Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

sto se tica finala, ocekujem 3:1 za komsije

- relativno lako dobijamo prvu

- drugu gubimo tesno ili zbog suta 4/31 za 3 nakon bezobraznog skupljanja...ili ce se kod njih zapaliti 1-2 igraca i sami dobiti tekmu

- nakon toga kad je ostoyah domacin, angazuje se sva moguca logistika, mi igramo solidno, ali ne sampionski i 2 tesne pobede idu zeljku i galaktikosima

 

prilicno smo rastimovani za radonjine standarde u ovom delu sezone, a kosmije su u naletu i formi

jbg

valjda nas djordji pogleda

  • Like 2
  • Love 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Redstar0356 said:

Pa da al od ovoga ima vec 7 godina. Ovo je bilo specificno vreme posle dominacije Partizana i od sezone  14/5 nema ovakvih atmosfera

Zanimljivo, kakvo li će biti vreme posle dominacije Zvezde ; ) 

 

Nema ni u ABA ligi ovakvih stvari, pa to ne znači da je navijačima i igračima nebitno, nego...Partizan nam godinama nije bio ni blizu najozbiljniji protivnik, a sada ponovo jeste, tako da će biti svega i svačega u svim takmičenjima. 

 

I ova priča, nećemo oba tima, jer je previše potencijalnih derbija. To su samo dve tekme više, a možda se npr u Kupu ne sastanemo ili ABA/KLS. Naročito je glupo to potencirati jer je u pitanju samo jedna sezona, a ne davanje višegodišnje licence. 

Mogu samo zamisliti tu tenziju gde je jedan od blizanaca blizu top 8, a gostuje ovom drugom nekoliko kola pre kraja. 2 Arene bi bile male. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pantelia said:

 

'Ajd sve ostalo, ali u kakvom su to naletu komsije 😁

 

Oni mogu samo da nam "nalete". Pa partizan je 90% bitnih utakmica izgubio ove sezone ili su katastrofalno odigrali. Zeljko jeste trenercina ali nije madjionicar da ih odjednom pretvori u sampionsku ekipu i da im usadi pobjednicki mentalitet.

U ovakvim duelima se vidi sta je srce tima a to je domaca osnova igraca, a uvijek bih prije imao Dobrica, Lazica, Kalinica, Mitrovica nego Zagorca, Avramovica i Trifunovica.

Edited by Vasa123
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

sto se tica finala, ocekujem 3:1 za komsije

- relativno lako dobijamo prvu

- drugu gubimo tesno ili zbog suta 4/31 za 3 nakon bezobraznog skupljanja...ili ce se kod njih zapaliti 1-2 igraca i sami dobiti tekmu

- nakon toga kad je ostoyah domacin, angazuje se sva moguca logistika, mi igramo solidno, ali ne sampionski i 2 tesne pobede idu zeljku i galaktikosima

 

prilicno smo rastimovani za radonjine standarde u ovom delu sezone, a kosmije su u naletu i formi

jbg

valjda nas djordji pogleda

Jel moze neko objasnjenje na osnovu cega tvrdis da je u formi i naletu ekipa koja je odigrala svega 3 utakmice u poslednjih mesec dana, i pritom jednu od te tri izgubila, i to protiv protivnika koji je blago receno raspad od tima? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Jel moze neko objasnjenje na osnovu cega tvrdis da je u formi i naletu ekipa koja je odigrala svega 3 utakmice u poslednjih mesec dana, i pritom jednu od te tri izgubila, i to protiv protivnika koji je blago receno raspad od tima? 

cini mi se da su punter i posebno ledej u odlicnoj formi

ali nije to glavni utisak

recimo da sam pre razocaran kako mi izgledamo, pisao sam vec par puta na tu temu

mi smo kao tip sklopljeni da igramo vrhunsku EL odbranu...a to je nesto sto nisam video mesecima unazad

stvarno nisam optimista

 

edit:

dok su nama npr. holins i vanilica potpuno van forme

a dobric zapravo nijednom ove sezone nije ni bio u formi

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po mom misljenju, najvazniji igrac za seriju sa Partizanom je Holins, uz naravno Kalinu I Voltersa koji su 2 nasa najvaznija igraca u ovoj sezoni. Holins se u prethodnim utakmicama pokazao kao jako nezgodan cuvar Puntera jer ima visinu, snagu I agilnost da juri Pantera kroz blokove, a takodje moze da mu odlicno parira I u jedan na jedan igri. Posto je Punter ubedljivo najbitniji sraf u igri Partizana, Holins je u mogucnosti da im ozbiljno poremeti planove I samim tim ih natera da traze neka sekundarna resenja. Kada bi jos uspeo da na svoju generalno jako dobru igru u defanzivi, doda I par poena iz tranzicije I da ubode svoje suteve za 3, ja sam ubedjen da je to vec pola nase pobede. On ima jako velike probleme sa konstantnoscu u sutu I iskreno se nadam da ce uhvatiti ok ritam u ovoj seriji. Licno bih bio prezadovoljan sa nekih njegovih 35-40% suta za 3 poena.

