Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

4 hours ago, Trigger said:

Sve razumem, ali nije mi jasno šta je sa Simonovim šutem? Ništa ne očekujem od njega, ali ono baš ništa. Međutim kad je sam kao duh zašto baca cigle, a nekad je sipao kao lud? To nema veze čak ni sa protivnicima i protiv Splita je beše bacio kamen... Pa random lik sa foruma bi bar bio blizu sa ponekim šutem kad bi bio sam...


Simonovic ima takav stil šuta, gde lopta ide dosta pravolinijski, tako da ili pogadja ili mu promašaji uglavnom budu teški za gledanje. Ove cigle koje ispaljuje su bas to a posledica su toga da on nije spreman, niti je u formi za ovakvu profi košarku. Sto je negde i normalno kada se prakticno povukao iz iste, a samo je zbog spleta bas nesrećnih okolnosti nastupao na prvim utakmicama. Apsolutno nema dileme da će on opet pored klupe čim se vrate Davidovac, Cirbes i Dobric. Naravno i Vajt, s tim da je to još veoma daleko.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, trenutno ovde ne vidim potencijal za neki znacajan rezultat u EL (znacajan - citaj plej of). Previse je rupa. Da cemo se popeglati sa svima i da cemo dobro izgledati u odbrani nije nista neocekivano, to je pecat odlicnog trenera (koji sa svoje strane doduse ponekad i preteruje i ne balansira sa obe strane terena, svesno u selekciji stavljajuci daleko veci teg na defanzivu).

Kalinic je car ali on nije go-to igrac u ofanzivi za ulogu koja deluje da mu je namenjena. Kalinic u ovoj Zvezdi me malo podseca na nekog NBA igraca koji je u contract year, te koristi priliku da bilduje statse i soukejsuje skil u velikom volumenu, pardon my anglicizms. Kalinic u ofanzivi je jednako par setova za low post, katovi, otvorene trojke, ali da glumi Lebrona, pa nije majku mu, nije taj igrac nikada u karijeri bio i ne moze postati u 30-oj. 

Volters ima kvalitete ali je najgori p&r plejmejker koga sam ikada gledao u Zvezdi (Demarcus Nelson included), zato uopste nisam bio odusevljen njegovim povratkom. Taj od p&r moze da organizuje samo sebi neki ulaz, ako je zaduzeni defanzivac toliko izoperisan od skautinga da mu jedino to i dopusti. 

Dzoni Ivanovic je vrh igrac i uvek sam ga gotivio. Odlicno pojacanje. Za razliku od Voltersa on nesto i moze da kreira ali mu treba iznadobrucni roll centar da ga gadja, a ne da to igra sa sporohodnim Mitrom ili lesom Ognjena Kuzmica. Jedino sto mi je smesno kod Ivanovica je sto ga ceo zivot potpisuju na 191cm, a lik mi je uvek delovao kao da ima maks 183cm u patikama.

Holinsovom odbranom sam odusevljen, napred je to daleko od Dzordana Lojda, ali jebem li ga, karijerno ima neki sut, to bi trebalo da ulazi. Ali neko kreiranje sa loptom i resenja koja bira u tim situacijama mi deluju krajnje nepouzdano.

Sve u svemu, kreacija spoljne linije nedopustivo malo bodova. Dodajte Lazica koji sa projektovanim minutima dodatno otupljuje tu ostricu u svojim periodima na terenu, i jedino sto ostaje je da se uzdamo u neku renesansu Dobrica koji je protiv Buducnosti pokazivao neke pomake u tom pogledu, ali za ovaj nivo ce biti teza prica. Ako uzmemo da je Holins jedan tipican radonjicevski tip igraca, koji moze da bude plodonosan u ovom sistemu, ispada da je osnovna greska u selekciji angazovanje Nejta Voltersa. Tu je morao drugaciji igrac.

