Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Nego kakva je situacija sa Dobricem? Neke price o njegovoj povredi ne ulivaju poverenje... nesto kao kod Noletovog lakta - resava se hirurski ili odmaranjem, a on se kao i Nole odlucio za drugu varijantu, sto znaci da ta povreda u svakom trenutku moze da se iskomplikuje. 

 

Ukoliko ce se i on duze cekati mozda sada i nije lose resenje pogurati sa Jovicem, jer je liga vec pocela i ocigledno da ne moze da nadje angazman. Taman da se svi igraci pomere za jednu poziciju cime bi bolje krpili deficit u reketu. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Aj da probam da napisem neko moje vidjenje na 3 problema  koja se najvise potenciraju posle utakmice od juce.

Simonovic-covek igra jer imamo 5 igraca van tima, da nije toga ne bi bio ni u 12, e sad ko bi dosao da smo ga potpisali kao igraca van 12, niti stranac niti bil koji domaci, to je stvarno splet nesrecnih okolnosti koje ce se vrlo brzo resitti

Kuzmic-to je po meni velika greska , slab za prvog centra, mator i verovatno skup za drugog , plus ne moze na 4 po potrebi. Ja sad ne znam stvarno sto je njega Radonja tu zadrzao. Sa povratkom Cirbesa bice malo lakse al to ne resava , mora pod hitno krsteni centar. 

Holins-Ja mislim da Kalinic a mozda i Ivanovic i White ne bi dosli da u timu postoji igrac tipa Loyda iz prosle sezone koji ce da opali 15+ suteva po utakmici. Meni je licno nasa popucenost na 1-3 odlican za nase platezne mogucnosti. Po onome od juce Holis nije uopste losiji igrac od Djenke 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mmajstor said:

Nego kakva je situacija sa Dobricem? Neke price o njegovoj povredi ne ulivaju poverenje... nesto kao kod Noletovog lakta - resava se hirurski ili odmaranjem, a on se kao i Nole odlucio za drugu varijantu, sto znaci da ta povreda u svakom trenutku moze da se iskomplikuje. 

 

Ukoliko ce se i on duze cekati mozda sada i nije lose resenje pogurati sa Jovicem, jer je liga vec pocela i ocigledno da ne moze da nadje angazman. Taman da se svi igraci pomere za jednu poziciju cime bi bolje krpili deficit u reketu. 

 

Da imamo igrače da se pomere, možda i nebi bila loša ideja. Ali ja ne vidim ko bi još mogao da se pomeri na 5 iz ovog sastava. A nijedan od trenutnih plejeva nije kombo, da bi mogao redovno da isporučuje na 2. Ok, moglo bi se više igrati sa dva pleja odjednom kao juče u par navrata, ali mi je to više neko kratkoručno rešenje za neke speciale, nego nešto što bi redovno trebalo da se igra.

 

Ovi što su između 2/3 i 3/4 se verovatno ionako več koriste na obe pozicije u zavistnosti od situacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto bi rekao Radonja , Kalimegdan u junu je najbitniji. Mozda je moj rezon pogresan, ali glavni cilj nekog kluba je osvajanje trofeja. Zato za mene uvek titula ABA pre recimo nekog hipotetickog TOP 8

Edited by djurava
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djurava said:

Sto bi rekao Radonja , Kalaimegdan u junu je najbtniji. Mozda je moj rezon pogresan, ali glavni cilj nekog kluba je osvajanje trofeja. Zato za mene uvek titula ABA pre recimo nekog hipotetickog TOP 8

Svaka cast djurava, to je sustina...da se srusi Mordor poslednji put...onda je kraj svih bitki i kralj moze i mora biti krunisan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djurava said:

Sto bi rekao Radonja , Kalimegdan u junu je najbitniji. Mozda je moj rezon pogresan, ali glavni cilj nekog kluba je osvajanje trofeja. Zato za mene uvek titula ABA pre recimo nekog hipotetickog TOP 8

Trenutno nam deluje cela centarska linija plus Simon za Kalemegdan, ali da igraju sah sa penzosima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Laki21 said:

 

Ma ja obožavam takve igrače, sviđa mi se i Holins ALI NE KAO JEDINI IGRAČ NA POZICIJI CRNCA.

 

Koncepcijski je to pogrešno, jednostavno MORAŠ imati makar JEDNOG JEDINOG skorera u ekipi, ovo je košarka, lopta se povremeno mora proterati kroz obruč. 



