Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Bravo momci, bravo Zvezdo.

Svaka čast na borbi i šteta, malo je falilo. A rekao bih malo onoga u čemu smo najbolji - odbrane. Naravno igraš protiv CSKA u Moskvi i nije realno očekivati da i njih tamo svedeš na ispod 65 poena, posebno što su dovoljno kvalitetni da na našu odbranu odgovore strpljenjem i bez panike traže dobro rešenje do isteka napada. Otuda ni ne čuda koliko puta su nam davali koš u 23. ili 24. sekundi. Takodje odredjene delove utakmice smo ušli u bržu igru i kraće napade, a tu teško da možemo da izadjemo kao pobednik. Ipak samom igrom ja sam zadovoljniji večeras nego protiv Žalgirisa, samo sto je tada dobijena utakmica a sada izgubljena pa ostaje drugaciji utisak i osecaj. 
Drago mi je za ovo izdanje Kuzmica, pisah već da je kod njega dobrim delom problem samopouzdanje, tj totalni nedostatak istog. Ima on drvene ruke i kamenog je osećaja ali ipak sa više samopouzdanja to mora bolje da izgleda, sto smo veceras imali prilike da vidimo. Zaista je dodao 5-10kg mišićne mase u odnosu na prošlu sezonu pa mu je i odbrana na postu sad odlična. 
Medjutim sa Kuzmićem i Lukom u rosteru moramo biti spremni da će jako retke biti utakmice gde će obojica biti dobri. 
 

Večeras možda i previše minuta za Davidovca, bas me iznenadjuje da mu Radonjić daje toliko prostora. Defanzivno je gotovo konstantno problem, tokom 3/4 smo veći deo tog perioda rotirali u odbrani jer je ista pucala uglavnom na njemu. 
Sa druge strane terena premalo je uticajan za takav defanzivan performans. Pri tome je i na skoku jako klimav. Nadam se da koliko toliko može da popravi spremu, ipak je bio i povredjen, inače biće bas bas sporadicno dobrih stvari od njega.

 

Za razliku od Davidovca Dobric polako hvata ritam i formu, vidim da je nekima malo i ove fenomenalno prvo poluvreme. Tu je pokazao da može u Radonjicevom konceptu da bude nosilac i prva opcija sa bekovskih pozicija. Sto je “nestao u drugom poluvremenu”, kako se sporadično piše, nije pre svega do njega već je i Radonjicevo vodjenje utakmice. Ali opet se vraćam, do pre 10ak-15 dana Dobric za 3 meseca nije odigrao košarku 5 na 5, jasno je da mora još neko vreme da se kalkulise sa njegovim opterećenjem i ulogom. S obzirom da smo išli na meč gde se mnogo ne ocekuje a može puno da se dobije, pa još kad se uzme i dalji raspored, ima logike da je Radonjić pokušao da dobije (i) Holinsa. Jbga, nije dobio ni Holinsa ni utakmicu, ali duga je sezona.

 

Btw, stvarno su Lazića skidali protiv Žalgirisa samo da Kalina ne bude kapiten usled mogućih sranja sa tribina… No comment.

 

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Ako Kruno Simon iznenadno uplati donaciju za zrtve rata na prostoru ex Jugoslavije spremajte slemove.  

Ako moze neka tema za najsmesnije upise. Bukvalno se dugo nisam ovoliko nasmejao, ovu foru vredi sacuvati od zaborava! Dao bih ti milion  😂 smajlija da mogu

Link to comment
Share on other sites

Ja samo da pozdravim one 3 spodobe sto su odrzale CSKA u igri tokom prvog poluvremena, kada smo zasluzili da napravimo veliku razliku i drzimo utakmicu u svojim rukama, nisam mogao ni da gledam drugo poluvreme koliko sam popizdeo posto sam znao da ne mozemo toliko bolji da budemo u 2/2. 

 

Sad odgledao reprizu i sta reci, samo reci hvale za ovu ekipu, sto se mene tice zasluzili su da se vrate sa pobedom.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Manu said:

Ja samo da pozdravim one 3 spodobe sto su odrzale CSKA u igri tokom prvog poluvremena, kada smo zasluzili da napravimo veliku razliku i drzimo utakmicu u svojim rukama, nisam mogao ni da gledam drugo poluvreme koliko sam popizdeo posto sam znao da ne mozemo toliko bolji da budemo u 2/2. 

 

Sad odgledao reprizu i sta reci, samo reci hvale za ovu ekipu, sto se mene tice zasluzili su da se vrate sa pobedom.

 

moram da priznam da ja ne gledampažljivo baš svaki duel u ulozi sudije ali nisam primetio neke dramatične greške osim one situacije kada je luka mitrović spasavao loptu ispod njihovog koša pa su mu (makar po rečima komentatora) sudili aut iako je bio pola metra u terenu.

 

čini mi se da je suđenje bilo domaćinskije nama protiv žalgirisa nego što je cska nešto ovde poguran; ali da, kada pogledaš broj slobodnih bacanja, vidiš da je situacija identična našoj tekmi protiv žalgirisa, samo što smo sada gostovali.