Situacija na centru je trenutno kao ruzan san. Dovodjenje Cirbesa je kao neko muvanje poslednje ribe na zurci u tri ujutro, aj sad daj sta das da premostimo krizu. Kuz je propo ali ima sajz da smeta unutra i odgovori nekim tezim peticama. Moze biti koristan. Ali prvi centar mora da dodje juce. Za razliku od vecine imao sam odlican osecaj za Lesorov eventualni drugi mandat u Zvezdi i navijao sam da dodje, ali je jaje izabralo da dva meseca glumi zavoj u Makabiju.

Zajebancija sa Simonovicem, te njegova trajna alokacija na poziciju drzaca atmosfere u svlacionici je verujem formalnost po povratku odsutnih igraca. 

Pohvale ze Lazarevica, ko voli grindere u Zvezdi svi volimo Radonjic voli. Imace ulogu i nadalje, siguran sam. Prejak lik. Gde igra ona litvanska levoruka trojka, ona konjina strvina sto voli da zida pa zazida i Lazica, zaboravih mu ime? Taj je boss, stavljaj tu da probamo da zakoljemo.

Sve u svemu, bice skalpova, na skalpove smo i navikli. Ali bas nam treba da zabodemo plej of, kao klubu. U ovoj kompoziciji rostera nazalost ne vidim dovoljno dzebane, ali i to moze da se promeni.

Sa druge strane, za Aba ligu sam optimista, i to moram da kazem veliki. 

  • Like 27
Link to comment
Share on other sites

I meni je Simonovo bitisanje u timu totalno nejasno. Bukvalno bi neki Bursac bio korisniji od njega, Simanic, ne znam ko. Nemoguce je kakve cigle ispaljuje covek koji vazi za sutera i kom je to forte citavu karijeru. Odmacinju mu se po metar, on se dize, a lopta se odbija kao da je nogom sutnuo.

 

Mitrovic jeste bio los na pocetku, jesu ga pretrcavali, ali on moze da bude koristan u odredjenoj meri i na mnogo manje minuta. Za Kuzmica prosto ne vredi, on je gori igrac od Cirbesa, isto totalno nejasno zbog cega smo ga zadrzali, jer bi Pecarski bio korisniji od njega, pa i onaj Zoran Nikolic iz Future, Stefan Djordjevic itd. Covek je prespor, u napadu toliko ubija flow ekipe jer je nesposoban da loptu pospremi u kos i kad je dobio u situaciji 1 na 0. 

 

Moramo peticu dovesti, samo se bojim da to ne ucinimo kada skor u EL bude 0-4, jer bez obzira na hustle i sve, mi ozbiljan krater tu imamo. Inace selektirali smo pregotivan tim, meni je uzivancija da ih gledam, bukvalno cu da pratim i tekme protiv Krke iz Pionira. 

 

Dorpinece i Lazic i Dobric ovom hustleu, Davidovac ce isto da znaci, ali nesto mi deluje da ce bas imati redukovanu ulogu. 

 

Suludo je, ali sa zdravim CIrbes mislim da bi ove dobili, a kamoli sa Vajtom. Bicemo mi tvrd orah svima, al bojim se da ne pogubimo ovo na pocetku na loptu, dve, jer nam fali starter na centru. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Igrali smo u Turskoj,odigrali jedan dobar mec i izgubili.Mi jesmo posebni navijaci jer sa desetkovanim timom izgubimo par poena razlike i omdah raspad sistema.

 

Vajt je povredjen, ali njegovo vreme uzece Lazarevic, puno nam nedostaje Dobric, Davidovac i Zirbes zbog rotacije. 

 

Holins nece biti Djenka, vec u odsustvu Lazica morao je i to da igra, pisao sam da j sporadican suter, bice tekmi kad ga ide i dosta vise kad ga ne ide jer mu je uloga drugacija od svih klubova gde je do sad igrao.

 

Centri su sem na pocetku sve ostalo zaustavili i imali smo solidan defanzivni skok, Veseli je dao osam poena,ali mahom sutom koji ga je srao i koji smo logicno pustali.

