Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Davidovca bi Fenerov UFC roster tačno spakovao ponovo u reklame u prvih minut-dva...i onda bi očekivali njegov povratak na parket tamo oko nekog Božića. Deda ima noge dobrostojeće tetke. Zato ga je veoma retko videti u niskom odbrambenom stavu pod košem kao Lazarevića. Prevrnu ga prvim trzajem.

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Него не видех јел неко прокоментарисао бившег нам тренера да није хтео да преузме репку Русије јер добија веће паре од Звезде и кад не ради. 

Каква сплачина од човека....

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ridji said:


Ovde već nije reč o pomoći nego nužnosti, odnosno neimanju drugog rešenja u datom momentu, posle povreda Vajta, Davidovca i naposletku korone Cirbesa. Da l stvarno neko misli da je bolje da smo imali četiri igrača na parketu nego penzionisanog Simonovića kao petog. 

 

Da je Simonovic potpisao u oktobru, pa da se covek i slozi.

 

Simonovic je potpisao ugovor medju prvima za novu sezonu.

 

Al dobro, uvek je bilo i bice, neznalica koji su dobri sa Sefom. U svakom zivotnom pozivu. 

 

I onih koji idu za njima i krpe.

 

Edited by BojanaCZV
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

Davidovca bi Fenerov UFC roster tačno spakovao ponovo u reklame u prvih minut-dva...i onda bi očekivali njegov povratak na parket tamo oko nekog Božića. Deda ima noge dobrostojeće tetke. Zato ga je veoma retko videti u niskom odbrambenom stavu pod košem kao Lazarevića. Prevrnu ga prvim trzajem.

 

 

 

 

 

 

 

Samo ne znam kako je Davidovac do sad igrao protiv tih ufcuovaca. I prije je izgledao ovako, pa ga nesto i nisu otresali o parket kako to ti predstavljas. Kosarka je malo vise u glavi, a nije Deda tako slabasan kao sto to izgleda.

Jos jedna stvar sto se tice ne igranja igraca i ovih povreda, opste je poznato da Radonjic igrace koji vuku neke povrede duzi period pustao da to zalijece sto je god bolje moguce, pa i da je u pitanju borba za titulu. Zdravlje igraca mu je na prvom mjestu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Simonovic je potpisao prosle sezone dvogodisnji ugovor

 

Po najboljem predsedniku svih vremena, Salo je vec dobio 650k, tako da u tom slucaju to nema nikakve veze sa repkom. Iskreno, trenirati repku Rusije nije izazov za  trenera, posebno za tu sumu od 100k koju su lupili za sve pare. Verovatno je ''neko'' ljut jer mu je izbio dosta para za ovu sezonu pa i proslu za nista ;))

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Devil In My Pants said:

Simonovic je potpisao prosle sezone dvogodisnji ugovor

 

Po najboljem predsedniku svih vremena, Salo je vec dobio 650k, tako da u tom slucaju to nema nikakve veze sa repkom. Iskreno, trenirati repku Rusije nije izazov za  trenera, posebno za tu sumu od 100k koju su lupili za sve pare. Verovatno je ''neko'' ljut jer mu je izbio dosta para za ovu sezonu pa i proslu za nista ;))

Hvala na podsecanju. Kako smo se 'ratosiljali' ostalih, mogao je i on tim putem, uz postenu isplatu ugovorenog, ili reviziju ugovora (sve po dogovoru). Prosle godine je pokazao da ne moze, pa je po meni bolje igrati sa nekim detetom (imamo dvojicu), nego imati njega. Slicno je sa Kuzmicem, ali je problem sto nema centra startera i sto Kuz i Mitar to 'nose'. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Николица said:

Него не видех јел неко прокоментарисао бившег нам тренера да није хтео да преузме репку Русије јер добија веће паре од Звезде и кад не ради. 

Каква сплачина од човека....

