sam prijatno iznenađen komunikacijom većine. 

 

Ako pogledaš ovako izvučeno ove moje postove, deluju svađalački, i apsolutno bi bili da su objavljeni iz čista mira. Ali nisu - svaki je bio odgovor na neku izjavu gde sam ja tim bockanjem hteo da skrenem pažnju na (po meni) pogrešno razmišljanje. Ja ovaj forum vidim kao mesto gde ćemo da diskutujemo o košarci na nekom malo višem nivou od običnog ostrašćenog navijačkog nivoa (za to imamo tatu), i zato mi i smetaju takvi upisi (na obe teme, sa obe strane).

 

 

 

1 minute ago, mfmilan said:

 

Možda deluje da ja provociram kad napišem neki one-liner kao odgovor na neki post, ali moja ideja je da probam da se taj neko zapita i proba da stvari sagleda i iz ugla druge strane.

 

Ne bih da sad merimo ko je više patio, pošto je to relativna stvar + nemamo dovoljno informacija šta se tu sve dešavalo.

 

Da se ja pitam, najbolja stvar za našu košarku i klubove bi bila da nema dominacije jednog kluba duže od 2-3 godine. Konkurencija rađa kvalitet, diže stvari na novi nivo, ne da ti da se uspavaš. Ili, kako se to kaže u startup svetu danas - plima podiže sve brodove.

Svrati cesce, ima i ovde ponesto zanimljivo da se procita iako je nabacanija tema od vase, RSB tipove postova zanemari.

Moze da se smenjujemo na 2-3 godine na vrhu, al prvo i mi da izguramo nasih 13 godina pa onda🙂

Link to comment
Share on other sites

Recept za uspeh danas:

- Kalinić mora biti pravi, ne mora 25 poena da da, ali ne sme da se desi da ne napravi prednost u svom match upu. Kao što sam rekao na KKP temi, Zagorac je smešan igrač i uvek sam spokojniji kad je on na parketu kod njih ali de facto dobro drži Kalinića u ovoj seriji i posvećen je tom zadatku. 

- što manje Markovića, osim ako baš treba neka promena ritma. 

- u svakom slučaju nikako da u istoj petorci zajedno budu ni dvojica iz trilinga Marković - Lazić - Lazarević, a sva trojica u istoj petorci su osmi smrtni greh

- što manje Dobića u kreatorskoj ulozi, treba da igra isključivo kao finišer. U odbrani je očajan, potpuno pogrešno kanalisana energija i ispadanje na svakoj finti, možda da se sakrije na nekom krilnom spot up igraču KKP, manja je šteta.

- ne možemo dobiti bez bilo kakvog učinka centara, od Kuzmića ne očekujem da naprasno stekne kondiciju (čovek kao da nije sposoban da igra više od 15 minuta po meču), tako da gledam u Luku. Koliko god da je fizički inferioran u odnosu na Lessorta (i svakog pravog centra zapravo, o njegovoj fizičkoj nemoći se malo piše), moraće da izvuče neki trik iz rukava, da ga poremeti i da ne dozvoli da se taj match up rešava na planu gole sile jer tu nema šta da traži.

- Ivanović, verujem da je sačuvao nešto za kraj i da će pred našom publikom igrati u dobrom ritmu.

- Whiteu ni minut, nema sad potrebe ponovo analizirati njegovu situaciju, jednostavno je igrač koji se energijom i nedostatkom čvrstoće ne uklapa u ono što nama treba da bismo dobili ovu seriju, a nije ni neki individualni proizvođač poena. Davidovac i Lazarević i to nam je što nam je.

 

Iako sam mislio da nas KKP ne može dobiti timskom košarkom, očito sam se prevario i pošteno su nas izgazili u četvrtoj. Mislim da će ova peta biti priča za sebe, ne smemo dozvoliti malokrvnost, njihove šuterske serije seći faulovima, tajm autima, tehničkim ako treba. 

 

Ajd pa da porodimo ovo, i dalje mislim da je ovo bolji tim od Partizanovog i da je onaj debakl bio malodušni izuzetak. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cavani said:

 

Svrati cesce, ima i ovde ponesto zanimljivo da se procita iako je nabacanija tema od vase, RSB tipove postova zanemari.