 

Svakako nam centar treba, ali mi nikad nismo ni dobili u Istanbulu, sad imamo jos dva teska meca i bito je da se vrate Dobric i Davidovac da imamo rotaciju.

 

Radonjic je u karijeri uzimao Silba, Vilijamsa, Milera, Vilijamsa u Bayernu, i Monroa...nije on imun na to, al ocigledno nismo vise interesantni kad vidite 8k dnevno zarazenih i 50umrlih bar po papirima onda vam je i jasno sto ne dolaze na sve to i igrac ima virus.

 

Dosta pehova na pocetku, kratka rotacija nam moze doneti jos pehova, ja sam zadovoljan igrom svih igraca jer su dali svoj neki maksimum. Nejt nije najgori pick and roll igrac,al kad radis pik sa Kuzmicem...

 

Kalinic bi svakako morao malo vise da se vrati u opanke po meni jer nema sta kome da dokazuje, jedino me malo taj detalj nervirao...dosta je gresio i Mitrovic takodje je bi u napadu cudan i ako je odradio par puta fin short roll al egzikucija za tri nam je bila jako losa i ako su neki sutevi bili poprilicno otvoreni.

 

Oni su mogli da rotiraju i cekaju pravu petorku, mi nismo imali taj luksuz. Simonovic deluje kao da su mu oteli porodicu i rekli moras na teren :)) ali opet kazem to je mahom jer imamo dosta povredjenih igraca..

 

Sa Dobricem i Vajtom smomogli uzeti ovo, ali sta da se radi....

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

Suludo je, ali sa zdravim CIrbes mislim da bi ove dobili, a kamoli sa Vajtom. Bicemo mi tvrd orah svima, al bojim se da ne pogubimo ovo na pocetku na loptu, dve, jer nam fali starter na centru. 

 

ja mislim da ova tekma nije merodavna; fener nije vrhunska ekipa ali nije ni toliko loš koliko izgleda jer je ceo tok tekme učinio da sve izgleda kao da je 1994. godina.

 

plašim se da nećemo biti tvrd orah svima, već da će biti puno poraza od 15-20 razlike ukoliko se hitno ne dovede igrač koji u napadu može da napravi razliku.

jednostavno, treba nam neko ka kome će protivničke el ekipe da gravitiraju u odbrani. u suprotnom, mislim da će kalinić biti potrošen uludo jer će biti prinuđen da redovno izlazi iz opanaka a džoni i wolters efikasnije zatvarani.

 

white je izgledao super ono sitno priprema ali čovek je out još 3+ meseca.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ružna utakmica, mi osakaćeni, ali borbeni do kraja. Fener na mišiće i domaći teren. Napisah da smo morali ovo da dobijemo, jer su i oni dosta slabiji u odnosu na par prošlih sezona, plus sujetni trener na klupi. Pre utakmice smo bili potpuno autsajderi, ali kako je odmicalo, moglo je lako da bude obrnuto. Šteta i bravo za momke koji su izneli teret, naročito Kalina, Džoni i Lazarević Hulk.

Link to comment
Share on other sites

Ovakvog scenarija sam se i plasio. Utakmica koja nam samo dodatno maze oci i ne dozvoljava da objektivno sagledamo vrline i mane ovog tima. Na prvi pogled sve deluje dobro, tesan poraz, kao fali tu par igraca i gomila izgovora kako ce biti bolje kad se vrate dobric, davidovac, kad dodje centar za kojeg ni ne znamo da li se trazi, a zapravo je ovde mnogo veci promasaj u selekciji napravljen.

Hollins ne bi bio problem kada bi u timu imali jos jednog skorera koji ume da spusti loptu na parket i da pogodi spolja. Njegov kvalitet nije sporan, ali on jednostavno nikad nije bio igrac koji sam sebi kreira suteve. Po meni jos veci problem je wolters koji ne donosi nista po pitanju plejmejkinga, los je defanzivno, pri tom nije ni neki ofanzivni ubica pa da se to istrpi. Da je on neki iso scorer to bi pokrilo kolliko toliko i problem sa hollinsom.

