Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

11 minutes ago, Liska Manjina said:

Da nije bilo šuterske rapsodije pomahnitalog Silija ostali bi na cca 50 poena.

mene malo brine da skoro svaka ekipa u evropi vidi da treba da ima tog nekog igraca koji moze da se zapali i pogadja u serijama...samo mi ne

pa makar to bio i drugorazredni trpac tipa sili

i originalno zamisljenoj koncepciji(white + centar, npr lesor) je to najveca boljka...koja je sa svim ovim povredama samo jos izrazenija

plus sto ovako stavljamo i kalinu u ulogu koja mu nije komfor zona

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ljudi su pisali da će Simonović nestati kad se vrate Dobrić i Davidovac, ali realnost je drugačija. Sinoć je opet odigrao 15 minuta. Kad god je imao loptu u rukama napravio je neku pizdariju, zaleti se na koš i onda baci neki divljački pas. U odbrani kao neki napaljeni rukometaš koji se našao na košarkaškom terenu. Stigao je čak i Micova da nokautira. Stvarno je nepodnošljivo gledati Simona, svaki minut je šamar u lice navijača.

  • Like 16
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, NikadProtivKaline said:

mene malo brine da skoro svaka ekipa u evropi vidi da treba da ima tog nekog igraca koji moze da se zapali i pogadja u serijama...samo mi ne

pa makar to bio i drugorazredni trpac tipa sili

i originalno zamisljenoj koncepciji(white + centar, npr lesor) je to najveca boljka...koja je sa svim ovim povredama samo jos izrazenija

plus sto ovako stavljamo i kalinu u ulogu koja mu nije komfor zona

Naš napad je povredom Vajta postao mnogo limitiraniji, kao što je slučaj kod Future nakon povrede Dače Nikolića. Mnogo je lakše igrati pik kada protivnička četvorka mora da bude u dresu Vajta/Nikolića zato što će kazniti svaku pomoć sa njihove strane. Samim tim je mnogo manje prostora ostalvjeno bekovima za prodor! 

 

Ne bih se složio sa tobom samo oko dela da je Sili drugorazredni trpač. Imao je taj strašne brojke u Bajernu prošle godine, realno nije on primabalerina nivoa De Koloa, ali za nas bi bio pun pogodak. I meni je očigledno da nam u bekkortu fali jedan volume scorer, ali očigledno da taj film nećemo gledati.

Link to comment
Share on other sites

U jednom trenutku, nakon treće lične Kalinića, petorka nam je izgledala ovako: Uskoković, Dobrić, Lazarević, Davidovac, Kuzmić 😄 nakon toga sabstitušn izlazi Kuzminskas a ulazi Mitrogol.

 

Zanimljivo je da nismo rezultatski pali u tom periodu 😮

 

edit: Sori za dupli post, mogu li se nekako spojiti?

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Liska Manjina said:

Ne bih se složio sa tobom samo oko dela da je Sili drugorazredni trpač. Imao je taj strašne brojke u Bajernu prošle godine, realno nije on primabalerina nivoa De Koloa, ali za nas bi bio pun pogodak. I meni je očigledno da nam u bekkortu fali jedan volume scorer, ali očigledno da taj film nećemo gledati.

sta znam, 7ppg prosle sezone, uz 44% suta

doduse, odlicnih 46% za 3

koliko vidim, zatrpao je oli, cska i armani

meni je to klasa ispod jednog loyda, pa i berona

Link to comment
Share on other sites

Quote

KK Crvena zvezda nije zelela da sedi skrstenih ruku i samo posmatra kako se sezona odvija, pa je zato, zbog svih nedavnih dogadjaja, povreda i virusa, odlucila da, u saradnji sa drzavnim institucijama, unapredi opremu koju igraci nose na utakmicama. 

Ovom prilikom klub izrazava veliku zahvalnost predsedniku Srbije i velikom navijacu Zvezde (od koga je i potekla ova genijalna ideja) kao i ministru unutrasnjih poslova, takodje velikom zvezdasu, na angazovanju. 

