Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

7 hours ago, Beonegro said:

Meni nije jasno da Balšu niko ne poredi sa Kostom Perovićem, jer meni od svih naših centara u poslednjih tridesetak godina najviše liči baš na Kostu.

Eksplozivniji je od Koste kad bismo ih poredili baš u detalje, ali mislim da je i današnja košarka brža od one od prije 15 ili 20 godina taman koliko je Balša brži od Koste. Ono gdje Balša djeluje u prednosti je samopouzdanje, izgleda mi komotnije i sigurnije na terenu od dvadesetogodišnjeg Koste. 

 

U svakom slučaju, kad bi dostigao Kostu, to bi već bila lijepa karijera, posebno ako bude imao malo više sreće da izbjegne teške povrede u kasnijoj fazi karijere. 

 

Kosta Perovic je definicija centra mekane ruke sa odlicnim sutem sa distance (kao Barac ili Pleiss), ali ga se nesto ne secam kao sjajnog u zatvaranju reketa i cvrstini pod kosem. Opet, ni Koprivica nema takav sut tako da je jedino sto im je zajednicko (po mom misljenju) visina.

 

Neko je rekao da najvise podseca na Milutinova i ja se slazem sa tom ocenom iako je, za sada, rec o nekoj verziji za siromasne.

Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2022 at 9:11 PM, Betolingar Misdongard said:

Peković je poslednji veliki evropski centar. Mislim na igrače koji su dominirali na evropskim parketima. 

 

Samo da se osvrnem na ovo iako nema neke veze sa KKP. Meni je ovo što Tavares igra poslednjih nekoliko godina top topova. Nije neki veliki napadač ali je i dalje dobar, 12.5 poena po meču trenutno, nije da je samo pnr finišer, ima finu ruku. O odbrani da ne pričamo, ona je izuzetna što je za centra esencijalno, daleko najveći problem svim evroligaškim igračima je ulazak u reket kad je tu Tavares. Pekmen je u odbrani bio poprilična kanta, trom je, ima kratke ruke i loš odraz. U napadu je naravno bio dominator, ali košarka se malo promenila. Ekpe Udoh u šampionskoj Fenerovoj sezoni je bio prilično brutalan za EL okvire. Vesely je dugo bio nerešiva enigma a onda je Real uzeo Tavaresa koji uvek dobija taj match up. Uloga centra je danas drugačija, pomenuo je neko Bobija koji je takođe napadački dominirao ali nikad ga ne bih imao pre Tavaresa.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Samo da se osvrnem na ovo iako nema neke veze sa KKP. Meni je ovo što Tavares igra poslednjih nekoliko godina top topova. Nije neki veliki napadač ali je i dalje dobar, 12.5 poena po meču trenutno, nije da je samo pnr finišer, ima finu ruku. O odbrani da ne pričamo, ona je izuzetna što je za centra esencijalno, daleko najveći problem svim evroligaškim igračima je ulazak u reket kad je tu Tavares. Pekmen je u odbrani bio poprilična kanta, trom je, ima kratke ruke i loš odraz. U napadu je naravno bio dominator, ali košarka se malo promenila. Ekpe Udoh u šampionskoj Fenerovoj sezoni je bio prilično brutalan za EL okvire. Vesely je dugo bio nerešiva enigma a onda je Real uzeo Tavaresa koji uvek dobija taj match up. Uloga centra je danas drugačija, pomenuo je neko Bobija koji je takođe napadački dominirao ali nikad ga ne bih imao pre Tavaresa.

Tavares ti je u EL karijeri na 9 poena. Pekmen je u najjačoj ekipi Evrope imao 15 poena po meču, uz standardno dobre %. Kako je dominirao one sezone kad je Pao uzeo EL. Sjećam se onih mečeva sa F4 turnira, niko mu ništa nije mogao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

oduzmeš tih 6pts na ono što donosi tavares u odbrani, onda još na ono što pekmen ne donosi = i dobiješ razliku.

 

što kaže kaos, košarka se dovoljno promenila da ovo što navodim ne može biti objektivan odnos, u kojem je tavares 7ipo dužina iznad pekmena. 

ali kada se uzme u obzir kontekst, (nekad / sad), jasno je da su makar egal po uticaju, ako već ne želimo da teramo mak na konac ko je bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da bi Tavares pre tih 10-15 godina imao i više poena na kontu pogotovo kod trenera kao što su Dulo i Žoc, prosto je lopta češće išla pod koš. 

A koliko se promenila košarka pokazuje i 1 Boban koji je relativno skoro imao EL sezonu na izuzetnom nivou a danas bi bio za max 15 min. po tekmi jer nijedan trener više ne bi tu defanzivu mogao da sakrije.

Tako da se slažem sa Kaosom, Valter brani Madrid je trenutno zaista top EL centar. 

 

Što se Balše tiče, gledajući kasete zaključio sam da on ima još dosta oružja u napadu, ali prosto je došao u potpuno drugo okruženje kod veoma zahtevnog trenera, tako da je za početak odlično što je uspeo da se adaptira na to da izvršava osnovne zadatke (za razliku od davitelja). A vremenom se nadam da će početi da pokazuje i neki šut sa više od 3-4m jer to svakako može. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da je kasno da se ubacim u temu Pek/Tavares, no da i ja nešto kažem za dnevnik. 

Košarka se jeste promenila, ali uvek je bilo igrača kao što su Pek i Tavares u svim erama, i u svim bi prolazili, tj njihov stil igre, važan je samo nivo na kojem to sprovode sto sprovode. 

Pek je iz vremena Partizana i Pao, bio apsolutna zver, meni se najviše sviđao dok se nije max napucao jer je bio brži više je trčao kucao, dobar def/off skakač, dominator. 

Tavares je najbolji centar u EL, ali nije klasa prime Pekovića ni blizu. 

Pa Pekmen je bio odličan i u NBA, što Tavares nije mogao ni da prismrdi ni da dobije minute, a kamo li da dominira. 

Nisu oni generacijski jaz pa ovaj igrao u jednoj eri ovaj u drugoj, razlika je samo 6 godina, druga strana priče što  Peković kad se namlatio para boleo ga tuki da vodi sportski život, i sa 30 zavrsio priču... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...