Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Ako smem da izrazim neslaganje sa Stivom i Realnim, mislim da nam je ovo najbolja pobeda ove godine. Najmanje crnih minuta, u drugom poluvremenu nam nisu skinuli skok u napadu. Imali smo besmislene poteze u odbrani i napadu u kontinuitetu (primer Zagora koji pomaže na Kuridži i primamo trojku iz ćoška od Popovića, a odmah u sl napadu pokušava da vrati trojku i naravno maši, ili Zekov idiotski šut posle ofanzivnog skoka) ali ti crni minuti su bili kraći, a iz njih smo se vadili odbranom. Manje izgubljenih lopti, pobeda uprkos dosta lošem Panteru (do posl 2 minuta), ja sam vrlo zadovoljan.

 

Naravno da ovo nije ni blizu onoga što nam treba da bismo dobili Cigane, hej, ali malo ekipa u Evropi ima koje su u ovom trenutku bolje od njih (nema ih ni 10). Tako da, naš problem je prvo naša nestabilna igra a drugo i jedan vrlo vrlo jak protivnik.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, jedibojan said:

Dobro, u principu ne dobija se Buducnost u podgorici a da nista ne valja. Balsa je odradio odlican posao, Leday se pojavio u drugom, skok je izgledao bolje (osim kad je Smajli u igri). Ali generalno mi je igra daleko od onoga cemu sam se nadao da ce biti u martu...

Da li pobedom protiv francuza imamo to drugo mesto ili kakva nam je tamo racunica?

 

Jeste, ali kao što seciram sve loše stvari kada gubimo, moramo istaći neke dobre. Da sumiram, večeras mi je to:

 

1. timska odbrana, uopšte nije bilo previše onih "otvoren šut posle 2 pasa" situacija, koje gledamo od početka sezone.

 

2. Defanzivni skok.  Ne perfektan, ali solidan, 9 skokova u napadu iz nekih 34-35 promašaja Budućnosti. I ne samo što je to relativno malo, nego nije bilo one naše standardne bojke, da protivnik ima 90% realizaciju drugih napada. Danas Budućnost 5 poena iz druge šanse, stvarno ne može manje.

Avram tu ogroman uticaj, uletao u reket i kupio lopte, jako dobro.

 

3. Igra u napadu u drugom poluvremenu. Panter izbačen iz ritma, Madar muški povukao, Lidej drugi čovek u odnosu na prvo kada se raspao. I opet ubacismo lepih 39 poena.

 

 

 

 

9 minutes ago, goofy said:

Ajd mi pojasni tu pomoć sudija?

Osim faula Zagora na Kobsu.

A neposredno pre toga, naša dva nepostojeća faula u napadu...

 

Ja stvarno kontam da se čovek sprda.

3 minutes ago, Dzep said:

Ako smem da izrazim neslaganje sa Stivom i Realnim

 

Ej, ej, ja danas nisam kritikovao 😄

 

Nije da ne bi bilo šta, itekako, ali je bio solidan broj pozitivnih stvari, kao što opsiah u prethodnom postu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Izgleda sam ja jedini svestan koliko nam sudije pomažu.
Kad pokradeš ovako Budućnost u Morači, šta će tek biti u Areni ili Pioneeru za vreme PO...
Koliki smo mi dikondbajk se najbolje vidi kad ekipa gostuje Šljonsku ,TTelekomu ili ovome na L gde smo poslali rejecte

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste Zagor

4 minutes ago, Dzep said:

Imali smo besmislene poteze u odbrani i napadu u kontinuitetu (primer Zagora koji pomaže na Kuridži i primamo trojku iz ćoška od Popovića, a odmah u sl napadu pokušava da vrati trojku i naravno maši, ili Zekov idiotski šut posle ofanzivnog skoka) ali ti crni minuti su bili kraći, a iz njih smo se vadili odbranom.