 

Dodatno, usled smanjene kolicine opreme za specijalne jedinice MUP-a, igraci Zvezde su se obavezali da ce, tokom utakmica, vrsiti i njihovu ulogu ukoliko se pokaze potreba za tim. 

 

Kapiten Lazic je vec imao priliku da isproba opremu, jer je i Adidas brzo reagovao i pripremio XXXL velicinu dresa. 

Ocekujemo finalna odobrenja ABA lige i Evrolige kako bi vec na narednim mecevima oprema bila u upotrebi. 

 

SporCki pozdrav!

 

image.thumb.png.872252a0aaff125702e4406af73a1b9c.png

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Ljudi su pisali da će Simonović nestati kad se vrate Dobrić i Davidovac, ali realnost je drugačija. Sinoć je opet odigrao 15 minuta. Kad god je imao loptu u rukama napravio je neku pizdariju, zaleti se na koš i onda baci neki divljački pas. U odbrani kao neki napaljeni rukometaš koji se našao na košarkaškom terenu. Stigao je čak i Micova da nokautira. Stvarno je nepodnošljivo gledati Simona, svaki minut je šamar u lice navijača.

Videcemo u narednom periodu.Svakako nisam ocekivao da Deda i Ogisa odigraju u full minutazi a tek izasli iz povreda.

Ako u narednih 5-6 tekmi(of course ako nema povreda) Simon bude dobijao redovno minutazu onda mozemo da pricamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je glavni utisak od sinoć (dobro jutro Kolumbo) kolika je kvalitativna razlika između EL i ABA lige. Budućnost je bez dileme treći tim po snazi u ABA ligi, a za njih je bila dovoljna i ova naša napaljena i defanzivno besprekorna ali izuzetno krnja i napadački limitirana verzija. Žute minute kao u 3/4 neće proći u EL ni protiv Albe, a kamo li ovih jačih evroligaša. Odbrana je već sada na Radonjinom trejdmark nivou, zaista sve zategnuto kao sajla, svi je igraju ili makar rade koliko mogu. Zašto sam uvek imao soft spot za Kuzmića uprkos kamenim rukama, pa zato što jebiga takav centar koji ima odlične defanzivne fundamente na toliko telo ne raste na grani. Da je iole poliraniji u napadu nikad nam ne bi bio dostupan. Luki svaka čast, zaista je junački odigrao ali ovo nema šanse da prođe u EL, svako njegovo bacanje lopte na koš koje nije zicer izgleda baš gadno, ne znam kako je ubacio ona bacanja, jedva su lopte ulazile, nabaci na obruč pa šta bude. Koliko ovoj ekipi znači svaka napadačka opcija pokazali su Dobrić i Davidovac sinoć iako daleko od idealnih izdanja obojica, otvori se mnogo toga. Dobrić znači mnogo i trkački, stalno je u petoj brzini, a Deda iz spot upa laganica. Džoni sinoć izgoreo, specifična utakmica za njega, nadam se da će je brzo arhivirati i da je samo ružan izuzetak. Wolters je odigrao odlično uprkos ne baš impresivnoj statistici, radio je tačno ono što treba, igrao za tim a ne za sebe. 

 

Iskreno, ne mislim da će se dovoditi centar dok Radonja ne vidi Zirbesa u EL, mada bih ja bez odlaganja tu doveo ozbiljnu opciju. Problem je i na 4 do povratka Whitea, nisam pametan. Luka je definitivno po skillu 5 i grozno bi izgledale petorke sa njim i centrom zajedno. Tu su opcije samo Deda i neke varijante sa Kalinićem i Lazarevićem. A opet moramo ostaviti prostor za Whitea kada se vrati, on je baš ono što profilu odgovara ovoj ekipi. 

