Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Шта да се ради.... Играли смо лавовски, баш се испрсили. Нажалост овај пут није било довољно. Судије су пустиле да Данстон прави масакр испод свог коша. Тако да Радоња и момци само напред, следећи пада Зенит.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ali ne miče mi se Miconja od ispred očiju...kao oni zadnji kadrovi hirurga u filmovima pre operacije...upravo nas je tako doktorski i rešio.

Ceo solarni sistem je znao da će da metne svako naredno bacanje, pa još dva produžetka da smo odigrali. Jebač je Vasilije...i sve mu praštam ali onu frizuru nikako...to je jebena unforgiven kategorija.

 

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, d3jan said:

edit: Baš sada gledam, ona raspala smlata od 220 od 2010 nije pogodila više od 2 trojke ( 5 puta po 2 trojke u 10 godina), a juče pogodi 5/5, koja kenjaža to nije viđeno..

Nesto se mislim da ta kenjaza Pleissa i nije bila toliko losa za nas, jer osim njega niko od njih nije nesto posebno uradio. Mozda najbolji potez Atamana je bio da ga izvuce iz igre i razbudi mu drugare. Sa izlaskom Pleissa pocela je i ostrija odbrana po celom terenu koja je cesto prelazila granice faula. Na kraju ih je Micic izvukao.

3 hours ago, Čvarkov said:

Čini mi se da ove godine imamo baš loše sudjenje, nije da smo se prethodnih godina usrećili sa sudijama, ali ove godine je po meni primetno više nego ranije. Realno niko nas ne poštuje, ok Micić je imao dva bacanja na kraju, ali oni gledaju dal je bila namerna, na vreme se nisu obazirali. Ne verujem da bi sekunda više nešto promenila, ali da je neka top ekipa bila u toj situaciji, sudije bi 5 minuta gledale snimak da utvrde koliko je vremena ostalo.

Tu su mogli i nasi sa klupe da se aktiviraju. Valjda neko tamo prati sta se desava sa zapisnickim stolom i sa merenjem vremena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vasi svaka čast, samo bre ovi naši kad igraju protiv nas ko da im život zavisi od te utakmice. Još uvek se sećam Galatasaraja i kako nas je Erceg uništio, još nam dade trojku ca centra za produžetak. Pa malo nek se nekad naprave ludi, nek olade malo. :classic_biggrin:

Edited by Volter
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Урош19 said:

Калина има језиво суђење. Ем што му свирају пола глупости које не свирају другим звездама, ем што у нападу сваки 5. улаз добије фаул

Neko je De Colo, neko je Kalinic...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posle Barselone još jedna izgubljena utakmicu zbog slobodnih bacanja, doduše na drugačiji način jer smo sinoc generalno imali dobar procenat, ustvari odličan do pred sam kraj, ali opet u poslednja 2 minuta 3/4, dok sa druge strane Micić bez greške (čini mi se 6/6). 

Šteta za poraz, baš šteta jer je ovo bila jedna od najboljih partija u sezoni, na strani sigurno, i mislim da smo baš zaslužili pobedu ali šta da se radi. Meni je barem bitno da je ovo što igramo poslednjih 15ak-20 dna odlično i smisleno, generalno jedna jako ozbiljna košarka koja podseća polako na onu čuvenu sekvencu u EL pod Radonjićem. Sad za koliko će to biti dovoljno ne znam ali znam da trenutno uživam u utakmicama i našim nastupima u EL, čak i kad su teški porazi poput sinoć ili protiv Barselone, a planiram da idalje nastavim bez obaziranja na tabelu i skor jer ni ovakva izdanja neće da traju večno tj kroz celu preostalu sezonu. Padovi će se desiti, dešavaće se da oped delujemo kao razbijena vojska ali najbitnije je da na kraju opet budemo pravi u šta ne sumnjam. Da bi nam ovi periodi kada ćemo oscilirati bili što kraći jako je bitno da što više igrača dobijemo i razigramo, zbog toga baš raduju Vajtovi minuti i igra. 

Previše kuknjave na Cirbesa kao na trećeg centra, ako smo pogrešili i usrali sa centarskom linijom onda je to izbor prve dvojice na pozicije 5, Kuzmića i/ili Mitrovića, po meni ni jedan ni drugi nisu greška. Naravno voleo bih i ja radije nekog boljeg igrača uesto ovakvog Maika ali sa našim finansijama, posebno minusima iz prethodne 2 sezone, nije mnogo realno

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja nikako da uspostavim odnos postovanja sa Vasom. Kad god je igrao za tim za koji navijam nikad nije odigrao ne znam kako. U reprezentaciji je samo imao brejn fartove a u Zvezdi je igrao toplo/hladno. I jos ta neka cudna energija oko njega.... nemam pojma. Evo jos i ovo fejkovanje auta. 