Fali nam poena i kreacije na svim pozicijama, to se nece bitnije popraviti ni kad dodje white. I nije ovde samo problem centar, nama fali jedan ozbiljan igrac sa poenima u rukama spolja.

Lukin bbiq dolazi do izrazaja protiv splita, u najbolju ruku na nekom visem aba nivou, ali za EL to nije dovoljno.

Ovako kako igramo samo cemo iscediti dzonija i kalinu vec u februaru, a pri tom cemo u EL biti pri dnu

Verujem da mozemo dobiti buducnost u ponedeljak ali se plasim da nam eventualna pobeda moze samo dodatno zamazati oci da je kvalitet koji imamo dovoljan.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

koliko mene nervira & deprimira ta potreba da se sere po saši đorđeviću & saši obradoviću kad god se stigne.

 

kad se ispuca koloplet partizanskih floskula borba bre feat krvava kolena, ostaje da se poseremo po treneru koji se zapravo ničim nije zamerio zvezdi (đorđević) i po treneru koji je trebalo da oprosti novce koje mu je čović dao a onda ga izbacio.

 

sinoć slično na lajvu: zvezda igra herojsku partiju ali 70% upisa je kenjanje po nesrećnom simonu, kuzmiću i pičkaranje sudija koje nas šatro kradu.

jebote, jel' nikom ne pada na pamet da se zapita ko je tog simonovića i kuzmića doveo u ekipu? ko je njih stavio u sastav, tj ubacio u igru?

 

užasna smo družina, ne zbog kritike, ona je okej - već ubog pamflet upisa, kao da smo botovska mašina političke partije, pa samo cepaj po krivljenju realnosti, samo traži priliku da uniziš nekoga po agendi. totalno sranje od oba topika.

 

mislim, moj problem al' ako većina može da proliva ova sranja, mogu i ja da kažem da je to sranje.

  • Like 11
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, oubrevo. said:

koliko mene nervira & deprimira ta potreba da se sere po saši đorđeviću & saši obradoviću kad god se stigne.

 

kad se ispuca koloplet partizanskih floskula borba bre feat krvava kolena, ostaje da se poseremo po treneru koji se zapravo ničim nije zamerio zvezdi (đorđević) i po treneru koji je trebalo da oprosti novce koje mu je čović dao a onda ga izbacio.

 

sinoć slično na lajvu: zvezda igra herojsku partiju ali 70% upisa je kenjanje po nesrećnom simonu, kuzmiću i pičkaranje sudija koje nas šatro kradu.

jebote, jel' nikom ne pada na pamet da se zapita ko je tog simonovića i kuzmića doveo u ekipu? ko je njih stavio u sastav, tj ubacio u igru?

 

užasna smo družina, ne zbog kritike, ona je okej - već ubog pamflet upisa, kao da smo botovska mašina političke partije, pa samo cepaj po krivljenju realnosti, samo traži priliku da uniziš nekoga po agendi. totalno sranje od oba topika.

 

mislim, moj problem al' ako većina može da proliva ova sranja, mogu i ja da kažem da je to sranje.

Hvala na ovom komentaru. 

U Srbiji je uvek fokus na negativnom. Kod nas bi Jokić bio defanzivna rupa, a u USA je tripl dabl mašina iako bi i tamo i ovde imao sličan učinak.

Link to comment
Share on other sites

Tacno zasluzujemo ovo govno od obradovica kad smo ovakvi nerealni. Odigramo na jednu loptu sa fenerom u gostima, bez pola ekipe, sa dva veterana u ekipi i umalo uzmemo i drvlje i kamenje.

Kuka se za nekim mamojebacima koje nemamo u ekipi koji moraju po definiciji biti bar preko pola milke, a i igramo protiv ekipe koja je puna takvih seronja i procenat suta im umalo gori od naseg u jucerasnjoj utakmici. 