 

Za ABA ligu ne treba previše brinuti, jasno je da račune može da nam pomrsi samo KKP u nekom full napadačkom modu ali opet mislim da ćemo i jače ekipe od njih sprečavati da uđu u full napadački mod, baš nam je teško ubaciti 70+.

 

Simon atrakcija večeri svakako, prelud lik.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kooineeperk said:

Ovom prilikom klub izrazava veliku zahvalnost predsedniku Srbije i velikom navijacu Zvezde (od koga je i potekla ova genijalna ideja) kao i ministru unutrasnjih poslova, takodje velikom zvezdasu, na angazovanju. 

 

giphy.gif?cid=790b7611c3241a3395f6ba1ddb

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Imamo puno zahvalnih igraca koji mogu iskociti, ali koji ne mogu igrati u kontinuitetu kvalitetno, tu mislim na napad. Odbrana je timski tm.

Jos 2 meseca do povratka Vajta, treba izdrzati, a uopste nije naivno.

Napisah pre mesec dana da nam Holins nije trebao ič, bas steta sto nismo potrazili malo bolje.

Link to comment
Share on other sites

Videcemo u narednom periodu.Svakako nisam ocekivao da Deda i Ogisa odigraju u full minutazi a tek izasli iz povreda.
Ako u narednih 5-6 tekmi(of course ako nema povreda) Simon bude dobijao redovno minutazu onda mozemo da pricamo.
Deda i Ogi nisu u fullu a i Holins sinoć nije bio u rotaciji.. Tj. ne bi Simon ali mu se ne da..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milina je gledati da nema pljuvacine, ali nazalost ni to nece dugo trajati. Ljudi trebaju sto pre da shvate da je kosarka timski sport i da se na tome zasniva DR filozofija gde i igraci kao sto je Simn trenutno imaju svoje mesto jer su dobri za duh i zajednistvo a ni sam Kalinari se ne bi vratio da je drugacije. Kao da niste naucili iz prethodnih sezona da su imena samo na papiru a da se bitke biju na parketu i srce junacko.

 

Ovi ljudi sto su trnutno na klupi i terenu zasluzuju punu podrsku i to ne samo kad se pobedjuje vec bukvalno do poslednjeg minuta u sezoni i treba pustiti struku da radi svoj posao, a toliko su nas zaduzili da mozemo da ih pustimo da rade u miru do kraja sezone.

 

Da budem iskren, milina mi je da cujem pohvale za ''antisrbina'' Kalinu, za ''izdajicu'' Mitrovica a posebno za coveka koji se ''bunio'' za pare svojih junaka na kraju sezone...to je porodica i posle svega oni su tu jer osecaju pripadnost ovoj porodici..dok i dalje se ispisuju hvale o nekim likovima/igracima koji to qrca nisu zasluzili.

 

Zivela Zvezda!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mister-no said:
49 minutes ago, Don Radonja said:
Videcemo u narednom periodu.Svakako nisam ocekivao da Deda i Ogisa odigraju u full minutazi a tek izasli iz povreda.
Ako u narednih 5-6 tekmi(of course ako nema povreda) Simon bude dobijao redovno minutazu onda mozemo da pricamo.

Deda i Ogi nisu u fullu a i Holins sinoć nije bio u rotaciji.. Tj. ne bi Simon ali mu se ne da..

Jbg.Ja se makar nadam da ce se skloniti. :D

Link to comment
Share on other sites

i dodao bih jednu stvar striktno vezanu za percepciju suđenja na forumu, da ne bih pisao kada je drama, posred neke tekme ili nakon poraza.

 

naša odbrana je izuzetnog intenziteta i već takva traži igranje na ivici faula. e, kada onda izdvojiš igrače koji se trude ono što se kaže, 120% ali realno nisu dobri defanzivci, dobiješ puno igranja odbrane rukama na spoljnim pozicijama a pomeranjem nogu, tj laganim guranjem protivnika iz pozicije pod košem.