Tu bi verovatno potpisao tako nepovoljan ugovor? Čovek ima najbolji posao na svetu, ne radi nista a lova kaplje pa nije lud da krene da radi za manje para.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Inbox said:

Hvala na podsecanju. Kako smo se 'ratosiljali' ostalih, mogao je i on tim putem, uz postenu isplatu ugovorenog, ili reviziju ugovora (sve po dogovoru). Prosle godine je pokazao da ne moze, pa je po meni bolje igrati sa nekim detetom (imamo dvojicu), nego imati njega. Slicno je sa Kuzmicem, ali je problem sto nema centra startera i sto Kuz i Mitar to 'nose'. 

Nismo nikog ratosiljali vec su svi pobegli. Mogli smo ostaviti Hala i Kuridzu, ali verujem da su dobili bolje ugovore i vise vremena na terenu u drugim klubovima.

 

Ovde kod nas je sve kontradiktorno. Dodje Kalinic, kao dajemo pare Noku...onda dovedes Mitra i Zirbesa pa zivkas Lesora kojeg si oterao bukvalno dva puta.

 

Mislim da nam sranja tek dolaze kad se krene u brz ritam utakmica, mala rotacija, protivnici jaki, a igramo fizicku kosarku gde moze doci do povreda. Trener ce izvuci maksimum, za ABA ce biti borba, ali u EL je jako tsko izdrzati ovaj tempo, posebno sto se minutaza nece mnogo razlikovati u oba takmicenja.

 

Vajt povredjen mi je ok sto nije dosla zamena, mali Lazarevic je zasluzio sansu, ali ovo za centra je neverovatno, slicno se desava partizanu..ziv nisam da vidim sta se toliko ceka u oba tabora. :))

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ridji said:

A Radonjić je bas poznat po potpisivanju i preferiranju divljaka

Pa mogao bi nekad da uradi nešto što inače ne radi ili radi retko QM npr.    ako hoće drugačiji rezultat od onog koji inače ima.

Mnogo je povika na Simona, Kuza, a u stvari trener nam je ziheraš. I koliko god svi mi voleli Radonjića gro kritike vezano za sastav ide njemu na račun, ostatak je Čović kao odgovorno lice za obezbeđivanje budžeta

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Tu bi verovatno potpisao tako nepovoljan ugovor? Čovek ima najbolji posao na svetu, ne radi nista a lova kaplje pa nije lud da krene da radi za manje para.

Баш то. Е тај је добио џекпот. Свака му част какав је уговор потписао.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Nismo nikog ratosiljali vec su svi pobegli. Mogli smo ostaviti Hala i Kuridzu, ali verujem da su dobili bolje ugovore i vise vremena na terenu u drugim klubovima.

 

Ne sprdaj se zivota ti...ok pises ali kad ponekad odvalis nesto...dobili bolje ugovore...kuridza godinu stariji,na izdisaju karijere, sporiji, rizik povreda veci, nije igrao 50% utakmica u poslednje dvije sezone, doveden kao druga-treca opcija na 4/5 dobio je bolji ugovor...ma da dobio je blanko cek da upise cifru

Edited by Nemam_ti_kad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

  Samo ne znam kako je Davidovac do sad igrao protiv tih ufcuovaca. I prije je izgledao ovako, pa ga nesto i nisu otresali o parket kako to ti predstavljas. Kosarka je malo vise u glavi, a nije Deda tako slabasan kao sto to izgleda.

 

 

 

Moj komentar se odnosi na prethodni post i eventualno ubacivanje rovitih Dede i Dobrivoja u onaj dog fight. Može on veoma često da u kompletnom rosteru valja svoje jeftine poene i vadi stvar ali nije opcija za iskakanje iz opanaka jer ovaj Fener je i znatno masivniji od prethodnog a Deda samo vizuelno ne izgleda sitan...posebno u ramenom pojasu. Poznato je da su mu noge i zagradjivanje najtanja tačka. Kada preuzme igrača njegove konstitucije oni su nekako uvek snažniji u kontaktu i unesu ga unutra ili ih on propusti. Celu karijeru vuče ovu vodnjikavu konstituciju bez tonusa i definicije i ne sećam se kada je na parketu nakon veće minutaže izgledao u top formi...fit i nezajapuren.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Ne sprdaj se zivota ti...ok pises ali kad ponekad odvalis nesto...dobili bolje ugovore...kuridza godinu stariji,na izdisaju karijere, sporiji, rizik povreda veci, nije igrao 50% utakmica u poslednje dvije sezone, doveden kao druga-treca opcija na 4/5 dobio je bolji ugovor...ma da dobio je blanko cek da upise cifru

Da objasnim. Kuridzi je istekao ugovor i koliko god mu dala Buducnost, nigde ne bi dobio vise.