Uhvatili se za Simona ( i meni krv poje isto), a ne vidimo da smo dobili Dzonija, tip igraca kojeg nismo imali x godina, i dobili juce Lazarevica ( jos veci ubod) momka steni, odbijaju se ti silni milioni od njegova prsa ( da sudije nisu slabe na te milione jos bi se vise posrao po njima).

 

Zar vam nije dosta samo ono sa pocetka kad nas ugazise aa 14:0 i svi smo ocekivali stoka razliku, a gospodin sa klupe to vrati do kraja cetvrtine, sve sa ovim kamenjarima kako ih prakticno prozvaste neki ovde.

 

Sad da nismo imali te pretplacene mamojebace u bliskoj proslosti pa da i zamjerimo na tome, al evo i danas placamo danak tom luksuzu.

 

Glave gore, bice ovo jedna lijepa sezona.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ko kaže da se kenja po Djordjeviću zbog Zvezde? Ja ga ne gledam kao ex igrača Partizana, već kao tvrdoglavog i sujetnog selektora reprezentacije, koji je gurao Jokića na četvorku i odrekao se Kaline i Nedovića u punoj igračkoj snazi. I to je moje mišljenje. Ne namećem ga drugima.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Ko kaže da se kenja po Djordjeviću zbog Zvezde? Ja ga ne gledam kao ex igrača Partizana, već kao tvrdoglavog i sujetnog selektora reprezentacije, koji je gurao Jokića na četvorku i odrekao se Kaline i Nedovića u punoj igračkoj snazi. I to je moje mišljenje. Ne namećem ga drugima.

 

Nista ovde izreceno nije relevantno za Zvezdin topik, niti za jucerasnju utakmicu. 

Link to comment
Share on other sites

..da probam da bacim na papir par topla-voda zapažanja pre nego krenem na pijac, neće ručak sam da se napravi:

 

the good.

vratili smo se sa minus 14 brzopotezno; očigledno je radonjićev tajm aut imao nekih korisnih primedbi ali takođe preko tv-a nisam stekao utisak ni pre ni posle tog tajma da ekipa upada u letargiju ili neku svađu zbog krš početka. uz dobru odbranu, pomaže i što kalinić vodi ovu ekipu i delima i in-game sugestijama. čovek je fokusiran i svestan svoje moći na terenu a ni ivanović ne zastoja rešenošću da postoji na strašnom mestu i to sigurno ekipi daje samopouzdanje. videlo se i na klupi koliko veruju njima dvojici kada se kamere posvete tim momentima na pauzi. dobrić i kada ne igra, aktivno učestvuje u igri. treba reći i da nam je pomoglo to što đorđević nije reagovao tajmautom kada je već bilo izvesno da se početna razlika topi. nekome će to biti dokaz da je nemač pojma, meni je logičnije da je želeo da pusti svoje, uglavnom vrlo iskusne igrače da sami reše propuste koje su napravili. nekada je to korisnije na duže staze od stalnog pozivanja ekipe da im crtaš napad.

kada se izuzme bivstvovanje simonovića, koje je, valjda je svima jasno, samo zbog rotacije od 8 igrača (a igranja odbrane na najluđem maksimumu), radonjić mi ovako sa tv-a izgleda kao da je apsolutno u kontroli utakmice; vidi se da se oseća vrlo komotno i da u svakom trenutku zna kakvu petorku hoće na terenu. pomogao je i tok tekme koji je za njega san snova ali ipak to ne menja činjenicu da je u punoj kontroli bio.

