Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Samo mi nikad nece nesto biti jasno - zasto se uvijek neki maleri desavaju nama a ne protivnicima. Par primjera:

1) Fener prvo kolo - mi bez pola ekipe, sa jednim od trojca Kobra,Deda,Laza bi dobili.

2) Pred Albu Ivanovic - korona, psihicki utice na cijeli tim i raspadnemo se.

3) Mitrovic i Kalinic se povredjuju i ne igraju na dvomecu u Spaniji  - Baskonija mijenja trenera igraju najbolju utakmicu u sezoni

4) Uniks 2 utakmice prije nase preokrece sezonu i krece njihova luda serija

5) Efes ovom utakmicom preokrece sezonu bas kao prosle godine i opet protiv nas

 

Zasto mi nekad ne mozemo da naletimo na ekipu koja je u losoj formi i u raspadu ili u problemima sa povredama ili koronom? Zasto mi ne igramo protiv Uniksa koji se raspada protiv Fenera i daje 43 poena ili protiv Reala kad im nema pola ekipe? Ne sjecam se kad smo tako igrali protiv ekipe koja nema bas tu utakmicu imperativ pobjede ili bas ta utakmica im treba.

 

Od ove sezone bih samo zelio da povezemo 4-5 utakmica u full sastavu da vidimo svi na cemu smo jer ovi konstantni izostanci vise nisu humani.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vasa123 said:

Samo mi nikad nece nesto biti jasno - zasto se uvijek neki maleri desavaju nama a ne protivnicima. Par primjera:

1) Fener prvo kolo - mi bez pola ekipe, sa jednim od trojca Kobra,Deda,Laza bi dobili.

2) Pred Albu Ivanovic - korona, psihicki utice na cijeli tim i raspadnemo se.

3) Mitrovic i Kalinic se povredjuju i ne igraju na dvomecu u Spaniji  - Baskonija mijenja trenera igraju najbolju utakmicu u sezoni

4) Uniks 2 utakmice prije nase preokrece sezonu i krece njihova luda serija

5) Efes ovom utakmicom preokrece sezonu bas kao prosle godine i opet protiv nas

 

Zasto mi nekad ne mozemo da naletimo na ekipu koja je u losoj formi i u raspadu ili u problemima sa povredama ili koronom? Zasto mi ne igramo protiv Uniksa koji se raspada protiv Fenera i daje 43 poena ili protiv Reala kad im nema pola ekipe? Ne sjecam se kad smo tako igrali protiv ekipe koja nema bas tu utakmicu imperativ pobjede ili bas ta utakmica im treba.

 

Od ove sezone bih samo zelio da povezemo 4-5 utakmica u full sastavu da vidimo svi na cemu smo jer ovi konstantni izostanci vise nisu humani.

 

 

Protiv prve osakacene ekipe mi cemo izgubiti 15 razlike ko da gledam...

 

Mi moramo da nastaviml u ovom ritmu od Decembra i jos malo da zategnemo par stvari i bice to dobro...

 

Ne smijemo da dajemo domaci teren vise nikome u drugom dijelu i moramo u gostima da skidamo koga god je moguce...

Najbitnije je sasa pobijediti nezgodni Zenit koji trazi formu, dobili su dve utakmice na gostovanju u Francuskoj ali su pukli od Saratova u domacem prvenstvu. Sad imaju Makabi pa jak mec u domacoj ligi sa Uniksom...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Vasa123 said:

Samo mi nikad nece nesto biti jasno - zasto se uvijek neki maleri desavaju nama a ne protivnicima. Par primjera:

1) Fener prvo kolo - mi bez pola ekipe, sa jednim od trojca Kobra,Deda,Laza bi dobili.

2) Pred Albu Ivanovic - korona, psihicki utice na cijeli tim i raspadnemo se.

3) Mitrovic i Kalinic se povredjuju i ne igraju na dvomecu u Spaniji  - Baskonija mijenja trenera igraju najbolju utakmicu u sezoni

4) Uniks 2 utakmice prije nase preokrece sezonu i krece njihova luda serija

5) Efes ovom utakmicom preokrece sezonu bas kao prosle godine i opet protiv nas

 

Zasto mi nekad ne mozemo da naletimo na ekipu koja je u losoj formi i u raspadu ili u problemima sa povredama ili koronom? Zasto mi ne igramo protiv Uniksa koji se raspada protiv Fenera i daje 43 poena ili protiv Reala kad im nema pola ekipe? Ne sjecam se kad smo tako igrali protiv ekipe koja nema bas tu utakmicu imperativ pobjede ili bas ta utakmica im treba.

