Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

2 hours ago, propolis said:

Biće zanimljiva utakmica u Ljubljani i još jedan dobar test za ovu ekipu,a moje mišljenje je da ih rutinirate.

 

Auh, da ih rutiniramo je baš nategnuto.

 

Da bude egal do pred kraj pa da prevagnemo, to je ono čemu se u najboljem slučaju nadam,

i to samo zbog Zvezda-Budućnost-Metro-Šljonsk nastupa (Lietkabelis sa pravim mrtav, nije se ni desilo...)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sujeveran nisam, ali jesam sve obazriviji spram naseg prokletstva sa Cedevitom i njenim inkarnacijama, iako mi nijedan poraz od njih do sada nije posebno tesko pao.

 

U tom smislu, ne znam da li da ih prizivam ili izbegavam kao potencijalne rivale bilo u ABA  ili Evrokupu.

 

Ali ono sto znam je da zarko zelim da pocnemo da ispravljamo taj saldo i polako brisemu tu kilavu karmu, sa pocetkom u nedelju.

 

A za to realno ne mogu da zamislim bolji trenutak od sadasnjeg kada nam je Zeljko trener. A brate verujem i u ekipu, da se ne lazemo.

 

Ajmo crno-beli!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

To je jako velika pohvala za njih, vise od decenije su tu, ulazu zaista velika sredstva na regionalnom nivou i nisu uspeli da zagorcaju dan nekom navijacu Partizana ili Crvene zvezde.

 

Ako nista, Buducnost se bar mrzi zbog sudjenja i nekih poraza u PG (i zbog atmosfere tamo), ovi cak ni to.

 

Naravno, bice prilike ove sezone da konacno naprave taj neki korak (bilo u EC bilo u ABA), ali nesto nemam poverenja u njih.

Link to comment
Share on other sites

Ubudjala vam se tema od stajanja...

 

Quote

Mijailović odgovorio Trinkijeriju: Da li su tetovaže na srcu izbledele kada se odvodio Jaramaz?

 

“Lažne reči i ruka dogovora”, dodaje predsednik Partizana

Slatkorečiv je bio Andrea Trinkijeri kada je dolazio u Humsku. Istim tonom govorio je i nedavno kada je poručio da mu je "grb Partizana istetoviran na srcu", iako su njegov odlazak i kasniji potezi doveli do toga da zahladne odnosi sa klubom i navijačima.

Upravo zato reagovao je predsednik Partizana Ostoja Mijailović. On je za Blic istakao da ne odgovara istini ono što je italijanski stručnjak izjavio.

“Zapitao sam se na trenutak da li je ta tetovaža izbledela kada su, recimo, odvodili Ognjena Jaramaza da potpiše ugovor za Bajern Minhen dok je imao važeći ugovor sa Partizanom, u trenutku kada se klub borio za opstanak. Dakle 'vrbovati' najvažnijeg igrača u toku sezone kada se klub bori za opstanak, da mu odagnate misli i razmišljanja u vaš klub, a u isto vreeme se klub bori sa najtežim trenucima možda i od osnivanja. Mislim da je sve to lažno što je rečeno od strane njega“, jasno će Mijailović za Blic.

 

Nije tu bio kraj. Prvi čovek Partizana otkrio je da je sa Trinkijerijem imao postignut usmeni dogovor o daljoj dinamici saradnje, pre nego što su se dve strane razišle...

“U sezoni kovida, klub je na zahtev tadašnjeg trenera potpisao dugogodišnji ugovor sa svim igračima, a i sam trener je imao zagarantovan ugovor. Kada je Vlada Srbije donela odluku da nema posete na utakmicama zbog izbijanja pandemije virusa korona, a nama 30 odsto prihoda zavisi od prodaje ulaznica, uprava Partizana je ponudila svim igračima privremeno smanjenje postojećih ugovora od 10 do 20 odsto, a da onda, ukoliko bismo izborili plasman u Evroligu, kao nagradu vrati tih 10 ili 20 odsto i da im kao nagradu da ukupno 30 odsto u odnosu na ono što su imali na početku sezone. Na to je meni tadašnji trener pružio ruku, dao mi do znanja da je to korektno, pa sam smatrao da je bilo dogovoreno. Naravno, to je bila lažna ruka i samo su tražili malo vremena da napuste klub i odu u drugu ekipu. To je jedina istina koja je sada neka engima o kojoj on priča, kao i neki naši navijači“.