 

the bad.

nemamo (bez whitea) dovoljno opcija u napadu, pa samim tim ni ideju šta želimo da postignemo. imam utisak da se lopta slabo kreće u pozicionom napadu i da se tu dešava puno improvizacija, gde opet samo najbolji (kalina & džoni) mogu to da iznesu u nekom mini-kontinuitetu. ipak, kako utakmica odmiče a igrači se umaraju, nedostaje nekih sigurica kretnji a na ovom nivou košarke i ozbiljnijeg skorera koji će privući pažnju protivnika i naterati ih da prave korekcije u odbrani, što, jel'te, obično dovodi do viška za neki spotup šut. dobrić i davidovac (pogotovo dobrić) će sigurno popraviti utisak na temu ali nisam siguran da će to biti dovoljno, pogotovo što se ne može očekivati da nam većina tekmi bude na približno ovom broju poena, iako odigramo ovakvu odbranu svaki put.

 

sve u svemu, uživao sam u utakmici iako apsolutno ne volim ovakav tip košarke i to takođe nešto govori.

biće ovo dobra ekipa ali bi mi bilo žao da povreda whitea još pre početka sezone odredi domete ove ekipe, koji nisu obavezno mali ni u el, ukoliko bi bili u situaciji da dovedemo nekoga uskoro. čak ne mora to biti ni centar, samo da je skorer, gde god bio osim na pleju.

18 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Ko kaže da se kenja po Djordjeviću zbog Zvezde? Ja ga ne gledam kao ex igrača Partizana, već kao tvrdoglavog i sujetnog selektora reprezentacije, koji je gurao Jokića na četvorku i odrekao se Kaline i Nedovića u punoj igračkoj snazi. I to je moje mišljenje. Ne namećem ga drugima.

 

samo ti cepaj svoje torimaux. ja sam takođe izrazio svoje mišljenje, koje ne da ne želim da namećem drugima nego ni ne mogu.

 

 

4 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Đorđević jeste loš trener. Fener se zakopao sa njim, ali to je njihov problem. Ona igra od juče mu nije ličila ni na šta. 

 

to je opet ekipa koje je igrala sinoć vrlo dobru odbranu. 

kada se kompletiramo jednom za tri meseca, videćemo kako će radonjićeva ekipa izgledati u napadu. 

ako nam igra ne bude ličila ni na šta, da li je onda radonjić loš trener? 

 

nebitno je u suštini, nije da očekujem odgovor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, quentin said:

😄

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2021&mm=10&dd=02&nav_id=1931179

 

Ja mislim da bi mu Zvezda isplaćivala razliku i da prihvati novi posao, ali njemu je izgleda slađe da ništa ne radi, samo povremeno okrene advokata da aktivira BAT, ako kinta kasni.

 

Sto da kasni ili da placa razliku, namestio mu Cova. 

Prijateljski. 

Link to comment
Share on other sites

Čuš ti Uiniju priče, poredi Fener i Zvezdu. Zvezdu sa 9 igrača na rosteru, a od tog broja jedan igrač je klasični penzioner i dva igrača su propali bivši igrači. Pogađajte ko je penzioner? Naravno Simon. Čovjek je prošle sezone bio potpuno neupotrebljiv, ali izgleda da to nije briga na koju se treba obazirati. Tu je Simon sa nama još koju sezonu. Ko su dva propala igrača? Kuz i dobri momak Mitrović. Kuz već godinama živi životom košarkaškog penzionera, ali nema veze, treba mu dati vremena. I naravno Mitrović, čovjek koji se navodno rehabilitovao u dresu Budućnosti. Jes, kako da nije. Sve da ga nijesam gledao prošle sezone a gledao sam ga, tu je dobra statistika koja kaže da je imao 4 poena po utakmici. Nijesu poeni sve u košarci, ali ja ne znam Mitrovića kao nekog hudtlera koji će radi prljav posao. Top pojačanje za EL. Pakuj odmah!

