Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

9 minutes ago, bodo said:

Nitko da spomene Smajlija. Jel' to samo ja vidim potencijalni problem za nas?

meni je cela njihova unutrasnja linija problem

imaju i size, i atleticizam, i skill, i sut za 3

mi imamo lukin IQ i kuzov skok, dok ima snage

 

sto se konkretno smajlica tice, njega sam se mnogo vise plasio u 1. delu sezone

jedno vreme im je bio skoro pa glavni igrac, ali ga je posle povrede zeljko nekako ugasio

mada ne bih se iznenadio da dobije vise minuta i protagonizma u ovoj seriji

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da je Smajli izgubio dosta minuta dolaskom Lesora. U svakom slučaju lepo je krenuo sezonu i bio njihov glavni igrač uz Armani duo. Neko je pisao da van terena voli da pleše po splavovima, možda je i to razlog smanjene minutaže. Može nam napraviti dosta štete ako dobije minute.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smajli ne bi trebalo da napravi preveliku štetu upravo zbog gore spomenute činjenice da to sada nije isti igrač kao iz prvog dela sezone. Deluje da mu u napadu najviše nedostaje fokus...tj. samopouzdanje a u odbrani je pretanak da bi ga Žoc dugo držao na terenu. Plus je ložana i podložan je ishitrenim potezima u mečevima visokog pritiska. Da podsetim na već izneti info ovde o izgubljenom derbiju...sudije su sasekle mačem Holinsa već u prvoj četvrtini inače bi Punter rodio mečku da ubaci tih dvadesetak poena. Holinsu teško može Punter da proda one duge dvojke iz naskoka jer će ga imati za vratom. Ne sećam se kada smo imali beka koji tako prolazi blokove u čejsu poput Holinsa. U stanju je i da ga markira pre prijema i da mu u driblingu jaše na plećkama bez faula. Pedantna i permanentna odbrana - top level.

 

 

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Čvarkov said:

Čini mi se da je Smajli izgubio dosta minuta dolaskom Lesora. U svakom slučaju lepo je krenuo sezonu i bio njihov glavni igrač uz Armani duo. Neko je pisao da van terena voli da pleše po splavovima, možda je i to razlog smanjene minutaže. Može nam napraviti dosta štete ako dobije minute.

Da, dosta je pokretljiv u napadu za visokog, imaju i lep spacing sa njime jer ume itekako da pogodi trojku. Obrana mu je dosta lošiji deo igre i često se pogubi u rotacijama i često se može videti kako Željko pizdi na njega ( mada pizdi on na sve ). Ne znam njega se nekako najviše pribojavam.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Wingwalker said:
31 minutes ago, Kankkunen said:
Gledam sad Holon - Jerusalim, kakav je majstor Džo Regland ... :23:

Gledao sam Reglanda u jednom meču ove sezone. Koji je to nivo racionalnosti i poznavanja svojih limita i potencijala tima.

Izludeo je KC Riversa, na kraju 40p, 9as, 7 sk.  al dobro, nek večeras naši nastave u tom ritmu.

  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, 1945 said:

Kad smo kod bivsih igraca debeli Spanac belezi 13poena prosecno, 6.2 asistencije i 3.6 skokova.

U pregovorima je sa Aekom i za sledecu sezonu. Ulazi u 35tu, glavni je igrac jednog solidnog plej of grckog kluba i igra Fibinu ls, nije lose za te godine.

Ta grcka liga je ako izuzmemo dva velikana, na nivou KLS.Videli smo kako je prosao treci tim po kvalitetu te lige u EC, a inace je taj isti tim izbacio u QF plej ofa, bez prednosti domaceg terena tim gde je debeli Spanac glavni igrac. Tako da mu je Liga sampinjona i grcka liga taman po meri, kod nas je pokusavao da igra EL, sto je bilo na nivou tragikomicnosti

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

Smajli je igrao odlično jer je bio na poziciji 5 i verujem da će karijeru praviti na petici. Dolaskom Lesora i aktiviranjem Balse na 5 Smajli je dosao do uloge da menja Lideja na 4 koji u proseku igra 28mpg,a na bitnim tekmama i preko 30mpg. 

Smajli nema više ni minute niti može biti opasan sa pozicije 4. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Napravljena je atmosfera koja više odgovara Partizanu, odnosno u kojoj se podrazumeva da je Zvezda ogroman favorit i da Partizan ima minimalne šanse za titulu. Sa jedne strane, takva priča dolazi od navijača KKCZ koji ne mogu da prihvate da klub ne bude prvak i koji se ne obaziru na realnost; a sa druge strane, ubedljiva pobeda u kupu i poraz Partizana protiv Burse je naterao i one druge da poveruju u takav scenario. Tačno je da je Partizan jedno vreme bio u mini kanalu, kao i da nisu baš posložili tim kao što se očekivalo, ali trenutni rezultat u finalu je 0:0 i čekaju nas najvažnije utakmice sezone. Sve što je bilo pre toga se briše i bitno je samo ono što igrači pruže u narednih nedelju dana. Zvezda se sa Tomićem raspala u Evrokupu, prvi plej se povredio u PO ABA lige.. pa su rivali u ABA PO ipak pobeđivani stoka razlikom, uz do tada -- u sezoni -- neviđenu motivaciju i uigranost. Partizan nije slabiji od Zvezde, ni na klupi, ni na terenu. Zvezdini igrači imaju više iskustva i rutine, dok je Partizan napadački potentniji tim. Mislim da je serija 50:50 i da je sve potpuno otvoreno. Prvi meč je nenormalno bitan; a opet ne znači ništa -- jer se već za dva dana igra naredni meč. Sve i da dobijemo večeras, za nedelju treba biti ful spreman. Izgubila je beše Sijena od Olija 50-60 razlike prvu utakmicu, pa dobila naredne tri. Dakle, maraton, između manje više izjednačenih timova. Mogao bi da bude praznik košarke, a nadam se samo da neće biti previše svinjarija.

Edited by medobrundo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Нисам отишао па нећу пљувати али сам очекивао дупке пун пионир. Мада тако је било и прошле године, прва утакмица слабије посећена а друга и пета пакао.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...