Grb Partizana istetoviran mi je na srcu, uvek ću biti zaljubljen...

 

On je poručio i da je prelazak iz Beogradske arene u dvoranu Aleksandar Nikolić pokvario finansijske planove Partizana.

“Selidba iz Arene u Pionir nam je pokvarila finansijski plan za ovu godinu. Kada igramo u Pioniru, nama je skuplja organizacija utakmica od prihoda koje ostvarimo u toj hali. Atletsko svetsko prvenstvo, koje je bilo važno za našu zemlju, omelo nas je da ostvarimo prihode u protekla tri meseca od utakmica, u odnosu kada ih igramo u Areni. Mi se ne služimo lažnim eksel tabelama. KK Partizan je ponosan na članove Upravnog odbora, najbolje srpske privrednike koji su od prvog do poslednjeg sponzori kluba“, poručio je Mijailović za Blic i dodao:

 

“Uvek smo bili i bićemo zahvalni na tome koliko nam država pomaže. Nekada je to bilo manje, nekada više, ali je uvek bilo korektno i hirurški precizno. Naš gradski rival dobija daleko veću pomoć od države u odnosu na nas, ali je to potpuno opravdano, s obzirom na to da igraju viši nivo takmičenja koji automatski zahteva i veće finansije. Ali on ima i daleko manje prihode, jer ima mnogo manju posetu na utakmicama, tako da nemaju prihode kao što ih imamo mi od ulaznica. Mi se ne ljutimo zbog toga, ali želeo bih da istaknem jer je ovo činjenica“.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Nije nista u krivu ?!

U istom intervjuu nas presednik kritikuje italijana jer je otisao zbog bolje ponude, kako nas je atletsko prvenstvo sjebalo ali nema veze znacilo je drzavi i kako nam ta ista drzava pomaze "hirurski precizno" samo nekima pomaze daleko vise ali to je opravdano :smiley33:

 

Mica beric za novu s

Quote

“Tražili su od nas da se izvinimo Vučiću zbog skandiranja navijača i da napišemo poltronsko saopštenje. Partizan sam uvek stavljao ispred sebe i nisam mogao da učestvujem u ponižavanju kluba”, navodi Berić.

Vrv ce i ovaj intervju svi mediji da prenesu ko ovaj ostojin

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jbt prošlo je pet godina od kada je Mića Berić podneo ostavku. Nekako imam utisak da smo svi olako prešli preko toga. Odreći se statusa i novca koje nosi mesto potpredsednika Partizana zbog odbijanja da se popiše poltronsko i podaničko saopštenje je vredno velikog poštovanja a brzo je palo u zaborav...svako ko misli da bi bez problema uradio isto, neka razmisli još jednom. Koliko smo uopšte imali takvih primera u ovih desetak godina, u bilo kojoj sferi? Veliki rispekt za Miću.

  • Like 36
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Jbt prošlo je pet godina od kada je Mića Berić podneo ostavku. Nekako imam utisak da smo svi olako prešli preko toga. Odreći se statusa i novca koje nosi mesto potpredsednika Partizana zbog odbijanja da se popiše poltronsko i podaničko saopštenje je vredno velikog poštovanja a brzo je palo u zaborav...svako ko misli da bi bez problema uradio isto, neka razmisli još jednom. Koliko smo uopšte imali takvih primera u ovih desetak godina, u bilo kojoj sferi? Veliki rispekt za Miću.

U vezi sa tim, vide li pored koga sedi ovih dana? 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Isiah said:

U vezi sa tim, vide li pored koga sedi ovih dana? 🙂

 

Nisam. Ako je nešto vezano za politiku, potpuno sam nepismen i neinformisan ovih nedelja. Jbg, to je jedini način da ne odsečem sebi ruku pre glasanja :classic_biggrin:

 

 

edit: aha, izguglao. OK, logično.

Edited by Arsenije Pesic
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

Zapitao sam se na trenutak da li je ta tetovaža izbledela kada su, recimo, odvodili Ognjena Jaramaza da potpiše ugovor za Bajern Minhen dok je imao važeći ugovor sa Partizanom, u trenutku kada se klub borio za opstanak. 

 

steta sto nie stigao da objasni kako to da u razmaku od mesec dana klub koji se bori za opstanak odjednom ima najveci budzet u svojoj istoriji..:default_coffee:

Edited by n4l1m
  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...