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Meni deluje da je selekcija krenula u jednom pravcu dok se nije pojavio Kalina kao opcija i da je tada dosta toga pretumbano jer takvog igrača moraš da uzmeš ako ti se nudi. Onda je verovatno odlučeno da se ide sa ovim konceptom od nekoliko 10+ ppg igrača unesto nekog od možda 15+ (ili što bi neko ovde rekao 25+ ahaha), pri čemu bi Kalinić bio all round lider i igrao dosta sa loptom. Ivanović je taj strelac u koga se polaže nada, a tu je i Wolters čije sam dovođenje odmah kritikovao ali i on je pre svega plej poenter. Znači malo Ivanović, malo Wolters, malo Dobrić, malo Hollins, malo White, malo Kalinić. Ostali šta urade, sporedni su igrači. Ovo sa centrom jeste zajebavanje i svi smo znali da ova centarska rotacija u EL ne prolazi. To je verovatno znao i Radonjić ali sam siguran da čeka igrača po svom ukusu da zaokruži ekipu. Žaliti se na Čovića zašto nije obezbedio budžet kao jaki evroligaši je stvarno smehotres, mi i ovako u ovakvoj zemlji, sa ovakvom neprofitabilnom evroligom, sa covidom, sa nerešenim vlasničkim konceptom imamo jako veliki budžet za naše uslove. Ko očekuje budžet u rangu Zenita ili Armanija nije realan sagovornik i džaba je pričati sa takvim. 

 

Što se Đorđevića tiče, očajno je vodio utakmicu sinoć. Trebalo je samo od starta da svim silama pritisne Kalinića i Ivanovića (kao što je Radonjić vrhunski odsekao Nanda) pa nek te dobiju ostali ako mogu, a u ovakvom sastavu ne mogu. Takođe je trebalo mnogo više da igra sa visokim postavama i da nas pregazi u reketu jer nit Luka može da čuva prave centre poput Duverioglua, nit neko od naših situacionih četvorki može da čuva Bookera. Da budemo pošteni, falili su Feneru neki bitni igrači poput Gudurića i Barthela, posebno jer su među boljim šuterima kod njih. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

koliko samo komentara sa vajtom i centrom bla bla.. 

ljudi, vajt ce propustiti minimum 20 meceva u el(to je skoro 2/3 evrolige), i trebace mu jos par meceva dok ne uhvati kakvu takvu formu, tako da spominjati vajta u kontekstu el malo je reci da je besmislica, o njemu mozemo da pricamo jedino u kontekstu da ce da nam znaci za plej of aba lige..

dakle dok se vajt vrati za el, mi cemo vec debelo biti zakucani na zacelju, doduse skupo cemo prodavati kozu, al to moze da se okace macku u rep, posta se na tabeli racunaju samo pobede ili porazi, nazalost nema ta statistika "skupo prodavanje koze".

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je, treba gledati siru sliku kad je u pitanju Hollins. Sada imamo dva vrlo pristojna skorera na poziciji jedan i Dobrica koji ce ocigledno dobiti dosta vise prostora. Plus Kalina koji moze da kreira sa niskog posta. Hollins je bio EL igrac prosle sezone i Radonjic je dobro znao koga dovodi. Nije da je sad iznenadjen sto ovaj nije Loyd. Ocigledno je trazio odbranu i jednog bas timskog igraca nego nekoga ko ce predvoditi napad.

 

Sto se centra tice, meni je bolje da se saceka mesec dana i da Radonjic dovede nekoga po svom ukusu nego da se panicno kupuje kao prosle sezone. Terry je em vrlo upitnog kvaliteta za EL, em nismo imali pojma kako da ga koristimo. Ne vidim svrhu da to radimo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Del Piero, i ti i kaos pominjete to čekanje centra po radonjićevom ukusu, što ima smisla isključivo ako čeka nekog lika koji treba da dobije info da li ulazi u nba roster ili jok. reče valjda twister pre par dana, sve se danas zna a pogotovo pre početka sezone. nisu centri neko voće subotom na pijaci (odlične mandarine ovih dana btw) pa da čekamo da vidimo da li će da se pojavi majstor na tezgi.

 

mislim, daj bože da čeka kraj kampa i te odluke po nba timovima pošto ne mogu da zamislim koja je poenta sa centrom po ukusu ako čeka da neko na pola sezone dobije otkaz ili zapali iz kine ili šta već, reši da izađe iz penzije.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...