 

Hall je sigurno u Turskoj preuzeti KKCZ ugovor jer oni svakako daju strancima tj 6 komada najvise para a moze tamo i ispod zita. Sumnjam da bi dobio bilo gde i pola od tih kontam 250-300k koliko je imao u KKCZ...a za ovo dvoje kazem da su mogli jedini ostati jer su svi ostali pobegli...

 

Ne mislim da Kuridza u Buducnosti ima vise nego u Zvezdi u najvecem dobu bahacenja Psihoja, vec mislim da to sto je dobiou Buducnosti ne bi dobio nigde...kao i Hall u Turskoj...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Pa mogao bi nekad da uradi nešto što inače ne radi ili radi retko QM npr.    ako hoće drugačiji rezultat od onog koji inače ima.

 

A kakav to rezultat sa Zvezdom Radonjić inače ima?

 

QM npr. je pre 6 godina imao valjda 60k mesečno i bio nam je najskuplji igrač, u današnjim okolnostima bi takav igrač verovatno tražio i više... I mi mu ne bi dali, jer smo se već rekordno isprsili za glavnog igrača - Kalinu.

 

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Mnogo je povika na Simona, Kuza, a u stvari trener nam je ziheraš. I koliko god svi mi voleli Radonjića gro kritike vezano za sastav ide njemu na račun, ostatak je Čović kao odgovorno lice za obezbeđivanje budžeta

 

Bukvalno pre neki dan si na Euroleague temi pisao o značaju domaće osnove i kako je bolje da kao rezervu na 4 imaš nekog MJK-a nego nekog Duopa Rita, a sada je problem trener ziheraš koji baš takve drži u rosteru...

 

Takođe, odgovorno lice za obezbeđivanje budžeta je ove godine izjavio:

 

- strani igrači su skupi

- domaći igrači su ti koji donose trofeje, to moraju da shvate i treneri

- pojedini treneri daju prioritet strancu kakav god da je, a stavljaju u drugi plan domaće igrače

- u jednom trenutku prošle sezone smo došli do prevelikog broja stranaca, što nije dobro

- što više domaćih igrača i 1, 2, 3... Maksimalno 4 stranca

 

 

Eto sada imamo trenera koji ne stavlja domaće igrače u drugi plan, ne daje prioritet strancima i dovodi ih baš onoliko koliko je stručno procenjeno da je maksimum, ali se opet kritikuje jer drži Kuzmiće i Simonoviće... A koje to domaće igrače bi trebao da drži na poziciji visokog defanzivnog centra i 13. igrača u rosteru?

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NikadProtivKaline said:

evo za pocetak umesto simona moze nemanja popovic

ne zna mnogo, ali i to je bolje od simonovog lesa

ajde kuz je i dalje kao neko prisustvo u odbrani reketa, ali simon je bukvalno felipe flesbek

 

Meh, Popović jedva i u FMP-u da je igrao - skupio za celu sezonu 129 minuta... Pritom je još uvek mašina za pravljenje faulova, teško bi se taj zadržao na parketu u EL utakmici ovakvog intenziteta. Prizivanje njega je vrlo slično prošlosezonskom prizivanju Uskokovića kada smo imali problem na pleju, a realnost je da su ti igrači i u FMP-u igrali malo i slabo i da su preko reda prebačeni u Zvezdu na osnovu nekog šatro potencijala (s tim što je Uskoković zapravo bio nešto spremniji, a Popović je nešto talentovaniji). Kao suprotan primer imamo Lazarevića koji iza sebe ima odličnu sezonu i za koga se vidi da je spreman odmah da doprinese.

