Jump to content

FINALE EURA 2020


Ko osvaja titulu?  

33 members have voted

  1. 1. Sampion?



Recommended Posts

1 hour ago, Bugl Khan said:

Da je Southgate imao Radeta Bogdanovića u timu, možda bi sada bio prvak Europe

Southgate bi mogao da ima Pelea, Bekenbauera i Krojfa u istom timu i opet bi izgubio jer je debilcina i najslabija karika u celoj reprezentaciji. Engleska posle 30 godina ima dobru ekipu ali nece ostvariti neki uspeh ako on ostane na celu.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

Jedno je sigurno, Italija je sinoc bila bolja ekipa. Dosta bolja. I zasluzena titula. A duh, sada vec davnasnje,  Italije usao u Engleze s onim bunkerisanjem veci dio utakmice. 

Sautgejt je, blago receno, idiot. Doduse Desamp je veci kako s onakvim igracima nije dosao do titule. 
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Какав је тупаџија онај Саутгејт, надреално. Ајд што је ону дјецу увео да шутају пенале, на страну, него каква 3,14чкетина. Играш кући, еуфорија it's coming home и остало, а 2/3 утакмице не пипнеш лопту са онаквим играчима. Стерлингу дао дефанзивне задатке, прави батађора:classic_laugh:

Италија којој је тм био катанаћо давно одустала од тог смећа од фудбала и заслужено пехар кући.

Реално задњих 10, 15 година је ријеткост да 3,14ке од екипа узму неки вриједан трофеј и то је баш супер.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najgore u celoj prici sto bi Henderson i Voker izveli tri puta bolje penal od ova dva sto su usla. Imas 1-0 i ti se povlacis, imas go fore,a nekako sam misljenja da  je trebao da zameni Kejna sa nim z Evertona kad su primili gol jer je ono klasican spic. Ma covek se totalno usrao i nije znao sta radi...ali jebe mu se, umesto njega da razapinju, sve je otislo na ove klince..valjda je sam znao da do penala nije smelo doci...

Link to comment
Share on other sites

Velike pohvale idu na račun Mančinija, napravio je dobar tim, ubedio ih da igraju fudbal, ponasanje gospodsko, kad je trener siguran u sebe  i svoje poteze to igrači prepoznaju. Bez nervoze i pritiska ni na igrače ni na sudiju, pravo osvezenje za učmali fudbal.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da se Engleska povukla, mislim da su ih Zabari doktorski stisli, "spanskom igrom", bukvalno su sitnim pasovima dolazili do gola Engleza da ovi nisu mogli nista, osim da pocrkaju od trcanja za loptom. Bolja tehnika je presudila. Engleska je, medjutim, imala svoju sansu nakon dominacije Italije u dobrom delu drugog poluvremena, kada je komplet trio napadaca Kijeza, Insinje i Imobile izasao, i u produzecima Engleska je bila cak i za nijansu opasnija. Italija, ako ima neku slabu tacku, to je malo tanja klupa, ali i ovako su razbili Engleze i potpuno zasluzeno pobedili. Samo zelim da napomenem da je ovo i vise nego realan domet Engleza - da odigraju 10 puta utakmicu sa ovom Italijom, ovako nadahnutom i vodjenom, izgubili bi bar 7-8 puta.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Najjače od svega je posjed lopte 66:34 i 2 udarca u okvir gola za 120 minuta. Glavno da se pričalo o neviđenim talentima, tehnički obučenim igračima i slično. Na kraju kao i obično na terenu hrpa balvana koja nit može zadržati loptu, nit zna istrčati kontru.

Copy Hrvatska paste Italija. Rani gol, inicijativa 15-20 minuta i onda 100tinjak minuta bunkera. 

Link to comment
Share on other sites

Dosta hejta je bačeno na Engleze zadnjih dana (i s moje strane), ali činjenica je da su ušli u polufinale svjetskog i finale europskog prvenstva u 3 godine, što ne može biti slučajno, i što nije uspjelo nikom drugom.

 

Pri tome su pobijedili 8 puta, remizirali 3 puta i 3 puta izgubili, uz gol razliku 23-10. A nije da su igrali protiv slabih protivnika (uz iznimku Paname i donekle Tunisa).

 

U Ligi nacija 2018-19 su osvojili grupu i završili ukupno kao 3, a 2020-21 su završili 3. u grupi i izborili ostanak u ligi A i u sljedećem izdanju.

 

Na Euru su imali jednu od najmlađih momčadi, i u sljedećih 10-ak godina će igrati važnu ulogu, a možda ipak nešto i osvojiti.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto koliko je u fudbalu sve relativno - pojavi se trener koji od vecitih luzera napravi ne korak, nego tri koraka dalje i dovede ih u polufinale svetskog prvenstva, a onda i u finale evropskog. Nesto sto su generacije Linekera, Vodla, Gaze, Dzerara, Lampara... mogle samo da sanjaju. A onda konzensus bude - engleska generacija je ionako jaka, trener je sjebo sve. Ma nece da moze. Sautgejt jeste ustogljeni engleski picov, ali da mu podignu spomenik ispred Vemblija, odmah sutra. Engleska je tehnicki ogranicena reprezentacija, i da nema najjacu ligu na svetu iz dobro poznatih razloga ti igraci ne bi imali jake utakmice u nogama i fizicke predispozicije usled ozbiljnih priprema i treninga koji prolaze u toj ligi i iskustva igranja pored ili protiv sjajnih stranih igraca. Tako da zajebimo pricu o Sautgejtu, kolko god da je fejlovao sinoc.

