Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Dvadeset pet minuta smo igrali kao u transu, za neverovati, poezija od igre... Lazić i Lazarević plode, pogađaju trojke i igraju odbranu... Ivanović takođe, Kalina ih ubija sve vreme, Kuzmić skače... svaka čast Radonji kako je našpanovao ekipu, jer je malo ko očekivao ovakav otpor Efesu... stvarno je bilo milina za gledati... nadam se da je ovo samo početak ovakve igre, i da ovaj poraz neće psihološki da nas ubije...

 

Utakmica sa Zenitom nam je to be or not to be. Ako mislimo nešto još u EL. Ako izgubimo, to je verovatno goodye... ta utakmica će pokazati kako smo podneli ovaj nesrećni poraz...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

pa jeste ali su bile nešto veće šanse da ga ne pojede jer je ogroman 😐

to je tacno, ali nije urodilo plodom, vasa je opet dao sve sto je hteo

a na drugoj strani smo gledali pefijev stepback 3...od koga cu verovatno imati nocne more

2 airballa woltersa

i hero ball kaline koji je isao dok je imao snage, pa se neslavno zavrsio

 

dzoni je pre toga bukvalno izmislio jedno 8p ni iz cega

mogao je radonja malo vise da mu veruje

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

 

i hero ball kaline koji je isao dok je imao snage, pa se neslavno zavrsio

 

slažem se, osim sa ovim. kalinari je bukvalno u našem poslednjem napadu ubacio one najspektakularnije poene na utakmici. dakle, imao je snage do kraja

niej dao ta bacanja, jebiga, dešava se i boljim igračima od njega

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno zasto nije uveo Holinsa u zavrsnici, kada je vec elitni defanzivac, makar je to pokazao kod nas. Imao je 4 licne i sacuvan je bio faulova do samog kraja. Napravljeno je mnogo sok poteza, pocevsi od Markovicevog nepotrebnog faula na 5 sekundi do kraja, to je bilo na 1:51 i 7 razlike za nas. Nakon toga Kalina sa izgubljenom loptom i faulom bas, bas lošim i skroz  nepotrebnim. Potom opet ocajna odbrana Markovica, na 41 sekund do kraja gde se Vasa prosetao pored njega. 

 

Kalina potom radi take over ovaj put uspesno. Micic onda rutina kos, opet se manje vise prosetao do kosa. 

 

Potom Kalina masi oba i ostalo je istorija. 

 

Za sve to vreme imali smo dva er bola Voltersa i Markovica. 

 

Razumem odluku sa dva pleja, nista nismo mogli da pogodimo, ali nista nismo ni odbranili, bas nijedan napad u poslednja dva minuta... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao lošu sreću da utakmicu odgledam kasnije, zbog obaveza, pa sam već znao rezultat. Utisak - delovali smo premoćno, uprkos sudjenju uglavnom na našu štetu. Ne razumem ovoliki hejt prema Vasi i Kalini. Vasa je MVP EL i jedan od najplaćenijih igrača. On jednostavno mora da isporuči svoje i odigrao je završnicu u svom stilu. Kalina je više od 50% ovog tima i bili bismo go kurac bez njega. Nekad uzima više nego što realno može, ali on nosi ovaj tim preko 30’ svaku utakmicu. Ne štedi se ni protiv Krke. Promašio je bacanja u finišu, ali čovek je igrao 35 minuta. Ostao je bez snage, možda i koncentracije. Kao što uini reče, Marković je trebalo da čuva Vasu, jer je bolji defanzivac od Ivanovića, čak je par puta odigrao flastera, da je Vasa jedva uspevao da primi loptu, ali pamtiće se samo greške i faulovi u finišu, koji su nas koštali pobede.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

 Marković je trebalo da čuva Vasu, jer je bolji defanzivac od Ivanovića, čak je par puta odigrao flastera, da je Vasa jedva uspevao da primi loptu, ali pamtiće se samo greške i faulovi u finišu, koji su nas koštali pobede.

 

ne znam da li tripujem, pošto je završnica bila vruća ali mislim i da je suđen neki faul pefija nad vasom u poslednjih minutipo, gde ga je otprilike dresom zakačio.