 

 

Izuzev tog nepotrebnog pomaganja na Kuridži, Zagorac odigrao pristojan meč. Nije pokušao da vrati trojku (u smislu da je odigrao nerezonski) već je bila izgrađena pozicija i morao je da uzme taj šut. Takođe i situacija nakon bacanja Ledeja kada kupi svoj promašaj je isto skroz rezonski, i ti šutevi se moraju uzeti pogotovo na nepostavljenu odbranu, pritom je bio sam i to je njegova pozicija.

Morao sam na ovo da ti repliciram, sa ostatkom upisa se slažem.

 

Suđenje za moj pojam fenomenalno, ni u jednom momentu nisam primetio ni osetio da je loše, niti da se navlači za bilo koju ekipu. Čak ne mogu da kažem ni da je bilo ni promil na stranu Budućnosti, prezadovoljan sam. Ako ovako bude u PO, biće top

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Instinkt said:

Jeste Zagor

 

Izuzev tog nepotrebnog pomaganja na Kuridži, Zagorac odigrao pristojan meč. Nije pokušao da vrati trojku (u smislu da je odigrao nerezonski) već je bila izgrađena pozicija i morao je da uzme taj šut. Takođe i situacija nakon bacanja Ledeja kada kupi svoj promašaj je isto skroz rezonski, i ti šutevi se moraju uzeti pogotovo na nepostavljenu odbranu, pritom je bio sam i to je njegova pozicija.

Morao sam na ovo da ti repliciram, sa ostatkom upisa se slažem.

 

Suđenje za moj pojam fenomenalno, ni u jednom momentu nisam primetio ni osetio da je loše, niti da se navlači za bilo koju ekipu. Čak ne mogu da kažem ni da je bilo ni promil na stranu Budućnosti, prezadovoljan sam. Ako ovako bude u PO, biće top

 

Možda grešim, ali mislim da je Zagor uzeo šut negde 8 sekundi pre kraja napada i nije da je bio sam, igrač je bio na njemu. Nemam zamerke ne njegovu igru (sasvim bi mi bilo ok da uvek drži ovakav ritam) ali su me te dve situacije izbacile iz takta.

 

Drugo, nikad ništa protiv Zeka, čovek je pravi vojnik, igra uvek koliko može (mislim da je propustio tipa samo 1 utakmicu ove sezone) ali taj šut možeš da uzmeš, ali ne kad već imamo prednost i imamo mogućnost da potrošimo 14 sekundi i opet uradimo nešto, bilo bacanjima, bilo kako god drugo.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Ne sam Safete said:

Čekaj, stvarno ima nezadovoljnih poslije pobjede u Morači?

 

Izbjegavam da čuvam vatru, ali nevjerovatno kakva se apatija zapatila na ovoj temi u ovim sušnim godinama. Ništa ne valja i ništa nije dovoljno. Gomila trenera je potrošena, evo se sad izgleda ni za Žoca nema strpljenja. Ne želim nikome da pametujem i spočitavam šta i kako treba da radi, ali ipak moram iznesem stav kako to sve ozbiljno smara i kreira neku atmosferu u kojoj bude malo i neprijatno radovati se pobjedi tima za koji svi navijamo.

 

Željko ne nosi trofeje u džepu, pa da ih na kraju sezone podijeli igračima i navijačima, nego do trofeja i rezultata stiže radom kao i svi drugi treneri. Nekad ciljevi budu ispunjeni, nekad i ne. Tripujemo se godinama kako smo uživali u mladim ekipama pod vođstvom DV-a (naravno, preuveličavajući to da je u tim sezonama teklo sve glatko i sjajno, najčešće je bilo daleko od toga), i onda večeras u situaciji kada nam dva momka 2000to godište maltene budu glavni činioci pobjede na gostovanju gdje godinama unazad nismo mogli da uzmemo bodove, fokus je na tome kako su nam pokupili neke ofanzivne skokove, jer eto od prvih 15 njihovih promašaja se lopta nije svaki put odbila nama u ruke. Naravno, nema potrebe da se vraćamo na to kakvi su komentari bili na Balšinu igru na početku sezone...