 

Od ove sezone bih samo zelio da povezemo 4-5 utakmica u full sastavu da vidimo svi na cemu smo jer ovi konstantni izostanci vise nisu humani.

 

 

Ovo samo meni moze da se desi tm

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Popustila me fizicka bol nakon poraza. Jbg, idemo dalje. Nakon Uniksa smo odigrali 5 sjajnih utakmica u EL i lako mogli da imamo niz od 5 pobeda, ostaje zal sto nismo skinuli skalp bar jednom finalisti iz prosle sezone, ali na kraju dana je bitan broj pobeda a ne toliko protiv koga je ostvaren.

Radonja zasluzuje kritike za zavrsnicu, slazem se da je TO na 15 sekundi verovatno bio nepotreban jer ce se ispostaviti da smo mogli da ga iskoristimo za poslednji napad i neki iole normalan sut za pobedu umesto suta preko celog terena. Treba imati taj jedan u rezervi za ovakve situacije, ali dobro. Kao sto napisah zasluzuje kritike za zavrsnicu, kao i igraci, ali zasluzuju svi zajedno jos vece pohvale za fenomenalnu partiju. Cesto jedna lopta na koju nekad igraci nemaju ni uticaj moze da napravi razliku izmedju dizanja u nebesa i pljuvacine i to nije fer.

Ja nestrpljivo iscekujem naredne utakmice jer je ocigledno da u ovom periodu hvatamo peak forme (vec je krenuo rekao bih) i nekako vec tradicionalno pod Radonjom igramo najbolju kosarku. Sada mozemo da kazemo da smo na 3 od poslednje 4 EL utakmice imali sjajan sut za 3 poena i videcemo da li je to slucajno ili ipak ima tu necega. Naravno ovo nije realan procenat nase ekipe, ali nije ni onaj od 27,28%. Da se nadjemo negde na sredini.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro sapatnici moji 🤕

 

Od poluprospavane noci imam konfuziju u glavi i neke tamne podocnjake a bes i dalje ne prolazi.

 

U milionu slicnih ovaj i ovakav sinocnji poraz mi je narocito tesko pao, u dobrom momentu smo, trebalo nam je ovo kao 'leba, sampion EL u gostima, imali smo ih do 0,9 sekundi pre kraja, znaci kad pomislim opet krenu da crvene oci u 3pm 🤬

 

Sa druge strane, ponosan na tim kad ovako igra u EL. Jer, nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. 💔

Link to comment
Share on other sites

Propustili smo bas veliku sansu, bio je ovo i za Efes bitan mec. Moja ocekivanja pre meca nisu bila ni izbliza za ovo sto smo pruzili, ali realnost jeste da smo izgubili ovaj mec i bas sam lose spavao i nije me iskreno  ovaj poraz nikad slomio ovako jos od Masha ili sta znam od Zadra i one trojke Miksa.

 

Radonjic, sad stvarno ozbiljno pisem, nije apsolutno nista kriv,izveo je visoku i defanzivno veoma jaku petorku i normalno j kad izgubis da trazis rupe ali mali Lazarevic je bio odlican u odbrani ali i napadu. Uveo je dva iskusna pleja da budu na lopti i cedio je napad do kraja jer Boze moj trebao je da naskoci neko i da sutne dager u 10-15 sekundi napada. Ta petorka je uzela dva off skoka kad se lomilo i onda je Kalinic jbga napravio dve greske, desava se..ali je taj isti Kalinic dao kos za tri plus  onda promasio dva bacaanja gde smo izgubili sansu da ih secemo. Jedina greska koja je van svake pameti bila je bio faul Markovica koji bi se u nekom 36' sudi kao nesportska, prosto takav faul se ne radi, ali kao i greska Kalinica tu se radi u sekundama i odluka je bila losa jbga.