 

možda umišljam. ali da, sasvim profi odbrana pefija nad mvpjem el, gde mu je sve išlo od ruke i na ruku u drugom poluvremenu

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

naši problemi (tj uzrok poraza) su počeli davno pre završnice & čuvanja rezultata;

počeli su kada je efes krenuo u presing koji je uz dopust sudija za neujednačen kriterijum nas potpuno isekao u napadu. 

to je primoralo radonjića da igra celo drugo poluvreme sa dva ballhandlera. čini mi se da zato nije vraćen hollins u igru, makar da napravi još jedan faul kada smo brzo izašli iz bonusa.

 

takođe, ivanović se na početku tog presinga nije dobro snašao i mislim da je radonjić, uprkos njegovim clutch poenima & clutch reputaciji, rezonovao da od 1na1 u takvoj završnici, gde efes cepa ozbiljnu odbranu a kontakti im se ne sude - nema šta da traži, odnosno, da su te trice koje je ubacio čist ćar.

 

mi smo na trenutak uspostavili balans i skoro-pa-ključnu prednost pozicionim napadom i ofanzivnim skokovima - gde su praktično wolters, kalinari i kuzmić kao sidraš igrali napad. 

 

na kraju je odlučila izgubljena lopta i 2-3 promašena bacanja. jebiga, to su stvari koje se dešavaju i koje će se dešavati.

 

možda i najbolji hajlajt završnice za mene je kada je wolters uzeo ofanzivni skok i prosledio da li kalini ili ivanoviću za tricu; kamera hvata radonju kako stegnutim pesnicama viče to! ili bravo! woltersu a ne igraču koji je ubacio - to mnogo govori o majndsetu na kojem počiva naša igra, šta se traži (aktivnost) a šta se prašta (promašaj)

 

šteta pre svega zato što je kalinić napad pre bacanja & vasinog prodora pogodio iz onog fade awaya kao glavni igrač nba franšize.

 

po meni je sad glavni posao na radonjiću u smislu kako ćemo da unovčimo sinoćnu izvanrednu partiju:

- ako uspe da ubedi igrače da je ono bila možda i najbolja partija u sezoni (možda i jeste), na konju smo

- ako izađemo iz tekme depresivni što nismo pobedili, u banani smo

 

Odličan post. Ajde bile su sinoč vruče glave, ali uprkos tome je premalo ljudi govorilo o tome kako je Efes podigao agresivnost u zadnjih 5-6 minuta i da su nas tu baš dobro prebili i da je to bio jedan od ključnih razloga naših problema u napadu.

 

Mislim da si dobro pokušao rezonovati Radonjićevu odluku sa petorkom na kraju. Ali znamo i svi da na kraju šta god da uradiš, konačni rezultat če odlučiti dal češ biti pohvaljen ili kritikovan. Da smo izdržali i odneli pobedu, bilo bi bravo, za to smo i doveli Pefija. Za ovakve momente, da stane na loptu itd.

Da je ostavijo Džonija i izgubio, bilo bi da je i slepac vidio da nemože da izdrži ovu fizikalnost Efesa u odbrani sa kojom su igrali završnicu, da nemore da odbrani ništa, da je imao u prošlim utakmicama nesigurne epizode na liniji slobodnih bacanja... Pa zašto smo dovodili Pefija ako ga nečemo koristiti u ovim momentima...

I ne kažem da nisu u pravu Sector i nikadprotivkaline za Pefija. Pošto on jeste odigrao groznu završnicu, jer se pre svega u odbrani očekivalo više od njega. Ali jbg, trebalo je doneti odluku na par minuta do kraja ko nam daje najviše šansi da zadžimo tu prednost. Meni je recimo izgledalo da su njihovi bekovi imali najviše problema sa Hollinsom i Lazićem. A evo zamišljam armagedon ovde na forumu da je Hollins ubačen za završnicu, i da je napravio neki smotan reach in faul i nedaj bože još promašio koje slobodno bacanje na drugoj strani. Pa odrobijali bi ga ovde neki. 

