Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Meni je prilicno neshvatljivo da Kalina igra skoro 9 minuta u 4/4 na PF, a da Zeljko nije pokusao sa 2in-3out postavom. Ocigledno je bilo da Kalinic igra pod prevelikim andrenalinom, da se samo cekao njegov peti faul, i da bi Partizan priveo mec kraju. Cini mi se kad bi Smailagic odigrao sa Lessortom u paru, i postovao par puta Kalininu, da bi to bili veoma laki poeni.. ili bi trazilo reakciju Radonje, ili bi brzo stigao peti faul, sto bi nam sjebalo totalnu koncepciju za kraj. Sva sreca, prilagodjavali su se nasoj postavi, sve dok nismo potegli small-ball Davidovac na pet varijantu, na koju oni nisu imali pripremljen plan. Veoma, veoma cudna priprema pete utakmice.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Nek grmi jako said:

Gledam malo statistiku i vidim da je Partizan u petoj imao i bolji šut za tri poena, i deset slobodnih bacanja više, od čega šest više datih poena sa penala, i bolju valorizaciju u timskom indeksu...

 

I nikako da se otrgnem utisku da je Obradović to trebalo da dobije. Odnosno, da me je neko pre nekoliko godina pitao šta bi se desilo u petoj utakmici tog hipotetičkog finala, gde je budžet timova tu negde (po nekima minimalno na strani KKCZ, po nekima barabar izjednačen, a ponekima i na strani KKP), a na klupi Partizana je Obradović, verovatno bih odgovorio da ne bi ni došlo do pete utakmice, a kamoli da je najtrofejniji trener izgubi na opisan način.

 

Jer, da se ne gledamo u oči i lažemo, svi znamo da takav čovek dolazi da uzme trofej, uz propratnu logistiku i igrače koji su prethodne sezone igrali F4 El, plus NBA igrače, plus ostale koje sam on, dakle najbolji trener, birao... I iz tog ugla svaki pomen nekakvih trogodišnjih, petogodišnjih i osmogodišnjih ciklusa potpuno je deplasiran i liči na fortifikaciju rezervne pozicije u slučaju neuspeha.

 

A da je neuspeh - jeste.

 

Jer, niti je neki mladi igrač napredovao nit je imao ulogu u plej ofu, sem donekle Madara za koga je pitanje da li će ostati u KKP, niti je uzet trofej. Čak ni mrčeni Kup Radivoja Koraća, i to u sezoni koja je bila nacrtana da se kroz EC stigne do određenih visina i tako je startovala, a završava se sa najavom da KKP neće ni igrati KLS, što bi najtrofejnijeg trenera onemogućilo da uzme barem jedan trofej sa Partizanom, bez obzira kakva je važnost tog trofeja.

 

A to za EC je tek katastrofa, budući da je tim koji se ipak u pet finalnih utakmica regionalnog plej ofa nosio sa  evroligašem, izgubio utakmicu koju je prema svim standardima morao da dobije... I to od Burse.

 

Pa, čekajte, da li je neko uopšte mogao da zamisli da će Obradoviću nešto tako da se dogodi?

 

Zato zbog ta tri poraza KKP, u Kupu, od Burse i u finalu Aba lige, atmosfera oko dva beogradska tima izgleda mnooogo drugačije nego u septembru prošle godine. I zato ova Zvezdina titula verovatno ima veću specifičnu težinu u odnosu na neke prethodne.

 

Jer, izgleda kao da je KKP u toj partiji pokera izvukao svoju najjaču kartu, trenerskog kralja iz rukava, ali ni to nije bilo dovoljno za regionalnog trenerskog asa koji je od Aba trofeja načinio svoju svojcatu kentu.

 

I dobio Obradovića, onako, old fashion style - jedan na jedan.

 

osim što je smešan (u smislu dodira sa realnošću) post, on pripada partizanovoj temi ili makar aba temi.

 

.....a verovatno tata temi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BojanaCZV said:

Odgovorio mi KLS na insta, finale, na osnovu sednice odrzanoj u Aprilu, se igra na 2 pobede.

 

Znaci i semis i fajnals na 2.

 

To je onda neregularno. Finale je predvidjeno na 3 dobijene, jbg.

 

Onda nek ide F4 i cao dovidjenja.

 

Svakako se pojavljuju informacije da se uvredjena mlada povlaci iz takmicenja ali vidjecemo dal ima tu istine.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Miki28 said:

To je onda neregularno. Finale je predvidjeno na 3 dobijene, jbg.