Moze da se smenjujemo na 2-3 godine na vrhu, al prvo i mi da izguramo nasih 13 godina pa onda🙂

Teško je pratiti ovu temu redovno, stvarno je hiper produkcija. Zadnjih dana smo svi u košarci, pa nekako više vremena ide i na forum, inače je alokacija vremena drugačija.

 

Haha, pa dobro, imali ste 8, malo li je na ovu skupoću?

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

- Whiteu ni minut, nema sad potrebe ponovo analizirati njegovu situaciju, jednostavno je igrač koji se energijom i nedostatkom čvrstoće ne uklapa u ono što nama treba da bismo dobili ovu seriju, a nije ni neki individualni proizvođač poena. Davidovac i Lazarević i to nam je što nam je.

 

ja sam ubeđen da u čvrstoj tekmi, u kojoj igramo odbrano kako umemo, white može da pomogne šutem za tri.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mfmilan said:

 

Možda deluje da ja provociram kad napišem neki one-liner kao odgovor na neki post, ali moja ideja je da probam da se taj neko zapita i proba da stvari sagleda i iz ugla druge strane.

 

Ne bih da sad merimo ko je više patio, pošto je to relativna stvar + nemamo dovoljno informacija šta se tu sve dešavalo.

 

Da se ja pitam, najbolja stvar za našu košarku i klubove bi bila da nema dominacije jednog kluba duže od 2-3 godine. Konkurencija rađa kvalitet, diže stvari na novi nivo, ne da ti da se uspavaš. Ili, kako se to kaže u startup svetu danas - plima podiže sve brodove.

Ovaj upis je korektan kao i prethodni ali evo sad pises da se proba da se sagleda iz ugla druge strane a napises "sta cemo sa onim klubom" alaudirajuci na Fmp ili zamrznutu Zvezdu, nije to bas u redu. Jesi li se zapitao kako je kada te stvarno gase i odnose ti koseve?

 

Nemam problem ja ni sa ostrascenoscu ni sa najzagrizenijim navijacima Partizana ni sa bilo cim, imam nekoliko takvih jako bliskih prijatelja, ovde imam problem sa tim gde je kao sve objektivno i da kad se pisu cinjenice i istina pa ako u Zvezdi postoje igraci koji se ekstremno nesportski ponasaju ili ako Covic necim vredja Partizan ili Radonjic ili ko god ja to ne sporim nigde i nikada, ali okacim nesto iz Partizana odma se preokrene prica u kontrasmeru a dosao sam na temu Partizan da pricam o Partizanu, sto mozes videti na vasoj temi u prethodnih oar stranica. Ovde mozemo pisati samo o Zvezdi jer je takva i tema.

 

Ovde spore ljudi istinu i cinjenice uvek alaudirajuci na pricu da svega ima sa obe strane i sve izjednacavaju i onda kada nemaju puno argumenata. Zar nije to ekstremno subjektivno?

 

Postoje stvari kojih ima podjednako ali ako je nesto neuporedivo, bas treba biti hrabar i odvazan al u onom negativnom kontekstu da sporis istinu i cinjenice.

 

Nije isto bio "aparthejd" prema Partizanu i istinsko gasenje Zvezde. To je neuporedivo koliko crveno bele i crno bele boje. Nije isto ponasanje igraca Partizana ove godine i Zvezde, kao i 2014-2015. Ni blizu. Ovo ne mislim na tebe direktno vec ces shvatiti moju diskusiju sa ostatkom na temi Partizana. Ako treba da priznam da nije isto nesto sto je na nasu stetu nikakav problem, samo iznesi. 

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

ja sam ubeđen da u čvrstoj tekmi, u kojoj igramo odbrano kako umemo, white može da pomogne šutem za tri.

Помогао би кад би играо нешто. Он кад год уђе стоји у ћошку и гледа, баш слабо учествује у нападу. Јесте да не игра пуно, одигра типа 4-5 минута али и за тих пар минута изгледа као да не жели да учествује у игри. Бар мени тако делује.

Link to comment
Share on other sites

Meni deluje i kao da se White nije povezao sa klubom na pravi nacin, pogotovo od one nesrecne epizode u Litvaniji, mozda se malo i cuva vise nego sto bi trebalo.

Nekad klikne nekad ne.

2 minutes ago, 1945 said:

Ne moze. Mora 13 godina a onda jos 13. 

 

Iskreno meni niti treba 26 ili 13 godina dominacije niti bih pronasao ista zanimljivo u tome.

