Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Да ли је Балша* играч који је највише напредовао до сада, а Смајли највеће разочарење?

 

*Ваљда ће сад моћи да потпише за Игокеу, без помоћи ћалета.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Marvin said:

Racunao sam da GC gubi bar jednu do kraja, ali ne mora da znaci, mogu lako i oni da budu prvi.

 

Sto se tice prednosti domaceg terena, koliko ja ovo razumem, ne preuzima se:

 

 

 

 

I zato su nam obe pobede pod obavezno u zadnja dva kola.

 

Sve u svemu, trebalo bi da bude Ulm ili Venecija u 1/8 finala. To je ok svakako.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Referent said:

Да ли је Балша* играч који је највише напредовао до сада, а Смајли највеће разочарење?

 

*Ваљда ће сад моћи да потпише за Игокеу, без помоћи ћалета.

Balsa definitivno. Iz tekme u tekmu, a ona sekvenca od sinoc je nenormalna.

Yam ide nekim svojim putem i izgleda sve zrelije. Sinoc bas bas dobra partija iako poenterski ucinak nije neki.

Smajli, jbg. Krenuo dobro na neke fore i prednosti koje ima (sut za 3, odlicna brzina, kontrola lopte i refleksi), dok se raspad u odbrani manje primecivao jer je cela ekipa bila raspad. Kako smo poceli da igramo organizovanije, a njegova produkcija u napadu smanjena na konto minutaze, tako je postalo sve jasnije kakve nedostatke decko ima.

Iskreno, ne vidim razloge da te nedostatke ne ispravi kroz rad. Da je pred nekim drugim trenerom, mogao bi da glumi mangupa iz NBA, ali kontam da na njegovu veliku srecu to kod Zoca ni ne misli da pokusa

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Marvin said:

pitanje je sta tacno znaci higher-ranked u situaciji kada su ekipe bile na istoj poziciji a nemaju isti broj odigranih tekmi. Onda jedino ima smisla % pobeda, bas sam pisao o tome na EC temi.

Vise-rangiran u smislu zauzete pozicije u grupi. Ako recimo Juventud ispadne na prvom koraku, to ne znaci da u cetvrtfinalu ekipa koja ih je pobedila (8. tim iz grupe B) preuzeti domacinstvo jer su oni losije rangirani od sledeceg protivnika (pobednik duela 4. ekipe iz B grupe i 5. ekipe iz A grupe)

 

Evo i datuma:

 

image.thumb.png.03d078edca19642c275fc491d32a14ad.png

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako odradimo do kraja grupu kako dolikuje, samo ce 3 ekipe u EC imati bolji skor od nas (GC, VAL, HUV). A nije nemoguce da nekog od spanskog dvojca *iz grupe B - preteknemo/izjednacimo se. 

 

E sad, pojma nemam sta tu sve izbacivanje Lokosa donosi ili odnosi?

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Smailagicu je opala produkcija najvise zbog promene pozicije. Pokusava da igra isto na 4 kao sto je igrao na 5 i to ne moze da prodje. Najbolje se to vidi kad krene da napada reket i uradi roling ili nesto drugo i zakuca se u drugog visokog odbrambenog igraca. Toga pre nije bilo. Sa cetvorke nema sta puno da ponudi, fizicki je dominantan za tu poziciju, ali ne ume da iskoristi to. Kad je na 5 mnogo je opasniji po kos, ali dosta toga trpi u odbrani. Licno mislim da je njegova buducnost na petici, ali za Partizan su trenutno i Balsa i Lessort bolja opcija.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Ako odradimo do kraja grupu kako dolikuje, samo ce 3 ekipe u EC imati bolji skor od nas (GC, VAL, HUV). A nije nemoguce da nekog od spanskog dvojca *iz grupe B - preteknemo/izjednacimo se. 

 

E sad, pojma nemam sta tu sve izbacivanje Lokosa donosi ili odnosi?

 

U suštini ako GC i Valensija izgube po jednu, imaćemo bolje i od njih.