 

Imamo ekipu koja je još uvijek legitiman kandidat za dva najvažnija trofeja u sezoni. Ovaj tim ima svoje kvalitete i svoje mane, a nisam isguran da mogu da zamislim da se sa Željkom na klupi svakodnevno ne radi maksimalno i sa ciljem da se stvari poboljšavaju. Ako mi svi na forumu vidimo da nam defanzivni skok škripi, pa valjda i stručni štab to vidi, samo ništa ne može preko noći, a nekad nije loše ni priznati određene limite. Nismo nikakav evropski GSW koji treba da gazi sve redom, i za kojeg su rezervisane titule. Nadam se i vjerujem da ćemo u ključnim utakmicama sezone biti energetski našpanovani kako treba, da će nas povrede zaobići i da ćemo biti sposobni da prikažemo svoj maksimum. Za šta će to biti dovoljno, vidjećemo. Uživajmo malo i putu, ne samo u cilju.

 

 

  • Like 13
  • Love 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Instinkt said:

Suđenje za moj pojam fenomenalno, ni u jednom momentu nisam primetio ni osetio da je loše, niti da se navlači za bilo koju ekipu. Čak ne mogu da kažem ni da je bilo ni promil na stranu Budućnosti, prezadovoljan sam. Ako ovako bude u PO, biće top

Isto mislim. Bio bih presrećan kada bi Zvezda imala ovakvo suđenje u Podgorici. Nijednog trenutka nisam primetio navlačenje na stranu bilo koje ekipe, a barem u ABA je postalo očekivano da se sudi domaćinski. Kontam da se Torbica zeza.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Dzep

 

Sad više ne mogu da se setim, ali kapiram da bih baš do jaja ispizdeo da je uzeo neki nerezonski šut, pogledaću kad izađe čitava tekma na yt.

 

Što se tiče Zeka prilično je zakazao u poslednje vreme, loša forma i ne pokazuje liderstvo, ne vuče ekipu kad zapne i generalno je u kontraritmu. Ali mišljenja sam da on nije problem, biće na nivou kad bude trebalo. 

Ako se ne varam bilo je to na +3, promašeno bacanje, off reb, i otvoren šut sa njegove pozicije iz ugla. Mislim da bi Želimir poludeo da se preskoči otvorena pozicija u momentima kad porađamo poene.. Bitno je da ima samopouzdanje da uzme taj šut, ko će ako ne on?

 

Edit: @Knipex

 

Mislim da Zvezda u dogledno vreme neće imati dobro suđenje u Morači. Bar dok su tu Bokan i Čović. Imam utisak da je mržnja između vas na maksimumu. A moguće da je i ovo izolovan slučaj sa Partizanom

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

Just now, Instinkt said:

@Dzep

 

Sad više ne mogu da se setim, ali kapiram da bih baš do jaja ispizdeo da je uzeo neki nerezonski šut, pogledaću kad izađe čitava tekma na yt.

 

Što se tiče Zeka prilično je zakazao u poslednje vreme, loša forma i ne pokazuje liderstvo, ne vuče ekipu kad zapne i generalno je u kontraritmu. Ali mišljenja sam da on nije problem, biće na nivou kad bude trebalo. 

Ako se ne varam bilo je to na +3, promašeno bacanje, off reb, i otvoren šut sa njegove pozicije iz ugla. Mislim da bi Želimir poludeo da se preskoči otvorena pozicija u momentima kad porađamo poene.. Bitno je da ima samopouzdanje da uzme taj šut, ko će ako ne on?

 

Moraćemo da se složimo da se ne slažemo. Ja bih ipak birao kontrolu, trošenje vremena i građenje još jedne akcije... sad što bih ja opet spustio loptu dole na Zeka i pokušao ponovo da iznudim faul (ako bude dubl, pas, trojka, ćao), ali to je neka druga priča (a i Duletova škola) 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dzep said:

 

Moraćemo da se složimo da se ne slažemo. Ja bih ipak birao kontrolu, trošenje vremena i građenje još jedne akcije... sad što bih ja opet spustio loptu dole na Zeka i pokušao ponovo da iznudim faul (ako bude dubl, pas, trojka, ćao), ali to je neka druga priča (a i Duletova škola) 😂

 

