Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Ocigledan je bio pokusaj da se rasporedi minutaza i odmore Panter i Ledej. Cilj polovicno postignut.

 

2 minutes ago, Alek The Great said:

Seca li se neko kada je Smajli pogodio neku trojku?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

Znam da pitas figurativno, ali odgovoricu literalno - protiv Igokee u subotu😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Glas je imao neke probleme sa leđima izvestan period. Nevezano za to nije za očekivati da u svojoj prvoj profi sezoni bude konstantan. Mora da grebe za minute i to je u ovoj fazi njegovog razvijanja najbitnije. A ne da li će mu ući šut ili ne. Nema mentalnih problema, pritisak i to, čak naprotiv, mali je drzak i sportski bezobrazan. Iduće sezone će biti zamena KP sa sigurnih 15 minuta + će ugrabiti još nekom neki minut.

 

Smailagić ima problem sa pozicijom, i sporim nogama. Palo mu je samopouzdanje, oscilira i on jer je mlad. Imao je i povredu. 

 

Tristan ima puter ruku al je mekan, i sporije se kreće def. Čita igru lepo, al nije još naučio kretnje, Obradović ga i dalje usmerava i pomera u sred napada.

 

Madar više ne staje sa driblingom, koristi bolje svoju brzinu i prvi korak. Nema više zidanja preko njega, aktivan je i na def skoku.

 

Balša najveći napredak, naš Gober u nastajanju.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Instinkt said:

Glas je imao neke probleme sa leđima izvestan period. Nevezano za to nije za očekivati da u svojoj prvoj profi sezoni bude konstantan. Mora da grebe za minute i to je u ovoj fazi njegovog razvijanja najbitnije. A ne da li će mu ući šut ili ne. Nema mentalnih problema, pritisak i to, čak naprotiv, mali je drzak i sportski bezobrazan. Iduće sezone će biti zamena KP sa sigurnih 15 minuta + će ugrabiti još nekom neki minut.

 

Smailagić ima problem sa pozicijom, i sporim nogama. Palo mu je samopouzdanje, oscilira i on jer je mlad. Imao je i povredu. 

 

Tristan ima puter ruku al je mekan, i sporije se kreće def. Čita igru lepo, al nije još naučio kretnje, Obradović ga i dalje usmerava i pomera u sred napada.

 

Madar više ne staje sa driblingom, koristi bolje svoju brzinu i prvi korak. Nema više zidanja preko njega, aktivan je i na def skoku.

 

Balša najveći napredak, naš Gober u nastajanju.

 

 

Hahahah kakvo iskusno zaobilazenje Trife 😄

Link to comment
Share on other sites

Kuruc je dobar igrač u oba pravca ali je evidentno da je mozga bez.

Kapisla koja verovatno pukne i pred Obradovićem na treningu kad već onako lako pukne na utakmicama.

I eto razloga da gledamo Trifunovićevih 20+ minuta i 0 poena već nekoliko utakmica u nizu.

A možda (nadam se) samo izlazi iz povrede pa ga čuva za finiš sezone.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fillam said:

 

Hahahah kakvo iskusno zaobilazenje Trife 😄

 

Zato što ne delim stav većine, a ne gotivim ga dovoljno da bih ga branio, i onda mi mrsko.

Ne prija ni meni da gledam kako ciglari u poslednje vreme, ali činjenica je da kad uzmemo nekoga na zub to bi bilo to. Zaboravlja se da je Uroš skoro uzeo 21. Ako već moram da trpim problem na krilu, moja podrška ide Trifi ispred Dangubića i Kurucsa. Ovaj drugi ima izuzetno nizak bball iq i prosto neupotrebljiv je trenutno. Jedino što on nama može da pruži je individualna odbrana 1v1 na više pozicija. Timski ne kapira ništa. Danga više nije onaj igrač, povrede + nije više ni mlad, opale mu fizikalije na kojima je gradio karijeru i to više nije to. Može da uskoči, odradi svoju rolu pošteno, ponekad.

Trifunović kapira timsku odbranu, poštuje svoje zadatke i ne ispada iz voza svako drugo preuzimanje. 

Ima spore noge i to ga ubija, ne tako spore kao Smailagić ali dovoljno da ima problem sa bržim bekovima, dok fizički ne može da isparira jačim i višim trojkama.

I on je zarobljen između pozicija. Menjao je i mehaniku šuta relativno skoro. Ne znam šta se dešava trenutno (dal je pojačana teretana da mu se nabije malo mase za krilo), ili je klonuo zbog promašaja, ali mislim da može da izvuče procente na neki pristojan nivo.

Ono što ne sme da radi i gde je tanak je kreacija, kako za sebe tako i za ostale. 

Naravno da može i mora bolje ali ne treba mu skakati za vrat posle svakog promašaja. Ne bi ga Želimir držao 20 minuta i to u poslednje vreme kad ne može da kupi poene da je tolika štetočina kao što se priča. Mislim da mora biti aktivniji na skoku, da bolje gradi reket, kad krila rade svoj posao sve je lakše.