 

mislim, jebiga, to je neka cena koja mora da se plati kada nemaš defanzivne majstore x kompletan roster. 

 

čisto da ne ulazim u diskusiju kada krenu šokovi kako nas sudija krade  ( :

/biće krađe, biće grešaka ali pravimo reputaciju u tom smeru/

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Da budem iskren, milina mi je da cujem pohvale za ''antisrbina'' Kalinu, za ''izdajicu'' Mitrovica a posebno za coveka koji se ''bunio'' za pare svojih junaka na kraju sezone...

 

pa generalno si promašio forum na ove teme. jeste se mitroviću debilno zameralo to neko radovanje ali nismo mi ovde baš tako baždareni. više forsiramo neke druge mitove & legende  ( :

Edited by oubrevo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, oubrevo. said:

 

 

pa generalno si promašio forum na ove teme. jeste se mitroviću debilno zameralo to neko radovanje ali nismo mi ovde baš tako baždareni. više forsiramo neke druge mitove & legende  ( :

Nisam ni mislio na ljude ovde, vec uopsteno. Da ne bude neke zabune oko mog posta. ❣️ Da se ovde vecinski tako misli, ne bih ni bio na ovom forumu 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Dajte klip/gif s kraja prvog poluvremena kad je radonja uleteo u teren i gledao besno lazarevica 😂 nakon sto ovaj nije zagradio posle bacanja. 

 
Lazarević jeste zagradio svog čoveka ali se Simon uspavao i dozvolio da nam drugi igrač uđe u reket i pokupi skok. De Lazarević da ne zagradi, jesi lud. 🙂

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites



Deda i Ogi nisu u fullu...
Deda ne da je full-u...nego nema gde dalje. Iskreno sramota je da se nakon toliko sezona i poverenja tri trenera u nizu kao i novca uloženog u njega pojavi ovako naduven kao žaba. Pomirio se sa tim da neće nikad preko, jer sa ovom sada već pihtijastom definicijom bi mu eventualno skil set obezbedio neku graničnu poziciju u nekom EC timu ali sigurno za manju cifru od ove kojom ga plaćamo. Najneambicioznija talentovana pametnica u našem dresu dugi niz godina unazad. Boriša mukica ima sve što Dedi nedostaje ali ta glava se ne popravlja u teretani.



Послато са SM-A125F помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, L' Imperatore said:

 

Uh. Pa možda nam baš ova odbrana i toliko ratnika u timu dozvoljava da sakrijemo jednog umetnika. A nije ni da bi nam bilo prvi put

 

Mislim da slabiji odbrambeni igrač može da prođe kod Radonje, svedok se ne radi o lelemudaštvu, koje je ustvari nepoštovanje saigrača i tima, a vodi u lošu hemiju. To je ultimate no-go kod Deje. Sve u svemu, on zna dal može Monroe da prođe ili ne, i šta tačno mu treba, tako da verujem u odluku kakva god da bude. Ako ništa, raduje da se barem nešto šuška na tu temu


Pa kad moze Davidovac da ima svoju ulogu i minute onda to nije nemoguca misija. 'Ajde sad je izasao iz povrede, jos nije spreman ali nece to mnogo bolje izgledati u defanzivi ni kad uhvai ritam i sezona odmakne. Kod njega je cak sinoc povremeno delovalo da se radi i o lelemudastvu, kako je umeo da samo pogledom da ispratim bekove koji ga obilaze u piku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

@Chaos Is Me

 

Sve super, samo što ja mislim da Cedevita ove godine ima kompaktniji tim od Budućnosti. Mnogi će se iznenadati sa Cedevitom ove sezone.

