Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

To bi mu bio najbedniji potez karijere i to nece uraditi. 

 

Naravno da neće...mislim valjda neće...tj nadam se...

Doduše,alibi se sam po sebi piše - kako je došao, tako se može desiti i da ode.

Ugovor koliko znamo, još uvek nije potpisao 😉

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luchifer89 said:

 

Naravno da neće...mislim valjda neće...tj nadam se...

Doduše,alibi se sam po sebi piše - kako je došao, tako se može desiti i da ode.

Ugovor koliko znamo, još uvek nije potpisao 😉

 

Problem vam je isti onaj koji smo i mi imali kada smo počeli da "rastemo kao klub", a to su očekivanja navijača. Danas se u Partizanu vidi legitiman konkurent na svim poljima, što nije bio slučaj prethodnih sezona, kada su ambicije iako deklarativno iste, realno bile značajno manje.

 

Ove godine doveli ste najboljeg evropskog trenera, budžet je značajno veći, a i igrači koji ne bi igrali u Partizanu, da nema Žoca, koje god pare da im daš, sada hoće da igraju za takvo trenersko ime. U teoriji, svi uslovi stečeni. U praksi, svaki tim mora da prođe sve dečije bolesti, da ima neku osovinu igrača koji su dugi niz godina u timu, i koji se u dlaku poznaje.

 

To je ono što Zvezda ima a Partizan ne. Čak i ako sledeće godine dovedete slabije igrače od Puntera i Ledeya, bićete bolji no danas, apsolutno sam siguran. Jedino što ne smete sebi dozvoliti je da se dovoljno popnete na kurac Željku i on shvati da mu ovo nije potrebno u životu, a već neki pišu oštro o njemu.

 

Period stvaranja tima mora da postoji. Pa i Zvezda je prve dve godine nakon ulaska ozbiljnog novca u klub gubila finala od Partizana, zar ne? Sve ima svoj tok, samo nemojte oterati trenera, njegovi rezultati govore dovoljno. To što on možda više nije u prajmu...ok možda nije, ali ni Kari nije bio pa je Zvezda mnogo naučila od njega.

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Luchifer89 said:

 

Naravno da neće...mislim valjda neće...tj nadam se...

Doduše,alibi se sam po sebi piše - kako je došao, tako se može desiti i da ode.

Ugovor koliko znamo, još uvek nije potpisao 😉

 

Nema sta da se nadas. On sigurno nece u toku sezone, nije takav lik. Nikada to nije uradio a kapiram da je imao mnogo motiva za tako nesto u svojoj dugackoj karijeri (secam se da je bilo nesto u Feneru, ali na kraju je izgurao sezonu). Uvek je cini mi se zavrsavao posao do leta. Ne secam se kako je sa repkom bilo, da li je tu mozda nekada digao sidro ranije, ali opet i tu nije nikada pred takmicenje. 

 

Ugovor sada ima potpisan, valjda 😄 Samo da ga nije Covic sastavljao 😄 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da pali u aprilu, nego po završetku sezone.
Svakako , scenario koji sam izneo, teško da će se desiti, ali u državi u kojoj živimo je sve moguće.
Vremena još ima, tek je jedan trofej izgubljen - ali igra nam je i dalje na nivou pripremnih utakmica , a pravac u kome idemo nagoveštava da se po tom pitanju ništa neće promeniti

Link to comment
Share on other sites

Cestitke na dobroj i muskoj borbi komsije u ovom finalu.

 

Vidim da ovde vlada opste razocarenje na forumu, mada ja ne bih bio toliko negativan. Zvezda je u ovom trenutku dosta kvalitetniji protivnik, ali moje razumevanje je da je ovo sa Zeljkom visegodisnjji projekat. Mislim da ce Partizan ove godine izgraditi sasvim solidnu osnovu sa pomocnim osobljem u timu i da ce se sledeci prelazni rok prilikom angazovanja glavnih igraca dosta bolje odraditi. Vecina ovih igraca ima potencijal da dosta napreduje i da u adekvatnim rolama budu dosta zajeban protivnik.