 

Ono kad gledam situacije u njihovim zadnjim napadima jeste da su se svi krili iza VASE, morali smo mozda da ga udvojimo i da se oslobodi lopte za nekog drugog jer je Vasa bio vruc.

 

Lako je biti general posle bitke, ali mislim da je ovo jedna od najkvalitetnijih partija Zvezde na strani u EL jer smo igrali protiv sampiona Evrope kome isto gori na strani i na neki nacin smo ih ceo mec nadigrali, ali zato su oni sampioni Evrope jer znaju da se iz takvih situacija izvuku.

 

EL je potpuno nepredvidiva ali ovo je bas tezak poraz,a videcemo kakvog smo kova i kako  je ovo uticalo na same igrace ali i trenera, njima je sigurno najteze.....i te price nama je teze nego njima su besmislene.

 

Bukvalno smo odigrali na nasih 101% i pruzili najbolju partiju ove sezone u EL I TO JE JBGA NASA REALNOST. Stvarno nemam kome sta da zamerim..ljudi su igrali iznad svojih mogucnosti ili bar na maksimumu. Oni su se posle prve cetvrtine mucili za svaki svoj poen...pravi EL derbi.

Edited by Devil In My Pants
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

naši problemi (tj uzrok poraza) su počeli davno pre završnice & čuvanja rezultata;

počeli su kada je efes krenuo u presing koji je uz dopust sudija za neujednačen kriterijum nas potpuno isekao u napadu. 

to je primoralo radonjića da igra celo drugo poluvreme sa dva ballhandlera. čini mi se da zato nije vraćen hollins u igru, makar da napravi još jedan faul kada smo brzo izašli iz bonusa.

 

takođe, ivanović se na početku tog presinga nije dobro snašao i mislim da je radonjić, uprkos njegovim clutch poenima & clutch reputaciji, rezonovao da od 1na1 u takvoj završnici, gde efes cepa ozbiljnu odbranu a kontakti im se ne sude - nema šta da traži, odnosno, da su te trice koje je ubacio čist ćar.

 

mi smo na trenutak uspostavili balans i skoro-pa-ključnu prednost pozicionim napadom i ofanzivnim skokovima - gde su praktično wolters, kalinari i kuzmić kao sidraš igrali napad. 

 

na kraju je odlučila izgubljena lopta i 2-3 promašena bacanja. jebiga, to su stvari koje se dešavaju i koje će se dešavati.

 

možda i najbolji hajlajt završnice za mene je kada je wolters uzeo ofanzivni skok i prosledio da li kalini ili ivanoviću za tricu; kamera hvata radonju kako stegnutim pesnicama viče to! ili bravo! woltersu a ne igraču koji je ubacio - to mnogo govori o majndsetu na kojem počiva naša igra, šta se traži (aktivnost) a šta se prašta (promašaj)

 

šteta pre svega zato što je kalinić napad pre bacanja & vasinog prodora pogodio iz onog fade awaya kao glavni igrač nba franšize.

 

po meni je sad glavni posao na radonjiću u smislu kako ćemo da unovčimo sinoćnu izvanrednu partiju:

- ako uspe da ubedi igrače da je ono bila možda i najbolja partija u sezoni (možda i jeste), na konju smo

- ako izađemo iz tekme depresivni što nismo pobedili, u banani smo

  • Like 21
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ne pamtim da mi je teže pao poraz. Sve na stranu ali imali smo ih na tacni, mogli smo. 

Ne da mi nije bilo dobro posle utakmice već strašno. 

Najgore što stvarno ništa nisam očekivao protiv Efesa i onda odigramo za deset, i imamo ih pa izgubimo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sector said:

Jbg Ivanović se nije snašao iako je izmislio trojke kad je bio maksimalan pritisak Efesa ali se zato Pefi snašao?

 

 

 

nisi me razumeo, ne želim da umanjim ogroman doprinos džonija - samo sam pokušao da racionalizujem radonjinu odluku.

na kraju krajeva, pefi je čuvao vasu a wolters larkina.  ispalo je kako je ispalo ali siguran sam da bi vasa pojeo džonija u završnici. pefi je dovoljno gabaritan kada već hollins nije u igri (tj nije bio celo poluvreme pa nije verovatno ni bilo smisla ubaciti ga u poslednjim minutima)

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Baš mi je teško pao poraz i zbog neizvesne završnice i zbog sudijske pljačke i jer bi nam značilo rezultatski.