 

 

Ja moram da se izvinem Lazareviću, jer sam pre koji mesec rekao da je on jako slab šuter. demantirao me sad u zadnje dve utakmice i nadam se da če tako i nastaviti. Nije toliko ni bitno to što je ubacivao u dosta visokom procentu, več sa kakvim samopouzdanjem je ulazio u te šuteve. Posle istrčavanja iz blokova uzima tricu bez trunke razmišljanja. Alal vera! Nadam se da če nastaviti da dobija minute, jer može da doprinese na mnogo načina.

 

Kalina. Ovo što on igra je MVP nivo. Meni je na početku sezone izgledalo kao da se nije baš najbolje snašao u toj go-to guy ulozi, ali ovo zadnjih mesec i kusur dana je fantazija. Juče mislim da sam čak pročitao da treba da oladi i ne izlazi iz opanaka. Pa jbg, nemožeš da ga kuješ u nebesa kad uzme fadeaway u završnici i metne, a da vičeš da ne izlazi iz opanaka kad nešto promaši. Licemerno je malo. On ustvari zadnje vreme igra jako racionalno i neverovatno pametno. Pa samo se sjetite one akcije gde pokazuje mislim da Kuzu da stavi blokadu u ledja nekom igraču, i da če to otvoriti prostor za Hollinsa na drugoj strani. Kuz postavi, Hollins ostane sam ko duh, i trica kao kap... Bacanja mu ne treba zameriti, dešava se. Siguno je da če doneti on još mnogo pobeda do samog kraja EL. Meni je jedini njegov slabiji potez bio kad nije hteo da odustane od onog prodora na Dunstona, jer je izgledalo koa da je namerno hteo da metne preko njega, pošto nas je ovaj ugasio u tim momentima. Ali jbg, da nema taj mindset to nebi bio Kalina sa mudima koje prevozi u kolicima. Privilegija ga je gledati u crveno belom dresu ❤️

 

Za kraj, jest ovo težak poraz i mentalno i zbog situacije na tabeli. Ali nebi ja opet stavljao neki veliki pritisak na sledeču utakmicu. Pošto to konstantno radimo pa te čemo rekreativno da igramo od novembra, pa od decembra, pa kad izgubimo od zenita, itd itd. Polako. Idemo utakmicu po utakmicu, skupljamo pobede i da vidimo dal če to biti dosta na kraju. Tek smo na pola sezone. Ja iskreno uživam u svakoj utakmici ovoga tima i jedva čekam sledeču. 

  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 
ne znam da li tripujem, pošto je završnica bila vruća ali mislim i da je suđen neki faul pefija nad vasom u poslednjih minutipo, gde ga je otprilike dresom zakačio.
 
možda umišljam. ali da, sasvim profi odbrana pefija nad mvpjem el, gde mu je sve išlo od ruke i na ruku u drugom poluvremenu

Nisam zapazio, moguće. Svakako su oba faula u finišu bila glupa i neiskusna. Onaj na 5 sekundi do kraja napada, kada nije bio ni blizu koša, a tek ovaj gotovo nesportski na sekundu do kraja. Mali brainfart, mada bih ja opet na Radonjinom mestu držao pre Pefija i Voltersa, nego Džonija. Lako je biti general posle bitke, znamo da naš Radonja ponekad zabaguje, ali to smo znali, nije nas iznenadio. Svakako, sjajna utakmica za gledanje.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:


Nisam zapazio, moguće. Svakako su oba faula u finišu bila glupa i neiskusna. Onaj na 5 sekundi do kraja napada, kada nije bio ni blizu koša, a tek ovaj gotovo nesportski na sekundu do kraja. Mali brainfart, mada bih ja opet na Radonjinom mestu držao pre Pefija i Voltersa, nego Džonija. Lako je biti general posle bitke, znamo da naš Radonja ponekad zabaguje, ali to smo znali, nije nas iznenadio. Svakako, sjajna utakmica za gledanje.

Тај други фаул није морао правити али кад је већ правио по мени има резона тако јак фаул, деси се да јак фаул утиче на промашено прво бацање ал џаба кад су ови гледали снимак 3 минуте.

Link to comment
Share on other sites

Kriterijum sudjenja je bio los niko to ne spori, ALI mi smo to nadomestili i to jos kako sa nerealnim sutem za tri.