 

Mene jako zanima kakva ce biti I uloga Davidovca u ovoj seriji. On je ove sezone imao odlicne partije protiv Partizana, gde je Ledeja bio u pojedinim trenucima tako dobro ustopovao da je bilo malo neprijatno za gledanje. Iskreno sumnjam da cemo uspeti da im prodamu istu foru sa njim 3. put ove sezone, a opet je to tako dobro funkcionisalo da je bas greh ne probati ponovo. Generalno, ne verujem da ce on uspeti da ponovi toliko pozitivan uticaj na nasu igru, kakav je imao u prethodnim duelima sa njima.

 

Nadam se da ce Lazarevic dobiti neke ozbiljne minute u ovoj seriji I da ce svima pokazati da postaje igrac na koga se mozemo odmah osloniti. Posto ce ovo sigurno biti veoma napeta serija, siguran sam da necemo gledati neke visoke procente suta I da ce skok igrati jako vaznu ulogu, verujem da I u tome Lazarevic moze znacajno da doprinese. Kuzma verujem da ce na tom polju odraditi dobar posao, ali ce zato ovo za Luku biti veliki ispit, pogotovo zbog Lesora koji je na EL nivou stvarno sjajna atleta.

 

Ocekujem da cemo I u ovoj seriji imati napadacke crne minute, kada ne mozemo po par minuta da organizujemo dobar napad, ali moramo u tim situacijama da branimo bolje tranziciju. Olimpija nas je unistila u trenucima kada ofanzivno nije nista islo I kada su nas napadali na nedovoljno dobro postavljenu odbranu. Koliko se secam u prosloj utakmici su imali 2 serije od po 14:2 ili nesto slicno tome.

 

Optimista u meni govori da resavamo ovo u 4 utakmice, ali realno mislim da ovo ide u 5, jer nijedan tim nece dozvoliti da izgubi pred svojim navijacima (tu mislim I na stvari oko terena koje sigurno nece biti uopste lepe).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

cini mi se da su punter i posebno ledej u odlicnoj formi

ali nije to glavni utisak

recimo da sam pre razocaran kako mi izgledamo, pisao sam vec par puta na tu temu

mi smo kao tip sklopljeni da igramo vrhunsku EL odbranu...a to je nesto sto nisam video mesecima unazad

stvarno nisam optimista

 

edit:

dok su nama npr. holins i vanilica potpuno van forme

a dobric zapravo nijednom ove sezone nije ni bio u formi

0 poena u PG protiv protivnika koji jedva da je bio zainteresiran da dobije seriju. Teško da možemo govoriti o nekoj odličnoj formi ali da je riječ o nezgodnom igraču koji te može zatrpati ( microwave scorer) to da. Ali zna on i ozbiljno zabagovati. Ima Hollins igru za njega. Za Ledeja se  je Deda  pokazao penicilin. Ja se najviše plašim Smajlija i njihovog napadačkog skoka. Nadam se isto tako da se neće opet ponoviti neko ludilo Avramovica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

ЈА САМ ЗВЕЗДАШ...

За разлику од клупског друга, најмлађи Пешић је на црвено-белој страни Србије. На питање за који би српски клуб евентуално заиграо, одговара са осмехом:

- Ја сам Звездаш, не видим себе у Партизану.

http://www.zurnal.rs/kosarka/reprezentacija/131165/unuk-svetislava-pesica-otkrio-za-koga-navija-i-za-koju-reprezentaciju-bi-voleo-da-igra

:default_coffee: 😁

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3-0 ili 3-1 je moja procena. Ne ocekujem nijednu laganu pobedu tipa preko 15 razlike i bar jednu utakmicu na jednu loptu. No nek bude kako bude, nek bude sve posteno na terenu pa neka pobedi bolji.

 

Manjka motivacije ne fali od naravno sigurnijeg ulaska u El kao sampion do nekih standardnih zelja da se uvek bude bolji od gradskog rivala i prestiza.

 

Kad smo kod prestiza ukoliko osvojimo Aba izjednacicemo se po broji titula u Aba ligi sto nije mala stvar. Ukoliko osvojimo KLS prestizemo Partizan po broju titula.

 

Nekako se ne uklapa u pricu da je Partizan neka vanvremenska institucija u odnosu na nas kako se to predstavlja u ovom veku il kako rece Zeljko najveci klub posle Reala a da tamo neki nebitni gradski rival potencijalno ima isto titula u Aba i vise nacionalnih prvenstva.

 

A u Evroligi imamo vise pobeda na manji broj meceva, vise pobeda na gostovanjima i veci procenat pobeda sto je takodje znacajan podatak.

 

Naravno Partizan ima titulu sampiona Evrolige sto je najveci trofej al nije zanemarivo reci i da mi imamo Evrokup.

 

Naravno svakom navijacu je njegov klub najveci na svetu sto je i prirodno iz tog ugla gledanja na stvari ljubavi prema klubu, kapiram da je i navijacu Borcu iz Cacka Borac najveci klubvna svetu. Ipak objektivno uz ove parametre iznad nije Partizan nikakva neka ogromna institucija u kosarci u odnosu na Zvezdu kad ima jednu manje Abu, isto nacionalnih prvenstava i manji broj pobeda u El na slicno odigranih meceva odnosno losiji procenat pobeda i recimo da ih cini vecim na papiru ta titula El, u svemu drugom smo manje vise podjednaki.

