Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Ako smem da primetim, Smailagic bas lose stoji u odbrani. Napad i energija sve ok, ali nekako u odbrani sve kasni za korak, nadje se na pogresnoj strani, lose anticipira situacije... 1 na 1 je jos i dobar. Moze to da se popravi naravno, ali deluje dosta neobucen takticki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, oubrevo. said:

taman sam hteo da navedem armani, barcu, mozda cska kao ekipe koje zadovoljavaju kriterijum ( :

 

Valensija. Ili Fuelanbrada danas protiv Reala, ako je to dovoljno skroman budžet?

 

Ali ok, da ne širimo dalje, vrhunska košarka sa 2 ekipe koje šutaju u proseku 22% za tri poena i to je to.

 

 

Kako god, mnogo veći potencijal Zvezde u nastavku sezone. Ivanović će biti bolji nego večeras, Marković se uigrati, a vratiće se i Vajt, plus na to i neka petica nova.

Mi smo danas bili kompletni

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, realno *w said:

 

Ok, eto imam previsoke kriterijume. Evo gledao sam uporedo Barsa - Valensija, aspolutno svemirski basket u odnosu na ovaj hrkljuš. 

Zvezda još i solidna u drugom, prvo je bila potpuna komedija na obe strane.

 

To je produkt ovih odvratnih stvari sa tribina  koje nazalost i dalje gledamo i nekog pritiska u tom smislu.Ne kazem da bi kosarka bila na tom nivou, ali svakako dosta bolja.

Mislim da je upravo to sprecilo Partizan da malo bolje otvori mec.Osim toga mozda nedostatak malo jacih meceva i otprilike je to to.

Treba verovati Zeljku Obradovicu i biti spokojan, mislim da je apsurd uopste o tome pricati.Tako da samo napred, najbitnije je zdravlje igraca, a vasa struka je vrhunska.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da, debilana sa tribina na početku je posebna priča, tužna situacija u kojoj sudija ne prekida igru nakon što uleti toliko stvari u teren, nego igrači u prolazu šutaju te stvari u aut da ne smetaju.

Jasno je da će tako izgledati svaki derbi, pošto neki očigledno ne znaju drugačije.

 

Ali to ne umanjuje naše neznanje i nesposobnost da igramo košarku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Elem, suma summarum posle prva 3 ozbiljna meča u sezoni:

 

26 asistencija, 35 izgubljenih lopti. 15-70 za tri poena, sve tri u minusu sa skokom.

 

Iskreno, ne znam šta im je uglavi kada je u pitanju formiranje ekipe. Nama treba petica da bi uopšte i imali po kojeg igrača na svakoj poziciji, a tek onda da se razmišlja o doselekciji i ispravljanju grešaka.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, realno *w said:

 

 

Ali ok, da ne širimo dalje, vrhunska košarka sa 2 ekipe koje šutaju u proseku 22% za tri poena i to je to.

 

 

nisam ni rekao da je vrhunska košarka. ona je rezervisana za pomenute fvorite za prvaka evrope. 

zvezda je očigledno jača na pleju i na centru. opet, da su punter i leday isporučili svoje, tekma bi bila egal pa bi i utisak bio drugačiji

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posle dugo godina dobili smo kompetetivan budzet i Zeljko ga je utrosio na 2 gala igraca, 2 potencijalna prospekta i ostali su averidzare. Radonjic od extra klase ima samo Kalinica i ako Zeljko ne uspe da iskoriguje igru to kraja sezone, to je njegov fejl, nema opravdanja. 2021. dobio te tim sa Lazicem, Mitrovicem, Kuzmicem, Cirbesom, Simonovicem... lol 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

 

nisam ni rekao da je vrhunska košarka. ona je rezervisana za pomenute fvorite za prvaka evrope. 

zvezda je očigledno jača na pleju i na centru. opet, da su punter i leday isporučili svoje, tekma bi bila egal pa bi i utisak bio drugačiji

 

Da su...   Odigraće oni bolje, ali ne znam koliko se mogu očekivati neke ozbiljne partije, kada odbrana ima taj luskuz da pomaže oko njih. Koliko smo puta videli da Avramovića njegov čuvar prosto ostavi i skraćuje Panteru ugao. Odbrambeni pokriva samo jednu stranu, a na drugoj ga čeka drugi čuvar. Naravno, epilog pas za Avramovića, Radeta, Madara itd, koji bacaju cigle sa trojke.

 

Mi nemamo igrače koji mogu da mu ostave pristojan spejsing, a nedaj bobe da mu pripreme neku dobru spotup situaciju za šut ili prodor.

 

Vrlo jednostavno, ne igra se košarka bez pleja, ili makar nekog dobrog kreativca na nekoj drugoj poziciji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koliko god bilo očekivan rezultat u ovom momentu razvoja ekipe,  meni je bilo puno nelogicnosti u samoj igri izmjenama i reakcijama. U suštini ovi derbiji se igraju  sa nekim planom a kad nabodes nekog raspoloženog u svojoj ekipi eksploatises to maksimalno. I ja se nadam da Željko ima neki generalni plan ali neke stvari mi ukazuju da mozda i nije tako. Recimo Smajli je u jednom momentu sam tražio izmjenu.  Pored tolikog stafa i iskustva meni je to propust.  Puštanje Mura da divlja kad je djavo odnio salu.

Nadalje derbije često dobijaju igrači koji imaju iskustvo igranja istih  i sa te tačke Zvezda je u velikoj prednosti. Tamo su svi igrali derbi.Kod nas imaš Dangubica koji je dobro počeo rutinski igrajuci njegovu igru, 4 poena i posle ga nema. Zagorac na prvu grešku kod netacnog dodavanja njemu klupa. To su nam dva (2) igrača koji imaju iskustvo derbija. Vidljivo je da su ova dvojica bez pocetnicke treme. Zagorac je to kasnije i potvrdio. Ne računam Trifu jer je očigledno njegova uloga da uđe baci dve trojke på ako pogodi ok ako ne klupa. 

Smajli bravo bravo bravo.

Kopriva bravo.

Rodi je za sad Kuruc na biciklu.

Još uvijek ne kontam da Zoc glumi Duleta i na sta ce to da ispadne. 

 

Edited by odupri se ludilu
Link to comment
Share on other sites

@realno *w

Kosarka koju forsira Radonjic je sve samo ne smesna, neozbiljno je reci tako nesto za najbolju odbranu Eurolige. Procenti suta jesi losi, ali da su bolji bili bismo u prvih 4-5 ekipa. Ostalo je sve i te kako na mestu. Nisam cuo da je neko Duletovu igru nazivao smesnom, slican je to stil i skola.

Za Partizan se slazem da je uradjena cudna selekcija, ne smeju kljucevi ekipe da se predaju Panteru inace nema zime za nas. Fali plej mnogo vise nego centar, po mogucstvu neki koji vrti pik do besvesti. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...