 

Moram se sloziti da je suludo imati 2 boje za trojku. Valjda bi bilo logicno da istaknuta crna linija bude granica jer nju mogu igraci jasno da uoce. Ako je pravilo da se gleda njen border onda je to je jedna suludnost u svim suludima evrolige. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Setite se 2011 said:

@Sharp@drakon1

Kad i za koje situacije trener može da traži čelendž?

Sinoć je npr Peras tražio čelenž kod onog faula nad Mirotićem (da li je bilo na šutu ili ne) i nije dobio

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Meni nije, moram da priznam, to potpuno jasno jer nemam pristup direktivama EL. Ono sto znam je ovo: https://www.euroleague.net/news/i/btprf3pfvxjye75e/coaches-may-challenge-one-official-s-call-per-game-this-season

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast na energiji da analizirate.

Ja sam i dalje poludevastiran.

 

Ono sinoc je bilo mnogo vise od obicnog/regulare EL meca, jednog od 34 kola.

Bukvalno mi se ogadila kosarka, nemam zelju vise da gledam.

Razmisljam da poklonim nekome sezonsku.

I am too old for this shit.

:ima30 😂😂😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Treba se sad odmoriti i spremiti za FMP. To će biti derbi dosadašnjeg dela sezone ABA lige. Nadam se povratku Dobrića i Davidovca. Ne treba zaboraviti da smo sinoć igrali bez njih a mnogo bi nam značili, pogotovo Davidovac koji u poslednje vreme igra odlično.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Losmi17 said:

Svaka cast na energiji da analizirate.

Ja sam i dalje poludevastiran.

 

Ono sinoc je bilo mnogo vise od obicnog/regulare EL meca, jednog od 34 kola.

Bukvalno mi se ogadila kosarka, nemam zelju vise da gledam.

Razmisljam da poklonim nekome sezonsku.

I am too old for this shit.

:ima30 😂😂😂

Hm, ne bih rekao ... kad dođeš u moje godine sve ravno . Malo se cimneš, kao kad te komarac ujede. :classic_smile:

Nači, samo opuštencija ...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

ma ko ce sada da igra protiv fmp-a i da gleda. 

Ja jedva čekam tu utakmicu. Ne mora značiti da će momci zbog ovakvog poraza biti depresivni, čak im može ovo uliti još veće samopouzdanje jer su pokazali da mogu igrati egal protiv vrhunske ekipe. Lazarević čeka narednu utakmicu ko zapeta puška, puca od samopouzdanja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbt, duze ce da drzi očaj i bes zbog poraza nego radost da smo dobili. Pobedis, lepo ti, lagano se uspavas... Ujutru fino, lak kao leptir... Novi dan, ides dalje.

Ovako, kao cele noci na naftnoj bušotini. Zena jos pita kog sam to Tasu psovao u snu. A na poslu bih zadavio nekog trenutno.

Ciganska muka pregolema.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Setite se 2011 said:

@Sharp@drakon1

Kad i za koje situacije trener može da traži čelendž?

Sinoć je npr Peras tražio čelenž kod onog faula nad Mirotićem (da li je bilo na šutu ili ne) i nije dobio

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Moze da trazi čelendz ako pre toga u toku utakmice njegov igrač ne ucutkuje i provocira publiku klimanjem glave posle ubačene trojke.

Tačno sam znao sta je uradio Kenan sa tim potezom kad je dao trojku.

Razjario je halu,do tad mirnu,sudije su pustile sve i gotovo.

A imali su plus 17 na kraju trece cetvrtine.

Perasovic je po meni izgubio mec,sto tog trenutka nije poslao budalu u svlacionicu,smirio bi halu,zadobio postovanje i kod sudija i domace publike iako je dobro poznat tamo a i onom dripcu dao dobru lekciju o ponasanju na terenu i respektu prema protivniku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Berti, nekada kada pobediš i od uzbuđenja ne može čovek zaspati. Bilo bi teže da je ova utakmica o nečemu odlučivala. Ovako, već danas će kod mene biti zaboravljena. Dobio sam mnogo više nego što sam očekivao od utakmice, a očekivao sam rutinsku pobedu Efesa.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

 

Ja sam vidio neku debatu na twitteru, kao ima oko te crne crte još neka bjela (koja se zaista vidi kad zoomiraš). Pa kao ta ista važi, a nju jeste nagazio.

