Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Evroliga napravila polučasovni dokumentarac o Željkovom povratku

 



Takođe još jedna nova vest:
http://kkpartizan.rs/sr/vest/3200/partizan-nis-i-bloksport-tehnologija-u-sluzbi-sporta-i-potpuno-novog-nacina-za-interakciju-sa-navijacima
 

Quote

Zahvaljujući partnerstvu sa kompanijom Bloksport, Partizan NIS će biti prvi košarkaški klub na svetu koji će u potpunosti primeniti “blockchain” tehnologiju i tokenizaciju kroz kreiranje aplikacije, fan tokena i NFT-a.


Sem toga da će opet praviti aplikaciju ostalo mi ništa nije jasno. Ako može neko da pojasni malo. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, uvrnuto said:

Evroliga napravila polučasovni dokumentarac o Željkovom povratku

 



Takođe još jedna nova vest:
http://kkpartizan.rs/sr/vest/3200/partizan-nis-i-bloksport-tehnologija-u-sluzbi-sporta-i-potpuno-novog-nacina-za-interakciju-sa-navijacima
 


Sem toga da će opet praviti aplikaciju ostalo mi ništa nije jasno. Ako može neko da pojasni malo. 

Ili pojednostavljeno:

 

Edited by jedibojan
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uvrnuto said:

Sem toga da će opet praviti aplikaciju ostalo mi ništa nije jasno. Ako može neko da pojasni malo. 

 

Aj ovako da objasnim. sto plasticnije, kroz primere. 

 

KK Partizan igra na primer neku svoju utakmicu. Zabelezi se neki momenat, potez nekog igraca (video/animacija) ili cisto staticna slika, i onda se na nju zalepi unikatni token (ajde da kazemo neki ID), koji se nalazi na tom blockchain-u. I onda putem te aplikacije fanovi mogu da kupe (za prave novce) te digitalne materijale i da postanu njihovi zvanicni vlasnici sto ce uz taj token biti zapisano na blockchain-u. 

 

Zamislite koliko bi kostalo da kazete da ste vlasnik snimka Saletove trojke iz nekog posebnog, nikad vidjenog ugla. 😄 Vi ste vlasnik, to biva zapisano na blockchain-u i niko ne moze da lazira, to je kao sertifikat o vlasnistvu. Niko to ne sme da koristi bez odobrenja vlasnika.  

 

Fanovi mogu tako kupovati i neke digitalno kreirane sadrzaje, ne moraju to biti real-life snimci/scene. Na primer razni avatari, logoi, pozadine, animacije i sta vec. A moze se recimo praviti i neki album sa slicicama na taj nacin. 

 

Danas se kao NFT prodaje svasta - neki digitalni umetnici brave zaista fin biznis od toga i to ima smisla, a ima naravno i svakakvog djubreta. 

 

Od ovoga klub moze ocekivati i neki prihod, sigurno ne sad nesto znacajno ali je lepo biti u trendu i prvi u necemu (ne kazem to zajedljivo, da me ne shvatite pogresno). 

 

 

  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Čekaj bre, kupim Saletovu trojku i više nikad nijedno dijete ne može da je vidi na internetu ni nigdje?

Kakvo sranje.

Mozda, ako je to neki novi snimak nikada do sada vidjen i ti postanes njegov vlasnik. 

 

Zamisli to kao neku umetnost koja ti cuci na zidu u kuci, pa neces da dozvolis svakom sa ulice da udje i da je vidi? Tako i ovo. 

 

E sad te stvari ne moraju biti unikatne, moze postojati vise komada jedne te iste stvari, ali svaka ce imati svoj token i jednog vlasnika. 

Link to comment
Share on other sites

Čekaj bre, kupim Saletovu trojku i više nikad nijedno dijete ne može da je vidi na internetu ni nigdje? 

Kakvo sranje.