 

Ali svejedno ostajemo "treća" ekipa, jer su u prednosti Huventud i pobednik druge grupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Del Piero said:

Smailagicu je opala produkcija najvise zbog promene pozicije. Pokusava da igra isto na 4 kao sto je igrao na 5 i to ne moze da prodje. Najbolje se to vidi kad krene da napada reket i uradi roling ili nesto drugo i zakuca se u drugog visokog odbrambenog igraca. Toga pre nije bilo. Sa cetvorke nema sta puno da ponudi, fizicki je dominantan za tu poziciju, ali ne ume da iskoristi to. Kad je na 5 mnogo je opasniji po kos, ali dosta toga trpi u odbrani. Licno mislim da je njegova buducnost na petici, ali za Partizan su trenutno i Balsa i Lessort bolja opcija.
 

Баш сам хтео да напишем да му долазак Лесора није пријао. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Del Piero said:

Smailagicu je opala produkcija najvise zbog promene pozicije. Pokusava da igra isto na 4 kao sto je igrao na 5 i to ne moze da prodje. Najbolje se to vidi kad krene da napada reket i uradi roling ili nesto drugo i zakuca se u drugog visokog odbrambenog igraca. Toga pre nije bilo. Sa cetvorke nema sta puno da ponudi, fizicki je dominantan za tu poziciju, ali ne ume da iskoristi to. Kad je na 5 mnogo je opasniji po kos, ali dosta toga trpi u odbrani. Licno mislim da je njegova buducnost na petici, ali za Partizan su trenutno i Balsa i Lessort bolja opcija.
 

 

Ovo jeste najčešće objašnjenje, ali ne mislim da je jedino to. On pravi sranja koja nemaju veze sa pozicijom, recimo one bačene lopte u bunar juče.

 

I nakon dolaska Lesora je on imao minuta na 5, pa ništa nije uradio nijednom.

 

Smajli na 5 ne može da igra ozbiljnu košarku. To može da prođe u g-league, gde će lepo izgledati hajlatjsi, ali na istim nećeš videti autoput u reketu njegove ekipe. Njegovo gubljenje u odbrani je za mene epsko, nikad nešto tako nisam video. Sećam se kada je dolazio Lesor kako mu je to isticano kao najveći problem, što i jeste, ali je naspram Smajlija dpoy.

 

I ajde sve to, da ga makar ima u napadu, nego ni to. Dosta tu ima i do šuta, on je u početku pogađao, sada ne. I to nema veze sa pozicijom, i dalje on šutira isključivo kada je sam kao duh.  U prethodnih 8-9 kola šutira 12-1, mahom otvoreni šutevi. Juče je šutao sam kao duh i pogodio tablu sa strane. A upravo taj šut njemu nikada nije bio jača strana i ne znam koliko od istog može da očekuje da bude neko značajno oružje u ofanzivi.

 

Osim napada licem, imao je on dosta dobrih napada leđima, gde je pokazivao jako dobro završavanje oko obruča. Napadao je tako i petice, a sada ne može četvorke. To mi nije jasno.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ChrisJudd said:

Moramo da dobijemo obe da budemo sigurno drugi, jer se Andori brišu oba poraza od Lokomotive.

 

To je sve zbunjujuce. Ako dobijemo npr samo jednu do kraja, imacemo u najgorem slucaju isti broj pobeda kao Andora, a bolji medjusobni. I jel onda to bitno ili se gleda i broj poraza (nama se isto brise, doduse jedan poraz).

 

Ili ako mi budemo drugi u grupi sa 12 pobeda, a npr Valensija druga u svojoj sa isto 12. Ko tu onda ima prednost u eventualnom 1/2 okrsaju? Oni ce imati mec vise jer kod njih niko nije izbacen iz takmicenja.

 

Tacnije, imace 2 meca vise!?

Link to comment
Share on other sites

Mi smo sve što iole vredi ove sezone odigrali doma, tj. u Pioniru/Areni. U gostima je verovatno najvrednija pobeda u sezoni došla nedavno protiv Budućnosti, koja je naišla u periodu njihovog poluraspada i u utakmici koja je valjda trebala da bude neki stejtment u fazonu vidi kako smo kulturni, pravi sporcki rivali a prijatelji van terena, dakle vrlo daleko od tipične plej of utakmice u Podgorici.