 

Samo mi nije nikako jasno odakle crta za tri poena iz dve boje, dali je to po pravilima i koja boja se onda važi. Da nije ova vanjska za goste a nutranja za domače.

Iskreno, ja tu belu liniju na snimku ne vidim. Ovo mi više deluje kao fake/kontrast linija zbog lošijeg kvaliteta slike. 

Evo, nek mi neko pokaže gde mogu da pogledam tu dodatnu "membrana liniju". 

Link to comment
Share on other sites

Jos ne mogu da se oporavim od poraza. Sam poraz nije toliki problem, jer je igra i rezultat za svaku pohvalu, ali razmisljanje da nam ovo mozda zafali na kraju za top 8 je zastrasujuce. Ono sto je najpozitivniji utisak posle zadnjih par EL kola je da ova ekipa definitivno zasluzuje mesto u top 8.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Losmi17 said:

Svaka cast na energiji da analizirate.

Ja sam i dalje poludevastiran.

 

Ono sinoc je bilo mnogo vise od obicnog/regulare EL meca, jednog od 34 kola.

Bukvalno mi se ogadila kosarka, nemam zelju vise da gledam.

Razmisljam da poklonim nekome sezonsku.

I am too old for this shit.

:ima30 😂😂😂

 

Ovakvi porazi peku do kraja sezone, ne liječe se preko noći.

 

Za igrače ne brinem, oni će zaboraviti utakmicu ubrzo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Iskreno, ja tu belu liniju na snimku ne vidim. Ovo mi više deluje kao fake/kontrast linija zbog lošijeg kvaliteta slike. 

Evo, nek mi neko pokaže gde mogu da pogledam tu dodatnu "membrana liniju". 

Taj rad ... kad se poveće fotka preko nekih granica pojavi se taj autlajn. Samo jedna linija postoji.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Iskreno, ja tu belu liniju na snimku ne vidim. Ovo mi više deluje kao fake/kontrast linija zbog lošijeg kvaliteta slike. 

Evo, nek mi neko pokaže gde mogu da pogledam tu dodatnu "membrana liniju". 

 

Evo ovde se vidi, a nemogu da nadjem sliku koju sam gledao sinoc koja je bila jos vise zoomirana.

 

Ali da ti si upravu. Nema u realnosti nikakve duple crte vec se zbog zooma na slabom kvalitetu nekako prelio ovaj svetliji deo parketa sa unutrasnje strane linije, na vanjsku. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

ma ko ce sada da igra protiv fmp-a i da gleda. 

Ja ne vidim uru da ih ponovno gledam. Eto toliko sam se  napokon  emotivno povezao i identificirao sa ovim timom

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, medobrundo said:

Kapa dole Radonji i momcima. Očekivao sam iskreno da nas razlupaju. Otići prvaku Evrope na noge i do poslednje sekunde biti u igri, ozbiljan je podvig. Pobeda bi bila čudo - ipak ovo baš boli. Tim smo sa velikim T i zadovoljstvo je gledati momke, najzad. Napokon nam se otvorio i šut i ako zadržimo energiju i samopouzdanje, stvarno ćemo igrati dobru košarku i biti pretnja svakome. Ne razlikuje se ovaj period puno od onog kad smo nanizali 6-7 pobeda, samo su sad Barsa i Efes imali i dosta sreće.

 

Radonja možda ne napreduje brzo, ali zato pojedini forumaši ovde nazaduju jako. Pomislio bi čovek da će godinama da postanu odmereniji i racionalniji ljudi, ali džaba. Znaju oni šta je trik za pobedu u gostima protiv Efesa. Ne zna to Radonja, koji je i vodio 5-6 razlike do pred sam kraj. Oni znaju kako se zatvara meč.

 

99 posto ovakvih mečeva, kada domaćin favorit juri 5-6 razlike, ne idu na 10 plus za gosta, već na jedan posed. Teško je to psihičko breme i ne razbija se to kao što stručnjaci odavde misle. 

 

Sve u svemu, 1 razlike i 2 bacanja za dečka koji to inače pogadja - ishod koji bi svaki trener na svetu prihvatio na gostovanju Efesu. Izgleda da nije ni to dovoljno, trebalo ih je pobediti 2 minuta pred kraj, ipak smo mi gigant rutiner iz Beograda.


Sve se skroz slažem osim za bold, nešto slabije Kalina izvodi bacanja ove sezone, bilo je tu solidno promasaja i pre ova dva. Čak i protiv Barselone na onu (bitnu) tehničku. Svakako da njegovo trošenje i način na koji igra, posebno u EL, doprinosi tome da mu procenti padnu

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...