 

A što se tiče Simonovića - jasno je da je užasan, al' je jasno i da igra samo zato što imamo ovoliko povređenih igrača. Kada se kompletiramo prilično sam siguran da neće biti ni u 12, a verujem da ga povratak Davidovca i Lazića već potpuno izbacuje iz rotacije i vraća u tu neku projektovanu Udonis Haslem ulogu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

A kakav to rezultat sa Zvezdom Radonjić inače ima?

 

QM npr. je pre 6 godina imao valjda 60k mesečno i bio nam je najskuplji igrač, u današnjim okolnostima bi takav igrač verovatno tražio i više... I mi mu ne bi dali, jer smo se već rekordno isprsili za glavnog igrača - Kalinu.

 

 

Bukvalno pre neki dan si na Euroleague temi pisao o značaju domaće osnove i kako je bolje da kao rezervu na 4 imaš nekog MJK-a nego nekog Duopa Rita, a sada je problem trener ziheraš koji baš takve drži u rosteru...

 

Takođe, odgovorno lice za obezbeđivanje budžeta je ove godine izjavio:

 

- strani igrači su skupi

- domaći igrači su ti koji donose trofeje, to moraju da shvate i treneri

- pojedini treneri daju prioritet strancu kakav god da je, a stavljaju u drugi plan domaće igrače

- u jednom trenutku prošle sezone smo došli do prevelikog broja stranaca, što nije dobro

- što više domaćih igrača i 1, 2, 3... Maksimalno 4 stranca

 

 

Eto sada imamo trenera koji ne stavlja domaće igrače u drugi plan, ne daje prioritet strancima i dovodi ih baš onoliko koliko je stručno procenjeno da je maksimum, ali se opet kritikuje jer drži Kuzmiće i Simonoviće... A koje to domaće igrače bi trebao da drži na poziciji visokog defanzivnog centra i 13. igrača u rosteru?

 

 

Zvezda sa Radonjićem ima ABA ligu i narodski rečeno ne brukamo se u EL, svima smo tvrd orah i završite negde od 10-14 mesta što će biti i ove godine. Meni je to ok uzevši u obzir budžet, ali mislim da ima prostora za neki proračunati rizik koji može da napravi pomak u odnosu na ono što je uobičajeno.

 

Ja ne mislim da je u selekciji problem Kuzmić  ili Simon koji su 11.i 16.igrač Mislim da je problem Holins i to je ziheraški potez 

Link to comment
Share on other sites

Dakle da probam da opet pojasnim svoj stav.

Mislim da ekipa treba da bude sastavljena mahom od ex yu igrača , da je bolje da bekap bude neko naš nego razni Duop Ritovi, Holovi itd.

Mislim da je neopravdana kuknjava na forumu vezano za učinak 11.i 16. igrača kada su oni za tu ulogu sasvim ok, pogotovo uzevši u obzir okolnosti.

Konstruktivna kritika bi bila nemogućnost da iskočimo iz bilo kakvog šablona jer je ekipa sastavljena tako da se nije rizikovali ni na jednoj poziciji u timu. 

Mislim da se košarka danas teško igra ako nemaš bar jednog igrača koji može da iskreira sam za sebe i to su moje zamerke.

 

Da dodam i da mi je sve ovo mnogo draže nego divljaštvo od prethodnih godina, ali mislim da je zamerka na mestu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mislim da se košarka danas teško igra ako nemaš bar jednog igrača koji može da iskreira sam za sebe i to su moje zamerke.

 

U pozicionoj kosarci kakvoj ozbiljne ekipe teze, ne trebaju nuzno igraci koji ce da kreiraju nesto za sebe, nego da samo naprave inicijalnu prednost u odnosu na odbrambenog igraca, da izbace odbranu iz tezista i preuzmu inicijativu sa napadom. Kod nas su ti igraci Kalinic, White, Dzoni, Dobric i Walters (vjerovatno i taj C kad dodje), sto bi bilo pola ekipe. Ostala prednost se stice timskim setovima, kretnjom igraca i to tek treba da dodje na svoje kada se ekipa uigra.