Može postati legitiman EC igrač, a nama je trenutno upotrebljiv i ne treba mu jebati majku jer Letonac ne zna gde je levo

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja ocekujem u utakmici protiv buljasa da ima bolji ucinak od 3 skoka za 20 minuta. Pod bolji ucinak mislim i 1 od 6 iz igre bar, a ne jedan sut i 300 beskorisnih driblinga kroz noge koji uglavnom potrose vreme za napad.

 

To sto on mozda kapira nesto takodje nije bonus na duze staze, jer je to sustinski ono sto bi dosta ljudi skapiralo. To je neki normalan basketball IQ, i cilj je da cela ekipa to kapira, a to komentarisemo cele sezone. Ne kapiraju ni svi igraci istim ritmom, variraju mozgovi, ali onog trenutka kad svi budu postovali svoje zadatke, Trifa tu nema sta vise da trazi. E sad praviti od njega elite defendera, to bi bilo odlazenje u neke krajnosti.

 

Za njega je jako bitno da uhvati ritam, i da bude makar solidan epizodista koji moze da udje i pogodi par suteva, s obzirom da je na vecini svojih nastupa ove sezone imao vise suteva za 3, nego za 2.

 

Ja ga licno nisam zbog procenata ni prozivao, niti sam ga uzeo na zub, generalno to ne radim. Samo osecam razocaranje sto gledam mladog igraca koji mi ne pokazuje nijednim segmentom svoje igre, niti karakterom potencijal za koji mogu da se uhvatim.

 

Komentari su vise iz staha da mu je plafon Strahinja Milosevic karijera, ko sto rekoh u lajvu, al ajde, zelim mu barem toliko trofeja koliko je ovaj imao, kakva god njegova uloga bila u tome.

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Instinkt said:

. Zaboravlja se da je Uroš skoro uzeo 21. 

 

Ogromna prednost u odnosu na Kuruca koji ima čak 23-24 godine 😄

 

41 minutes ago, Instinkt said:

, moja podrška ide Trifi ispred Dangubića i Kurucsa. Ovaj drugi ima izuzetno nizak bball iq i prosto neupotrebljiv je trenutno. Jedino što on nama može da pruži je individualna odbrana 1v1 na više pozicija. Timski ne kapira ništa.

 

Da, slažem se da ima problema u timskoj igri na obe strane terena. Ali, kao prvo, defanzivno je bolji i kada klikne i u timsku odbranu. čega je jako blizu, biće veći faktor tu.

Što se tiče napada, on i sa ovim malim brojem uzetih šuteva ima fantastičnih 43% za tri poena. Njegov igrač ga nikada neće ostaviti da bi pomagao na drugoj strani.

 

Sve u svemu, jeste rizičan, ali je njegov plafon 3 klase iznad Uroševog. I iskreno se nadam da je ovo sada posledica nekih njegovih sitnih problema, a ne neki pravac kojim će Žoc ići.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

 

Ogromna prednost u odnosu na Kuruca koji ima čak 23-24 godine 😄

 

 

Da, slažem se da ima problema u timskoj igri na obe strane terena. Ali, kao prvo, defanzivno je bolji i kada klikne i u timsku odbranu. čega je jako blizu, biće veći faktor tu.

Što se tiče napada, on i sa ovim malim brojem uzetih šuteva ima fantastičnih 43% za tri poena. Njegov igrač ga nikada neće ostaviti da bi pomagao na drugoj strani.

 

Sve u svemu, jeste rizičan, ali je njegov plafon 3 klase iznad Uroševog. I iskreno se nadam da je ovo sada posledica nekih njegovih sitnih problema, a ne neki pravac kojim će Žoc ići.

 

Nije epohalna razlika u godinama ali jeste u lovi koju primaju. Ono za šta je projektovan Letonac ne može da pruži pa se kola lome na Urošu koji je borderline 12 igrač.

Da, slažem se da je Kurucsov plafon viši od Trifinog ali džabe kad on ne može da dobaci zbog čega se radi to što se radi. Da Želimir forsira individualnu 1v1 bez switch-a on bi plivao u tim vodama, ali toga nema u ozbiljnoj košarci. Ono što Želimir pokušava da implementira ima za cilj da podigne našu timsku odbranu daleko iznad bilo kog individualnog kvaliteta pojedinca. To je previše kompleksno za njega. 

Stoji da može da ispreuzima sve po pozicijama, ali isto tako ispada prečesto na preuzimanju pa nam puca odbrana. Nije toliko očigledno kao kod Smailagića recimo, ali to je zbog bržih nogu.

 

Ofanzivno, on je tek skoro pohvatao akcije koliko toliko, bar da ga Obradović ne mora gurati kad treba da raširi; kad treba da očisti stranu.