 

Cedevita je svakako bolja i pre svega dublja nego prošle sezone ali videćemo ih protiv nas i KKP, teška je to priča, a mislim i da je Budućnost bolja. Meni Cedevita deluje kao neki prošlogodišnji Mornar, s tim što imaju ozbiljnijeg trenera. I dalje su nekako sitni i mekani, a to je uvek problem kad se lomi.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mister-no said:
1 hour ago, Don Radonja said:
Videcemo u narednom periodu.Svakako nisam ocekivao da Deda i Ogisa odigraju u full minutazi a tek izasli iz povreda.
Ako u narednih 5-6 tekmi(of course ako nema povreda) Simon bude dobijao redovno minutazu onda mozemo da pricamo.

Deda i Ogi nisu u fullu a i Holins sinoć nije bio u rotaciji.. Tj. ne bi Simon ali mu se ne da..

Nije igrao ni Lazić. Kad se vrate Lazić, Vajt i Cirbes imaćemo baš široku rotaciju da se ovo rudarenje u odbrani ne odražava previše na igru u napadu, do tada će biti dosta oscilacija, što smo videli sinoć u trećoj četvrtini. 

Prezadovoljan sam ekipom i mislim da možemo samo bolje. Da nismo ovako malerozni, mogao bih da potpišem plejof EL, ovako če biti malo veći izazov ali verujem.

Previše je tu mudonja u ekipi, atletski smo moćni, uloge su fino podeljene. Lazarević se opasno nameće (pretrnuo sam kad je pao), kao Kalina junior izgleda i kontam da uz neko mentorstvo, možemo dobiti igrača za petorku reprezentacije. Samo da ga zaobiđu povrede.

 

Uživanje će biti pratiti ovu sezonu!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Cedevita je svakako bolja i pre svega dublja nego prošle sezone ali videćemo ih protiv nas i KKP, teška je to priča, a mislim i da je Budućnost bolja. Meni Cedevita deluje kao neki prošlogodišnji Mornar, s tim što imaju ozbiljnijeg trenera. I dalje su nekako sitni i mekani, a to je uvek problem kad se lomi.

A i faktor Pulen.Koji je poznat da ne voli da igra kad je tvrdo a i bitno.Pogotovo sto ga mogu ekipe uvuci u pik i tu je pola posla zavrseno sto se tice poentiranja. 

Link to comment
Share on other sites

Nije igrao ni Lazić. Kad se vrate Lazić, Vajt i Cirbes imaćemo baš široku rotaciju da se ovo rudarenje u odbrani ne odražava previše na igru u napadu, do tada će biti dosta oscilacija, što smo videli sinoć u trećoj četvrtini. 
Prezadovoljan sam ekipom i mislim da možemo samo bolje. Da nismo ovako malerozni, mogao bih da potpišem plejof EL, ovako če biti malo veći izazov ali verujem.
Previše je tu mudonja u ekipi, atletski smo moćni, uloge su fino podeljene. Lazarević se opasno nameće (pretrnuo sam kad je pao), kao Kalina junior izgleda i kontam da uz neko mentorstvo, možemo dobiti igrača za petorku reprezentacije. Samo da ga zaobiđu povrede.
 
Uživanje će biti pratiti ovu sezonu!
Tako je. I Džoni će biti samo bolji, da li što je igrao protiv svojih ali neće biti puno njegovih utakmica kao sinoć.
Drugo, potcenjuje se dosta Budućnost. Nemaju širinu ali nekih 5,6 igrača+ Danilo su sasvim korektni. Ako se Atić i onaj novi centar malo prilagode i oslobode to je već skroz solidno. Ja mislim da su u ovom odnosu snaga drugi tim Aba ispred Partizana pogotovo pod košem. I ako dođe do "projektovanog" 1/2 finala dajem im prednost tu, naročito ako budu imali domaći teren.
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 
Lazarević jeste zagradio svog čoveka ali se Simon uspavao i dozvolio da nam drugi igrač uđe u reket i pokupi skok. De Lazarević da ne zagradi, jesi lud. 🙂

Pazi, stefan je stradao. Radonji je para iz usiju izlazila, delovalo je da su mu se donji i gornji pritisak ukrstili 😂

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...