 

cska je veoma visoka i snažna ekipa pa ne možemo da nametnemo do kraja naš princip odbrane a kao što kolege rekoše, usput su i jako vešti igrači, pa na suri kvalitet rešavaju neke situacije u kojima odigramo jako dobru odbranu. samo pogledati vojtmanove poteze, bukvalno nismo bili blizu da ga ometemo kada se njegov skill spoji sa visinom i gabaritima generalno. na sve to, naš najbolji igrač je igrao protiv klajburna, koji naravno ne mora da se troši koliko i kalinari pa onda i ta naša glavna prednost protiv većine ekipa nestane.

 

najvažnije je da smo igrali egal utakmicu sa ovakvim protivnikom; 

parirali smo im u šutu i za 3 i za 2 i sa linije - što nam je jel'te, najveća mana. parirali smo im u skokovima, asistencijama, ukradenim loptama, nismo imali puno više prodatih (mada smo jebiga, neke prodali na kraju). jedino su nas ošurili sa blokadama, tj bolomboy.

 

nema se zašto biti nezadovoljan.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, oubrevo. said:

 

...moram da priznam da ja ne gledampažljivo baš svaki duel u ulozi sudije ali nisam primetio neke dramatične greške osim one situacije kada je luka mitrović spasavao loptu ispod njihovog koša pa su mu (makar po rečima komentatora) sudili aut iako je bio pola metra u terenu.

 

 

Aut definitivno nije bio. Mislim da su svirali da se nije oslobodio lopte na vreme, prilikom doskoka.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imali smo vazda Dedu koji vadi stvar ali ga za sada menja baba. Ipak, mora se priznati da su one dve izgubljene lopte u zadnjem minutu ipak preveliko luksuziranje kada igraš u Moskvi. Ali da ih je uz malo ciganjske sreće Kalina rešio upravo onakvim hicem u zadnjoj milisekundi...uhhhh. Malo bi mi bio vikend za toxinaciju najšireg dostupnog spektra. Uzo bi i neplaćeno cirka do četvrtka da odradim to valjano. Tačno pored skalpa i koševe i one plesačice da nam spakuju za poneti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Devil In My Pants said:

Da,imali bi 10-0 da je tu Vajt, al da je tu bio Koko,Milutinov ili Farid...Grigonis.

 

Bitno je da igramo dobro,srecom sl tekmu dolazi duznik Alba, koja je mlitavija nego inace, pa...

 

Dobar mec,ne predaje se Zvezda, generalno EL je cudno pocela,posebno Efes. Mi treba da drzimo domaci teren i da se poneka nabode preko.

Ili da smo mi doveli centra ili igrao Lazic, mozemo mi ovako do kada hoces. Farid dolazi kao zamena za Milutinova. Ne mozes imati oba. Ovaj tim Zvezde je dosta bolji sa Vajtom. Dobijamo snagu, atleticnost i pretnju sutem spolja. Eto, igracemo kuc,i i oni i mi  cemo biti u kompletnom sastavu, pa cemo videti tu utakmicu. 

Link to comment
Share on other sites

Tesko je sad znati realnu snagu ovog tima. Sigurno da taj centar treba zbog rotacije i kvaliteta. Holins isto mora da ne izlazi iz opanaka, nek vija spot up sut, on je sporadican,pisao sam o njemu vec i ovom timu ne treba neko ko ce zaustaviti protok lopte. 

 

Jedina steta ovog kluba jeste sto uprava ne moze da isprati rad trener i igraca i uvek se pojave neke radnje van terena koje mogu poremetiti igrace i strucni stab. 

 

Vec vidim kako CSI Delije net kopaju po istoriji Vajta i Holinsa...taj detalj naravno nije kriva uprava, samo je meni zao sto su igraci vecina pod pritiskom kraja karijere, jednogodisnjih ugovora...mlade igrace relno i nemamo, nama je dete u razvoju Lazarevic. 

 

Iskren da budem ja uzivam previse u ovoj sezoni, zao mi je sto ne mogu ici na tekme, jer onda moram biti 10ak dana van kuce, zani stomak natekao..a Cova me pocastio mestom skoro do Radonjica...jedva cekam da odem i da ga pozdravim. 

 

Sve u svemu mi kao navijaci treba da uzivamo u ovoj poslednjoj igri tima koji nam je doneo mnogo srece, pa cak i sad jer kad ne ocekujes puno, uvek si skoro na dobitku....da uzivamo..ako nas Bog pogleda pa da Deja i nasu Zvezdu gledamo kao klub sa A licencom i zakucamo poslednji ekser na Mordor, da Dejo baci taj prsten u lavinu i zatvorimo tu pricu jednom za svagda, a da Smigulzoc nestale u lavini u limarskoj radnji u okolini Cacka...mozemo da mastamo..