 

Onda nek ide F4 i cao dovidjenja.

 

Svakako se pojavljuju informacije da se uvredjena mlada povlaci iz takmicenja ali vidjecemo dal ima tu istine.

Jos uvek? Nije ih to prošlo?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Don Radonja said:

Jel se realno pecate na vest od pre 5 godina?

Kako mislis pecamo?Kalina vecito poznat kao glue guy,dolazi u Zvezdu da se oproba kao lider i pravi uspeh,to je bio komentar.Kao i da je ipak otisao korak unazad sto se tice kluba u karijeri,a kako stvari stoji njemu ce se to viseslojno vratiti.Meni bas lepa prica i da je van Zvezde.

Sto se tice dela za zelimira to je sala, a i nekako je sudbinski da mu bas taj igrac zabode takvu trojku bilo to 5 meseci posle izjave ili 5 godina a eto oni koji bas "jesu" za te suteve(panter air ball na kraju,ledej promasaj za tri iz kornera uz nedosudjene korake) nisu isporucili.Obe akcije je on crtao i odredio ih kao igrace za taj momenat kad ono corak.Mada pitanje je da li je on to stvarno mislio za Kalinu ili je bio prvi alibi za poraz  koga se dosetio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam danas snimak zadnje četvrtine. Kakav master klas Dejana Davidovca u završnici majstorice na poziciji centra. Šta je momčina uspeo sve da preuzme, udvoji. Dominacija na skoku u napadu, hladnokrvnost bez jedne expresije sa linije penala. Deda od Lideja može da napravi šta god poželi i to će ostati tako. Ugasio ga je kao baba sveću.
Pefi je trojku kojom je odgovorio Panteru ubacio iz coast 2 coast napada.
Voltersova je dodirnula mrežicu sa zvukom sirene a Kalina je svoju meto isključivo na bazi muda. Ta trojka je nakon njegove serije grešaka jednostavno morala da udje.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

A cini mi se da je kod Dedinih penala, da mu je prilazio Panter i pricao mu nesto, neki nazovi "trash talk" da mu poveca napetost medjutim Deki i kad je situacija najza*ebanija njemu je puls 60, ubacuje lagano oba bacanja i cao zdravo.. 😂

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Igrac sa najvise osvojenih Aba trofeja-Branko Lazic, gospodar prstenova. Komada 6.

 

Zatim 5 Petar Bozic. Po 4 su osvojili Luka Mitrovic, Cirbes, Simonovic, Dobric, Kecman i Lucic.

 

Jos jedan zanimljiv podatak je da nam je ova sezona sa najvise pobeda u istoriji u Aba na domacem terenu-18.

 

Pre toga smo osvojili 17 pobeda u sezoni 2016/17 i 16 pobeda u sezoni 2018/19.

 

Edited by 1945
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, necke said:

A cini mi se da je kod Dedinih penala, da mu je prilazio Panter i pricao mu nesto, neki nazovi "trash talk" da mu poveca napetost medjutim Deki i kad je situacija najza*ebanija njemu je puls 60, ubacuje lagano oba bacanja i cao zdravo.. 😂

 

Jeste, jos mu je i odgovorio majstor, i metno 2 komada kao na kosu ispred zgrade

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

offtopic: Eh sad, pretpostavljam da bi većina ipak birala Stepha, Lillarda, Moranta, Treju, Paula itd ispred Jruea.

 

prva trojica i rugobica bi igrali ono sto steph najbolje radi u kombini sa druom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 1945 said:

Igrac sa najvise osvojenih Aba trofeja-Branko Lazic, gospodar prstenova. Komada 6.

 

 

 

Vreme je da se Laza preseli ili na Simonovicevo mesto na kraju klupe ili da u FMPu uci nove narastaje kako da peglaju odbranu i coskare .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ja mislim da kad bi dali Radonjiću da bira bilo kog NBA plejmejkera za svoj tim da bi uzeo Marcusa Smarta ili Jrue Holidaya.

zanimljivo, ali ni ivanovic ni wolters nisu smart/holiday tip igraca, recimo da im je markovic iz najboljih dana na pola puta (kao tip igraca, ne po kvalitetu, ako ovo moram da izdvajam), s tim sto stefan ni u najboljim danima nije uzimao po 20+ suteva kao sto bez sekiracije rade smart i holiday.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...