 

Može da se kaže da naše performanse na gostovanjima padaju i do 50%, a sve što je bitno ove sezone rešavaćemo na gostujućim terenima. So, let's not start sucking each other's dicks quite yet.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@realno *w

Dobro, sigurno i da na njegov sut iz igre i generalno performans utice i manjak minuta i samopouzdanja, nije samo do pozicije. Sto se tice njegove igre ledjima ne mogu da se setim previse situacija, mislim da ogroman broj njegovih poena dolazi iz igre licem prema kosu. 

Slazem se da on trenutno na 5 ne moze da igra ozbiljnu kosarku. On npr ima slicne mane u defanzivi kao Petrusev, a vidimo koliko isti pati zbog toga a realno je dupli bolji igrac.

Link to comment
Share on other sites

Filip je ipak dosta raznovrsniji napadac i sa generalno malo visim kosarkaskim IQ.

 

Mislim da se promena uloge + povredica odrazila na njegove igre. Ali poceo je da igra vise i verujem da ce biti samo bolji.

 

BTW, dopala mi se ova foritza da pocinju Smajli i Balsa, a onda udju posle 5-6 min Zeko i Lesor i naprave haos.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

To je sve zbunjujuce. Ako dobijemo npr samo jednu do kraja, imacemo u najgorem slucaju isti broj pobeda kao Andora, a bolji medjusobni. I jel onda to bitno ili se gleda i broj poraza (nama se isto brise, doduse jedan poraz).

 

Ili ako mi budemo drugi u grupi sa 12 pobeda, a npr Valensija druga u svojoj sa isto 12. Ko tu onda ima prednost u eventualnom 1/2 okrsaju? Oni ce imati mec vise jer kod njih niko nije izbacen iz takmicenja.

 

Tacnije, imace 2 meca vise!?

 

Taj duel moze samo u finalu da se desi, pogledaj eliminacionu strukturu koju sam postavio iznad. Nema mogucnosti da se isto-pozicionirani timovi iz razlicitih grupa sretnu pre finala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Ovo jeste najčešće objašnjenje, ali ne mislim da je jedino to. On pravi sranja koja nemaju veze sa pozicijom, recimo one bačene lopte u bunar juče.

 

I nakon dolaska Lesora je on imao minuta na 5, pa ništa nije uradio nijednom.

 

Smajli na 5 ne može da igra ozbiljnu košarku. To može da prođe u g-league, gde će lepo izgledati hajlatjsi, ali na istim nećeš videti autoput u reketu njegove ekipe. Njegovo gubljenje u odbrani je za mene epsko, nikad nešto tako nisam video. Sećam se kada je dolazio Lesor kako mu je to isticano kao najveći problem, što i jeste, ali je naspram Smajlija dpoy.

 

I ajde sve to, da ga makar ima u napadu, nego ni to. Dosta tu ima i do šuta, on je u početku pogađao, sada ne. I to nema veze sa pozicijom, i dalje on šutira isključivo kada je sam kao duh.  U prethodnih 8-9 kola šutira 12-1, mahom otvoreni šutevi. Juče je šutao sam kao duh i pogodio tablu sa strane. A upravo taj šut njemu nikada nije bio jača strana i ne znam koliko od istog može da očekuje da bude neko značajno oružje u ofanzivi.

 

Osim napada licem, imao je on dosta dobrih napada leđima, gde je pokazivao jako dobro završavanje oko obruča. Napadao je tako i petice, a sada ne može četvorke. To mi nije jasno.

 

 

 

Nadam se da je posledica pada u formi to sto trenutno uci fundamente odbrane i gradjenja of skoka, i da je sve ostalo stavljeno na hodl.

Bez toga ozbiljnu kosarku videti nece

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Marvin said:

Filip je ipak dosta raznovrsniji napadac i sa generalno malo visim kosarkaskim IQ.

 

Mislim da se promena uloge + povredica odrazila na njegove igre. Ali poceo je da igra vise i verujem da ce biti samo bolji.

 

BTW, dopala mi se ova foritza da pocinju Smajli i Balsa, a onda udju posle 5-6 min Zeko i Lesor i naprave haos.

 

Ovo je takodje priznanje Balsi i Smajliju, jer ma koliko mladi i neiskusni - ne dozvoljavaju da budu deo pocinjemo mec sa -10 ekipe, kao sto su njihovi prethodnici bili u prosloj/prokletoj sezoni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...