Laki bas ti si pravio klip za Dobrića ne znam zašto ga sada toliko zaboravljas kao projektovanog skorera sa spoljnih pozicija. Ne veruješ u njega? Ono jesmo mi navijači sumnjičavi i nepoverljivi da domaći igrač može da ima takvu ulogu ali je Dobric to na kraju sezone dobrano pokazao, čak i u reprezentaciji ono nešto malo utakmica. Nakon takve završnice takmičarske godine možda je bilo pogresnije imati kombinaciju Lojd - Dobric, nego Dobric - Holins. Da ne pomisli neko da poredim Lojda i Holins, Lojd je svakako overal bolji igrač ali ako je imalo logike da nekad isforsiramo Dobrica a uštedimo na stranom beku skoreru to je bilo sad. Da imamo para za bacanje, mada mi ih i ovako bacamo, pa i ajde…

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Tako je mmajstore, tri pleja, 6 krila,ni slucajno jednog beka da dovedemo..

 

Ako ima nekog dostupnog spremnog i sposobnog da tako odmah uleti u sistem to bi bilo najbolje. Svi mi znamo sta bi najvise voleli al je poenta da napravis nesto u neidealnim uslovima od onog sto je dostupno. 

Link to comment
Share on other sites

nije potencijalni problem u euroleague tekmama samo u šutu. svaki tim koji sam gledao prethodna dva dana ima makar par igrača koji mogu sami sebi da iskreiraju šut, poremete protivničku odbranu, tj izbace je iz rutinskih kretnji i time prave višak ako već ne postižu poene iz te situacije.

 

najbolja verzija dobrića nam neće pomoći po tom pitanju, makar mi se čini

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, djurava said:

Sto bi rekao Radonja , Kalimegdan u junu je najbitniji. Mozda je moj rezon pogresan, ali glavni cilj nekog kluba je osvajanje trofeja. Zato za mene uvek titula ABA pre recimo nekog hipotetickog TOP 8

 

Kako da ti kažem, ali jedno ne isključuje drugo 😉

 

32 minutes ago, Ridji said:



Laki bas ti si pravio klip za Dobrića ne znam zašto ga sada toliko zaboravljas kao projektovanog skorera sa spoljnih pozicija. Ne veruješ u njega? Ono jesmo mi navijači sumnjičavi i nepoverljivi da domaći igrač može da ima takvu ulogu ali je Dobric to na kraju sezone dobrano pokazao, čak i u reprezentaciji ono nešto malo utakmica. Nakon takve završnice takmičarske godine možda je bilo pogresnije imati kombinaciju Lojd - Dobric, nego Dobric - Holins. Da ne pomisli neko da poredim Lojda i Holins, Lojd je svakako overal bolji igrač ali ako je imalo logike da nekad isforsiramo Dobrica a uštedimo na stranom beku skoreru to je bilo sad. Da imamo para za bacanje, mada mi ih i ovako bacamo, pa i ajde…

 

Verujem ja u Dobrića ali to nije dovoljno ako hoćemo da ikoračimo za korak napred. Toliko je jednostavno. Nas i dalje od borbe za F4 deli jedan skorer i ozbiljan centar.

 

BTW, ova sprdnja sa Kuzmarom i Simonom je zaista pišanje po ostalim igračima. Siguran sam da ovi što izginu da urade nešto na terenu sa simpatijam gladaju kako njihovo riljanje završava sa Simonovim lomljenjem obruča ili Kuzovim crvenim rukavicama.

 

PS

 

Samo da dodam ovo štoje Vini u međuvremenu napisao, dok sam kucao; 

 

8 minutes ago, oubrevo. said:

nije potencijalni problem u euroleague tekmama samo u šutu. svaki tim koji sam gledao prethodna dva dana ima makar par igrača koji mogu sami sebi da iskreiraju šut, poremete protivničku odbranu, tj izbace je iz rutinskih kretnji i time prave višak ako već ne postižu poene iz te situacije.

 

najbolja verzija dobrića nam neće pomoći po tom pitanju, makar mi se čini

Edited by Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Milos 3.14 said:

I ja podržavam, ali onda kao alternativu dovedeš lupuću, ali recimo nekog kao onaj Vajthed što je igrao za Mornar ili nekog divlju koji je granični EL/EK igrač

A Radonjić je bas poznat po potpisivanju i preferiranju divljaka

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ridji said:

A Radonjić je bas poznat po potpisivanju i preferiranju divljaka

 

jedan po imenu kvinsi miler mu je jednom spasio sezonu.