Jasno, ti bi ko Radonja čuvao rezultat već od starta 4/4 😄

Šalu na stranu, mislim da je imalo rezona uzeti taj šut ali ispalo je da je bolje da ga nije uzeo (čim je promašio, jel) 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Instinkt said:

 

Jasno, ti bi ko Radonja čuvao rezultat već od starta 4/4 😄

Šalu na stranu, mislim da je imalo rezona uzeti taj šut ali ispalo je da je bolje da ga nije uzeo (čim je promašio, jel) 😄

 

Znaš kako, i Radonja je po igri koju forsira vrlo blizu Duletovoj školi 😃

 

Budućnost je izgledala dosta potrošeno, nije ni čudo kad se uzme u obzir kako su bili iskasapljeni povredama, koronom, plus šta se Danilu desilo... Žao mi je Džileta, nije imao sreće, plus mu se Micov raspao i to bi bilo to

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ali 'kucanje' Zagora :classic_smile:  

 

Ne, taj početak tekme je bio bolan, airball Avrama, pa onda taj prejadni pokušaj kucanja... 

 

Ajde što on sa 25 godina skoči kao baba, jedva u liniji sa obručom. Nego koje je to samopouzdanje da ide na kucanje, da ne skonta koliko je slabo skočio i samo produži ruku za polaganje.

 

Link to comment
Share on other sites

Krckamo prakticno drugu polovinu marta, a pricamo o tome kako smo imali manje praznih minuta

 

Realnost je

 

1)da nam je igra u napadu i dalje goli falus, na momente do te mere amaterska da je tesko poverovati - pa samo vcrs smo imali nekoliko beyond blamantnih 'miskomunikacija' medju igracima kojih bi se valjalo postideti na prvom pripremnom mecu, kamoli na pragu najvaznijeg dela sezone

 

2)da ne postoji postojana kriva rasta prakticno nigde, niti u kolektivnoj igri, niti individualno (izuzev Balse koji neuporedivo bolje izgleda u odnosu na sam start) - sve funkcionise po principu korak napred, dva nazad

 

3)da se po pitanju rotacija nista nije promenilo u odnosu na start sezone, da se i dalje misteriozno igraci guraju u friz pa iz istog vade da bi se u njega opet gurnuli neki drugi

 

4)da je ovo ekipa na koju je potrosen ozbiljan novac i da ne mogu vaziti isti arsini kao za Dujine klince onomad kada je KKP pokupio mahom anonimuse sa svih meridijana - ovaj tim ima klince, ali su prakticno svi sa solidnim pedigreom, a sa njima su probrana i prilicno ozbiljna iskusnija imena

 

Moj najveci problem jeste sto sam ubedjen da nekakav ozbiljan rast ove ekipe i nije moguc zbog hronicnog odsustva bbiq-a. Isiah rece potreban nam je kvantni skok, (sa cime se slazem, posto je evidentno da ovaj drugi film necemo gledati) samo sto se i to zasniva na nekakvoj ludacki iracionalnoj idolatriji Zhexa Obradovica.

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Instinkt said:

Mislim da Zvezda u dogledno vreme neće imati dobro suđenje u Morači. Bar dok su tu Bokan i Čović. Imam utisak da je mržnja između vas na maksimumu. A moguće da je i ovo izolovan slučaj sa Partizanom

 

Nema to veze sa Crvenom zvezdom nego sa Buducnoscu i Dzikicem.

 

Pre dve sezone smo imali situaciju da je cak i Ostoja Mijailovic prokomentarisao sudjenje. Prosle sezone je isto bilo zalbi na sudjenje kada je Buducnost dobila Partizan.

 

Buducnost je u ovom trenutku (sta u ovom trenutku, tokom cele 2022.) na nivou Cibone, prosto ne vidim kako ce oni dobiti Split ili Krku u gostima (nije sprdnja, dali su 63 poena Zadru, Cedevita ih otresla lakse nego Megu, Venezia je vodila u Moraci 21:2).