 

Najveci problem ovog tima je plej, kao sto su svi na forumu konstatovali. Mislim da se Zeljko tu malo preracunao u svom konceptu jer je zeleo da ima dosta pojedinaca na spoljnim pozicijama sa poenima u rukama (Punter, Avramovic i Mur). Punter po mom misljenju odradjuje svoje, ali ipak nema on taj kvalitet da sam nosi ceo tim protiv ozbiljnog protivnika. Avramovic mi deluje kao cist promasaj i mislim da se on nece zadrzati nakon ove sezone. Uloga Mura mi je najveca dilema tu. Odlican skorer, ali jako skroman defanzivac i kreator. Preslab za kikboks, a prejak za rokenrol igrac, koji moze da dominira jako u neozbiljnim ligama, dok protiv organizovanih protivnika njegove mane dolaze dosta na videlo. Ubedjen sam da ce sledece sezone njegove minute dobiti neki pravi plej koji ce povezati redove celom timu i naciniti ih dosta boljim. Mura (ako ostane u timu), gledam kao nekog skorera sa klupe i igraca koji moze ozbiljno da natrpa protivnika. Ne treba zaboraviti i Madara, koji je sasvim dobar potencijal.

 

Takodje, Lidej je vrhunsko pomocno osoblje, ali nije protagonista tima i po mom misljenju predstavlja cist luksuz za tim kao sto je Partizan.

 

Ako gledam ovaj sadasnji tim Partizana uz neku doselekciju (Avramovic i Lidej (potencijalno i Mur) out i umesto njih neki pravi plej i cetvrka sa poenima u rukama) uz napredak ostalih igraca, smatram da taj tim moze da bude jako konkurentan. Da bi ovaj koncept uspeo, najbitniji je kontinuitet i dobra doselekcija.

 

P.S. Lesora ne bih pozeleo ni najgorem neprijatelju, tako da se nadam da ce  i on dugo igrati kod vas :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nezadovoljstvo nije zbog jucerasnje tekme

 

Sve ono sto se videlo juce videlo se i na svakoj drugoj utakmici

Nama 80 poena nije dao samo ko nije hteo - znaci odbrana nista

U napadu protiv svakog ko je igrao malo jacu odbranu mi smo bagovali a bagovali smo i bez odbrane

 

Bukvalno preslikan prvi derbi, nismo napredovali ni pedalj rutinski nas drze na 20 razlike

Ne znam sta rade na treninzima ali na terenu se ne vidi nista

5 meseci zajedno a ko da su se juce skupili ustvari na pocetku smo delovali bolje jer nas jos nisu svi procitali

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dingospo90 said:

Takodje, Lidej je vrhunsko pomocno osoblje, ali nije protagonista tima i po mom misljenju predstavlja cist luksuz za tim kao sto je Partizan.

 

Da nije bilo Ledeja, Partizan bi sve utakmice do kraja EC plejofa igrao u gostima i isti zavrsio u osmini finala a u ABA bi se borio sa FMPom, Igokeom i Megom za mesto u plejofu i ispao iz istog.

 

Covek je bukvalno nosio tim do sada, do dolaska Lesora i od kad je i Koprivica malo proigrao. jedina fejl utakmica mu je bio prvi derbi protiv Zvezde. 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Patriota iz kauca said:
  1. Lidej nema neku tehniku pod košem, prosek. 
  2. Nije neki trojkaš, prosek.
  3. Nije neki skakač, prosek.
  4. Nije neki odbrambeni igrač, prosek.

1. OK, hajde da se slozimo.

2. 40% u ABA i 45% u EC - gde ces bolje?! 😄 

3. Najbolji je skakac ekipe u ABA a u EC jedino Lesor bolji, kako je to prosek?

4. I tu mozda mozemo da se slozimo... 🙂

 

+ deluje mi da mu je glava na mestu, radna etika odlicna, i prilicno je konstantan sa ucinkom (to se slazem).

 

Ledej, da ne pricamo o ceni pa da racunamo isplativost (to na stranu), je izuzetno zahvalan igrac. Pogotovo kad imas Koprivicu i Smailagica uz njega. 

 

Ledej je legit EL igrac, dosta daleko od proseka EC a kamoli ABA. 

 

Ako bi mi dali da biram jednog igraca iz vaseg tima da trejdujemo, mozak bi uzeo njega (pre Pantera), srce bi mozda pre Pantera. 😄 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ponovim opet Lidej je vrhunski šljaker koji poene postiže iz drugog plana. Sa dobrim plejom ili u ekipi koja igra timski njegovi kvaliteti dođu do izražaja. Ovako izgleda kao da ga je nadigrao Deda, a i stvari je samo od njega traženo da igra nešto  šta on nije nikad igrao , a samo na osnovu toga koliko je plaćen. Mi smo sličan problem imali sa Holinsom kada je bilo očekivanje da iskoči iz cipela jer je stranac i u vrhu po primanjima.