On je po vokaciji catch and shoot, spot up shooter, + može da napada closeout, može da koristi fiziku i levo rame. Za bilo šta drugo ima previsok dribling. Šta smo dobili od njega? 

Igrača koji preskače otvorene šuteve, ćoškari i još nije naučio da spusti loptu pre polaska u dribling.

Ne znam koji su mu procenti, meni tih 43% deluje nerealno.

Moguće da me je prevarilo.

Trifa je bolji šuter od Rodionsa, i treba da batali trip da može da rešava izolacije. Spot up, i ćao.

Kurucs sigurno neće ostati sledeće sezone, sreća pa ima 1+1, inače bi bila tragedija da smo se zarobili još jednu godinu sa njim.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo jedna informacija o kojoj možemo diskutovati koliko ima uticaja na igranje/neigranje Kuruca.

Rodi Kuruc je pre dve nedelje raskinuo dugogodišnju vezu, izbrisao sve slike sa bivšom partnerkom sa Instagrama (a bilo ih je poprilično) i od tada izbacuje patetične storije "Ja te voleh a ti me najuri, prokleta bila". S obzirom da je imao vremena da se mlati sa brisanjem ovih slika sa društvenih mreža moguće da je u nekom mentalnom autu.

Da ne izmišljamo toplu vodu, Rodi Kuruc je i individualno i timski miljama kvalitetniji od svih naših krila. Uz Pantera, Lideja i Lesora najbolji igrač sigurno.


Ono što ne valja je, što je mentalno totalno nestabilan. Podsećam da je dok je bio u Bruklinu davio i šamarao devojku zbog čega je bio privođen.

Ove nekošarkaške stvari su razlog zbog čega ga kod nas nećemo gledati sledeće sezone gotovo sigurno.

Šteta. Skroz je gotivan lik...kad je u ok modu.

Link to comment
Share on other sites

Sta je sa Partizanom i Letoncima, najpre Pieners, zatim Kurucs?

 

Pohvale za izbor svakako (evro stranac je skoro uvek bolje resenje od amera, u slucaju da pricamo o slicnim igrackim kvalitetima) ali bas nemate srece sa njima.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Balsa Koprivica nastavlja da pozitivno iznenadjuje i da bude vece pojacanje od Smailagica. 

 

Ko bi rekao... 

 

I to ne zato sto je Alen ne znam ni ja koliko katastrofalan - nije. Samo se jos trazi. I on je mlad i verovatno nikad nije ovoliko igrao (u NBA su i laski treninzi i tamo nije bas imao konstantne minute iako je to iskustvo sigurno znacajno). Ali Balsa igra kao da je daleko iskusniji od njega. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

Izgleda ona nasa evroligaska kletva da se "svi razigraju protiv nas" vazi i u vasem slucaju.

 

Svaka cast za trenutnu formu uz zelju da sto vise gledam Balsu a sto manje "pricaj srpski jebem ti mater".

Materinu 🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Balša je vrednim radom i van svih ocekivanja presao vec nekoliko stepenika:

 

1. nije umeo da hoda

 

2. Umereno upotrebljiv protiv polu-amatera iz ABA lige

 

3. Koristan protiv slabijih ABA rivala i polu-amaterskih Ec ekipa

 

4. Pouzdan protiv aba i ec ekipa srednje jacine

 

5. Pouzdan i zapravo oslonac protiv jacih ec i aba ekipa (BUD, Metro, Igokea)

 

Poslednji korak (koji ce se tesko desiti ove sezone) je pouzdan igrac protiv Zvezde i ekipa tog kvaliteta (sto je opet samo zvezda ove sezone). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fantasticno vece sinoc. 

Do Vroclava mi je 3.5h pa sam odlucio da odem sa par prijatelja i stvarno je sve super bilo- Poljaci navijali sve vreme iako su gubili, atmosfera kod nas na klupi odlicna, mec realno lagan jer je odmarao pola igraca, hala jako zanimljiva s obzirom da je izgradjena 1912. Nakom utakmice svi igraci su bili izuzetno fini, Zeljko je ostajao i potpisivao sve sto smo mu davali, cak je bilo i Turaka sa Fenerovim obelezjima koji su cekali za potpis.

 

Najzanimljivija scena u toku meca  je bila kad je Tristanu rekao da udje u igru i dok je Tristan ustao, Zeljko ga je pitao jel zna koji napad se igra- ovaj rekao da ne zna i Zeljko mu je rekao da se vrati na klupu 🙂 Generalno mi je najveci utisak Zeljko, nerealna energija i posvecenost iako je realno lagan mec bio i to se osecalo u vazduhu. Najvise prica mladjim igracima. Kad smo kod njih Smailagic je bas izgubljen u odbrani i premekan, a Balsa sve suprotno. Tristan ima nerealne fizikalije ali i dalje ne zna ni napade niti moze da koristi te fizikalije.

  • Like 20
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...