Ponekad i nije lose kada osetis poraz, posle ti je i  pobeda sladja. Samo ne mora bas veceras, a za dalje kako bude.

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, 1945 said:

Ovaj upis je korektan kao i prethodni ali evo sad pises da se proba da se sagleda iz ugla druge strane a napises "sta cemo sa onim klubom" alaudirajuci na Fmp ili zamrznutu Zvezdu, nije to bas u redu. Jesi li se zapitao kako je kada te stvarno gase i odnose ti koseve?

 

Nemam problem ja ni sa ostrascenoscu ni sa najzagrizenijim navijacima Partizana ni sa bilo cim, imam nekoliko takvih jako bliskih prijatelja, ovde imam problem sa tim gde je kao sve objektivno i da kad se pisu cinjenice i istina pa ako u Zvezdi postoje igraci koji se ekstremno nesportski ponasaju ili ako Covic necim vredja Partizan ili Radonjic ili ko god ja to ne sporim nigde i nikada, ali okacim nesto iz Partizana odma se preokrene prica u kontrasmeru a dosao sam na temu Partizan da pricam o Partizanu, sto mozes videti na vasoj temi u prethodnih oar stranica. Ovde mozemo pisati samo o Zvezdi jer je takva i tema.

 

Ovde spore ljudi istinu i cinjenice uvek alaudirajuci na pricu da svega ima sa obe strane i sve izjednacavaju i onda kada nemaju puno argumenata. Zar nije to ekstremno subjektivno?

 

Postoje stvari kojih ima podjednako ali ako je nesto neuporedivo, bas treba biti hrabar i odvazan al u onom negativnom kontekstu da sporis istinu i cinjenice.

 

Nije isto bio "aparthejd" prema Partizanu i istinsko gasenje Zvezde. To je neuporedivo koliko crveno bele i crno bele boje. Nije isto ponasanje igraca Partizana ove godine i Zvezde, kao i 2014-2015. Ni blizu. Ovo ne mislim na tebe direktno vec ces shvatiti moju diskusiju sa ostatkom na temi Partizana. Ako treba da priznam da nije isto nesto sto je na nasu stetu nikakav problem, samo iznesi. 

 

Razumem šta hoćeš da kažeš, ali bih ja da mi gledamo unapred, a ne unazad. Uvek možemo da nađemo neku situaciju gde je neko više najebo od onog drugog i da se onda zakrvimo i glođemo do sutra. Mene to uglavnom smara i zato i izbegavam detaljnije rasprave na tu temu.

 

16 minutes ago, Cavani said:

Meni deluje i kao da se White nije povezao sa klubom na pravi nacin, pogotovo od one nesrecne epizode u Litvaniji, mozda se malo i cuva vise nego sto bi trebalo.

Nekad klikne nekad ne.

Iskreno meni niti treba 26 ili 13 godina dominacije niti bih pronasao ista zanimljivo u tome.

Ponekad i nije lose kada osetis poraz, posle ti je i  pobeda sladja. Samo ne mora bas veceras, a za dalje kako bude.

 

Ja mislim da je ovo naše vreme neuspeha dosta pročistilo neku svest, način razmišljanja kod nas. Mada nije baš moralo ovoliko da traje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

zar ne bi bilo sjajno preći na tatu sa upisima o partizanovoj zloj mašini?

 

imamo ovde toliko tema: pefi, white, centar, u kost, bloody knees.

Kako kad si uzurpirao Tatu sa reprezentacijom?

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Predragdjape said:

Bez sale, ocekujem Cirbesa umesto White-a. Iako nije dugo igrao, ne sumnjam da je psihicki spremaniji u odnosu na Vajta, iskusniji u ovakvim utakmica i svakako moze biti od vece pomoci...

Igrac koji nihe igrao takmicarsku utakmicu od utakmice sa Monakom a to je skoro pa 5 meseci ni kod jednog trenera ne bi se razmatrao za danas, a pogotovo ne za DRa.

 

4 meseca se na 5 vrte LukaKuzmicDeda i sada ces igraca u ovakvom status  da ubacis u najvaznijoj utakmici sezone. Pa Zeljko bi samo pozivao pick svaki napad sa njim i razvalili bi nas sa Zirbesom na parketu.

 

Ne sudi o ucinku Lesorta po 4 toj utakmici, nasi se nisu pojavili na toj. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...