 

Meni je enigma kako ste dozvolili da vas zvezda nadtrči u tranziciji, mislim da nam je to pošlo za rukom samo protiv vas i dilema mi je Panterova odbrana. Ja njega pamtim kao top defanzivca, bukvalno bi se Radonjić upiškio u gaće da ga ima u timu.

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Podseća situacija malo na Željkovu prvu sezonu u Feneru. Na papiru je roster zadelovao moćno sa Mekkejlebom, Bojanom B, Kleizom i Bjelicom -- da bi sama sezona bila razočaravajuća, s obzirom da Fener nije prošao u top 8. Naravno, tokom sezone je postalo jasno da selekcija nije ni blizu toliko dobra, niti da je tim kompatabilan. S obzirom da je to Željko, koji skuplja trofeje kao nalepnice iz Maksija, očekivalo se da se već u prvoj sezoni ulaganje isplati, a Fener bude kontender. Ipak, ništa se ne stvara preko noći, iako bi to navijači voleli i želeli. Selekcija tima jeste čudna, deluje da je Željko dovodio ono što je dostupno na tržištu, a ne ono što bi se uklopilo u njegovu viziju Partizana. Panter i Lidej su igrači koji se ne propuštaju (potpuno legitimni evroligaški igrači koji bi imali mesto u skoro svakom EL klubu) i na koje je isprva potrošeno gro para. Kurucs je takođe igrač sa NBA iskustvom, kao i Smailagić + domaći. Još par domaćih igrača je ugrabljeno jer mora da postoji domaći kor. Dosta talentovanih igrača je takođe dovedeno. Meni sve više deluje kao da Željko uvodi igrače u ritam i pravi kasting za sledeću sezonu. Svakako ni ova nije izgubljena, Partizan će u dva takmičenja igrati završnice i imatu potencijalnu prohodnost ka EL -- čak deluje da je to i lakše uraditi kroz EC. 

 

Sve u svemu, kao što Željko nije bio izlapeo te prve sezone u Feneru, nije ni sada. Pre će biti da je do nerealnih očekivanja da je lako sklopiti dobru selekciju na faktički nepostojeću osnovu i viziju, samo ako imaš pare. Ne ide to baš tako.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

@medobrundo sa svim mogu da se manje-vise slozim osim da je ovo kasting za sledecu sezonu (to mi nekako zvuci kao da su svi upitni), jer su mahom igraci potpisani na 2-3 sezone. Da, mogu se ugovori raskinuti, ali ako nije na obostrano zadovoljstvo onda je to opterecenje. 


Tako da ja ocekujem da ce Zoc napraviti pitu od ovog sto ima i neku doselekciju uraditi za sledecu sezonu, tipa 3-4 igraca a ne 11 kao sada. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

@medobrundo sa svim mogu da se manje-vise slozim osim da je ovo kasting za sledecu sezonu (to mi nekako zvuci kao da su svi upitni), jer su mahom igraci potpisani na 2-3 sezone. Da, mogu se ugovori raskinuti, ali ako nije na obostrano zadovoljstvo onda je to opterecenje. 


Tako da ja ocekujem da ce Zoc napraviti pitu od ovog sto ima i neku doselekciju uraditi za sledecu sezonu, tipa 3-4 igraca a ne 11 kao sada. 

 

 

Ovaj tim sa pravom doselekcijom na 1, 3 i pretpostavljam 5 + sezonom igranja zajedno i napredovanja mladih igraca, je legit EL tim.

Ja napredak vidim kod Madara, Balse i Trife, a mislim da ce se i ludi Kure do kraja sezone ofanzivno pronaci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, jedibojan said:

Ovaj tim sa pravom doselekcijom na 1, 3 i pretpostavljam 5 + sezonom igranja zajedno i napredovanja mladih igraca, je legit EL tim.

Ja napredak vidim kod Madara, Balse i Trife, a mislim da ce se i ludi Kure do kraja sezone ofanzivno pronaci.