Kalina da je ubo prvo dao bi i drugo i to je kraj, šteta zbog onog clutch šuta.

Baš lepa utakmica za gledanje, mi sa fantastičnim procentima. Svi imali neki učinak i doprinos. 

 

Odavde samo pozitivno da shvate da kad mogu da drže Efes u Carigradu u nokdaunu celu tekmu da mogu sa svima. Neki drugi put biće više sreće i manje umora , pa će i koncentracija biti bolja

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Slažem se sa @uini i @Devil In My Pants da je Radonjić uradio šta je do njega.

 

nije da je važno ali kada me je već i sector drugačije razumeo, samo da pojasnim:

nisam pisao post da opravdam, podržim (ili osudim, kritikujem) odluke radonjića. 

 

samo sam pokušao naglas da razmislim šta ga je navelo na takvu odluku. da li je to dobro ili loše, pojma nemam

Link to comment
Share on other sites

Baš sam sinoc ispizdio na Kalinića zbog dva bacanja i one glupo izgubljene lopte. Ali dečko je igrao 35 minuta, bio najbolji naš igrač.... ne mogu se na njega ljutiti pa da je ne znam ti šta uradio. Uglavnom, samo nek nas ovako služi šut i dalje, bicemo egal sa svima to je definitivno. 

 

Ali, za mene je Aba prioritet br. 1, tako da tu ne smemo nikakve kikseve da dozvolimo sebi.

 

Kada se vraćaju povređeni igrači ? 

 

edit: Baš sada gledam, ona raspala smlata od 220 od 2010 nije pogodila više od 2 trojke ( 5 puta po 2 trojke u 10 godina), a juče pogodi 5/5, koja kenjaža to nije viđeno..

Edited by d3jan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da ove godine imamo baš loše sudjenje, nije da smo se prethodnih godina usrećili sa sudijama, ali ove godine je po meni primetno više nego ranije. Realno niko nas ne poštuje, ok Micić je imao dva bacanja na kraju, ali oni gledaju dal je bila namerna, na vreme se nisu obazirali. Ne verujem da bi sekunda više nešto promenila, ali da je neka top ekipa bila u toj situaciji, sudije bi 5 minuta gledale snimak da utvrde koliko je vremena ostalo. 

 

Sami smo se samoubili i Radonji na dušu ide poraz, ali opet možda nisam objektivan, čini mi se da u svakoj utakmici ima bar 5 čudnih odluka. Već nam se 2x ili 3x desilo da sudije preinače prvobitnu odluku na našu štetu gde se ne vidi dobro situacija, koliko znam u takvim slučajevima ostaje prvobitna odluka.

 

I naši najbolji igrači nisu uopšte zaštićeni kod sudija, prošle godine Lojd, ove Kalina. Na taj način mnogo se olakšava protivniku odbrana.

 

I stvarno ne kukam, eto čisto moje zapažanje, voleo bih da nas malo više poštuju, ali to se neće desiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sranje je sto i dalje mislim da neko od onih koji odlucuju o klubovima koji čine EL gleda ove nase utakmice u kojima kidamo, borimo se sa skupim azdajama, igramo na jednu loptu ovako osakaceni i sa najmanjim budzetom. Naivno se nadam da ce to kao neko od tih skotova umeti da ceni, da ce sa ovih prostora uvek neko imati mesta u EL, da je ovo prelepa kosarkaska prica i da se nece ugasiti.

Naravno, od toga nema nista, jebe se njima za to. Pre ce Mancester Siti, ako se šeicima digne kurac, biti stalni clan EL, nego sto cemo mi ikada biti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čvarkov said:

 

 

I naši najbolji igrači nisu uopšte zaštićeni kod sudija, prošle godine Lojd, ove Kalina. Na taj način mnogo se olakšava protivniku odbrana.

 

I stvarno ne kukam, eto čisto moje zapažanje, voleo bih da nas malo više poštuju, ali to se neće desiti.

