Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Sta drugo reci osim svaka cast. Nazalost Shved je odigrao sjajnu utakmicu. Osim poena on je jedini uspevao da nam pasovima sece odbranu na piku, sto je jedino do sada u sezoni uspevalo Igokei. 

 

Hollins mora bolja selekcija suta. Ne mozes da dignes igraca na fintu i on da te izblokira. Prodor pa povratna lopta. Takodje on je potpuno bezidejan u pnr igri, ja samo gledam da ne izgubi loptu jer nema taj pregled igre da napravi visak, a bogami ni dribling. Stoji poredjenje da su on i Dobric prilicno slicni igraci napadacki, ali razlika u selekciji suta je velika. Hollins forsira za sada. Manje je vise.

 

Lepo je bilo gledati duel dve najbolje trojke u Evropi, a jos lepse kad jedna od njih igra za Zvezdu. Sve je prstalo.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za pristup i borbu, par greski u nekim bitnim trenucima, Holins mora bolje ,odlucnije igrao je 2 god u Rusiji poznaje ovaj teren nije pocetnik sve se nesto necka snedbiva uspeo je da napravi Šveda odbrambenim igracem

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sector said:

Koštali su nas skupo minuti Luke večeras u oba pravca. 

 

Nije Kuzmić odmarao za Cedevitu već je jedva disao.

 

Upravo to. Čovek je hvatao vazduh. Ali i odigrao najbolju utakmicu u poslednje 3 godine. Mitrović od sjaja do očaja, falio nam je da dobijemo i ovo.

 

Previše trojki su nam ubacili. Kad je Šved ubo onu u poslednjoj sekundi 3/4, znao sam da gubimo...

 

Momcima svaka čast. Dva tesna poraza u gostima protiv favorita. Duša me boli zbog povreda igrača, ali pokazali smo da možemo da igramo sa svima... Za sad...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Sta drugo reci osim svaka cast. Nazalost Shved je odigrao sjajnu utakmicu. Osim poena on je jedini uspevao da nam pasovima sece odbranu na piku, sto je jedino do sada u sezoni uspevalo Igokei. 

 

Hollins mora bolja selekcija suta. Ne mozes da dignes igraca na fintu i on da te izblokira. Prodor pa povratna lopta. Takodje on je potpuno bezidejan u pnr igri, ja samo gledam da ne izgubi loptu jer nema taj pregled igre da napravi visak, a bogami ni dribling. Stoji poredjenje da su on i Dobric prilicno slicni igraci napadacki, ali razlika u selekciji suta je velika. Hollins forsira za sada. Manje je vise.

 

Lepo je bilo gledati duel dve najbolje trojke u Evropi, a jos lepse kad jedna od njih igra za Zvezdu. Sve je prstalo.

 

Jeste. Po mom mišljenju, veliku ulogu u tome je igralo to da su skoro isključivo išli na pick&pop sa Voigtmannom, dok je naša odbrana verovatna u osnovi bolja da brani visoke igrače koji rolluju dole. Ali dobro, siguran sam da če se to korigovati kroz sezonu, ako nas budu bušili na tu foru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nasa osovina se polako izdvaja... Kalina i Volters. Do sada im se pridruzivao Mitar a veceras neocekivano Kuzmic. Ko da je nemoguce da obojica imaju dobro napadacko vece. Veceras je najvise posustala nasa domaca osovina iz prosle sezone Deda i Dobric. Dobric je jos bio i solidan u pp, ali iz nekog nepoznatog razloga ostao na klupi u drugom - nadam se da nije opet povreda. Ali DeDa prakticno neprimetan... mislim da nijednom nije sutirao spolja. 

 

Kod njih ovako osakaceni sve im se vrti oko Klajburna. I jos oni pikovi Sveda na koje smo naivno nasedali. Mogli smo to bolje da zatvorimo. Inace kad budu bili kompletni bice bas bas zajeban tim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Betolingar Misdongard said:

Meni je čudna bila izmjena Woltersa na kraju. Čovjek je naš najbolji najopasniji igrač sa loptom u rukama, večeras je isto bio sjajan. Bilo bi logično da je odigrao do kraja te minute. Za Kuzmića i mogu razumjeti, vjerovatno je krepao od umora.

Mocna vanila je sedeo na klupi i delovalo je da jedva dise. Crven kao paprika.

 

Ne znam, minuti skoleta, forsiranje holinsa dok nas zakopava. Kao da smo zrtvovali tekmu, tako je na momente delovalo.