 

Tek je pocetak sezone, daj da vidimo na sta ce nam tim liciti kada se kompletiramo, da se vrate igraci poslije povreda, i dovedemo stratnog centra. Prerano je sad za kritiku selekcije i neko prizeljkivanje divljaka. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Zvezda sa Radonjićem ima ABA ligu i narodski rečeno ne brukamo se u EL, svima smo tvrd orah i završite negde od 10-14 mesta što će biti i ove godine.

 

Ako zaista i ove sezone bude ovako, ja ću biti prezadovoljan 🙂

 

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Meni je to ok uzevši u obzir budžet, ali mislim da ima prostora za neki proračunati rizik koji može da napravi pomak u odnosu na ono što je uobičajeno.

 

Za pomak u EL nam je potrebna bar jedna od ove dve stvari:

 

a) veći budžet - i to ne nužno na nivou Armanija i Zenita kako ovih dana neko napisa, nego recimo 2.5-3 milke više nego sada

b) razvijen skauting na nivou kluba i potpuno drugačija strategija prilikom sastavljanja tima, koja bi naravno podrazumevala i veći broj stranih igrača

 

Pošto ni prva ni druga varijanta u Zvezdi očigledno nisu ostvarive, ostaje nam upravo ovo što si gore naveo kao neki maksimum - i da pevamo od sreće ako ga dostignemo

 

25 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja ne mislim da je u selekciji problem Kuzmić  ili Simon koji su 11.i 16.igrač Mislim da je problem Holins i to je ziheraški potez 

 

Ne može Zvezdi nikako biti problem dokazan i kvalitetan two way igrač poput Holinsa, jer će on konstantno igrati top odbranu - što upravo mora biti naš forte, a u prethodne dve sezone je pokazao da na EL nivou ima šta da ponudi i u napadu: 65 utakmica, 9.1 poen za 20.8 minuta, uz dosta dobre procente.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hm, ja se ne bih slozio skroz sa @Princeton. Meni je kritika selekcija za par meseci naknadna pamet. A ne znam sta mi je odvratnije, naknadna pamet ili pljuvanje unapred. Ofc, kad kazem kritika, ne pricam o mracenju, kukanju ili hejtovanju, vec o konstruktivnoj kritici.

Ok, moj hot take:

Ja licno nisam odusevljen kako je skopljen ovaj roster, ako je to-to, i to od 'Kalina trenutka'. Dato je -+800.000 (nisam insajder, predstavu nemam je l' toliko, manje ili vise, ali uveren sam da te pare Kalina je mogao da uzme) za igraca koji je upitan kao neko ko moze praviti primarnu ofanzivnu prednost, i to na roster kome to treba i kod trenera koji definitivno zna da skripi sjajnu defanzivu. Nesumljivo je Kalina ultimativni glue guy za EL nivo, ofanzivno je hrabar, moze postovati lakse igrace i ume da pogodi kad je gusto. Ali na postojecu osnovu bih radije isao sa pik centrom i Jovicem po ceni Kalinica i onog sto je za centra preteklo, pa i nek ostatak rostera ostane isti.

Inace, slazem se da je cilj imati igraca koji moze da pokrene napad, napravi neku vrstu viska, ali se ne slazem da na EL nivou igraci koje si pobrojao to mogu u kontinuitetu, a neki i uopste, i tu mislim na Vajta i Dobrica, pre svega je za povratnu nisu culi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gre'ota je ovaj roster ostaviti nekompletiran, bez(dobrog) centra svakako a dalje ste se moze u smislu jedne odlicne strec cetvorke i beka ne nuzno tim redom, ima mnogo utakmica za odigrati, potrosnja je velika a time i mogucnost povreda, bice mesta i vremena za sve cak i previse, trebalo bi da se nosioci maksimalno postede u ABA ligi ali znajuci Dejana nema od toga nista.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...