 

Partizan je takodje igrao jako lose, ali tu bar postoji nada da je moguce finale EC (mislim da je trofej u ABA ipak samo SF i to ne zbog ove serije pobeda Crvene zvezde). Buducnost bi ispala iz lige da je sada pocela, nema kretnji, nema prodora, nema otvorenih suteva, bukvalno nema nista.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

 

4)da je ovo ekipa na koju je potrosen ozbiljan novac i da ne mogu vaziti isti arsini kao za Dujine klince onomad kada je KKP pokupio mahom anonimuse sa svih meridijana - ovaj tim ima klince, ali su prakticno svi sa solidnim pedigreom, a sa njima su probrana i prilicno ozbiljna iskusnija imena

 

 

 

(this is not tata)

 

jedini put kada ste skupljali klince-strance u ovom obimu a da se ja sećam, je kada ste praktično istovremeno doveli westermanna, lauvergnea i bertansa;

ne mogu to dovoljno puta da naglasim, leo westermann i lauvergne su bili veliki evropski prospekti, ne u smislu da će žariti nba ligom ali su projektovani kao vrhunski evropski igrači. morali su i solidni novci tu pasti ali nebitno. bertans je taj anonimus i kasnije dallo, drug odron.

 

ako se ne varam, već sledeće sezone dolazi tarence kinsey, koji je tu negde na reputaciji današnjeg puntera a pred kraj sezone i saša pavlović.

sledeće milan mačvan i ko već, zaboravih.

 

kada na to dodaš da je partizan tih godina / sezona mogao slobodno da bira najbolje domaće igrače, bilo za podmladak ili za prvi tim - teza da su to bili neki sastavi u skoro bilo kom smislu inferiorni u odnosu na sadašnji je prilično klimava. naprotiv, bilo je tu svega.

edit

na sve to, konkurencija partizanu tih godina u regionu svakako nije bila na ovom nivou, makar u smislu da nije postojao bolji tim od njih ni na papiru ni u praksi, pa onda valjda bude malo i lakše

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

(this is not tata)

 

jedini put kada ste skupljali klince-strance u ovom obimu a da se ja sećam, je kada ste praktično istovremeno doveli westermanna, lauvergnea i bertansa;

ne mogu to dovoljno puta da naglasim, leo westermann i lauvergne su bili veliki evropski prospekti, ne u smislu da će žariti nba ligom ali su projektovani kao vrhunski evropski igrači. morali su i solidni novci tu pasti ali nebitno. bertans je taj anonimus i kasnije dallo, drug odron.

 

ako se ne varam, već sledeće sezone dolazi tarence kinsey, koji je tu negde na reputaciji današnjeg puntera a pred kraj sezone i saša pavlović.

sledeće milan mačvan i ko već, zaboravih.

 

kada na to dodaš da je partizan tih godina / sezona mogao slobodno da bira najbolje domaće igrače, bilo za podmladak ili za prvi tim - teza da su to bili neki sastavi u skoro bilo kom smislu inferiorni u odnosu na sadašnji je prilično klimava. naprotiv, bilo je tu svega.

edit

na sve to, konkurencija partizanu tih godina u regionu svakako nije bila na ovom nivou, makar u smislu da nije postojao bolji tim od njih ni na papiru ni u praksi, pa onda valjda bude malo i lakše

 

B1 - Kinsey koji 2 skoro godine nije igrao zbog povrede, samo tako je mogao biti priusten.

 

B2- Sasa kamikaza umesto Dragana koji je zavrsio sezonu zbog povrede.

 

B3 - Macvan koji je doveden kao "najvece" pojacanje u timu gde se A-Ko-Je-On cekao do mesec dana pred plejof aba lige (to je ofc Duletov kiks i niciji vise, ali pokazatelj nasih mogucnosti).

 

B4- mislim da tada nismo imali fuziju niti poslovno-tehnicku saranju sa Megom.

Link to comment
Share on other sites

Lepo je sto pratite igru, ali treba pratiti i Zeljkove presice. Covek je lepo najavio kvantni skok (istina nije precizirao tajm frejm, ali nije govorio ni o narednim sezonama).

 

Mnogi ce biti iznenadjeni kako ce Partizan izgledati za mesec dana, a da li ce biti dovoljno za trofeje videcemo (se u Barseloni) 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...