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Tesko je sad znati realnu snagu ovog tima. Sigurno da taj centar treba zbog rotacije i kvaliteta. Holins isto mora da ne izlazi iz opanaka, nek vija spot up sut, on je sporadican,pisao sam o njemu vec i ovom timu ne treba neko ko ce zaustaviti protok lopte. 

 

Jedina steta ovog kluba jeste sto uprava ne moze da isprati rad trener i igraca i uvek se pojave neke radnje van terena koje mogu poremetiti igrace i strucni stab. 

 

Vec vidim kako CSI Delije net kopaju po istoriji Vajta i Holinsa...taj detalj naravno nije kriva uprava, samo je meni zao sto su igraci vecina pod pritiskom kraja karijere, jednogodisnjih ugovora...mlade igrace relno i nemamo, nama je dete u razvoju Lazarevic. 

 

Iskren da budem ja uzivam previse u ovoj sezoni, zao mi je sto ne mogu ici na tekme, jer onda moram biti 10ak dana van kuce, zani stomak natekao..a Cova me pocastio mestom skoro do Radonjica...jedva cekam da odem i da ga pozdravim. 

 

Sve u svemu mi kao navijaci treba da uzivamo u ovoj poslednjoj igri tima koji nam je doneo mnogo srece, pa cak i sad jer kad ne ocekujes puno, uvek si skoro na dobitku....da uzivamo..ako nas Bog pogleda pa da Deja i nasu Zvezdu gledamo kao klub sa A licencom i zakucamo poslednji ekser na Mordor, da Dejo baci taj prsten u lavinu i zatvorimo tu pricu jednom za svagda, a da Smigulzoc nestale u lavini u limarskoj radnji u okolini Cacka...mozemo da mastamo..

 

 

Ja stvarno mislim da ti imas ozbiljan problem, a nema veze ni sa Dejom ni sa Covicem.

Link to comment
Share on other sites

Just now, VISOKOLETAC said:

Ja stvarno mislim da ti imas ozbiljan problem, a nema veze ni sa Dejom ni sa Covicem.

Dobro ako mozes da mi postavis dijagnozu, bio bih ti zahvalan :))

 

Ljudi imaju problem kad  navijas za klub, kad ne navijas...kad navijam za Minken. Tesko je zadovoljiti vase epitete gospodinu iz  strucnog stozera.

 

Kvalifikovati nekog kao ludim je valjda kaznjivo, ne po forumu nego eticki. Mislim, mogu ja napisati svasta za tebe jer se lepis za mene nn-stop,ali necu. Moja tolerancija visoka i vrednujem cak i tvoje misljenje jer si ti ipak nas, tj navijac KKCZ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dobro ako mozes da mi postavis dijagnozu, bio bih ti zahvalan :))

 

Ljudi imaju problem kad  navijas za klub, kad ne navijas...kad navijam za Minken. Tesko je zadovoljiti vase epitete gospodinu iz  strucnog stozera.

 

Kvalifikovati nekog kao ludim je valjda kaznjivo, ne po forumu nego eticki. Mislim, mogu ja napisati svasta za tebe jer se lepis za mene nn-stop,ali necu. Moja tolerancija visoka i vrednujem cak i tvoje misljenje jer si ti ipak nas, tj navijac KKCZ

Nisam rekao da si lud, samo sam se setio jednog filma, pa si me podsetio. Mislim, ako mozes da podneses malo sale 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Spominje se i Norvel Pele. Ako su obojica u opticaju ja sam svakako za Kama koji je bolji napadač.

Ako je opciju Pele onda ona priča da je Noko preskup pije vodu jer za iste/ slične novce Pele je bolji.

Cam se spominje samo na forumima i kao zelja navijaca. Ovi "kvazi" novinari samo prenose ono sto se pise po twiteru i forumima i  sto ima veze sa nasim klubom. Cak jedan od citiranih stranaca twiterasa mene zatrpava inbox na twiteru sa pitanjima.

 

Pele je vec kontaktiran,vec su vodjeni razgovori i tada nas nije odbio zbog novca vec zbog zelje da se okusa u NBA i nije bio spreman jos za odlazak preko bare.

 

Ista scenario bio sa QM,Nateom pa i Hollinsom.

 

 

 

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, oubrevo. said:

@Kankkunen, jel ovaj lik PF za evropu? ima ga prilicno a izgleda i kao da ima meku ruku. nikada ga nisam gledao, bar se ne secam 

Može na obe pozicije, ima poludistancu a može da zategne i za tri. Igrao je najduže u Australiji i nešto kratko u Izraelu.

Više je igrao na pet.

@Princeton bi mogao nešto više o njemu, možda ga je gledao i uživo. :classic_smile:

Edited by Kankkunen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

pa ne deluje da sa 203cm moze i na 5. Sem ako mu Kajl Hajns nije u istoj rodoslovnoj liniji. Ovo eventualno ako su procenili da ce Vajt ipak duze nego sto se mislilo. 

 

 

 

 

Zach LeDay - 202 cm

 

Josh Nebo - 206 cm

 

....itd

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...