 

kao što rekoh gore, nije stvar u divljanju, već o neophodnosti da se kreira višak. 

i najdisciplinovanijim ekipama treba neko ko ume da napravi mini-pometnje kod protivnika

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, djurava said:

Sto bi rekao Radonja , Kalimegdan u junu je najbitniji. Mozda je moj rezon pogresan, ali glavni cilj nekog kluba je osvajanje trofeja. Zato za mene uvek titula ABA pre recimo nekog hipotetickog TOP 8

Pa problem je sto je i evroliga neki trofej. Mi igramo tu evroligu od 2013. A sad je 2021. Preskocili smo samo jednu godinu. MI ako za toliko godina nismo mogli da se ustalimo kao jedan stabilan euroligas sa ovih prostora kome je sve ispod top8 neuspeh a a onda se gleda na fajnal foru da se iznenade veliki ondaaaaa jbg. Znaci mi mozemo jos 100 godina da igramo evroligu i jos sto godina da budemo na istom nivou i razmiljanu kao kad smo usli 2013. Aj da budemo tu da se bijemo ovo ono..  Ne ide

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kalina je upravo zamenjen Simketom nakon onog otimanja žive lopte Kuzu kao malom detetu, kada je napravio treći faul i to rodio mečku da stigne ball-handlera i onda sledi Simonovićeva druga cigla iz natrčavanja, pa lagani poeni Polonare koji mu se prošetao do koša...i tako. Kuz ubija momentum koji ovako faličan roster maksimalnim izgaranjem nekako prebaci na svoju stranu. Mnogo nas košta u napadu sve i da je Tavares level u odbrani.

 

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, oubrevo. said:

 

jedan po imenu kvinsi miler mu je jednom spasio sezonu.

 

kao što rekoh gore, nije stvar u divljanju, već o neophodnosti da se kreira višak. 

i najdisciplinovanijim ekipama treba neko ko ume da napravi mini-pometnje kod protivnika

Za koliko sezona i još bitnije kada ga je potpisao? Preko leta kad je sastavljao ekipu? 
 

@Laki21 sto se tiče Simona je l stvarno veruješ da bi uopšte bio u sastavu da se nisu izdešavale sve ove povrede za ultimativno kratko vreme? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BojanaCZV said:

To sve zavisi iz kog se ugla gleda.

 

Zar je neko zaista mislio da Simonovic uopste moze da pomogne 😄

Mislim, ocigledno da jeste.

 

Malo je ljudi na ovoj planeti koji ne prihvataju na sebe posao, za koji znaju da ne mogu da ga urade. 


Ovde već nije reč o pomoći nego nužnosti, odnosno neimanju drugog rešenja u datom momentu, posle povreda Vajta, Davidovca i naposletku korone Cirbesa. Da l stvarno neko misli da je bolje da smo imali četiri igrača na parketu nego penzionisanog Simonovića kao petog. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Martin Mystere said:

Jebo te koliko neki mrače posle, pazi sad, poraza nekompletne Zvezde od Fenera usred Stambola...

Jeste da su se nudili, jeste da smo imali jedinstvenu šansu ali koliko vas koji sada mračite za 10 je očekivalo bilo šta drugo osim ubedljivog poraza - o pobedi da i ne govorimo?

 

Nije mec u Istanbulu bio neko merilo jer bi onda ispalo da mi sa Mitrovicem, Kuzmicem i Simonovicem u reketu mozemo opusteno da budemo ravnopravni ucesnici EL (ako zanemarimo potrosnju), sto je uvreda cak i za ovakvu EL, a ja bih dodao i ABA ligu. Nece se to promeniti ni povratkom Zirbesa, nas je pod kosevima jednostavno unakazila povreda Aarona Belog i ako tu ne dovedemo novog nosioca igre mozemo da se pozdravimo sa ciljevima za ovu sezonu.

 

Kad smo vec kod ciljeva, nekako bi mi bilo nelogicno da Dobric i Davidovac putuju na gostovanje Fenerbahceu, presede ceo mec iako smo do kraja bili u igri i onda u ponedeljak imaju bitne role u ABA derbiju.

 

Najbolje bi bilo, naravno, bilo da dobijemo taj mec i bez njih dvojice, ali ako njih dvojica budu doprineli pobedi nekako bi me taj scenario podsetio na igranje Antica protiv Cedevite i sedenje na klupi protiv Efesa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...