 

Ubacili smo vam ciganski sindrom vecitog prelaznog roka. Nema nazad sada 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

Vas jedini problem je Zoc. Uzasno je vodio dosta utakmica..jbs mi sve ni Pera Bozic nije gore prolazio. Moja retka ni imala isti skor.

 

Vas jedini problem je Radonja - neki drugi trener bi bar nesto vise postigao u Evropi. Sasa Obradovic, na primer.

  • Like 4
  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, medobrundo said:

Podseća situacija malo na Željkovu prvu sezonu u Feneru. Na papiru je roster zadelovao moćno sa Mekkejlebom, Bojanom B, Kleizom i Bjelicom -- da bi sama sezona bila razočaravajuća, s obzirom da Fener nije prošao u top 8. Naravno, tokom sezone je postalo jasno da selekcija nije ni blizu toliko dobra, niti da je tim kompatabilan. S obzirom da je to Željko, koji skuplja trofeje kao nalepnice iz Maksija, očekivalo se da se već u prvoj sezoni ulaganje isplati, a Fener bude kontender. Ipak, ništa se ne stvara preko noći, iako bi to navijači voleli i želeli. Selekcija tima jeste čudna, deluje da je Željko dovodio ono što je dostupno na tržištu, a ne ono što bi se uklopilo u njegovu viziju Partizana. Panter i Lidej su igrači koji se ne propuštaju (potpuno legitimni evroligaški igrači koji bi imali mesto u skoro svakom EL klubu) i na koje je isprva potrošeno gro para. Kurucs je takođe igrač sa NBA iskustvom, kao i Smailagić + domaći. Još par domaćih igrača je ugrabljeno jer mora da postoji domaći kor. Dosta talentovanih igrača je takođe dovedeno. Meni sve više deluje kao da Željko uvodi igrače u ritam i pravi kasting za sledeću sezonu. Svakako ni ova nije izgubljena, Partizan će u dva takmičenja igrati završnice i imatu potencijalnu prohodnost ka EL -- čak deluje da je to i lakše uraditi kroz EC. 

 

Sve u svemu, kao što Željko nije bio izlapeo te prve sezone u Feneru, nije ni sada. Pre će biti da je do nerealnih očekivanja da je lako sklopiti dobru selekciju na faktički nepostojeću osnovu i viziju, samo ako imaš pare. Ne ide to baš tako.

 

Bravo.

 

Željko je i kada je dominirao Evroligom sa Panatinaikosom uglavnom imao te dvogodišnje cikluse, tj. rezultat je dolazio svake druge godine. Sa Fenerom je takođe do očekivanih rezultata počeo da dolazi od druge sezone. Karakteristično je takođe da je i u Feneru bilo dosta igrača koji su na početku igrali i izgledali lošije kod Željka nego pre toga, ali su vremenom podizali nivo igre i dolazili do toga da igraju najbolju košarku života. Najočigledniji primeri su Bogdan i Kalina.

 

S druge strane, ovogodišnji sastav Partizana uglavnom nema karakteristike  tima čija je prevashodna svrha selekcija ili kasting za sledeću sezonu. Sa ovakvim timom ne može samo to biti ambicija. Uostalom, i sam Panter je rekao da je pre odluke o dolasku konkretno pitao Željka šta su ambicije ove sezone i Željko mu je konkretno odgovorio da se ide na sve trofeje i ulazak u evroligu odmah. 

 

Za mene ovaj nivo igre i rezultata u ovom trenutku jeste neuspeh, jer sam očekivao više. I smatraću neuspehom ako se ne ostvari cilj - da se osvajanjem EC i/ili ABA lige ostvari plasman u EL. Međutim, kao što si odlično primetio, Željko nije izlapeo, nije zaboravio trenerski posao. Mene u tom smislu stvarno ne zanima ova paljba koja ide ka njemu sa svih strana, pa najbolje da ćemo sada da teramo najboljeg trenera kojeg smo mogli da dobijemo, koji je pritom 100% posvećen poslu koji trenutno radi. Zamisli majku mu nekad ne ide sve kako si očekivao i planirao, nekad je potrebno duže vremena da se nešto ostvari. Pa čak i da za dve sezone ne ostvari zacrtano, opet mislim da je sjajno što se vratio u Partizan i pokušao da uradi nešto veliko. Histerija i iracionalnost idu povremeno uz navijanje, to razumem, ali ne mogu da budu osnov za donošenje odluka.

  • Like 20
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...