 

Igrali su odbranu gde je svaki kontakt mogao da se okarakterise kao faul, i to je trajalo i trajalo. Nismo mogli obrucu da pridjemo. Medjutim, nas je juce isao sut. Pogodili smo valjda 4 trojke zaredom u 4/4 medju kojima je i Kalinin 3 + 1. Znaci, juce nam je sve polazilo za rukom, bukvalno sve nam se poklapalo da uz sjajnu odbranu napravimo mozda i najvecu pobedu u El od kad je igramo, i onda pomračenje poslednja 2, 2 i po minuta. 

 

Sami smo krivi, i pored audija smo usli sa +7 u poslednja dva minuta... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dl91 said:

Kriterijum sudjenja je bio los niko to ne spori, ALI mi smo to nadomestili i to jos kako sa nerealnim sutem za tri.

 

Igrali su odbranu gde je svaki kontakt mogao da se okarakterise kao faul, i to je trajalo i trajalo. Nismo mogli obrucu da pridjemo. Medjutim, nas je juce isao sut. Pogodili smo valjda 4 trojke zaredom u 4/4 medju kojima je i Kalinin 3 + 1. Znaci, juce nam je sve polazilo za rukom, bukvalno sve nam se poklapalo da uz sjajnu odbranu napravimo mozda i najvecu pobedu u El od kad je igramo, i onda pomračenje poslednja 2, 2 i po minuta. 

 

Sami smo krivi, i pored audija smo usli sa +7 u poslednja dva minuta... 

dokle ce se na ovaj nacin abolirati sudije od svojih gluposti?

Znaci ako smo propustili plus 7 ok je da ti ukradu jedan poen

Juce Perasovicu nisu dopustili da traze celendz kod one situacije gde je Mirotic flopovao pri sutu za tri poena

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mile1 said:

dokle ce se na ovaj nacin abolirati sudije od svojih gluposti?

Znaci ako smo propustili plus 7 ok je da ti ukradu jedan poen

Juce Perasovicu nisu dopustili da traze celendz kod one situacije gde je Mirotic flopovao pri sutu za tri poena

Bukvalno se ne abolira, nismo imali prvi put takvo sudjenje. Sta je resenje, da ih opet gadjamo u Pioniru sa tvrdim predmetima? Govorio sam o stvarima sto je do nas, a imali smo sve u svojim rukama UPRKOS takvom sudjenju. Da kad sledeci put budemo u takvoj situaciji, a bicemo, da bolje i smirenije ulazimo u tu zavrsnicu. Da ne bude kao krava koja da mnogo i onda sve prospe za dva minuta, sve. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Don Radonja said:

@L' ImperatoreSto bi se reklo lako je biti general posle bitke.Svi bi smo mi drugacije uradili.A da smo se nasli u takvoj situaciji...

 

Pa da, to je nekako bila i moja poenta. Kad rezultat na kraju izostane, svi imaju objašnjenje zašto je ta odluka bila slaba, a kako bi druga mogla da bude bolja. Ali jbg, mislim da se to neče nikad promeniti. A možda nema ni potrbe da se menja, jer je ovo ipak otvoren forum da se debatira malo o raznim stvarima.

 

16 minutes ago, Diogen said:

Znam da za prosutim mlekom ne vredi kukati ali da li sam samo ja ili je ovo cist lopovluk?

 

Nacestitam se sudijama za ovu odluku ali bas... :hammer:

pic123.jpg

 

Ja sam vidio neku debatu na twitteru, kao ima oko te crne crte još neka bjela (koja se zaista vidi kad zoomiraš). Pa kao ta ista važi, a nju jeste nagazio.

 

Samo mi nije nikako jasno odakle crta za tri poena iz dve boje, dali je to po pravilima i koja boja se onda važi. Da nije ova vanjska za goste a nutranja za domače.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, L' Imperatore said:

Ja sam vidio neku debatu na twitteru, kao ima oko te crne crte još neka bjela (koja se zaista vidi kad zoomiraš). Pa kao ta ista važi, a nju jeste nagazio.

Samo mi nije nikako jasno odakle crta za tri poena iz dve boje, dali je to po pravilima i koja boja se onda važi. Da nije ova vanjska za goste a nutranja za domače.

To je tampon zona ... :classic_biggrin:

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...