 

Mislim da je samo pitanje autorskih prava...može da se vidi ali ne i preuzima, koristi ili objavljuje bez dozvole vlasnika. Kao za muzičke numere i autorizovane fotografije. Ozbiljni fotografi deru kintu na Big Stock, Fotolia portalima za prodaju jpg, png, vector fajlova. Sa tom razlikom što je njima tržište worlwide.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Wingwalker said:

Mislim da je samo pitanje autorskih prava...može da se vidi ali ne i preuzima, koristi ili objavljuje bez dozvole vlasnika. Kao za muzičke numere i autorizovane fotografije. Ozbiljni fotografi deru kintu na Big Stock, Fotolia portalima za prodaju jpg, png, vector fajlova. Sa tom razlikom što je njima tržište worlwide.

 

 

Yup. S tim sto NFTs imaju mnogo ozbiljniji potencijal, a ovo mi lici na fud, kao crypto kitties na etereumu kad su se pojavili.

 

Sorry za off topic

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Svašta se može desiti, igrači iz EL mogu samo u EC do kraja sezone, mislim da nikad lakše ne bismo došli do baš dobrih igrača. E sad da li će se to desiti, po mom mišljenju ipak ne.

Igraci iz EL mogu gde hoce ako je tamo gde idu dozvoljno dodavati nove igrace.

 

U EL (kao i u ABA) nema vise dodavanja igraca. 

 

A u EC bi to trebao biti utorak 18:00 pre pocetka 14. runde (od 18 rundi koje se igraju). Koliko znam nema dolazaka posle toga, cak ni za play-off (nema vise top16). E sad, 14. runda pocinje upravo u utorak u 18:00 i to vasom utakmicom. Mislio sam da je rok bio prosli utorak, ali kako je Virtus doveo pojacanja posle toga (Haket iz CSKA, pise se da bi i Miki mogao iz Zenita), ispada da je rok ta vasa utakmica. 

 

 

Tako da, sta cekate?

2 hours ago, Marvin said:

#gdeimatupreliva

🙂 

 

Koga (mnozina, prim.aut.) bi ste doveli iz ruskih timova? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Koga (mnozina, prim.aut.) bi ste doveli iz ruskih timova? 

 

Lorenza, dabome, tanki smo na pleju. I mozda Lojda, ako pristane digra 10ak minuta kad se KP umori 😄 

Valja nervirati vas crvene kad god se ukaze prilika, a kad nam se vec moze.. 🙃

 

I Super Maria, on bi nam bio domaci, pa bi i prvenstvo mogao 😅

Edited by Instinkt
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Instinkt said:

 

Lorenza, dabome, tanki smo na pleju. I mozda Lojda, ako pristane digra 10ak minuta kad se KP umori 😄 

Valja nervirati vas crvene kad god se ukaze prilika, a kad nam se vec moze.. 🙃

 

I Super Maria, on bi nam bio domaci, pa bi i prvenstvo mogao 😅

Ocekivao sam da ce neko reci Berona pre Lojda (ne samo da oplete trokorak vec zato sto vam ne treba jos jedan Panter) ali dobro 🙂

 

Svakako to je onda malo previse crveno-belih, ne bi vise bilo pola-pola. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kooineeperk said:

Igraci iz EL mogu gde hoce ako je tamo gde idu dozvoljno dodavati nove igrace.

 

U EL (kao i u ABA) nema vise dodavanja igraca. 

 

A u EC bi to trebao biti utorak 18:00 pre pocetka 14. runde (od 18 rundi koje se igraju).

 

Kako se ovo tačno razlikuje od onog što sam ja napisao? Osim ako ne misliš da će top krem igrači iz Evrolige otići da igraju u neki Singapur ili Filipine.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 

Kako se ovo tačno razlikuje od onog što sam ja napisao? Osim ako ne misliš da će top krem igrači iz Evrolige otići da igraju u neki Singapur ili Filipine.

Zasto mislis da sam ja napisao nesto sa namerom da opovrgne tvoje pisanje? Samo sam precizirao i prosirio... 

 

Ja mogu da zamislim da neko od tih igraca odigra ostatak sezone u spanskoj ligi (ako je tamo jos uvek otvoren prelazak) a da ne igra ni EL ni EC. Mogu i za Kinu da zapale. 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...