Centar nam treba, bukvalno nasusna potreba.

A ako se Holins ne dozove i bek.

Raduju vrhunski minuti Kuza, i sutevi Dzonija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne glumatajte ljudi molim vas.

Kako ostati miran kad tim krvari i nesposobnoscu, bezmudoscu, potpunog bezveznjakovica Holinsa gubimo utakmicu.

Ko ga je i za cije babe zdravlje i dovodio?

Bek koji ne moze da predribla nikoga, kome Sved lupa bananu, izbezumljen, staje sa driblingom i baca im loptu u ruke, a da je to uradio Uskokovic ovde bi se gifovi pravili. Ovom timu fali kosarkas odnsosno bekcina, a ne ova kilava besmislena masa.

 

E sad da pisem o kosarkasima, bravo Kuzmicu, odigrao je prelepo, pametno i elegantno. 

Ivanovic je imao odlicno poluvreme, Dobric isto, Deda je bio na kraju mekan, Luka je neodlucan, nije se snasao danas, Volters odlican, kao i Kalinic koji se cuvao faulova.

Ipak previse su jaki individualno, i tako su i resili ovaj mec. Klejburn nije decko za Evropu, ne znam sto dangubi ovde. 

Svaka cast kosarkasima Crvene zvezde, na borbi, na htenju, ponovo su skupo prodali kozu.

 

Necemo moci da ocekujemo mnogo sa bekovima koji ne mogu da naprave visak, da smo ga veceras imali, verujem da bi uzeli pobedu. A i ovo peglanje na 4 i 5 iziskuje ogromnu potrosnju, strah me od novih povreda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

 

Raduju vrhunski minuti Kuza, i sutevi Dzonija.

 

.

 

Ja nisam video nekog da tako dobro iznudjuje faulove...cak i kod one namerne koju nisu svirali, Dzoni je s namerom krenuo na coveka, izmakao loptu u stranu...i vec imao spreman gest za namernu. Nista tamo slucajno nije bilo..

Kad se opusti jos malo vredece mnogo...

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Džonija su malo potcijenili ili su ga loše skautirali. Nekako je imao mnogo prostora za šut nakon picka. Dobro je da je počeo da ubaca šuteve. Ja sam baš oduševljen igrom Woltersa. Kako čovjek fino kontroliše ritam, savršena kontrola lopta, fluidnost. Pod kontaktom završena odlično, ima dobar balans na ulazu. Šut za tri tu i tamo, ostalo sve perfekcija. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni stavrno nije jasno kako neko ko je u klubu, ko zivi kosarku, uzme od svih bekova ovog sveta(najsire trziste) i izabere onog koji ne ume da vodi loptu?! Kako? Kako? Zasto? Ljudi, ostavio bih ga na aerodromu, zasto Zvezda mora da ima Gobeljica i u kosarci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Karakondzula! said:

Sreca pa smo mi kompletni. Ne igramo bez cele petorke od pola priprema na ovamo. Sreca, opet kazem.

 

Odavno sam pisao da smo i mi zajebani, zato su i dobili ovaj asesment... vecina drugih evroligasa ne bi izdrzao onaj nas pritisak u prve 3/4. Da im je tu i najbolji igrac, bili bi zajebani za EL titulu...

Link to comment
Share on other sites

Hvala Holinsu, skrenuo je pažnju na sebe, pa navijači mogu da prestanu da pišaju po Kuzmiću. Jeste da je odigrao jednu od boljih partija u karijeri, ali ko će sad o tome kad je već konstatovano da nije ni za ABA 2 ligu. Vreme je da se, nakon poraza od 2 razlike, skrene pažnja Radonji gde je još pogrešio. Pritom jako korisna zapažanja, verujem da Radonja to sam teško zaključi. Ni ne deluje kao čovek koji dosta promišlja i taktizira..  verovatno ni ne odgleda snimak posle meča.

 

Sve u svemu, rispekt za ovo. Falilo "samo" samopouzdanja i rutine da se i ovakav meč dobije. Fener i CSKA u gostima.. na par minuta do kraja egal. Dosta igrača pomisli - dobro je, nismo se obrukali, kao što su neki predvidjali. Kad budu verovali da može i da se dobije takav velikan, doći će i to. Makar u Pioniru/Areni.

 

Sad treba skupiti snage i olupati Cedevitu u Pioniru.

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...