Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

16 hours ago, Son_of_a_gun said:

Ako nije prikladno - obrišite.

Duletu je pozlilo jutros, pozitivan je na koronu. I pored toga obavio je svoju građansku dužnost.

Ljudi, izađite i glasajte, imate protiv koga više nego ikad!

94eb822e1d7aa4cd682f140ae4089fc4.jpg

 

Ja sam angazovao celu porodicu da zaokruzi pod 8, istina nisam trazio da slikaju listic... nadam se da je DV dobro i da se korona zajebala sto je krenula na takvog coveka... 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, realno *w said:

Druga stvar je sada već standardni eksperiment sa visokom petorkom. Tj to nije visoka, to je ogromna petorka, Smajli ili Tristan na 3, ludilo.

 

 

Ne zaboravljamo kako je "one sezone" Veseli igrao na 3...

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2022 at 10:02 PM, realno *w said:

Sa druge strane je pokrivanje protivničkog šuta za tri poena, naročito iz ćoškova. Tu apsolutno nemamo šansu da stignemo da pokrijemo i to je to.

Zasto bi sut iz coska bio problem zbog igre sa tri visoka? 
Inace Tristana necete videti na 3 u skorije vreme a da nije ovakva situacija da moze da se istrpi jer je utakmica takva.

 

 

On 4/3/2022 at 10:02 PM, realno *w said:

Opet se ponavljaju ludosti sa stranom pomoći, recimo posebno se izdvaja ona trojka na kraju treće, Panter se zalepio za svog igrača, ovaj ne zna šta će sa loptom, Avramović nepotrebno zakorači ka njima i otvara svom igraču prostor za šut i primamo trojku. 

Panter je odigrao odlicno tu na Jeremicu, a Avramovic jeste pogresio. On fokusiran moze da odigra maestralnu odbranu na odlicnom igracu, ali u ovakvoj situaciji ce cesto dati klincu koji ima 24% suta za tri priliku da sutne (nije ni to bio otvoren sut, ali jeste greska). Takav je, i Zoc ludi cesto zbog toga.

I da se nadovezem na Panterov sut o kome sam pisao posle Olimpije i koliko je komforniji kada udje u sut iz driblinga:
https://streamable.com/k9nrd9

I jedan jos ocigledniji primer (iako je promasaj) gde bas nema potrebe za driblingom ali je jednostavno mnogo sigurniji tako:
https://streamable.com/8xi7ef

U nastavku meca je mislim i sveostale poene dao iz driblinga sem trojke u poslednjoj cetvrtini (tu je dobio pas iz reketa).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, boki111 said:

Zasto bi sut iz coska bio problem zbog igre sa tri visoka? 
Inace Tristana necete videti na 3 u skorije vreme a da nije ovakva situacija da moze da se istrpi jer je utakmica takva.

 

Mislim da smo primili 6 trojki iz ćoškova. Nisam proučavao situacije konkretno, ali takav mi je utisak bio, kada protivnik uspostavi protok lopte, taj extra pas uglavnom donese solidan šut.

 

Za Tristana je jasno, ovo su samo epizode edukacionog karaktera. Meni je samo bitno da on ne ide na 5.

 

 

7 hours ago, boki111 said:

Panter je odigrao odlicno tu na Jeremicu, a Avramovic jeste pogresio. On fokusiran moze da odigra maestralnu odbranu na odlicnom igracu, ali u ovakvoj situaciji ce cesto dati klincu koji ima 24% suta za tri priliku da sutne (nije ni to bio otvoren sut, ali jeste greska). Takav je, i Zoc ludi cesto zbog toga.

 

Ta dobra odbrana može da se desi samo u direktnom čuvanju igrača sa loptom. Nije ni to loše naravno, ali prevelika je razlika između toga i situacija u kojima treba da čita napad protivnika.

 

 

9 hours ago, boki111 said:

I da se nadovezem na Panterov sut o kome sam pisao posle Olimpije i koliko je komforniji kada udje u sut iz driblinga:
https://streamable.com/k9nrd9

I jedan jos ocigledniji primer (iako je promasaj) gde bas nema potrebe za driblingom ali je jednostavno mnogo sigurniji tako:
https://streamable.com/8xi7ef

U nastavku meca je mislim i sveostale poene dao iz driblinga sem trojke u poslednjoj cetvrtini (tu je dobio pas iz reketa).

 

 

Rekoh drugu za vreme tekme, da imam utisak da Panter ima 20% za tri iz otvorenih pozicija. 

 

Elem, naknadna pamet, al u obe ove situacije je Smajli bio u prilici da napravi blok i prostor Panteru, čak mi deluje da je ovaj to očekivao.

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2022 at 10:02 PM, realno *w said:

 

Druga stvar je sada već standardni eksperiment sa visokom petorkom. Tj to nije visoka, to je ogromna petorka, Smajli ili Tristan na 3, ludilo.

 

Primetio sam to i deluje zanimljivo toliko podizati petorku kada svi igraju neke small ball varijante, fan sam visokih igrača 🙂

 

Nije Željko jedini pošto sam video da  Penaroja fura visoku petorku sa Labejrijem, Riverom i Dubljevićem i to pre Željka je krenuo tako da igra.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sutra Kurucova slika u najavi za tekmu i njegov povratak u ekipu :default_coffee:

 

 

 

Bez zabeancije, slede 3 tekme Trento, Mega i Cibona, gde ima prostora da se malo vrati, ako se to ne desi, ne verujem da ćemo ga gledati ni kada počne plejof EC/ABA.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Referent said:

Зато што су неверници. #Неко то горе види све

 

ja sam mislio da je neki totalno drugačiji zonfić: ne smeš uzimati ime boga uludo ili kako već, pa je ovo neki trik računovođe da prevaziđe to.

Just now, jedibojan said:

bobbay.png

 

to sam prvi put pomislio, kada sam video kod realnog 🙃

90ih su "bobe" u bosni označavale pilule ekstazija, tako da bi "daj bobe" kod njih imalo neko značenje reckless zabave 😐

 

 

 

.....

uglavnom, i dalje sam zbunjen.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

jel' neprimereno da pitam zašto pišete bobe umesto bože?

E hvalim te "Bobe" da je neko pitao i ovo :classic_biggrin: samo ovde sam video da se koristi i to, maltene, od prvih dana posle registracije na pokojni b92. Nisam hteo da pitam da ne ispadnem glup u društvu :59:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

ja sam mislio da je neki totalno drugačiji zonfić: ne smeš uzimati ime boga uludo ili kako već, pa je ovo neki trik računovođe da prevaziđe to.

 

to sam prvi put pomislio, kada sam video kod realnog 🙃

90ih su "bobe" u bosni označavale pilule ekstazija, tako da bi "daj bobe" kod njih imalo neko značenje reckless zabave 😐

 

 

 

.....

uglavnom, i dalje sam zbunjen.

Prije će biti 2000ih, 90ih su/smo imali nekog drugog posla

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jedibojan said:

Bobe zdravlja

 

4 hours ago, uini said:

jel' neprimereno da pitam zašto pišete bobe umesto bože?

 

2 hours ago, Barkley#34 said:

Sećam se da je davno, na rahmetli forumu, neko odgovorio da je u nekim internetskim bespućima to "bobe" uobičajeni način pisanja. Kako i zašto nemam pojma. Možda bi @realno *w mogao da odgovori.

 

To je bila sprdnja, u fazonu neko se bunio što se i ateistima omaknu te fraze u kojima se spominje bog. Onda smo se prebacili na "daće bob" "bobe zdravlja" i slično..

Na kraju ostade tako. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...