Калина има језиво суђење. Ем што му свирају пола глупости које не свирају другим звездама, ем што у нападу сваки 5. улаз добије фаул

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čvarkov said:

 

I stvarno ne kukam, eto čisto moje zapažanje, voleo bih da nas malo više poštuju, ali to se neće desiti.

 

1 minute ago, berti said:

Sranje je sto i dalje mislim da neko od onih koji odlucuju o klubovima koji čine EL gleda ove nase utakmice u kojima kidamo, borimo se sa skupim azdajama, igramo na jednu loptu ovako osakaceni i sa najmanjim budzetom. Naivno se nadam da ce to kao neko od tih skotova umeti da ceni, da ce sa ovih prostora uvek neko imati mesta u EL, da je ovo prelepa kosarkaska prica i da se nece ugasiti.

Naravno, od toga nema nista, jebe se njima za to. Pre ce Mancester Siti, ako se šeicima digne kurac, biti stalni clan EL, nego sto cemo mi ikada biti.

 

da budemo do kraja iskreni, ni mi kao klub ne radimo dovoljno da pokažemo da poštujemo euroleague. nije to sad samo poslednjih par tekmi gde smo kažnjeni zbog ovoga ili onoga, to je čitav serijal sranja koja se kod nas dešavaju i na koje niko ne želi da gleda kao deo navijačkog folklora i ludi srbi zonfića.

 

sinoć je suđenje bilo ekstremno domaćinsko ali imamo i mi ponekada takvu kod kuće, doduše ne protiv glavnih el ekipa, već protiv nama sličnih autsajdera

 

uostalom, mogao je možda i neko sa naše klupe da skrene pažnju na vreme kod poslednjeg napada? da se traži neki challenge ili šta već. 

možda to ne bi promenilo ništa a možda i bi.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

 

nisi me razumeo, ne želim da umanjim ogroman doprinos džonija - samo sam pokušao da racionalizujem radonjinu odluku.

na kraju krajeva, pefi je čuvao vasu a wolters larkina.  ispalo je kako je ispalo ali siguran sam da bi vasa pojeo džonija u završnici. pefi je dovoljno gabaritan kada već hollins nije u igri (tj nije bio celo poluvreme pa nije verovatno ni bilo smisla ubaciti ga u poslednjim minutima)

 

Jbg i ja pokušavam da se utješim al mi slabo ide 🙂

 

Vasa je svakako isporučio svoje u završnici, ne vidim da bi bilo nešto gore sa Dzonijem u odbrani, plus je Micić dobio ulogu bijelog međeda i da je nosio zvezdin dres teško bi imao onakav tretman.  U napadu je bilo jasno da mi sa onom petorkom ne možemo ništa, Kalina i Nejt na škrgama i Pefi koji koševe postiže samo slučajno ako uđe.

 

Svaka odluka ima neki rezon ali smatram da je radonjićev bio pogrešan.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

 

da budemo do kraja iskreni, ni mi kao klub ne radimo dovoljno da pokažemo da poštujemo euroleague. nije to sad samo poslednjih par tekmi gde smo kažnjeni zbog ovoga ili onoga, to je čitav serijal sranja koja se kod nas dešavaju i na koje niko ne želi da gleda kao deo navijačkog folklora i ludi srbi zonfića.

 

sinoć je suđenje bilo ekstremno domaćinsko ali imamo i mi ponekada takvu kod kuće, doduše ne protiv glavnih el ekipa, već protiv nama sličnih autsajdera

 

uostalom, mogao je možda i neko sa naše klupe da skrene pažnju na vreme kod poslednjeg napada? da se traži neki challenge ili šta već. 

možda to ne bi promenilo ništa a možda i bi.

Ma sve je to tacno, mi kao klub u nekim stvarima nismo se mnogo promenili, bez obzira sto vec toliko godina igramo tu EL. Sada, da li je to presudno za dobijanje licence ili garantovanog mesta za ovaj prostor... Nisam siguran.

Ipak, izmedju psovki, ponekog ubacenog novcica i onakve atmosfere na nasim i komsijskim utakmicama i londonske EL utakmice sa britanskom kraljevskom porodicom u loži i Britni Spirs kako aplaudira, biram ovo prvo. Jbg, tako je, kako je.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...