Edited by diego
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa faul Zorzinja je bio za crveni. Pa cak i penal nad Sterlingom..malo se o tome prica, lik mu je pocepao nogu otvorenim djonom..

Pitanje da li bi Engleska bila u finalu da nije dosudjen nepostojeci penal protiv Danaca.

Link to comment
Share on other sites

Engleska nije ništa slabija od Italije. Jedina reprezentacija koja je zasigurno jača od ove Engleske je Francuska.

 

Southgate je batađorista, dijagnoza je jednostavna. Malo mi ga je i žao sad jer deluje kao korektan tip i čovek na mestu ali kao trener je pokušao da bude teški oportunista i nije prošlo do kraja, a malo je falilo. 

 

Italijani su igrali najbolji fudbal na ovom prvenstvu i drago mi je što su nagrađeni na ovaj način zato, tradicionalno nikad ne navijam za njih ali ovo je jedna Italija koja je došla da igra fudbal na gol više, napadački i pošteno. Posebno mi je drago zbog starih kajli poput Kjelinija i Bonućija, to su igrači i momci za primer.

 

Btw, s kim su se Englezi tukli i zašto? Apropo onih snimaka koji su izašli na društvenim mrežama.

Link to comment
Share on other sites



 
Btw, s kim su se Englezi tukli i zašto? Apropo onih snimaka koji su izašli na društvenim mrežama.


Ispod jednog od onih okačenih snimaka sa tvitera neko je napisao da su ovi zapravo šibali ove što su pokušavali da ulete bez karata.

Čak se na snimku i vidi kako se jedan dere na redara "do your fucking job".

Sad ne znam da li je istina.
Link to comment
Share on other sites

Naravno, kao i uvek nerealni Englezi, naci ce u Sautgejtu objasnjenje svog "neuspeha" i zasto nisu najbolji na svetu. Jedva cekam da ga smene i da cekaju 50 godina za sledece cetvrtfinale.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Cojep said:

 

zanima me tvoje viđenje najpitčkastije izvedenog jedanaesterca od strane najvece pizdice koja je ikad obukla dres Gordog albiona i Man utd-a

...

Ako misliš na Rashforda, tvoj komentar govori o problemu o kojem sam pričao.

Vređa se fudbaler koji zaslužuje najviše poštovanje od svih igrača trenutno. Uradio je velike stvari, boreći se bez lažne filantropije. O Rashfordu nijedna ružna reč se ne sme reći, nije fudbal najvažnija stvar na Svetu.

 

A penal? Da l ga je sutnuo pickasto, meni nije tebi jeste. Meni je panenka pickasta, kad gadjas blizu stative nije. Promasis jbg...

 

Mindset navijaca da je sad pickica, kad je dao protiv PSG-a u zadnjem minuti, tad nije bio. Ali pickica se postaje mnogo lako, a poštovanje se gubi još lakše.

Kroz sta je prošao Rash ove sezone bezobrazno je vredjati ga. Godinu dana se odlaze operacija ramena jer United nema 13 igraca u squadu koji su za PL. Od novembra je u padu sa samopouzdanjem jer igra u bolovima svaki meč, ne moze da performuje kako bi želeo.

I onda ga ubaciš da ti šutne penal iako nije pipnuo loptu nekolko sati...

Lepo kaze Shearer "To tako ne ide".

 

Van ove diskusije, naravno da je sad isplivao i rasizam...

Ljudi prečesto sebi daju za pravo da jedu govna, i fo je odlika neostvarenih, ili onih koji nemaju zelju da ikad budu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi penali, Platini je promasio penal protiv Brazila, Piksi i Maradona u Italiji, Badjo 94...  Plus, naravno da ce klinci da se useru od straha, sutiraju pred domacom publikom u sansi kakvu generacije igracina pre njih nisu imali. Usro bi se i Sterling, i Henderson, ko garantuje da bi oni dali? Za Engleze je bilo bolje da se finale, tj. penal serija igrala u Rimu. Sautgejt je odradio eksperiment za penale, vizija je bila pogresna, ali je svakako Italija bila bolji tim.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, diego said:

Naravno, kao i uvek nerealni Englezi, naci ce u Sautgejtu objasnjenje svog "neuspeha" i zasto nisu najbolji na svetu. Jedva cekam da ga smene i da cekaju 50 godina za sledece cetvrtfinale.

Pa i treba da ga smene, jer i jeste glavni krivac za ocajnu igru  i jos goru taktiku. Uvodi Sancoa da sutira penale, a presedeo mu je celo prvenstvo naklupi. Saka i Sancho nikada ne izvode jedanaesterce ni u maticnim klubovima, a ne u finalu prvenstva. Rashforda, koji je i u Unitedu poznat po losem izvodjenju , stavljas u prvih pet, a izvodis iz igre Hendersona i Wakera.