 

Ukupan skor derbija:

 

                        KKP-KKCZ

Prvenstvo 141 73 5(x) 63

Plej-of       72  43—29

Kup            21   9—12

Aba           45   21—24

 

@daba Daj neke zanimljive podatke vezano za istorijat derbija, znamo da imas. 

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Martin Mystere said:

Ccccccc...

Naučićeš s vremenom...

 

18 minutes ago, Wingwalker said:

 

ne tamo...!!!

 

 

40 minutes ago, Čvarkov said:

Kakav danak neiskustvu :ajme:

Vidim da se radi o necemu neprijatnom tako da sam vas razumeo, tu sam da naucim sve sto treba i edukujem se. 😃

 

Al dajem sansu svima za diskusiju imam zivaca na pretek, ne brinite se za mene, hvala na savetima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

 Ima Hollins igru za njega. Za Ledeja se  je Deda  pokazao penicilin.

pricamo o uzorku od 1 ili 2 tekme na osnovu kojih donosimo neke konacne zakljucke

ako nam je gameplan taj da ce deda opet da izdominira ledeja onda jebemga

za holinsa se slazem da je teoretski odlican fit da cuva pantera, i u 1 tekmi ove sezone je to odlicno pokazao

ali to je opet 1 tekma...a holins vec neko vreme nije svoj

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, NikadProtivKaline said:

pricamo o uzorku od 1 ili 2 tekme na osnovu kojih donosimo neke konacne zakljucke

ako nam je gameplan taj da ce deda opet da izdominira ledeja onda jebemga

za holinsa se slazem da je teoretski odlican fit da cuva pantera, i u 1 tekmi ove sezone je to odlicno pokazao

ali to je opet 1 tekma...a holins vec neko vreme nije svoj

Sve su to pretpostavke na osnovu već viđenog. U teoriji  da u praksi vidjet ćemo. Ja se nadam da smo bolji.

Link to comment
Share on other sites

Da Lidej natrpa Dedu unutrašnjom igrom to se neće desiti. Može spolja da hitne koju ali verovatno se radi na tome da Deda ne pomaže sa njega. Sumnjam da Kevin toplo-hladno Punter može uz našu odbranu da porobi u gostima. Zaustavljale su ga i slabije odbrane u EC uz iole pismenog trenera. I golubovi u Pioniru su naučili da kad igra izolaciju i sklanja ponudjeni blok, sigurno ide na dugu dvojku iz naskoka. Džoni nam duguje ozbiljan učinak...ovo što sledi je njegov teren, level i atmosfera. Ložani Avramu može da izvuče tri faula odbrane za poluvreme. Bilo bi fino da Pefi i ne pomiriše teren, jer ako treba on da nas vadi bolje da se odma izbodemo šrafcigerima.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, NikadProtivKaline said:

pricamo o uzorku od 1 ili 2 tekme na osnovu kojih donosimo neke konacne zakljucke

ako nam je gameplan taj da ce deda opet da izdominira ledeja onda jebemga

za holinsa se slazem da je teoretski odlican fit da cuva pantera, i u 1 tekmi ove sezone je to odlicno pokazao

ali to je opet 1 tekma...a holins vec neko vreme nije svoj

Prica se na osnovu uzorka koji imamo. I Punter i Leday su bili prilicno nemocni u prva dva derbija, a treci nije toliko relevantan jer je bio poprilicno nebitan za nas u tom trenutku.

 

Hollins je imao problema sa Ferelom, ali Punter je tip igraca koji njemu mnogo vise odgovara, bukvalno je kao nacrtan cuvar za njega. Ne bih se zacudio da je dobrim delom zbog toga i doveden. Naravno mora i cela odbrana da bude na nivou, da se zatvaraju uglovi dodavanja i brani taj pnr, ali realno Punter nije previse dobar pnr igrac. 

 

Ja ocekujem mnogo bolju odbranu u finalu jer nam igra Partizana vise odgovara od Cedevite, koja je malo divlja i van sablona.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3-1 za nas je najrealniji rezultat. KKP se ove sezone nije pokazao kao neka ekipa koja ima izgrađen sistem igre u oba pravca. To i ne treba da čudi jer je došao novi trener i veliki broj novih igrača. Zna se da su Punter i LeDay lideri, ali ima igrača kojima Obradović nije pronašao adekvatnu ulogu ili koji jednostavno nemaju dovoljan kvalitet da se uklope. Mislim da je to naša velika prednost u ovom finalu. Radonjić ima dosta iskustva u radu sa ovom grupom igrača, pojedini naši igrači su zaista dugo vremena u sistemu i odlično znaju svoju ulogu. Radonjić može da računa na doprinos od 10-11 igrača, a za Obradovića nijesam siguran. 

 

Dakle, lomimo ih na iskustvo, sistem i dužu rotaciju. 

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...