Southgate je engleska verzija Krstajica.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se preteruje sa kritikama Southgate-a. Jeste, fejlovao je sa zamenama i izborom igrača za penale, igra Engleske reprezentacije je ružna itd itd - ali lik je bar nešto uradio sa Engleskom, stigao do polufinala svetskog i finala evropskog (ok ok, imali su prednost domaćeg ali opet). Nije fora porediti ga sa Bata Đorom i ostalim duducima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa faul Zorzinja je bio za crveni. Pa cak i penal nad Sterlingom..malo se o tome prica, lik mu je pocepao nogu otvorenim djonom..

Ne bih rekao da je bio za crveni, pošto je nenamerno gaženje u pitanju. Pre je crveni zaslužio Kielini za ono povlačenje, ali nije greška ni žuti.

4 minutes ago, Darko said:

Mislim da se preteruje sa kritikama Southgate-a. Jeste, fejlovao je sa zamenama i izborom igrača za penale, igra Engleske reprezentacije je ružna itd itd - ali lik je bar nešto uradio sa Engleskom, stigao do polufinala svetskog i finala evropskog (ok ok, imali su prednost domaćeg ali opet). Nije fora porediti ga sa Bata Đorom i ostalim duducima.

Apsolutno. Vodio je najmlađu reprezetanciju na prvenstvu i zaista je veliki uspeh uradio samim plasmanom u finale, posebno kada se vidi kako su prošle na papiru jače reprezentacije poput Belgije i Francuske,

Ova engleska reprezentacija ima lepu budućnost ispred sebe i siguran sam da će biti među favoritima i u Kataru.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kljucna stvar za Engleze je kada ce biti pravi tajming da nadju novog selektora. Sautgejta ne treba dirati do SP u Kataru. Jeste zajebano smeniti selektora koji je doneo najbolje rezultate Engleskoj posle ihaha vremena, cak i ako ranije ispadnu na SP. Ja resenje vidim u tome da angazuju ponovo stranog selektora, ranije su tu gresili zato sto nije bio idealan tajming i sto su se dozivljavali kao mesije i samim tim se stvorio veci pritisak nego sto bi trebalo da bude. I Kapelo i SGE su dosli nakon vecih neuspeha, sada bi bila situacija malo drugacije jer su ipak ti igraci postigli vise na reprezentativnom nivou i nosice dres engleske reprezentacije u narednih nekoliko godina. Stvoris preveliki pritisak selektorima kada ta generacija nije napravila zapazen uspeh, pa se neko snasao dobro dok neko drugi nije. Sada je jasno da im treba strani selektor kako bi pokusali da naprave taj prelaz iz gubitnika u pobednike.

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Ta'veren said:

Kljucna stvar za Engleze je kada ce biti pravi tajming da nadju novog selektora. Sautgejta ne treba dirati do SP u Kataru. Jeste zajebano smeniti selektora koji je doneo najbolje rezultate Engleskoj posle ihaha vremena, cak i ako ranije ispadnu na SP. Ja resenje vidim u tome da angazuju ponovo stranog selektora, ranije su tu gresili zato sto nije bio idealan tajming i sto su se dozivljavali kao mesije i samim tim se stvorio veci pritisak nego sto bi trebalo da bude. I Kapelo i SGE su dosli nakon vecih neuspeha, sada bi bila situacija malo drugacije jer su ipak ti igraci postigli vise na reprezentativnom nivou i nosice dres engleske reprezentacije u narednih nekoliko godina. Stvoris preveliki pritisak selektorima kada ta generacija nije napravila zapazen uspeh, pa se neko snasao dobro dok neko drugi nije. Sada je jasno da im treba strani selektor kako bi pokusali da naprave taj prelaz iz gubitnika u pobednike.

 

 

krstajic-680x430.jpg

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Don Juan said:

Ova engleska reprezentacija ima lepu budućnost ispred sebe i siguran sam da će biti među favoritima i u Kataru.

 

E bas ce to da ih ubije na sledeca 3/4 turnira... bas to ocekivanje da su oni glavni favoriti i da je posle ovih rezultata, sve ispod titule neuspeh.

SP u Rusiji je bio prvi turnir posle ko zna koliko godina (fazon 20+) da su dosli bez ikakvih ocekivanja nacije i da ih mediji nisu svrstavali ni u siri krug favorita, vec je bio uspeh da se prodje grupa pa onda dokle se stigne a cela "it's coming home" prica je krenula kao sprdnja bas iz toga razloga.

Sada, posle SF i F na poslednja dva turnira, sigurno niko nece biti zadovoljan da se takvi rezultati ponove vec mora stepenik vise a to za posledicu ima samo jedno, pucanje pod pritiskom koliko vec u ranim eliminacionim fazama.

 

Sve u svemu, samo kada je fudbal sinoc preziveo, mislim da smo sigurni u narednih 10+ godina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...